آموزش نصب کولر گازی

آموزش نصب کولر گازی فنی حرفه ای به عنوان یکی از رشته های محبوب، به دلیل تقاضای زیاد افراد برای راه اندازی اسپیلت گازی به منظور بهره‌ بری از سیستم خنک کنندگی آن، مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. همانطور که گفتیم به دلیل تقاضای بسیار زیاد افراد برای استفاده از کولر گازی به عنوان یک سیستم سرمایشی یا گرمایشی مطلوب و ایده آل، شغل نصاب کولر گازی حرفه‌ای با بازار کار عالی و درآمد بسیار بالا می‌باشد.
آموزشگاه فنی برق دوره نصب کولر گازی را با استفاده از اساتید با تجربه و دارای تحصیلات مهندسی حوزه تاسیسات، به صورت عملی و متناسب با نیاز بازار کار برگزار می‌نماید. هدف آموزشگاه فنی برق از برگزاری این کلاس عملی، تربیت کارآموزان ماهر و زبده در حوزه تاسیسات برای ورود به بازار کار و کسب درآمد ایده آل می‌باشد.

در دوره صفر تا صد نصب اسپلیت مواردی مانند: شناخت تجهیزات و ابزار آلات مورد نیاز، نصب انواع کولر گازی طبق استانداردها، کار با لوله‌های مسی از دلاله کردن و بریدن و…، اصول سیم کشی کولر گازی، عملکرد سیکل تبرید کولر گازی و ده‌ها سرفصل تخصصی دیگر آموزش داده می‌شود.

برای کسب درآمد بیشتر و اختصاص سهم بیشتری از بازار کار به خود، بعد از پایان آموزش نصب اسپیلت گازی می توانید در دوره آموزش تعمیرات کولر گازی، آموزش تعمیرات پکیج شرکت نمائید و از سایر رشته های مرتبط با تاسیسات هم کسب درآمد کنید.

با آموزش نصب اسپیلت گازی در آموزشگاه فنی برق این حرفه را صفر تا صد به صورت اصولی فرا می‌گیرید و با بهره‌‌گیری از پشتیبانی نامحدود آموزشگاه، دریافت مدرک فنی و حرفه ای، رسمی و بین المللی می توانید در شرکت های تعمیراتی دولتی یا خصوصی یا به صورت مستقل با خیالی آسوده کار کنید.

معرفی دوره نصب کولر گازی

اطلاعات دوره نصب کولر گازی

نام دوره آموزش نصب کولر گازی شهریه دوره 1,600,000 تومان مدت دوره 1 هفته زمان دوره 10 ساعت
زمان شروع دوره 1403/02/29 مدرک فنی و حرفه ای دارد نام مدرس استاد چراغی نوع آموزش تئوری عملی
ظرفیت دوره 10 خوابگاه دارد جنسیت مرد و زن امکان حضور اتباع دارد
پایان خدمت نیاز نیست پیش نیاز ندارد حداقل سن 14 سال محل برگزاری تهران، انقلاب، شعبه اصلی فنی برق

مزایای آموزشگاه نصب کولر گازی

خوابگاه هنرجویان

پشتیبانی نامحدود

بازآموزی رایگان

کاملا عملی

مدرک معتبر

بازگشت وجه

توضیح دوره
آموزش نصب کولر گازی نام دوره
2,300,000 تومان : شهریه نصب کولر گازی
1,600,000 تومان : شهریه نصب کولر گازی با تخفیف
عملی : نوع دوره

