آموزش قصابی فنی حرفه ای تهران

آموزش قصابی فنی حرفه ای تهران برای آشپزان ماهر و حرفه‌ای و همچنین افرادی که به این حرفه علاقه‌مند هستند، می‌تواند به یک دوره آموزشی جذاب و بسیار کاربردی تبدیل شود. برای اینکه در این زمینه موفق شوید و نسبت به رقبای خود برتری یابید، مسلماً لازم است که به صورت کامل بر شیوه خرد کردن و بریدن انواع مرغ، ماهی و قصابی گوشت گوسفند و گاو مسلط باشید و بدین منظور نیاز است که دوره صفر تا صد قصابی را به شکل حرفه‌ای گذرانده باشد.

بنابراین، شناخت انواع گوشت، شناخت و یادگیری کار با انواع ابزارهای پسایی و خردکردن گوشت مانند چاقو، اره گوشت بری، چرخ گوشت و ساطور و تکنیک‌های برش انواع آن برای انواع کباب و غذا می‌تواند مهارت شما را تا حد زیادی بهبود بخشد و زمینه ساز ارتقاء حرفه شما به عنوان یک قصاب باشد. قصابی گوشت بره، گاو و مرغ شغلی پر درآمد است.

این دوره کاربردی در یکی از آموزشگاه‌های تخصصی قصابی در تهران برگزار می‌شود. آموزشگاه فنی برق این دوره را با در اختیار داشتن اساتید ماهر برگزار کرده تا علاقه‌مندان بتوانند مدرک دوره آموزش قصابی را دریافت و کسب و کار خود را آغاز کنند.
این دوره نیاز به هیچ پیشنیازی ندارد و صرف داشتن علاقه به یادگیری می تواند انگیزه اصلی شما به این حرفه باشد.

این دوره همچنین برای آشپزانی که تجربه کمی در کار با گوشت و مرغ دارند نیز مفید است و می توانند دانش خود را گسترش داده و به یک سرآشپز واقعی تبدیل شوند.

مدت یادگیری قصابی طولانی تر از گذراندن یک دوره است اما برای شروع می توانید 15 ساعت آموزش عملی بر روی انواع گوشت گاو، گوسفند، مرغ و ماهی را در کلاس های کاملا مجهز مجتمع فنی برق بگذرانید و آماده فعالیت در هتل‌ها، رستوران ها، مغازه های قصابی و مواردی از این دست شوید.

معرفی دوره قصابی فنی حرفه ای تهران

اطلاعات دوره قصابی فنی حرفه ای تهران

نام دوره آموزش قصابی فنی حرفه ای تهران شهریه دوره 9,000,000 تومان مدت دوره 1 هفته زمان دوره 15 ساعت
زمان شروع دوره تماس بگیرید مدرک فنی و حرفه ای دارد نام مدرس استاد عباسی نوع آموزش تئوری عملی
ظرفیت دوره 10 خوابگاه دارد جنسیت مرد و زن امکان حضور اتباع دارد
پایان خدمت نیاز نیست پیش نیاز ندارد حداقل سن 14 سال محل برگزاری تهران، انقلاب، شعبه 1 فنی برق

مزایای آموزشگاه قصابی فنی حرفه ای تهران

خوابگاه هنرجویان

پشتیبانی نامحدود

بازآموزی رایگان

کاملا عملی

مدرک معتبر

بازگشت وجه

توضیح دوره
آموزش قصابی فنی حرفه ای تهران نام دوره
12,900,000 تومان : شهریه قصابی فنی حرفه ای تهران
9,000,000 تومان : شهریه قصابی فنی حرفه ای تهران با تخفیف
عملی : نوع دوره

