وام مدرک تعمیرات موبایل چقدر است؟


وام مدرک تعمیرات موبایل فنی و حرفه ای چیست؟ هرکسی با توجه به شرایط و شغلی که مد نظر دارد می تواند مبلغی بین 100 تا 300 میلیون تومان به عنوان وام برای خوداشتغالی دریافت کند. وام مدرک تعمیرات موبایل در یک تنفس حدودا 6 ماهه به صورت قرض الحسنه و کارمزد 4 درصد پرداخت می شود. افراد واجد شرایط دریافت این وام می توانند دانشجویان، زنان سرپرست خانوار، کارمندان، صاحبان مشاغل خانگی و افرادی باشند که قصد راه اندازی کسب و کار جدید یا توسعه کسب و کار فعلی خود را دارند.

وام مدرک تعمیرات موبایل فنی حرفه ای یا خود اشتغالی

منظور از خوداشتغالی در واقع خویش فرما بودن، است. این بدان معناست که فرد می تواند به طور مستقل برای خود درآمد ایجاد کند. هدف از وام خوداشتغالی راه اندازی یک کسب و کار کوچک برای افرادی است که توانایی مالی برای راه اندازی یک کسب و کار کوچک را ندارند.

آموزشگاه فنی برق دوره آموزش تعمیرات موبایل را به صورت تضمینی و با ارائه مدرک معتبر در کارگاه های مجهز برگزار می کند. در صورت تمایل به یادگیری تعمیرات موبایل در دوره آموزش تعمیرات موبایل شرکت کنید.

وام مدرک تعمیرات موبایل خود اشتغالی همانطور که اندازه آن مشخص است فقط جنبه حمایتی دارد و طبیعتا نمی تواند سرمایه لازم برای راه اندازی کسب و کار را تامین کند. البته افراد می توانند با تشکیل یک تیم دو یا سه نفره و راه اندازی یک کارگاه کوچک این وام را به صورت انفرادی دریافت کنند. از طرفی افراد واجد شرایطی که ایده جدید یا اختراع ثبت شده دارند می توانند برای این وام اقدام کنند.

چه کسانی واجد شرایط دریافت وام خود اشتغالی هستند؟

متقاضیان وام خود اشتغالی نباید از سازمان یا موسسه دیگری وام خوداشتغالی دریافت کرده باشند. همچنین محدوده سنی دریافت وام خوداشتغالی بین 18 تا 50 سال است. یکی دیگر از شرایط اخذ اعتبار برای خوداشتغالی، داشتن کارت پایان خدمت برای آقایان می باشد.

شرایط دریافت وام خود اشتغالی

افرادی که واجد شرایط دریافت وام خود اشتغالی هستند عبارتند از:

 • دارندگان مدرک معتبر فنی و حرفه ای یا کار و دانش
 • فارغ التحصیل از دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی
 • برگزیدگان و مخترعان جشنواره خوارزمی
 • دارندگان مدرک فنی و حرفه ای توسط مراکز آموزشی دولتی و آموزشگاه های آزاد
 • برگزیدگان مسابقات کشوری
 • صاحبان ایده های کارآفرینی

حتما مطالعه نمایید: چگونه در آزمون فنی حرفه ای ثبت نام کنیم؟

انواع مشاغلی که مشمول وام خود اشتغالی هستند

افرادی که قصد دریافت وام خود اشتغالی را دارند باید در یکی از گروه های شغلی زیر باشند.

مشاغل خانگی

مشاغل خانگی نوعی کسب و کار است که توسط اعضای خانواده در محیط مسکونی خانه ایجاد می شود. این فعالیت ها باید بر اساس یک طرح تجاری مشخص شکل بگیرد و نتیجه آن تولید خدمات یا کالا برای بازار خارج از محیط خانه باشد. برای این نوع مشاغل خانگی سقف تسهیلات را باید از بانک های منتخب پرس وجو کنید.

خوداشتغالی و خویش فرما

در این نوع کسب و کار فرد باید مالک و مدیر درآمد حاصل از کسب و کار خویش باشد. در این صورت فرد می تواند غیر از خود برای افراد دیگری نیز کسب و کار ایجاد کند. اگر کسب و کاری که توسط شخصی راه اندازی شده است برای او و کارمندانش درآمدزایی داشته باشد، در دسته خوداشتغالی قرار می گیرد. سقف اعتبار در نظر گرفته شده برای این دسته از مشاغل را نیز باید از بانک های منتخب مطلع شوید.

