آموزش لوله کشی ساختمان

یکی از حرفه‌ های تخصصی که برای ورود به بازار کار آن نیازمند گذراندن دوره آموزشی می‌ باشید، آموزش لوله کشی ساختمان است. لوله کشی ساختمان جزء مشاغل حرفه ای پردرآمد با بازار کاری عالی در ایران و خارج از کشور می‌باشد. دوره لوله کشی ساختمان در کارگاه‌ های مجهز برگزار می‌گردد. در این دوره‌ کارآموزان  انواع مسائل مربوط به لوله کشی آب ساختمان، فاضلاب و رادیاتورها را به صورت عملی با نظارت استاد مربوطه انجام می‌دهند تا تسلط کافی و لازم را برای ورود به بازار کار پیدا نمایند. آموزش لوله کشی ساختمان شامل: نصب و کاربرد انواع لوله‌ های پلیمری و کلکتوری و …، تست انواع لوله‌ ها و نحوه نشت یابی آن‌ها، نصب انواع شیرآلات بهداشتی، بریدن انواع لوله‌‌ها و انجام اتصالات و بستن مدارهای لوله کشی، انواع لوله کشی‌های سرد و گرم، انواع لوله کشی به صورت روکار و توکار و … که به طور مفصل و با جزئیاتی کامل در ادامه ذکر شده است؛ می‌باشد.

آموزشگاه لوله کشی ساختمان فنی برق با تکیه بر اصول مهندسی آموزش لوله کشی ساختمان را از صفر تا صد به صورت عملی و تخصصی ویژه بازار کار برگزار می نماید. بعد از پایان دوره کارآموزان به انجام لوله کشی انواع ساختمان‌ها با تعداد طبقات مختلف تسلط پیدا می‌کنند.

با پایان دوره آموزش صفر تا صد لوله کشی و قبولی در آزمون می توانید مدرک رسمی و فنی حرفه ای و بین المللی این رشته را برای ارائه به شرکت‌ها و ارگان‌های مختلف و مهاجرت دریافت نمائید.

لازم به ذکر است که برای کسب درآمد بیشتر در حوزه تاسیسات می توانید دوره‌های مرتبط مانند آموزش نصب و تعمیرات پکیج و نصب و تعمیرات کولر گازی را نیز بگذرانید و از این مشاغل نیز کسب درآمد نمائید.

معرفی دوره لوله کشی ساختمان

پادکست معرفی کلاس لوله کشی ساختمان

اطلاعات دوره لوله کشی ساختمان

نام دوره آموزش لوله کشی ساختمان شهریه دوره 5,900,000 تومان مدت دوره 2 هفته زمان دوره 30 ساعت
زمان شروع دوره تماس بگیرید مدرک فنی و حرفه ای دارد نام مدرس استاد ناصری نوع آموزش تئوری عملی
ظرفیت دوره 10 خوابگاه دارد جنسیت مرد و زن امکان حضور اتباع دارد
پایان خدمت نیاز نیست پیش نیاز ندارد حداقل سن 14 سال محل برگزاری تهران، انقلاب، شعبه اصلی فنی برق

مزایای آموزشگاه لوله کشی ساختمان

خوابگاه هنرجویان

پشتیبانی نامحدود

بازآموزی رایگان

کاملا عملی

مدرک معتبر

بازگشت وجه

توضیح دوره
آموزش لوله کشی ساختمان نام دوره
8,400,000 تومان : شهریه لوله کشی ساختمان
5,900,000 تومان : شهریه لوله کشی ساختمان با تخفیف
عملی : نوع دوره