هزینه کلاس قصابی فنی حرفه ای تهران

مطابق سرفصل های فنی و حرفه ای
ویژه بازار کار

سرفصل های دوره قصابی فنی حرفه ای تهران

 • آشنایی کامل با شغل قصابی: آشنایی با محیط کار قصابی و ابزار و تجهیزات مورد نیاز | ویژگی‌های فردی و مهارتی لازم برای شغل قصابی | آشنایی با محیط کار قصابی و ابزار و تجهیزات مورد نیاز
 • ذبح شرعی دام: احکام شرعی ذبح دام | روش‌های ذبح شرعی گاو، گوسفند و مرغ| نکات بهداشتی و ایمنی در هنگام ذبح دام
 • فرآوری گوشت: روش‌های مختلف فرآوری گوشت (چرخ‌کردن، قیمه کردن، کوبیدن، و ...) | تهیه انواع فرآورده‌های گوشتی (کالباس، سوسیس، کوفته، و ...) | آشنایی با روش‌های نگهداری و بسته‌بندی گوشت
نمایش تمام سرفصل ها
 • شناخت آناتومی دام: آشنایی با دستگاه‌های مختلف بدن دام (گاو، گوسفند، مرغ) | شناخت عضلات، استخوان‌ها و اندام‌های داخلی دام | نامگذاری قسمت‌های مختلف لاشه دام
 • پوست‌کنی و قطعه‌بندی لاشه: روش‌های پوست‌کنی لاشه گاو، گوسفند و مرغ | قطعه‌بندی لاشه گاو، گوسفند و مرغ به روش‌های مختلف | نامگذاری قسمت‌های مختلف قطعه‌بندی شده لاشه
نمایش تمام سرفصل ها

آشنایی با کلاس قصابی فنی حرفه ای تهران

کلاس تئوری قصابی فنی حرفه ای تهران

کلاس عملی قصابی فنی حرفه ای تهران

کارگاه دوره قصابی فنی حرفه ای تهران

فرم پیش ثبت نام


نظرات کارآموزان کلاس قصابی فنی حرفه ای تهران

سوالات عمومی


آیا در پایان دوره مدرک بین المللی دریافت می کنیم؟

بله، پس از اتمام کلاس به سازمان فنی حرفه ای معرفی می شوید و در صورت قبولی در آزمون آن سازمان می توانید مدرک بین المللی و قابل ترجمه معتبر دریافت کنید.

آیا اتباع هم می توانند در این دوره ثبت نامکنند؟

بله، همه می توانند در کلاس ها شرکت نمایند.

منظور از دوره تضمینی چیست؟

پس از اتمام دوره در صورت نیاز هنرجو می تواند در کلاس های بعدی بدون هزینه اضافی شرکت نماید.

سوالات تخصصی


آیا آموزش قصابی گاو و گوساله را در این دوره می بینیم؟

بله، به هنرجویان به صورت عملی قصابی گاو آموزش داده می شود.

مدت دوره قصابی چند روز است؟

مدت دوره بسته به شرایط هنرجویان متفائت است. این دوره بین 3 روز الی یک هفته زمان می برد.

آموزشگاه قصابی فنی برق

در دوره آموزش قصابی در آموزشگاه فنی برق به فنون قصابی مسلط خواهید شد. هدف از این دوره، آموزش کامل تکنیک‌های برش گوشت، تمیز کردن گوشت، نمک سود کردن گوشت و… است. روش‌های مختلفی که برای قصابی گوشت به کار گرفته می‌شود، از اهمیت بسزایی برخوردار است. طعم گوشت پخته بسته به نحوه قصابی آن متفاوت خواهد بود.

متأسفانه برای رشته قصابی در ایران طی سالیان گذشته آموزش جدی گرفته نشده است. اما در سال‌های اخیر اهمیت این موضوع بیشتر شده و سطح قصابی حرفه ای در تهران به درجه اهمیت بسیار بالایی دست یافته است.