کارفرما

یکی دیگر از مشاغل، دسته کارفرمایان است. در این دسته از کارها فرد به غیر از ایجاد کار برای خود، افراد دیگری را نیز به کار می گیرد و به آنها حقوق می دهد. در این نوع اشتغال دو یا چند نفر می توانند به صورت مشترک در یک شغل و به عنوان اشخاص حقوقی فعالیت کنند.

خوداشتغالی و خویش فرما

کارآفرینی

به انواع مشاغلی که یک محصول یا کالا را تولید می کنند، کارآفرینی می گویند. محصول تولیدی می تواند در زمینه صنعت، خدمات و یا کشاورزی باشد. کارآفرین باید صاحبان سرمایه را با یک برنامه اقتصادی دقیق برای نوآوری مورد نظر قانع کند.

اخذ وام خوداشتغالی با مدرک فنی و حرفه ای

برای دریافت وام خوداشتغالی از طریق مدرک فنی و حرفه ای باید گواهینامه رسمی از سازمان فنی و حرفه ای کشور در رشته مورد نظر خود داشته باشید. بنابراین در استفاده از این روش اولین قدم اخذ مدرک فنی حرفه ای می باشد. اما مراحل اخذ مدرک فنی حرفه ای چیست؟ با پاسخ به این سوال همراه ما باشید.

وام خود اشتغالی فنی حرفه ای به چه رشته هایی تعلق می گیرد؟

هر یک از آموزشگاه های فنی حرفه ای آزاد مجوز آموزش بیش از 50 رشته فنی حرفه ای را دارند. همه رشته های مختلف فنی حرفه ای مانند آموزش تعمیرات پکیج دیواری ، آموزش تعمیرات موبایل، آموزش تعمیرات کولر گازی، برق ساختمان، آموزش مکانیک خودرو و غیره در صورتی که شرایط و ضوابط مربوط به دریافت وام، را داشته باشند مشمول این طرح می شوند.

مراحل اخذ مدرک رسمی فنی حرفه ای در سراسر کشور

برای گرفتن مدرک فنی حرفه ای باید مراحلی را طی کنید که در زیر ارائه می کنیم. اولین قدم آموزش است. برای یادگیری هر حرفه ای باید آموزش دیده باشید. برای گذراندن دوره های فنی باید به آموزشکده های فنی حرفه ای آزاد معتبر تهران مانند مجتمع فنی برق مراجعه کنید. این آموزشگاه دوره های مختلف فنی و حرفه ای را زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای و با مجوز رسمی از خود سازمان برگزار می کنند. در نهایت با درخواست کارآموزان به سازمان فنی حرفه ای معرفی شده و گواهی معتبر و قابل تایید از سازمان فنی و حرفه ای را دریافت می کنند که با آن می توانند مجوز بگیرند و در شرکت ها و موسسات مختلف دولتی یا غیردولتی مشغول به کار شوند. اما برای اخذ مدرک فنی حرفه ای قابل انتقال، کارآموزان باید یک مرحله دیگر را نیز طی کنند.

این مرحله شامل شرکت در آزمون رسمی سازمان فنی و حرفه ای کل کشور می باشد. البته معرفی کارآموزان از طرف آموزشگاه های آزاد به سازمان فنی و حرفه ای جهت شرکت در این آزمون حائز اهمیت است. در واقع سازمان فنی و حرفه ای تنها افرادی را واجد شرایط شرکت در آزمون می داند که از سوی آموزشگاه های آزاد معرفی شده و گواهی پایان دوره از این آموزشگاه ها دریافت کرده باشند. پس از شرکت در این آزمون و قبولی، گواهی قابل ترجمه و رسمی از سازمان فنی و حرفه ای دریافت می کنید که از طریق آن می توانید علاوه بر درخواست ویزای کار، وام خوداشتغالی نیز دریافت کنید. جهت اطلاعات بیشتر در مورد نحوه برگزاری آزمون فنی حرفه ای و مراحل کامل ثبت نام، شرکت در آزمون و دریافت نتایج، به مقاله “همه چیز درباره نحوه دریافت مدرک فنی حرفه ایرا مطالعه نمایید.

