همه چیز درباره مهاجرت با مدرک فنی حرفه ای به کانادا، استرالیا، آلمان


در حال حاضر یکی از روش های کاربردی برای مهاجرت، کسب مدرک فنی حرفه ای برای مهاجرت از آموزشگاه های معتبر می‌باشد. در سال های اخیر، کار با مدرک فنی حرفه ای در بسیاری از کشورهای جهان امکان پذیر شده است. به عبارت دیگر، کسب ویزا با استفاده از مدرک فنی حرفه ای، از شرایط راحت تر و مطلوب تری برخوردار می باشد. شرایط مهاجرت با مدرک فنی حرفه ای متناسب با بازار کار و قوانین هر کشوری، متفاوت و متغیر می باشد. از بهترین کشورها برای مهاجرت از طریق مدرک فنی می‌توان استرالیا و کانادا و آلمان را نام برد.

مهاجرت با مدرک فنی حرفه ای به استرالیا

 

براساس آمار و ارقام موجود، کشور استرالیا در فاصله بین سال های 2018 الی 2023، در نظر دارد پذیرایی حدود 100000 (صد هزار نفر) مهاجر از طریق مدرک فنی و حرفه ای باشد. مطابق با اطلاعات موجود حوزه های خدمات، صنعت و کشاورزی، از بیشترین و بالاترین تقاضای کاری در این کشور بهره مند می باشند. بنابراین، کسب مدرک فنی حرفه ای، در حوزه های عنوان شده، مسیر افراد را برای مهاجرت به کشور استرالیا هموار می نماید.

شرایط مهاجرت به استرالیا با مدرک فنی حرفه ای

یکی از پیش شرط های اصلی برای مهاجرت به استرالیا با مدرک فنی حرفه ای، ارزیابی مدارک متقاضی و سپس شرکت در آزمون عملی است. در ادامه به بررسی مهم ترین شرایط مهاجرت با این روش به کشور استرالیا می پردازیم.

مهاجرت با مدرک فنی حرفه ای به استرالیاداشتن سابقه کار: اولین شرط مهم برای حضور در کشور استرالیا برای دارندگان مدارک فنی حرفه ای، برخورداری از سابقه کاری می باشد. براین اساس، حداقل سابقه کاری موردنیاز برای مهاجرت به این کشور 5 سال است. در صورت برخورداری از گواهینامه فنی حرفه ای مربوط به کشور استرالیا، این میزان به 3 سال کاهش می یابد.

مصاحبه کاری: به منظور ارزیابی و سنجش توانمندی ها و مهارت ها، متقاضی می بایست در مصاحبه ترتیب داده شده در این زمینه شرکت نماید. در این مصاحبه لازم است که فرد شرایط کاری و توانایی های خود را به صورت مفصل بیان کند.

به طور مثال فرض کنیم شما قصد مهاجرت با مدرک فنی حرفه ای تعمیرات موبایل را دارید، برای مهاجرت با این مدرک شما می بایست در زمینه تعمیرات موبایل سابقه کاری 3 تا 5 ساله داشته باشید و به خوبی بتوانید در مصاحبه های کاری مهارت های خود را در زمینه تعمیرات مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری انواع مدل های جدید و قدیمی در موبایل اندروید و آیفون نشان دهید.

همچنین، مسلط بودن به زبان انگلیسی و داشتن سطح قابل قبول، شانس موفقیت متقاضیان را افزایش می دهد. ارزیابی و بررسی مدارک متقاضیان به وسیله سازمان TRA صورت می گیرد.

کسب امتیازات لازم برای دریافت ویزای کار با مدرک فنی حرفه ای، از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد. داشتن تحصیلات در کشور استرالیا، تسلط و آشنایی با زبان انگلیسی، تجربه و سابقه کاری و سن (حداقل 18 و حداکثر 45)، از پارامترهای مؤثر در کسب امتیاز برای مهاجرت به شمار می روند.

مهاجرت به کانادا از طریق مدرک فنی حرفه ای

 

کشور کانادا را می‌توان یکی از قطب های مهاجرت جهان به حساب آورد. برخورداری این کشور از بهترین سیستم آموزشی و زیر ساخت های مناسب، در کنار بهره مندی از فناوری های روز دنیا، بستر مناسب برای مهاجرت افراد دارای مدرک فنی حرفه ای را فراهم آورده است.

همچنین، شکوفایی و توسعه مشاغل فنی، فرصت های مناسبی را برای فارغ التحصیلان رشته های فنی حرفه ای در این کشور رقم زده است. شغل های مرتبط با صنعت (برقکار صنعتی، پی ال سی)، کشاورزی، تولید، بهره برداری، نگهداری و تعمیرات ( از قبیل: تعمیرات موبایل، برد، لوازم خانگی، کولر و پکیج)، از بازار کاری مناسبی در کانادا برخوردار می باشند.