آموزشگاه قصابی فنی برق

دوره آموزش صفر تا صد قصابی فنی حرفه ای فنی برق

در طول دوره آموزشی قصابی، ابتدا با تجهیزات و لوازم مورد نیاز برای انجام این کار آشنا می‌شوید. تجهیزات قصابی صنعتی نیز بخش مهمی از این فرآیند است که باید نحوه کار با آن را بدانید. مرحله دوم آشنایی با نوع گوشت و قطعات لاشه در مغازه قصابی است. نحوه قصابی کردن گوشت گوساله با گوشت گاو متفاوت است، زیرا انواع گوشت دارای ویژگی‌های متفاوتی هستند. علاوه بر این، با خواص پروتئین‌های مختلف آشنا خواهید شد. مراحل بعدی شامل دوره‌های آموزشی بره، مرغ و انواع ماهی، آموزش در خصوص گوشت سفید و گوشت آبزیان می‌باشد. در این دوره یاد می‌گیرید که چگونه کیفیت و کارایی مطلوب گوشت را در قصابی تشخیص دهید. قطعه‌بندی و برش در قصابی نیز مهم است که علاوه بر بی‌خس کاری مرغ و یا گوشت گوسفند و… به کارتان خواهد آمد.

آگاهی از شرایط پخت و نگهداری، تهیه و شناخت انواع ترکیبات و ادویه‌های مورد استفاده در طبخ گوشت و مرغ و تأثیر آن‌ها بر طعم غذا، آگاهی از ترکیب و انواع روغن‌های معطر از جمله مباحثی است که در دوره آموزش قصابی با مدرک فنی حرفه ای خواهید آموخت.

از دیگر مباحثی که در این دوره آموزش داده می‌شود، ایجاد برش صحیح و مناسب بر روی قسمت‌های قدامی گوشت، برش صحیح بر روی دنده و بازو، تهیه گوشت مخصوص خورشت، گوشت چرخ کرده، نحوه آویزان کردن درست برای برش، نحوه جدا‌سازی چربی از روی گوشت خواهد بود. بعد از شرکت در دوره آموزش کاربردی قصابی و قبولی در این آزمون، گواهی فنی و حرفه‌ای را از آموزشگاه فنی برق به دست خواهید آورد.

در کلاس قصابی چه می آموزیم؟

کلاس قصابی (بوچری) زیرمجموعه حرفه صنایع غذایی به شمار می‌رود که لازم است فرد علاقه‌مند به این حرفه با مهارت‌هایی همچون خرید و نگهداری از ابزارآلات قصابی، نگهداری از گوشت و فرآورده‌های پروتئینی در فروشگاه‌ها، برش دادن گوشت، برش دادن لاشه گوسفند به چهار قسمت اصلی و بریدن قسمت قدامی گوسفند مسلط باشد.

قصابی لاشه گوسفند، قصابی انواع مرغ، قصابی انواع ماهی و میگو، تهیه محصولات برای فروش در مغازه‌ها و ارتباط با مشتریان و کشتارگاه‌ها از دیگر مهارت‌هایی است که لازم است قصاب دارا باشد. کسب این مهارت‌ها مستلزم گذراندن سرفصل‌هایی است که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • آموزش ابزار و تجهیزات مورد نیاز در قصابی
 • معرفی انواع چاقو‌ها
 • معرفی انواع گوشت و محصولات پروتئینی
 • آموزش نحوه برش گوسفند در مصارف مختلف از جمله خورشتی یا چرخ کرده
 • آموزش نحوه برش ماهی و میگو
 • نحوه آماده‌سازی محصولات گوشتی به منظور فروش در مغازه قصاب
 • آموزش نحوه تشخیص گوشت بره، میش و…
 • نحوه برش درست شیشلیک، لم چابس
 • نحوه تشخیص گوشت هوایی مناسب استفاده برای کباب‌های برگ و فیله کباب
 • نحوه تشخیص گوشت برای کباب‌های کوبیده از نوع ممتاز

