آموزش جوشکاری برق

آموزش جوشکاری برق SMAW یکی از شاخه‌ های رشته آموزش جوشکاری می‌باشد که به صورت جداگانه و تخصصی برگزار می‌شود. این روش از جوشکاری بسیار قدیمی بوده و اکنون نیز در اتصال بسیاری از سازه‌ ها نیز کاربرد دارد.

این حرفه دارای بازار کار بسیار عالی می‌ باشد به همین دلیل متقاضیان شرکت در دوره آموزش جوشکاری برق SMAW بسیار زیاد می‌باشند.

کارآموزان شرکت کننده در این دوره به نحوه انجام انواع وضعیت‌ های جوشکاری از جمله لب به لب، T شکل، صلیبی شکل و … مسلط می‌گردند.

شناخت انواع الکترود دستی و نام گذاری آن‌ها، شناخت دستگاه‌ های مختلف جوشکاری، نحوه جوشکاری خطی، روش‌ های تامین حرارت در جوشکاری، نحوه برقراری جوش و ایجاد خط جوش، نحوه جوش سه پری و … از دیگر سرفصل‌ های دوره جوشکاری برق  SMAW می‌باشد که در ادامه مطالب در قسمت سرفصل‌ها مفصل شرح داده شده است.

دوره جوشکاری الکترود دستی (برق ) پیش نیاز ندارد و این دوره از  پایه تا پیشرفته طبق قواعد و رعایت استانداردها و اصول ایمنی در آموزشگاه فنی برق برگزار می‌گردد.

آموزشگاه جوشکاری فنی برق به دلیل عملی محور بودن یادگیری، این دوره را در کارگاه‌های مجهز با تجهیزات روز به صورت عملی با امکان انجام کار عملی با استفاده از اساتید متخصص و فنی بر گزار می‌کند.

دوره‌ های جوشکاری CO2، آموزش جوشکاری آرگون از دوره‌ های مرتبط با این حرفه است. برای ارتقا دانش و شغل خود و کسب درآمد بیشتر در بازار کار می‌توانید دوره‌ های ذکر شده را نیز بگذرانید.

با توجه به تخصصی بودن دوره آموزش جوشکاری با الکترود آموزشگاه فنی برق امکان تجدید دوره رایگان را برای کاراموزانی که نیاز به یادگیری و انجام کار عملی بیشتری دارند فراهم کرده است. علاوه بر این امکان پشتیبانی نامحدود پس از پایان دوره را نیز برای کار آموزان فراهم آورده است.

پس از پایان دوره به کارآموزان مدرک معتبر جوشکاری SMAW اعطا می‌گردد که قابل ارائه به شرکت‌ها و ارگان‌های دولتی و خصوصی است.

معرفی دوره جوشکاری برق

اطلاعات دوره جوشکاری برق

نام دوره آموزش جوشکاری برق شهریه دوره 7,200,000 تومان مدت دوره 3 هفته زمان دوره 20 ساعت
زمان شروع دوره تماس بگیرید مدرک فنی و حرفه ای دارد نام مدرس استاد هداوند نوع آموزش تئوری عملی
ظرفیت دوره 8 خوابگاه دارد جنسیت مرد و زن امکان حضور اتباع دارد
پایان خدمت نیاز نیست پیش نیاز ندارد حداقل سن 14 سال محل برگزاری تهران، انقلاب، شعبه 1 فنی برق

مزایای آموزشگاه جوشکاری برق

خوابگاه هنرجویان

پشتیبانی نامحدود

بازآموزی رایگان

کاملا عملی

مدرک معتبر

بازگشت وجه

توضیح دوره
آموزش جوشکاری برق نام دوره
10,300,000 تومان : شهریه جوشکاری برق
7,200,000 تومان : شهریه جوشکاری برق با تخفیف
عملی : نوع دوره