مراحل اخذ مدرک رسمی فنی حرفه ای در سراسر کشور

حتما مطالعه نمایید: همه چیز درباره مهاجرت با مدرک فنی حرفه ای به کانادا، استرالیا، آلمان

مراحل دریافت وام خود اشتغالی

همانطور که در قسمت قبل توضیح دادیم اولین مرحله برای اخذ وام خوداشتغالی اخذ گواهینامه رسمی فنی و حرفه ای می باشد. مرحله دوم اخذ وام خوداشتغالی ثبت نام تلفنی یا اینترنتی می باشد. پس از ثبت نام، اطلاعات در بانک اطلاعاتی ذخیره می شود و متقاضی شماره پرونده دریافت می کند. سپس شماره پرونده روی مدارک نوشته می شود و مدارک بررسی و پرونده بایگانی می شود. در مرحله بعد طرح های تجاری مورد ارزیابی قرار گرفته و برنامه ها اولویت بندی و سپس طبقه بندی می شوند.

در این مرحله شرایط، مهارت ها و توانایی افراد برای راه اندازی کسب و کار بررسی می شود. نتیجه اخذ وام با انجام مصاحبه مشخص می شود. پس از مدتی سرویس مجددا بررسی می شود. اگر در این مرحله افراد وام خود را در منطقه ای غیر از راه اندازی کسب و کار خرج کرده باشند، این امر مشخص می شود و وام آنها به همراه جریمه بازپرداخت می شود. از زمان ثبت نام متقاضی برای دریافت وام تا زمان دریافت وام حداکثر 6 ماه طول می کشد. اگر بیش از 6 ماه از ثبت نام فرد گذشته باشد و ارتباطی با وی نداشته باشد به این معنی است که متقاضی شرایط لازم برای دریافت وام را نداشته است.

مدارک لازم جهت اخذ وام فنی و حرفه ای

برای دریافت وام خوداشتغالی فنی حرفه ای باید شرایط و مدارک زیر را داشته باشید.

 • کارت پایان خدمت یا معافیت دائم
 • کم کاری در ادارات دولتی
 • بیکار بودن یا نداشتن کسب و کار
 • داشتن حداقل سن 18 و حداکثر 50 سال
 • عدم استفاده قبلی از وام های خوداشتغالی
 • عدم دریافت حقوق
مدارک لازم جهت اخذ وام فنی و حرفه ای

حتما مطالعه نمایید: همه چیز درباره نحوه گرفتن جواز کسب 

شرایط دقیق اخذ وام برای خود اشتغالی فنی حرفه ای

میزان وام اعطایی به متقاضیان پس از بررسی شرایط و طرح کسب و کار برای مشاغل خانگی تا سقف 100 میلیون تومان، برای هتل ها تا سقف 200 میلیون تومان و برای طرح های کارفرمایی یا کارآفرینی تا سقف 300 میلیون تومان است. برای دریافت وام به یک کارمند رسمی دولتی یا دو کارمند با قرارداد کاری نیاز دارید. ضمناً ارائه سفته یا چک به مبلغ 120% مبلغ وام الزامی است. ضمناً برای دریافت وام کارآفرینی یا کارفرمایی وثیقه ملکی مورد نیاز است.

مجتمع فنی برق برگزارکننده دوره های فنی مختلف مانند دوره آموزش تعمیرات ایسیو، آموزش تعمیرات برد الکتریکی، آموزش مکانیک خودرو و غیره می باشد، تمامی دوره ها به صورت عملی، در کارگاه های مجهز و تحت نظر اساتید مجرب و متخصص برگزار می شود در صورت علاقه به فراگیری هر یک از شغل های فنی همین الان به مجتمع فنی برق مراجعه نمایید.

به این صفحه امتیاز دهید
نویسنده مطلب
حسین زمانیخواه
حسین زمانیخواه

حسین زمانیخواه هستم با سابقه 11 سال در آموزش و خدمات تعمیرات موبایل. 5 سال است که در حوزه تکنولوژی و موبایل تولید محتوا می کنم.

[last_posts_from_cat]

دیدگاه کاربران