هزینه کلاس لوله کشی ساختمان

مطابق سرفصل های فنی و حرفه ای
ویژه بازار کار

سرفصل های دوره لوله کشی ساختمان

 • بستن مدارهای آموزشی یا لوله های تلفیقی
 • اجرای لوله کشی فاضلاب و تهویه و آب باران
 • توانایی برآورد مواد لوله و اتصالات مصرفی و نحوه سنجش و محاسبه قطر لوله ها در دوره آموزش لوله کشی ساختمان
 • نحوه آبرسانی در ساختمانهای مرتفع و غیره
 • نصب رادیات و سرهم کردن رادیات
 • شناخت انواع شیر آلات
 • آشنایی با واحدهای اندازه گیری (دما،فشار و …)
 • آموزش بریدن لوله های فولادی و اتصالات و بستن مدارهای آموزشی لوله کشی
 • توانایی نصب انواع وسایل بهداشتی به سیستم لوله کشی
نمایش تمام سرفصل ها
 • لوله کشی آب سرد و گرم
 • توانایی نصب و اتصال انواع آب گرمکن های مستقیم
 • آشنایی با کنتور آب و طریقه محاسبه کنتور و قطر لوله اصلی ساختمان
 • انجام سرویس و تعمیرات وسایل بهداشتی و شیرآلات
 • ابزار شناسی
 • بستن مدارهای آموزشی با لوله های تک لایه
 • حدیده کاری لوله های فولادی و اتصالات و بستن مدارهای آموزشی لوله کشی
 • اتصال لوله های پلیمری و نحوه اتو کاری برای لوله های تک لایه و شناخت اتصالات
 • توانایی تست کردن انواع لوله ها و طریقه نشت یابی
نمایش تمام سرفصل ها

آشنایی با کلاس لوله کشی ساختمان

کلاس تئوری لوله کشی ساختمان

کلاس عملی لوله کشی ساختمان

کارگاه دوره لوله کشی ساختمان

فرم پیش ثبت نام  دوره های مرتبط با این رشته:

  لوله کشی ساختمان درجه 1 و 2لوله کشی گاز خانگی و تجاریآموزش تعمیرات پکیج دیواریآموزش تعمیر آبگرمکن دیواریآموزش نصب پکیج دیواریآموزش جوشکاری


  به خوابگاه نیاز دارم.

  نظرات کارآموزان کلاس لوله کشی ساختمان

  سوالات عمومی


  آیا پس از پایان کلاس لوله کشی ساختمان درجه 1 و 2 مدرک معتبر صادر می شود؟

  بله، پس از اتمام دوره مدرک آموزشگاه به صورت رایگان صادر می شود.

  منظور از تضمینی بودن دوره لوله کشی ساختمان درجه 1 و 2 چیست؟

  یعنی در صورت عدم یادگیری شما می توانید به صورت رایگان در دوره بعدی شرکت کنید.

  چه تایمی بعد از ثبت نام دوره شروع می شود؟

  حداکثر بعد از دو هفته بعد از پیش ثبت نام دوره شروع می شود.

  چرا بهتر است کارآموزان دوره آموزشی لوله کشی ساختمان را در آموزشگاه فنی برق بگذرانند؟

  زیرا آموزشگاه فنی برق از تخصصی ترین مراکز آموزشی در زمینه آموزش های فنی زیر نظر سازمان فنی حرفه ای می باشد و از ویژگی آن: ارائه پکیج کامل آموزشی در پایان دوره ها ارائه خوابگاه نزدیک به محل آموزشگاه دارای کادر آموزشی متخصص و مجرب پشتیبانی نامحدود هنرجویان بعد از اتمام دوره توسط اساتید ارائه جزوه و فایل آموزشی دوره مربوطه مشاوره و راهنمایی در زمینه راه اندازی شغل دسترسی آسان به آموزشگاه توسط وسایل نقلیه عمومی

  چگونه افراد شاغل می توانند در دوره آموزش لوله کشی ساختمان درجه 1 و 2 شرکت کنند؟

  افراد شاغل می توانند دوره آموزشی لوله کشی ساختمان را در روزهای تعطیل و آخر هفته با هماهنگی و برنامه ریزی قبلی شرکت کنند.

  آیا آموزشگاه فنی برق شرایط پذیرش کارآموزان شهرستانی را دارد؟

  بله، کارآموزان شهرستانی می توانند دوره آموزشی مدنظر را به درخواست خود در پایان هفته و حتی در طول هفته به صورت فشرده بگذرانند و همچنین در صورت نیاز به خوابگاه های اطراف آموزشگاه معرفی می شوند.