هزینه کلاس جوشکاری برق

مطابق سرفصل های فنی و حرفه ای
ویژه بازار کار

سرفصل های دوره جوشکاری برق

 • آموزش نحوه نام گذاری الکترود
 • آموزش برقراری جوش و ایجاد خط جوش
 • آموزش جوشکاری اتصال زاویه خارجی با بهترین متد روز در دوره آموزش جوشکاری برق (SMAW)
 • شناخت دمش قوی و روش جبران آن
 • آموزش روش های تامین حرارت در جوشکاری
 • آموزش انواع لبه سازی و خصوصیات آن
 • آشنایی با دستگاه های مختلف جوشکاری برق
 • آموزش جوشکاری اتصال سر به سر با بهترین متد روز در دوره آموزش جوشکاری برق (SMAW)
 • آموزش جوشکاری اتصال سه پری تک پاس
 • آموزش جوشکاری اتصال سه پری سرازیر
 • آموزش جوشکاری سه پری سقفی
نمایش تمام سرفصل ها
 • آشنایی با انواع موقعیت های جوشکاری
 • آموزش برقراری قوس و ایجاد خال جوش
 • آموزش فرایندهای مختلف جوشکاری
 • شناخت انواع جریان و قطبیت در جوشکاری
 • آموزش جوشکاری اتصال لب روی هم
 • بررسی خاصیت تمیزکاری قوس
 • آموزش جوشکاری پوششی خطی
 • آموزش جوشکاری پوششی زیکزاک
 • آموزش جوشکاری اتصال سه پری چند پاس
 • آموزش جوشکاری اتصال سه پری سر بالا سه پاس
نمایش تمام سرفصل ها

آشنایی با کلاس جوشکاری برق

کلاس تئوری جوشکاری برق

کلاس عملی جوشکاری برق

کارگاه دوره جوشکاری برق

فرم پیش ثبت نام  دوره های مرتبط با این رشته:

  آموزش جوشکاریآموزش جوشکاری برقآموزش جوشکاری آرگونآموزش جوشکاری CO2آموزش جوشکاری فلزات رنگیآموزش بازرسی جوش


  به خوابگاه نیاز دارم.

  نظرات کارآموزان کلاس جوشکاری برق

  سوالات عمومی


  آیا پس از پایان دوره آموزش جوشکاری برق (SMAW) مدرک معتبر صادر می شود؟

  بله، پس از اتمام دوره مدرک آموزشگاه به صورت رایگان صادر می شود.

  منظور از تضمینی بودن دوره جوشکاری برق (SMAW) چیست؟

  یعنی در صورت عدم یادگیری شما می توانید به صورت رایگان در دوره بعدی شرکت کنید.

  چه تایمی بعد از ثبت نام دوره جوشکاری برق شروع می شود؟

  حداکثر بعد از دو هفته بعد از پیش ثبت نام، دوره شروع می شود.

  چرا بهتر است کارآموزان دوره آموزشی موتور خودروهای داخلی را در آموزشگاه فنی برق بگذرانند؟

  زیرا آموزشگاه فنی برق از تخصصی ترین مراکز آموزشی در زمینه آموزش های فنی زیر نظر سازمان فنی حرفه ای می باشد و از ویژگی آن: ارائه پکیج کامل آموزشی در پایان دوره ها ارائه خوابگاه نزدیک به محل آموزشگاه بهره گیری از کادر آموزشی متخصص و مجرب پشتیبانی نامحدود هنرجویان بعد از اتمام دوره توسط اساتید ارائه جزوه و فایل آموزشی دوره مشاوره و راهنمایی در زمینه راه اندازی شغل دسترسی آسان به آموزشگاه توسط وسایل نقلیه عمومی

  چگونه افراد شاغل می توانند در کلاس جوشکاری برق (SMAW) شرکت کنند؟

  افراد شاغل می توانند دوره را در روزهای تعطیل و آخر هفته با هماهنگی و برنامه ریزی قبلی شرکت کنند.

  آیا آموزشگاه فنی برق شرایط پذیرش کارآموزان شهرستانی را جهت شرکت در دوره جوشکاری برق دارد؟

  بله، کارآموزان شهرستانی می توانند این دوره را به درخواست خود در پایان هفته و حتی در طول هفته به صورت فشرده بگذرانند و همچنین در صورت نیاز به خوابگاه های اطراف آموزشگاه معرفی می شوند.