هزینه کلاس نصب کولر گازی

مطابق سرفصل های فنی و حرفه ای
ویژه بازار کار

سرفصل های دوره نصب کولر گازی

 • آموزش مراحل سیکل تبدیل در انواع دستگاه های سرد کننده
 • آموزش گام به گام نصب و راه اندازی کولر گازی
 • آشنایی دقیق اجزای مکانیکی کولر گازی و اجزای الکتریکی کولر گازی و طریقه نصب آنها
 • معرفی عملکرد سیستم تهویه مطبوع
 • معرفی کامل کلیه ابزار و تجهیزات نصب کولر گازی اسپیلت
 • آموزش کاملا عملی بخش الکترونیکی نصب کولر گازی به همراه نصب فیوز در کارگاه مجهز
 • آشنایی با قطعاتی مانند فیوز حرارتی اتوماتیک، سنسور دمای کولر و نحوه عملکرد آنها در دوره آموزش نصب کولر گازی
 • آموزش کاملا عملی و کاربردی جوشکاری لوله مسی با سیستم هوا گاز ) اکسی استیلن(
نمایش تمام سرفصل ها
 • آموزش نصب گام به گام کولر گازی و راه اندازی آن به صورت کاملا عملی و تخصصی در کارگاه مجهز
 • معرفی انواع کولر گازی موجود در بازار
 • آموزش چرخه سرماسازی کولر گازی
 • آموزش کاملا عملی شارژ گاز کولر
 • آموزش کار با لوله مسی اعم از بریدن و دلاله کردن و گشاد کردن و خم کردن و آشنایی با لوازم مربوط
 • معرفی کارکرد سرما ساز کولر گازی
 • آشنایی با انواع دستگاه های تهویه مطبوع
نمایش تمام سرفصل ها

آشنایی با کلاس نصب کولر گازی

کلاس تئوری نصب کولر گازی

کلاس عملی نصب کولر گازی

کارگاه دوره نصب کولر گازی

فرم پیش ثبت نام  دوره های مرتبط با این رشته:

  آموزش تعمیرات کولر گازیآموزش نصب کولر گازیآموزش تعمیرات پکیج دیواریآموزش نصب پکیج دیواریآموزش تعمیر آبگرمکن دیواریآموزش تعمیر لوازم گازسوز


  به خوابگاه نیاز دارم.

  تقویم برگزاری دوره نصب کولر گازی

  تاریخ شروع روز ساعت برگذاری
  شنبه
  1403/02/29
  10 الی 12

  نظرات کارآموزان کلاس نصب کولر گازی

  سوالات عمومی


  آیا پس از پایان دوره نصب کولر گازی مدرک معتبر صادر می شود؟

  بله، پس از اتمام دوره مدرک آموزشگاه به صورت رایگان صادر می شود.

  منظور از تضمینی بودن دوره نصب کولر گازی چیست؟

  یعنی در صورت عدم یادگیری شما می توانید به صورت رایگان در دوره بعدی شرکت کنید.

  چه تایمی بعد از ثبت نام، دوره نصب کولر گازی شروع می شود؟

  حداکثر بعد از دو هفته بعد از پیش ثبت نام، دوره شروع می شود.

  چرا بهتر است کارآموزان دوره آموزش نصب کولر گازی را در آموزشگاه فنی برق بگذرانند؟

  زیرا آموزشگاه فنی برق از تخصصی ترین مراکز آموزشی در زمینه آموزش های فنی زیر نظر سازمان فنی حرفه ای می باشد و از ویژگی آن: ارائه پکیج کامل آموزشی در پایان دوره ارائه خوابگاه نزدیک به محل آموزشگاه دارای کادر آموزشی متخصص و مجرب پشتیبانی نامحدود هنرجویان بعد از اتمام دوره ارائه جزوه و فایل آموزشی دوره مشاوره و راهنمایی در زمینه راه اندازی شغل دسترسی آسان به آموزشگاه توسط وسایل نقلیه عمومی

  چگونه افراد شاغل می توانند در دوره نصب کولر گازی شرکت کنند؟

  افراد شاغل می توانند این دوره را در روزهای تعطیل و آخر هفته با هماهنگی و برنامه ریزی قبلی شرکت کنند.

  آیا آموزشگاه فنی برق شرایط پذیرش کارآموزان شهرستانی را دارد؟

  بله، کارآموزان شهرستانی می توانند این دوره را به درخواست خود در پایان هفته و حتی در طول هفته به صورت فشرده بگذرانند و همچنین در صورت نیاز به خوابگاه های اطراف آموزشگاه معرفی می شوند.

  آیا در پایان دوره آموزش نصب کولر گازی می توان وارد بازار کار شد؟

  بله، با توجه به این که سرفصل های آموزش مطابق با نیاز بازار کار طراحی شده است و پس از اتمام دوره کارآموزان می توانند با آمادگی کامل وارد بازار کار شوند.