  سوالات تخصصی


  عایق کاری لوله ها هم در این دوره آموزش داده می شود؟

  بله، آموزش داده می شود.

  نصب رادیات هم جزء مباحث این دوره است؟

  بله آشنایی با نحوه نصب و سرهم بندی رادیات جزء مباحث دوره می باشد.

  آیا این دوره پیش نیاز خاصی دارد؟

  خیر، دوره پیش نیازی ندارد و تمامی مباحث از پایه آموزش داده می شود.

  محاسبه کلکتور هم در این دوره آموزش داده می شود؟

  بله، محاسبه کلکتور نیز آموزش داده می شود.

  آموزش لوله کشی ساختمان

  لوله کشی ساختمان یکی از رشته پردرآمد و همیشگی فنی است و در صورت آموزش لوله کشی از صفر تا صد می توانید شغلی درآمدزا را برای خود دست و پا کنید. لوله کشی ساختمان از مجموعه ای از فعالیت ها از قبیل طراحی لوله کشی ساختمان، لوله کشی فاضلاب، لوله کشی سونا و استخر، لوله کشی سیستم های حرارتی از قبیل پکیج و شوفاژ، اجرا و پیاده سازی و غیره تشکیل شده است که از طریق شرکت در یک دوره آموزش لوله کشی ساختمان یا تحصیل در دانشگاه همچنین با شاگردی کردن نزد یک استادکار لوله کشی می توانید مهارت های لازم برای لوله کشی را از صفر تا صد یاد بگیرید. اگر قصد آموزش لوله کشی ساختمان ، به شکل سریع و کامل را دارید و می خواهید در این مدت زمان کوتاه صفر تا صد لوله کشی را یاد بگیرید بهتر است، بهترین آموزشگاه لوله کشی ساختمان را شناسایی کرده و در دوره لوله کشی آن ثبت نام کنید.

   

  بازار کار لوله کشی ساختمان چگونه است؟

  اما بگذارید پیش از اینکه به آموزش لوله کشی آب ساختمان بپردازیم ابتدا بازار کار این شغل را بررسی کنیم. لوله کشی ساختمان یکی از مهم ترین موارد در ساختمان است که از گذشته تا به امروز از آن استفاده می شود. در صورتی که لوله کشی ساختمان به خوبی انجام نشود مشکلاتی از قبیل نشتی آب و غیره ایجاد می شود و رفع این مشکلات هزینه های بسیاری را به همراه خواهد داشت. امروزه در بسیاری از ساختمان ها شاهد راه اندازی سونا و جکوزی و استخر هستیم. این موضوع بازار کار لوله کشی را بسیار پر رونق تر کرده است.

  علاوه بر این یک لوله کش متخصص فعالیت هایی از قبیل: لوله کشی شوفاژ، آب و فاضلاب، ماشین لباسشویی و ظرفشویی، حمام و آشپزخانه، پمپ آب و غیره را انجام می دهد. انجام تمامی این فعالیت بسیار تخصصی است و هر کسی از پس انجام آنها بر نمی آید و تنها افراد آموزش دیده می توانند این فعالیت ها را انجام دهند. همه این موارد به خوبی نشان می دهد که شغل لوله کشی ساختمان از درآمد و بازارکار خوبی برخوردار است و در صورت آموزش لوله کشی ساختمان می توانید شما هم از این بازار کار پردرآمد استفاده کنید.

  دوره آموزش لوله کشی ساختمان

  آموزش لوله کشی آب ساختمان

  لوله کشی اصولی ساختمان مستلزم رعایت نکاتی است که در ادامه به آنها می پردازیم:

  یکی از مهم ترین نکاتی که برای لوله کشی ساختمان باید به آن توجه داشته باشید توجه به عمق لوله است. توجه داشته باشید که اگر عمق لوله خیلی عمیق باشد تعمیرات بعدی بسیار سخت و مشکل خواهد بود. از طرفی لوله کشی خیلی سطحی نیز می تواند خیلی سریع به لوله کشی آسیب وارد کند. در دوره لوله کشی ساختمان مجتمع فنی برق به طور کامل به این موضوع پرداخته می شود.