  سوالات تخصصی


  آیا انواع وضعیت های جوشکاری در دوره جوشکاری برق آموزش داده می شود؟

  بله انواع وضعیت های جوشکاری از جمله لب به لب، صلیبی، T شکل و موارد دیگر آموزش داده می شود.

  ایمنی کار در دوره جوشکاری برق به چه صورت آموزش داده می شود؟

  ایمنی کار شامل کلاه مقاوم در برابر اشعه، حفاظ صورت، ماسک جوشکاری دستی با لنز های فیلتر کننده، دستکش بلند و مقاوم، کفش یا چکمه ایمن، عینک محافظ می باشند که به صورت کامل در دوره آموزش داده می شود.

  آیا دوره جوشکاری برق پیش نیاز خاصی دارد؟

  خیر، این دوره پیش نیازی ندارد و تمامی مباحث از پایه آموزش داده می شود.

  آیا در دوره جوشکاری برق با انواع الکترود هم آشنا می شویم؟

  بله، انواع الکترود دستی و نحوه نام گذاری آن در این دوره آموزش داده می شود.

  پیشنهاد ما به شما جهت فراگیری این حرفه شرکت در دوره جوشکاری برق می باشد که به صورت کاملا عملی در آموزشگاه جوشکاری برق برگزار می شود. جوشکاری برق در کارگاه های مجهز و تحت نظر اساتید با سابقه و مجرب تشکیل می شود و با شرکت در دوره جوشکاری برق این زمینه برای شما فراهم می شود که به راحتی وارد بازار کار شوید و از درآمد بالای آن بهره مند شوید.

  آموزش جوشکاری برق

  آموزش جوشکاری برق که به آن جوشکاری SMAW نیز می گویند. فرآیند جوشکاری در این روش به این صورت است که حرارت حاصل از قوس الکتریکی ایجاد شده مابین الکترود مصرفی و قطعه کار، باعث ذوب و ایجاد اتصال می شود. برای تشکیل یک قوس الکتریکی بین الکترود و فلزهای جوش از یک جریان الکتریکی به شکل متناوب یا مستقیم از یک منبع تغذیه جوشکاری استفاده می شود. از آنجایی که جوشکاری برق یکی از پرکاربردترین حرفه های فنی می باشد و افراد علاقه مند به راحتی می توانند از طریق جوشکاری برق به درآمد بالایی دست پیدا کنند، آموزشگاه فنی برق با توجه به همین موضوع دوره جوشکاری برق را به صورت عملی و در کارگاه های مجهز برگزار می کند.

   

  آموزش جوشکاری برق مبتدی

  دوره آموزش جوشکاری برق مبتدی در آموزشگاه فنی برق به صورت اصولی و از صفر تا صد با فرض عدم آگاهی کارآموزان برگزار می شود و در پایان دوره، با شرکت در آزمون های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور می توانید مدرک بین المللی جوشکاری برق، مناسب برای مهاجرت و صلاحیت تخصصی خود را اخذ نمایید. همچنین به راحتی با فراگیری جوشکاری برق می توانید به موقعیت شغلی عالی دست یابید و صلاحیت حرفه ای خود را افزایش دهید.

  آموزش جوشکاری برق فنی حرفه ای

  مجتمع فنی برق دوره آموزش جوشکاری برق را زیر نظر سازمان فنی حرفه ای کشور و با اخذ مجوز از این سازمان برگزار می کند. کلیه سرفصل های آموزشی در این مجموعه متناسب با سرفصل های فنی حرفه ای و با توجه به نیازهای بازارکار تدوین شده است. شما در صورت شرکت و ثبت نام در دوره جوشکاری برق مجتمع فنی برق تهران از صفر تا صد با این حرفه آشنا می شوید و در پایان دوره، می توانید آماده ورود به بازار کار شوید. دوره آموزش جوشکاری برق برای کلیه علاقه مندان به این شغل و یا افرادی که با جوشکاری برق آشنایی دارند اما می خواهند در این رشته حرفه ای شوند، مناسب است. با شرکت در این دوره ضمن یادگیری و تسلط در این رشته از یک مدرک معتبر دو زبانه که زیر نظر سازمان فنی حرفه ای می باشد نیز بهره مند می شوید.