مدرسین دوره آموزش قصابی

برخی به اشتباه تصور می‌کنند که شغل قصابی نیاز به هیچ آموزشی ندارد و قصاب نیز فردی است که بدون گذراندن هیچ دوره‌ای مغازه‌ای راه‌اندازی کرده و مشغول به فعالیت شده است. اما اینطور نیست. قصاب‌ها نیز برای تأمین سلامت مردم و آماده کردن گوشتی تازه نیاز به آموزش صحیح دارند. زیرا رژیم غذایی افراد حاوی انواع مواد پروتئینی است و نیاز است که قصابان نیز آموزش لازم را ببینند. اگر افراد این حوزه به اصول بهداشتی و حرفه‌ای این کار احترام بگذارند، آینده سالم‌تری در انتظار جامعه است.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های حرفه‌ای و کاری صنعت قصابی، شناخت و انتخاب گوشت سالم است و همانطور که قبلاً گفته شد، اگر با نگاهی حرفه‌ای وارد این حرفه شوید، می‌توانید بر اساس دانش خود از قصابی درآمد خوبی کسب کنید.

انتخاب گوشت مناسب برای مصارف مختلف، نحوه برش دادن گوشت، کباب، خورشت، ترکیب درست گوشت چرخ کرده و استیک و همچنین روش‌های مختلف برای طعم دادن به انواع گوشت، مرغ و ماهی نیز می‌تواند نقش مهمی در سودآوری قصابی‌ها ایفا کند.

مدرسین دوره آموزشی قصابی در مؤسسه فنی برق بر تمامی امور ذکر شده مسلط هستند و قادر هستند که این مباحث را به خوبی به کارآموزان منتقل کرده تا این علاقه‌مندان را برای ورود به بازار کار آماده سازند.

مدت زمان دوره آموزش قصابی

دوره آموزشی قصابی یکی از دوره‌های حرفه‌ای است که کارآموز را برای ورود به بازار کاری پر سود آماده می‌کند. این دوره توسط با تجربه‌ترین و حرفه‌ای‌ترین اساتید به مدت 15 ساعت در آموزشگاه فنی برق برگزار می‌شود که بیشتر زمان کلاس به تمرین های عملی هنرجو می گذرد و در نهایت کارآموز با در دست داشتن مدرک فنی و حرفه‌ای به بازار کار وارد می‌شود.

مدت زمان دوره آموزش قصابی

مزایا و ویژگی‌های دوره قصابی

یک قصاب ماهر و حرفه‌ای فقط مسئول بریدن گوشت به روش سنتی نیست، بلکه باید دارای دانش گسترده‌ای باشد. کارآموزان علاقمند به این حرفه باید به مهارت‌های مفهومی و فنی مانند شناخت کامل انواع گوشت مسلط باشند.

همچنین باید بر شناسایی انواع نژاد‌های دام سبک و سنگین، انواع مرغ، انواع ماهی و سایر آبزیان، تشخیص کیفیت و تازگی گوشت، مشخصات گوشت، انواع تخته و قطعات برش، بسته‌بندی، تهیه و چاشنی مواد اولیه مختلف یا ترشی، نمک سود کردن، شیوه واقورمه و کنسرو کردن و سایر کار‌های مربوط به صنعت گوشت و فرآورده‌های پروتئینی مسلط باشند.

از جمله مزایای شرکت در دوره آموزش تخصصی صفر تا صد قصابی می‌توان به آشنایی با خواص گوشت و مواد اولیه پروتئینی موجود در قصابی، تشخیص کیفیت گوشت و قطع‌بندی آن اشاره کرد. به علاوه در آموزشگاه فنی برق و شرکت در این دوره می‌توانید مدرک فنی و حرفه‌ای معتبری را دریافت کرده و به سهولت به بازار کار وارد شوید و این را می توان یکی دیگر از مزایای دوره آموزش قصابی و اخذ مدرک در آموزشگاه فنی برق دانست.