  انتخاب لوله مناسب از موضوعات مهم دیگری است که نباید نادیده گرفته شود. در صورت استفاده از لوله نامناسب احتمال شکستگی و نشتی آب بیشتر شده، همچنین مزه و رنگ آب خارج شده از لوله ها مناسب نخواهد بود. یکی از مهم ترین سرفصل ها در دوره آموزش لوله کشی آب ساختمان موضوع معرفی انواع لوله ها و کارکرد آنها است.

  انتخاب مسیر درست موضوع دیگری است که برای لوله کشی آب گرم و سرد باید به آن توجه داشته باشید. این لوله ها بایستی از انجماد، سایئدگی، انفجار و مواردی از این قبیل دور باشند.

  طراحی لوله کشی ساختمان نکته دیگری است که هنگام لوله کشی بایستی به آن توجه داشته باشید زیرا طراحی مناسب می تواند در مصرف انرژی تاثیر بسزایی داشته باشد.

  لوله کشی فاضلاب موضوع دیگری است که باید مورد توجه قرار گیرد. نوع لوله، اندازه آن، لوله کشی سیفون از موضوعات مهمی است که برای لوله کشی فاضلاب باید به آن توجه داشته باشید.

  اگر لوله کشی را برای بیرون ساختمان در نظر دارید، حتما توجه داشته باشید که لوله عایق بندی شده باشد و از لوله های مقاوم در برابر یخ زدگی و خوردگی استفاده کنید.

  شیب بندی درست لوله ها از موضوعات مهمی که باید به خصوص برای لوله کشی فاضلاب به آن توجه داشته باشید. در صورتی که شیب بندی به درستی صورت نگیرد احتمال گرفتگی در لوله ها وجود دارد، بر همین اساس تمام موضوعات مطرح شده به طور کامل در دوره آموزش لوله کشی آب ساختمان آموزش داده می شود.

  لوله کشی صحیح و اصولی ساختمان مستلزم رعایت نکات بسیاری است که در این بخش به صورت خلاصه به برخی از آنها اشاره شد. اگر می خواهید به صورت اصولی لوله کشی آب را برای ساختمان انجام دهید بایستی به طور کامل با این نکات آشنا شوید. با شرکت در یک دوره آموزش لوله کشی ساختمان فنی حرفه ای آن هم در یک آموزشگاه لوله کشی ساختمان نام آشنا می توانید در مدت زمان کوتاهی به این مهارت ها و نکات مسلط شوید.

  بهترین آموزشگاه لوله کشی ساختمان کدام است؟

  اما سوالی که ممکن است پیش بیاید، دوره آموزش لوله کشی ساختمان را در کدام آموزشگاه سپری کنیم؟ بهتر است پیش از ثبت نام دوره لوله کشی ساختمان به نکاتی که در این قسمت به آن اشاره می کنیم توجه داشته باشید. لوله کشی ساختمان از مراحل و فعالیت های گوناگونی تشکیل شده است، اگر می خواهید لوله کشی را یاد بگیرید باید به صورت عملی نحوه انجام این مراحل را یاد بگیرید. بنابراین آموزش عملی لوله کشی اولین و مهمترین نکته ای است که یک آموزشگاه لوله کشی باید دارا باشد.

  مجهز بودن آموزشگاه موضوع مهم دیگری است که باید مورد توجه قرار گیرد. اگر تجهیزات لازم لوله کشی در دوره وجود نداشته باشد یادگیری به درستی صورت نخواهد گرفت. علاوه بر این دو مورد بایستی به مهارت های استاد و نحوه تدریس آن نیز توجه داشته باشید. برخی از اساتید با وجود تجربه بالا از فن بیان خوبی برخوردار نیستند. توجه داشته باشید که اگر استاد مهارت بالایی نداشته باشد، آموزش به خوبی صورت نخواهد گرفت. معتبر بودن آموزشگاه و داشتن مجوز از سازمان فنی حرفه ای، پشتیبانی دوره، تضمین یادگیری از موضوعات مهمی است که علاوه بر موارد ذکر شده هنگام ثبت نام دوره آموزش لوله کشی ساختمان باید به آن توجه داشته باشید.