  آموزش رایگان جوشکاری برق

  جوشکاری برق یک کار تخصصی است و نیاز به آموزش حرفه ای دارد. بسیاری از مراکز، آموزش رایگان ارائه می دهند اما اگر قصد دارید به صورت حرفه ای وارد بازار کار جوشکاری برق شوید، باید توجه داشته باشید که آموزش رایگان جوشکاری برق راه خوبی برای کسب مهارت در این زمینه نیست. ضمن اینکه این روش ها معمولاً فقط به صورت سطحی آموزش داده می شوند و از طرفی دیگر با این روش آموزشی نمی توانید تمرین و کار عملی انجام دهید. در نظر داشته باشید که جوشکاری برق از پردرآمدترین مشاغل موجود در بازار کار است و اگر هزینه دوره جوشکاری برق را بپردازید، چندین برابر هزینه آموزش در مدت زمان کوتاهی به شما باز خواهد گشت.

  بهترین آموزشگاه جوشکاری برق

  سوالی که برای علاقه مندان به این حرفه پیش می آید این است که برای آموزش جوشکاری برق به کدام یک از آموزشگاه های برگزارکننده این دوره مراجعه کنند؟ ما به شما آموزشگاه فنی برق که یکی از معتبرترین آموزشگاه های فنی می باشد، را معرفی می کنیم که با توجه به کاربردی بودن این نوع جوشکاری، این دوره را به صورت کاملا عملی در کارگاه های مجهز و تحت نظر اساتید مجرب برگزار می کند.

  کارآموزان در طول دوره با انواع دستگاه جوش، انواع فرآیندهای جوشکاری و روش های جوشکاری برق آشنا می شوند و در پایان دوره مدرک فنی حرفه ای جوشکاری برق را دریافت می کنند. توجه داشته باشید به دلیل جامع و کامل بودن دوره در آموزشگاه فنی برق به راحتی می توانید وارد بازار کار شوید و کسب درآمد بالایی را تجربه کنید. برای اینکه کیفیت کار خود را در زمینه جوشکاری برق بالا ببرید لازم است در یک آموزشگاه معتبر، این دوره را بگذرانید زیرا لازمه فراگیری جوشکاری برق وجود کارگاه های مجهز و اساتید مجرب می باشد.

  مجتمع فنی برق برگزارکننده دوره های فنی مختلف مانند دوره آموزش جوشکاری، دوره آموزش جوشکاری برق، دوره آموزش جوشکاری co2 و غیره می باشد، تمامی دوره ها به صورت عملی، در کارگاه های مجهز و تحت نظر اساتید مجرب و متخصص برگزار می شود در صورت علاقه به فراگیری هر یک از شغل های فنی همین الان به مجتمع فنی برق مراجعه نمایید.

  آموزش جوشکاری برق خانگی

  در اینجا به صورت تئوری به آموزش جوشکاری برق می پردازیم:
  برای شروع جوشکاری باید دستگاه جوش و فلز مورد نظر را آماده کنید.
  قبل از جوشکاری فلز پایه، پیشنهاد می کنیم این کار را روی چند فلز اضافی به عنوان آزمایشی انجام دهید تا با این فرآیند آشنا شوید.
  برای اینکه بدانید چه قدرت و سرعت سیم برای جوشکاری فلز مورد نظر مناسب است، قبل از جوشکاری باید جوش را چندین بار به صورت مستقیم روی فلز اضافی تست کنید.
  در طول آموزش جوشکاری برق متوجه خواهید شد که چه مقدار جریان باید استفاده کنید. توجه داشته باشید که جریان ضعیف دستگاه باعث جوش ضعیف می شود. در این حالت جوش به خوبی به فلز نفوذ نمی کند. جریان بسیار قوی دستگاه نیز می تواند فلز را سوراخ کند.
  برای جوش و اتصال دو فلز باید تفنگ جوش را به سمت جلو حرکت دهید و همزمان انواع مختلف جوش مانند دایره های مرکزی ایجاد کنید. بهتر است جوش هایی به طول یک یا دو اینچ انجام شود. به این ترتیب در یک نقطه یک جوش کوتاه می زنید و سپس به نقطه بعدی می روید و یک جوش کوتاه دیگر می زنید.
  سپس مشغول جوشکاری فضاهای بین این نقاط شوید. به یاد داشته باشید که ادامه جوش برای مدت طولانی باعث انقباض و تاب برداشتن فلز در اثر گرم شدن بیش از حد می شود.