  سوالات تخصصی


  در دوره نصب کولر گازی برای کاراموزان شاغل نیز کلاسی دارید؟

  بله، در مجتمع فنی برق سعی شده با توجه به زمان آزاد کارآموزان برنامه ریزی کلاس انجام گردد. کلاس ها آخر هفته ساعت 17 الی 20 برگزار می گردد.

  علاوه بر اسپیلت، کولر پنجره ایی هم در دوره نصب کولر گازی آموزش داده می شود؟

  بله، در دوره نصب کولر گازی هم اسپلیت و هم کولر گازی از نصب تا تعمیرات آموزش داده می شود.

  منظور از نصب کولر گازی کدام موارد است؟

  لوله کشی از قبیل خم کردن و لاله کردن لوله مسی، نصب روال تبرید، آموزش کاملا عملی شارژ گاز کولر

  در دوره نصب کولر گازی فقط برند مطرح بازار آموزش داده می شوند؟

  خیر، در این دوره کارآموزان با کلیت کارکرد کولر از نصب سرویس و تعمیرات آشنایی خاص با مشکل مواجه نشوند پیدا می کنند که در صورت مواجه با کولر با برند

  در دوره نصب و تعمیر کولر فقط قسمت های مکانیکی کولر آموزش داده می شوند؟

  خیر، علاوه بر تست و عیب یابی قسمت های مکانیکی شناخت کدهای خطا و نحوه شناسایی عیوب، خطا دراجزای الکترونیکی کولر نیز آموزش داده می شود.

  پیشنهاد ما به شما جهت فراگیری این حرفه شرکت در دوره نصب کولر گازی می باشد که به صورت کاملا عملی در کارگاه های مجهز و تحت نظر اساتید با سابقه و مجرب تشکیل می شود. با شرکت در در این دوره زمینه را فراهم می کند که به راحتی وارد بازار کار شوید و از درآمد بالای آن بهره مند شوید.

  آموزش نصب کولر گازی صفر تا صد

  یکی از بهترین روش ها برای آموزش نصب کولر گازی از صفر تا صد شرکت در دوره نصب کولر گازی است. چرا که در این دوره ضمن آموزش تئوری نحوه نصب کولر گازی، مراحل نصب به صورت عملی آموزش داده می شود. آموزش به صورت عملی باعث می شود تا روش نصب کولر گازی به خوبی در ذهن شما ثبت شود و هنگام ورود به بازار کار مشکلی برای نصب کولر گازی نداشته باشید. علاوه بر آموزش تخصصی نصب کولر گازی، از یک مدرک معتبر فنی حرفه ای نیز برخوردار خواهید بود. این موضوع به شما کمک می کند تا در بازار کار از فرصت های شغلی بیشتری بهره مند شوید. همچنین شما در صورت فراگیری نصب کولر گازی از طریق شرکت در این دوره می توانید از پشتیبانی آموزشگاه بهره مند شوید.

   

  آموزش نصب کولر گازی فنی و حرفه ای

  مجتمع فنی برق دوره آموزش نصب کولر گازی را زیر نظر سازمان فنی حرفه ای کشور و با اخذ مجوز از این سازمان برگزار می کند. کلیه سرفصل های آموزشی در این مجموعه متناسب با سرفصل های فنی حرفه ای و با توجه به نیازهای بازارکار تدوین شده است. شما در صورت شرکت در این دوره مجتمع فنی برق تهران از صفر تا صد با این حرفه آشنا می شوید و در پایان دوره، می توانید آماده وارد به بازار کار شوید. این دوره برای کلیه علاقه مندان به این شغل و یا افرادی که با نصب کولر گازی آشنایی دارند اما می خواهند در این رشته حرفه ای شوند، مناسب است. با شرکت در دوره نصب کولر گازی ضمن یادگیری و تسلط در این رشته از یک مدرک معتبر دو زبانه که زیر نظر سازمان فنی حرفه ای می باشد نیز بهره مند می شوید.