حتماً بخوانید: زمان اعلام نتایج آزمون فنی و حرفه ای سال 1401

مهاجرت به کانادا از طریق مدرک فنی حرفه ایشرایط مهاجرت با مدرک فنی به کانادا

یکی از مهم ترین شرایط مهاجرت با این مدرک به کشور کانادا، داشتن سابقه و تجربه کاری مشخص می باشد. براین اساس، متقاضیان مهاجرت به این کشور باید حداقل از سابقه کاری بین 2 تا 5 سال بهره مند باشند. در رابطه با شغل های تمام وقت، متقاضی باید حداقل به مدت 30 ساعت در هفته سابقه کاری داشته باشد. این موضوع در مورد کارهای نیمه وقت در حدود 15 ساعت در هفته عنوان شده است.

مسلط بودن به زبان فرانسه یا انگلیسی را می‌توان از دیگر شرایط مهاجرت با مدرک فنی حرفه ای به کشور کانادا قلمداد نمود. برای جامه عمل پوشاندن به این امر، شرکت در آزمون آیلتس (IELTS) و کسب حداقل نمره مجاز، مؤثر و تاثیرگذار است. براین اساس، در بخش خواندن کسب نمره 4، کسب نمره 3.5 در بخش نوشتن و اخذ حداقل نمره 5 در بخش شنیدن و مکالمه، برای کسب ویزای مهاجرت به کشور کانادا لازم و ضروری می باشد.

متقاضیان مسلط به زبان فرانسه، می بایست در بخش شنیدن و مکالمه دارای سطح clb5 و در مهارت نوشتن و خواندن دارای حداقل سطح clb4 بوده تا امکان استفاده از روش مهاجرت به وسیله مدرک فنی حرفه برای آنها وجود داشته باشد.

مهم ترین شرایط مهاجرت از طریق مدرک فنی حرفه ای به کشور آلمان

 

کشور آلمان، از دیگر کشورهای دارای بازار کاری مناسب و مطلوب برای رشته های فنی به شمار می آید. یکی از شرایط مهاجرت با مدرک فنی به این کشور، اخذ ویزای کاری می باشد. همچنین، داشتن گواهی تمکن مالی، از پیش شرط های مهم برای اخذ ویزای کاری آلمان محسوب می شود.

ارائه این گواهی، نمایانگر توان مالی مناسب فرد، به منظور پرداخت کردن هزینه های مربوط به زندگی می باشد. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که هر ساله در کشور آلمان در حدود 500000 (پانصد هزار) فرصت شغلی مرتبط با رشته های فنی حرفه ای ایجاد می گردد.

مهم ترین شرایط مهاجرت از طریق مدرک فنی حرفه ای به کشور آلماناز دیگر ضوابط و شرایط برای مهاجرت به این روش، ارزیابی مدارک متقاضیان به وسیله موسسه اختصاص داده شده به این موضوع می باشد. در صورت تایید توانایی ها و مهارت و صلاحیت شغلی متقاضی توسط این موسسه، امکان دریافت ویزای کار آلمان فراهم می گردد.

مدرک رسمی فنی حرفه ای از مدارک مورد تایید برای مهاجرت به این کشور می باشد. در مقاله دیگری به آموزش نحوه گرفتن این مدرک پرداخته ایم، برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله آموزش نحوه گرفتن مدرک فنی حرفه ای را مطالعه نمایید.

کسب مدرک فنی حرفه ای، مسلط بودن به زبان آلمانی، داشتن سابقه کاری متناسب با توانمندی ها و توانایی های خود و حداکثر سن 40 سال، از مهم ترین فاکتورهای کسب ویزای کار و مهاجرت به کشور آلمان به شمار می آیند.

تسلط داشتن کامل به زبان آلمانی از پیش نیازهای حائز اهمیت برای گذران زندگی، تحصیل و کار در کشور آلمان تلقی می گردد. به همین جهت، گذراندن دوره های تخصصی زبان آلمانی، قبل از مهاجرت، از مؤلفه های مهم و تعیین کننده محسوب می شود.

علاوه بر این، متوسط درآمد ماهیانه اختصاص داده شده برای مشاغل فنی در این کشور برابر با 47487 یورو برآورد شده است. رشته های برق صنعتی، الکترونیک، مکانیک، جوشکاری و مشاغل عملیاتی، در کشور آلمان از بازار کاری مناسبی بهره مند هستند.

3.4/5 - (8 امتیاز)
نویسنده مطلب
hani teimoori
[last_posts_from_cat]

دیدگاه کاربران

  • محدثه جعفری گفت: پاسخ

    سلام من اتباع هستم مدرک یا گواهی فنی حرفه ای دارم که سازمان سکوا آلمان آزمون حمایت کرده بودند چجوری میتونیم مهاجرت کنیم؟