مدرک فنی حرفه‌ای دوره قصابی

دریافت مدرک فنی حرفه‌ای از جمله دلایلی است که افراد را به گذراندن دوره تخصصی قصابی علاقه‌مند می‌سازد. یکی از مزایای دریافت مدرک فنی و حرفه‌ای این است که کارآموز می‌تواند نشان دهد که بر اصول و مباحث مرتبط با قصابی مسلط است و به راحتی می‌تواند در این شغل فعالیت کند.

مدرک فنی حرفه‌ای دوره قصابی از نظر بین‌المللی بسیار معتبر است و در صورت تمایل به کار و یا مهاجرت به کشور‌های دیگر می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. در کشور خودمان هم می‌توانید از این مدرک برای جواز کسب و همچنین وام خود اشتغالی اقدام کنید و با راه‌اندازی یک مغازه قصابی، کسب و کار پر رونقی برای خود راه‌اندازی کنید.

خوابگاه برای هنرجویان دوره آموزش قصابی

هنرجویان و علاقه‌مندان به دوره حضوری قصابی که خارج از تهران زندگی می‌کنند، می‌توانند مادامی که در کلاس‌ها شرکت می‌کنند در خوابگاه‌های مؤسسه فنی برق اسکان داشته باشند.

هزینه و شهریه دوره آموزش قصابی

هزینه دوره آموزش قصابی علاوه بر شرکت در دوره عمومی و یا خصوصی، به حضور مدرسین با تجربه و با سابقه نیز مرتبط است. مؤسساتی که از حضور با تجربه‌ترین اساتید بهره‌مند هستند، قیمت بیشتری را برای برگزاری کلاس‌های قصابی در نظر می‌گیرند. در صورت تمایل به اسکان در خوابگاه نیز کارآموز مستلزم به پرداخت هزینه بیشتر خواهد بود.

بازار کار قصابی چگونه است؟

راه‌اندازی یک مغازه قصابی یا سوپر گوشت یکی از‌ایده‌های سودآور برای کارآفرینان به شمار می‌رود. حرفه قصابی از آن دسته مشاغلی است که همیشه مشتری را حفظ می‌کند و پتانسیل بسیار بالایی در بازار به خود اختصاص داده است.

گوشت یکی از فرآورده‌های پروتئینی مورد نیاز برای بدن به شمار می‌رود. بنابراین، بازار کار و درآمد قصابی  بسیار خوب و پر رونق است. در اکثر خانواده‌ها حداقل هفته‌ای سه بار در وعده غذایی از گوشت استفاده می‌شود و این مسأله نشان‌دهنده اهمیت این فرآورده پروتئینی می‌باشد. بنابراین، می‌توانیم ادعا کنیم که علاقه‌مندان به این حرفه می‌توانند با راه‌اندازی مغازه قصابی به درآمد خوب و میلیونی در ماه دست یابند.

بازار کار قصابی چگونه است؟

سرمایه لازم جهت شروع کار قصابی

راه‌اندازی یک قصابی ممکن است یک تجارت سودآور و موفق به نظر برسد، اما ابتدا باید هزینه‌های مختلف را به طور دقیق برآورد کنید. در زیر برخی از مهم‌ترین هزینه‌های راه‌اندازی قصابی آورده شده است.

 • هزینه‌های اجاره فروشگاه: این هزینه‌ها تا حد زیادی تحت تأثیر موقعیت مکانی و متراژ مربع قصابی شما است. مناطق پرتردد معمولاً اجاره و رهن بالاتری دارند. بنابراین، برآورد دقیق این هزینه‌ها و انتخاب مکان مناسب بسیار مهم است.
 • خرید تجهیزات و ابزار: یک قصابی به تجهیزاتی مانند یخچال‌های نگهداری گوشت، ترازو، چرخ‌های صنعتی، قلاب‌های نگهدارنده برای قطعات گوشت و ابزار‌های دیگر نیاز دارد.
 • هزینه‌های راه‌اندازی و عملیاتی: شامل هزینه‌هایی مانند ثبت شرکت، مالیات و عوارض، بیمه، عملیات راه‌اندازی و… می‌باشد.
 • هزینه‌های تبلیغات و بازاریابی: هزینه‌های تبلیغات و بازاریابی برای جذب مشتری و افزایش فروش ضروری است. این شامل هزینه‌های مرتبط با تبلیغات در رسانه‌های مختلف، تبلیغات آنلاین و فعالیت‌های بازاریابی مستقیم است.
 • هزینه‌های نیروی کار: اگر نیاز به استخدام نیروی کار دارید، باید هزینه‌های مرتبط با نیروی کار را نیز در نظر بگیرید.