  آموزش رایگان نصب کولر گازی

  نصب کولر گازی یک کار تخصصی است و نیاز به آموزش حرفه ای دارد. بسیاری از مراکز، آموزش نصب کولر گازی رایگان ارائه می دهند اما اگر قصد دارید به صورت حرفه ای وارد بازار کار نصب کولر گازی شوید، باید توجه داشته باشید که آموزش رایگان نصب کولر گازی راه خوبی برای کسب مهارت در این زمینه نیست. ضمن اینکه این روش ها معمولاً فقط به صورت سطحی آموزش داده می شوند و از طرفی دیگر با این روش آموزشی نمی توانید تمرین و کار عملی انجام دهید. در نظر داشته باشید که نصب کولر گازی از پردرآمدترین مشاغل موجود در بازار کار است و اگر هزینه دوره نصب کولر گازی را بپردازید، چندین برابر هزینه آموزش در مدت زمان کوتاهی به شما باز خواهد گشت.

  بهترین آموزشگاه نصب کولر گازی

  سوالی که برای علاقه مندان به این حرفه پیش می آید این است که برای آموزش نصب کولر گازی به کدام یک از آموزشگاه های برگزارکننده این دوره مراجعه کنند؟ ما به شما آموزشگاه فنی برق که یکی از معتبرترین آموزشگاه های فنی می باشد، را معرفی می کنیم، در مجتمع فنی برق این دوره به صورت کاملا عملی در کارگاه های مجهز و تحت نظر اساتید مجرب برگزار می شود.
  کارآموزان در طول دوره نصب کولر گازی با مراحل سیکل تبدیل در انواع دستگاه های سرد کننده، آموزش کاملا عملی بخش الکترونیکی نصب کولر گازی به همراه نصب فیوز، آشنایی دقیق اجزای مکانیکی کولر گازی و اجزای الکتریکی کولر گازی و طریقه نصب آنها و موارد دیگر آشنا می شوند و در پایان دوره مدرک فنی حرفه ای نصب کولر گازی را دریافت می کنند.

  از مراکزی دیگری که این دوره را با شرایطی کاملا ایده آل برگزار می کند آموزشگاه برق گستران و فنون برق می باشد که توانسته اند رضایت کارآموزان زیادی را جلب کنند.

  مجتمع فنی برق برگزارکننده دوره های فنی مختلف مانند دوره آموزش برق ساختمان، آموزش هوشمند سازی ساختمان، آموزش نصب دوربین مدار بسته و غیره می باشد، تمامی دوره ها به صورت عملی، در کارگاه های مجهز و تحت نظر اساتید مجرب و متخصص برگزار می شود در صورت علاقه به فراگیری هر یک از شغل های فنی همین الان به مجتمع فنی برق مراجعه نمایید.

  هزینه آموزش نصب کولر گازی

  هزینه آموزش نصب کولر گازی در مجتمع فنی برق کاملا منصفانه است. این مجموعه با در نظر گرفتن اوضاع نا به سامان اقتصادی افراد جامعه؛ هزینه آموزش نصب کولر گازی را نسبت به دیگر مراکز آموزشی با قیمت مناسب تری برای علاقه مندان به این حرفه در نظر گرفته است تا کارآموزان با پرداخت حداقل هزینه آموزش، نصب کولر گازی را فرا بگیرند و از این راه کسب درآمد کنند.

  آموزش نصب کولر گازی

  نحوه نصب صحیح کولر گازی اسپیلت از اهمیت بسیاری برخوردار است زیرا در صورتی که کولر به درستی و در مکان مناسب نصب نگردد، منجر به اتلاف انرژی و ایجاد استهلاک در کولر شده و کولر عملکرد خوبی نداشته و به زودی معیوب می شود. روش نصب کولر گازی مراحل مختلفی دارد که در اینجا به نصب کولر گازی به صورت مرحله به مرحله می پردازیم.

  نصب پنل کولر گازی

  هنگامی که محل پنل کولر گازی مشخص شد، می توانید نصب کولر را آغاز کنید. نصب پنل کولر گازی بسیار آسان است اما فقط برای کسانی که به این تکنیک تسلط دارند. اتصال لوله های مسی ممکن است روند را کمی پیچیده کند و برای نصب یونیت داخلی نیاز به تلاش بیشتری داشته باشید. پنل کولر گازی را می توانید بر روی دیوار اتاق یا دیوار سالن حدود 15 تا 20 سانتی متر زیر سقف نصب کنید. مراحل نصب این دستگاه در داخل خانه به شرح زیر است:

  مرحله اول: مشخص کردن محل نصب کولر گازی

  در اولین مرحله از مراحل نحوه نصب کولر گازی ابتدا می‌بایست محل نصب کولر را مشخص کنید. پنل کولر گازی می‌بایست از خورشید و منبع گرما دور باشد. در تصویر بهترین مکان برای نصب پنل نشان داده شده است.