  آموزش لوله کشی فنی حرفه ای

  اگر قصد آموزش لوله کشی ساختمان فنی حرفه ای را دارید بایستی دوره لوله کشی را در یک آموزشگاه که زیر نظر فنی حرفه ای فعالیت می کند سپری کنید. در این آموزشگاه ها طرح درس بر اساس سرفصل های فنی حرفه ای بوده و در پایان دوره نیز یک مدرک لوله کشی ساختمان آموزشگاه که زیر نظر فنی حرفه ای می باشد به کارآموزان ارائه می شود. از آنجایی که این مدرک زیر نظر این سازمان است در داخل کشور اعتبار بالایی داشته و می توانید از آن برای ارسال روزمه و اشتغال استفاده کنید.

  در صورت تمایل کارآموز به دریافت مدرک فنی حرفه ای از طرف آموزشگاه، جهت شرکت در آزمون فنی حرفه ای معرفی می شود و در صورت قبولی در این آزمون، مدرک معتبر فنی حرفه ای را دریافت می کنید. با استفاده از این مدرک می توانید به کشورهای توسعه یافته مهاجرت کنید و وارد بازار کار جوامع بین المللی شوید و کسب درآمد کنید.

  دوره لوله کشی ساختمان

  آموزش رایگان لوله کشی ساختمان

  آموزش رایگان لوله کشی ساختمان که به صورت ویدئو در برخی از سایت ها و شبکه های اجتماعی وجود دارد، به طور قطع کامل و جامع نبوده و شما از این طریق نمی توانید صفر تا صد آموزش لوله کشی ساختمان را فرا گیرید، از طرفی نیز امکان تمرین و تکرار آموزش ها را ندارید. بنابراین بهترین روش جهت یادگیری این حرفه شرکت در دوره لوله کشی ساختمان می باشد.

  دوره لوله کشی ساختمان فنی برق

  آموزشگاه فنی برق تهران یکی از آموزشگاه های لوله کشی آب ساختمان در تهران است که دوره لوله کشی فنی حرفه ای را برگزار می نماید. این آموزشگاه یکی از مجهزترین مراکز آموزشی در کشور است که دوره آموزش لوله کشی را به صورت عملی برگزار می کند. هدف مجتمع آموزشی فنی برق از برگزاری این دوره، تربیت فرد متخصص و حرفه ای برای ورود به بازار کار و درآمدزایی از این شغل است. برای رسیدن به این هدف این آموزشگاه کلاس لوله کشی را مجهز به انواع لوله ها و تجهیزات و ابزار کرده است. شما طی دوره فرصت کافی برای تمرین و تکرار را خواهید داشت و این موضوع باعث می شود تا با چالش های شغل لوله کشی آشنا شوید.

  ضمن اینکه در صورت نیاز به تجدید دوره می توانید به صورت رایگان در دوره آموزش لوله کشی ساختمان دیگری حضور یابید. علاوه بر این برای حضور موفق در بازار کار از پشتیبانی این مجموعه بهره خواهید برد. بنابراین نگران چالش های ورود به بازار کار نباشید، آموزشگاه فنی برق همراه شماست. ارائه مدرک معتبر فنی حرفه ای یکی از دیگر مزیت هایی است که در صورت شرکت دوره آموزش لوله کشی ساختمان این آموزشگاه دریافت می کنید.

   

  نمایش همه
  به این صفحه امتیاز دهید

  دیدگاه کاربران

  • بلال گفت: پاسخ

   سلام، دوره لوله کشی خانه مدرک فنی حرفه ای داره؟

  نمایش بیشتر

  دیدگاهتان را بنویسید

  شهریه دوره: 8,400,00030 % تومان

  شهریه با تخفیف: 5,900,000 تومان