با در نظر گرفتن بودجه خود و هزینه‌هایی که در این قسمت به آن‌ها پرداخته شد، می‌توانید یک مغازه قصابی برای خود راه‌اندازی کرده و از کسب و کار خود به درآمد بالایی دست یابید.

چرا آموزشگاه فنی برق را جهت شرکت در دوره آموزش قصابی انتخاب کنیم؟

دلیل انتخاب آموزشگاه فنی برق به عنوان بهترین آموزشگاه قصابی در تهران برای شرکت در این دوره را در درجه اول می‌توان به حضور اساتید بسیار متبحر و توانمندی ارتباط داد که مسئولیت آموزش این دوره را بر عهده گرفته‌اند. این اساتید با تمام توان تلاش می‌کنند تا مباحث مرتبط با دوره قصابی را به کارآموزان انتقال دهند و با انتقال دانش و تجربیاتشان در مورد بازار کار و شرایط حاکم بر جامعه، آن‌ها را برای ورود به بازار کار آماده کنند.

از دیگر دلایل انتخاب این مؤسسه برای آموزش قصابی این است که امکان ثبت نام برای تمامی افراد و بدون محدودیت سنی امکان‌پذیر است. برای ورود به این رشته و کسب تجربه نیازی نیست که مدرک خاصی داشته باشید و یا پیش نیاز به خصوصی را بگذرانید.

مؤسسه فنی برق تحت نظارت سازمان فنی و حرفه‌ای فعالیت می‌کند و گواهینامه‌ای که ارائه می‌دهد از نظر اعتباری در جهان پذیرفته و شناخته شده است و بدین ترتیب کارآموزان می‌توانند با در دست داشتن این مدرک در ایران و یا کشور‌های دیگر وارد بازار کار شوند و درآمد داشته باشند.

ثبت نام در دوره قصابی مرغ، گاو و گوسفند آموزشگاه فنی برق

برای راه‌اندازی قصابی در تهران ابتدا باید یک قصاب حرفه‌ای شوید. این امر مستلزم مشارکت در دوره‌های کاربردی و جامع قصابی است. در دوره آموزش حرفه‌ای قصابی در تهران با انواع چاقو و وسایل مورد نیاز در حین کار و به طور کلی وسایل برش و قطعه قطعه کردن گوشت آشنا می‌شوید.

به علاوه در این دوره می‌توانید با انواع گوشت و پروتئین آشنا شوید. همانطور که قبلاً ذکر شد یکی از وظایف قصاب این است که بداند هر تکه گوشت برای چه غذایی مناسب است و این موضوع نیاز به آموزش دارد. در این دوره علاوه بر تسلط بر برش گوشت قرمز مانند گوشت بره و گاو، با انواع ماهی، میگو، مرغ و… آشنا شده و بر روش برش و قطعه قطع کردن صحیح آن‌ها را نیز مسلط خواهید شود.

برای رسیدن به این هدف، لازم است که در یک مؤسسه معتبر و حرفه‌ای که اساتید با تجربه‌ای را در اختیار دارد همچون مؤسسه فنی برق تماس گرفته و بعد از جویا شدن شرایط، قیمت آموزش پیشرفته قصابی و روز‌های برگزاری کلاس نسبت به ثبت نام اقدام نمایید.

 

نمایش همه
به این صفحه امتیاز دهید

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

شهریه دوره: 12,900,00030 % تومان

شهریه با تخفیف: 9,000,000 تومان