  طریقه نصب کولر گازی

  مرحله دوم: نصب پیلت

  پس از مشخص کردن محل نصب حالا می‌بایست با رعایت نکات مربوط به نصب پیلت را در جای خود نصب کنید.

  مرحله سوم: ایجاد سوراخ در دیوار

  در این مرحله می‌باست بهترین نقطه برای ایجاد سوراخ برای خارج کردن لوله را شناسایی کرده و سوراخی به قطر ۷٫۵ سانتی متر بر روی دیوار ایجاد کنید.

  نکته: لوله هنگام خارج شدن از سوراخ بایستی شیبی رو به پایین داشته باشد.

  مرحله چهارم: وصل کردن لوله ها

  در این مرحله می بایست لوله کشی مسی را به طرف سوراخی که در مرحله قبل ایجاد کرده اید هدایت کنید. تا جایی که می‌توانید خمیدگی در لوله را به حداقل برسانید. لوله ای از جنس پی وی سی، به قطر 6 میلیمتر و طولی کمتر از طول میان سطح داخلی و خارجی دیوار برداشته و درپوش لوله کولر را داخل انتهای داخلی این لوله کنید و از سوراخ ایجاد شده در مرحله قبل رد کنید.

  لوله تخلیه و مسی را همراه با کابل‌های قدرت کولر گازی به کمک نواری الکتریکی بسته، توجه داشته باشید برای آزاد بودن جریان آب لوله تخلیه پایین باشد. حالا شروع به وصل کردن لوله زهکشی آب به پایه داخلی کولر کرده و پس از آن تمامی لوله و کابل ها را از سوراخ ایجاد شده در دیوار رد کنید.

  مرحله پنجم: ایمن کردن واحد داخلی به صفحه نصب

  در این مرحله اسپیلت را با فشار دادن به صفحه نصب ایمن کنید.

  مرحله ششم: نصب یونیت خارجی کولر گازی

  همانند نصب یونیت داخلی ابتدا بهترین مکان را برای نصب یونیت خارجی انتخاب کنید. دقت داشته باشید که این مکان می بایست از گرد و غبار، گرما دور بوده و حدود 31 سانتی متر به فضای آزاد در اطراف خود دارد. پس از مشخص شدن مکان نصب یونیت خارجی، پایه های آن را نصب کنید.

  مرحله هفتم: وصل سیم‌های برق

  پس از نصب یونیت خارجی حالا نوبت آن است که سیم های برق کولر را وصل کنید.

  مرحله هشتم: خارج کردن هوا و رطوبت

  حالا سرپوشی که بر روی دریچه های دو راهه، سه راهه و شیر سرویس کولر وجود دارد را برداشته و شروع به وصل کردن شلنگ وکیوم به شیر سرویس کنید. پس از آن پمپ خلا را تا زمانی که به خلا 10 میلی متر جیوه برسد روشن کنید. حالا شروع به بررسی تمام دریچه‌ها برای جلوگیری از نشتی گاز و هوا کنید و پس از بررسی پمپ خلا را قطع سپس سرپوش تمام دریچه ها را مجددا ببندید.

  مرحله نهم: عایق بندی

  شروع به عایق بندی اتصالات لوله کنید و در آخر لوله کشی‌های انجام شده را با کمک گیره به دیوار نصب و سوراخ ایجاد شده در دیوار را بپوشانید.

  توجه داشته باشید بهترین راه برای آموزش نصب کولر گازی شرکت در دوره نصب کولر گازی می باشد، زیرا از این طریق تمام مراحل نصب کولر گازی را به صورت عملی فرا می گیرید و به راحتی می توانید وارد بازار کار شوید.

  نمایش همه
  به این صفحه امتیاز دهید

  دیدگاه کاربران

  • علی گفت: پاسخ

   سلام وقت بخیر ..
   با عرض معذرت بنده کارمند هستم ولی دو هفته برا آموزش اصلا وقت ندارم راهکارتون برا این موضوع چیه باید چکار کنم ؟؟

   • hani teimoori گفت: پاسخ

    سلام، لطفا با آموزشگاه تماس بگیرید.

  • احمدرضا گفت: پاسخ

   سلام وقت بخیر
   چه مدت طول می‌کشه دوره آموزش نصب و تعمیر کولر گازی و پکیج؟؟ سرهم شهریه اش میشه چقدر؟

   • میثم قنبری گفت: پاسخ

    سلام دوست عزیز
    دوره نصب و تعمیر کولر گازی به صورت هر روز از شنبه تا چهارشنبه بوده که دو هفته طول می کشد. قیمت نیز در سایت درج شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاروه رایگان می توانید با شماره ۰۲۱-۶۶۱۲۱۰۲۹ در تماس باشید.

  • حمید خطیبی گفت: پاسخ

   سلام ‘ مهاجرین هم میتوانند در این کلاسها شرکت کنند ممنون

   • ساسان سالاررضایی گفت: پاسخ

    با سلام
    بله برای حضور در این دره هیچ محدودیتی وجود ندارد

  • نوید گفت: پاسخ

   سلام آموزش جوشکاری لوله مسی با سیستم هوا گاز، در کلاس نصب کولر گازی آموزش داده می شود؟

   • زهرا آقاجانی گفت: پاسخ

    سلام وقت بخیر
    بله، آموزش جوشکاری لوله مسی با سیستم هوا گاز، جزء سرفصل های دوره آموزش نصب کولر گازی می باشد.

  • پیمان گفت: پاسخ

   سلام در پایان کلاس نصب کولر گازی می توان وارد بازار کار شد؟

   • زهرا آقاجانی گفت: پاسخ

    سلام وقت بخیر
    بله با توجه به این که سرفصل های آموزش دوره نصب کولر گازی مطابق با نیاز بازار کار طراحی شده است و پس از اتمام کلاس نصب کولر گازی کارآموزان می توانند با آمادگی کامل وارد بازار کار شوند.

  • حسین گفت: پاسخ

   سلام افراد شاغل چگونه می توانند در کلاس نصب کولر گازی شرکت کنند؟

   • زهرا آقاجانی گفت: پاسخ

    سلام وقت بخیر
    افراد شاغل می توانند کلاس نصب کولر گازی را در روزهای تعطیل و آخر هفته با هماهنگی و برنامه ریزی قبلی شرکت کنند.

  • امیرعلی گفت: پاسخ

   سلام در کلاس نصب کولر گازی جزوه و فایل آموزشی ارائه می شود؟

   • زهرا آقاجانی گفت: پاسخ

    سلام وقت بخیر
    بله در دوره آموزش نصب کولر گازی جزوه و فایل آموزشی ارائه می شود.

  • بهنام گفت: پاسخ

   سلام پس از پایان کلاس نصب کولر گازی مدرک معتبر صادر می شود؟

   • زهرا آقاجانی گفت: پاسخ

    سلام وقت بخیر
    بله پس از اتمام کلاس نصب کولر گازی مدرک آموزشگاه به صورت رایگان صادر می شود.

  • مهدی گفت: پاسخ

   سلام علاوه بر اسپیلت، کولر پنجره ایی هم در کلاس نصب کولر گازی آموزش داده می شود؟

   • زهرا آقاجانی گفت: پاسخ

    سلام وقت بخیر
    بله در کلاس نصب کولر گازی هم اسپلیت و هم کولر گازی از نصب تا تعمیرات آموزش داده می شود.

  • سیاوش گفت: پاسخ

   سلام در دوره آموزش نصب کولر گازی فقط برند مطرح بازار آموزش داده می شود؟

   • زهرا آقاجانی گفت: پاسخ

    سلام وقت بخیر
    خیر در آموزشگاه نصب کولر گازی کارآموزان با کلیت کارکرد کولر از نصب، سرویس و تعمیرات آشنا می شوند تا در صورت مواجه با مشکل در هر نوع برند توانایی برطرف کردن آن مشکل را داشته باشند.

  نمایش بیشتر

  دیدگاهتان را بنویسید

  شهریه دوره: 2,300,00030 % تومان

  شهریه با تخفیف: 1,600,000 تومان