  هزینه آموزش جوشکاری برق

  هزینه آموزش جوشکاری برق در مجتمع فنی برق کاملا منصفانه است. این مجموعه با در نظر گرفتن اوضاع نا به سامان اقتصادی افراد جامعه؛ هزینه دوره جوشکاری برق را نسبت به دیگر مراکز آموزشی با قیمت مناسب تری برای علاقه مندان به این دوره در نظر گرفته است تا کارآموزان به پرداخت حداقل هزینه آموزش جوشکاری برق، این حرفه را فرا بگیرند.

  سرمایه اولیه آموزش جوشکاری برق

  اگر می خواهید وارد حرفه جوشکاری برق شوید، لازم است دوره جوشکاری برق را بگذرانید که نیاز به سرمایه کمی دارد. اگر قصد دارید مستقل کار کنید پس از گذراندن این دوره باید به فکر اجاره مغازه و خرید تجهیزات باشید. در غیر این صورت می توانید در یکی از کارگاه های جوشکاری برق به صورت درصدی کار کنید.

  درآمد جوشکاری برق

  درآمد جوشکاری برق مانند بسیاری از مشاغل آزاد ثابت نیست و طبق تحقیقات بین 20 تا 30 میلیون تومان در ماه است. اما به دلیل بازار کار خوب، پتانسیل کسب درآمد بالایی را نیز دارد، فقط باید در این حرفه مهارت داشته باشید و بتوانید رضایت مشتریان را جلب کنید. همچنین شناخته شدن شما در این حرفه و مکانی که برای جوشکاری برق در نظر می گیرید.
  بنابراین باید در نظر داشته باشید که ممکن است درآمد شما در ابتدا آن چیزی نباشد که انتظار دارید، این امری طبیعی است، اما با گذشت زمان و شناخته شدن شما و مشتری مداری، درآمد حاصل از این خدمات می تواند بیشتر از مبلغ یاد شده باشد.

  کسب مهارت در جوشکاری برق

  از دو طریق می توانید به مهارت های خوبی در این حرفه دست پیدا کنید، اولی استخدام به عنوان کارآموز در کارگاه های جوشکاری برق می باشد، این روش برای افرادی که می خواهند هر چه سریعتر وارد بازار کار شوند مناسب نیست زیرا فراگیری جوشکاری برق با این روش زمان زیادی می برد. راه دوم ثبت نام در دوره آموزش جوشکاری برق است. با گذراندن دوره جوشکاری برق در مدت زمان کوتاه و زیر نظر اساتید مجرب و کسب مهارت کافی و همچنین اخذ مدرک فنی حرفه ای در کمترین زمان ممکن وارد بازار کار شوید و به درآمد قابل قبولی دست پیدا کنید.

  نکات مهم در جوشکاری برق

  پوشش مناسب هنگام انجام جوشکاری

  همانطور که می دانید در حین جوشکاری پرتوهای فرابنفش از قوس جوش ساطع می شود. به همین دلیل برای محافظت از خود در برابر این تشعشعات باید لباس محافظ مخصوص بپوشید. اگر لباس شما بدون آستین باشد دچار سوختگی خواهید شد. همچنین در حین آموزش و انجام جوشکاری برق باید از کلاه محافظ با قابلیت تنظیم لنز استفاده کنید. علاوه بر این، باید از عینک ایمنی زیر کلاه ایمنی استفاده کنید، این کار از چشمان شما در حین جوشکاری محافظت می کند و از برخورد قطعات فلزی تا شده به چشم شما جلوگیری می کند. علاوه بر همه اینها بهتر است از دستکش های محافظ مخصوص نیز استفاده کنید.

  تمرین خوب و کافی

  در حین آموزش جوشکاری برق سعی کنید ساخت یک خط جوش زیبا و بدون مشکل را یاد بگیرید. به جای ایجاد یک خط مستقیم، سعی کنید اتصالات حلقه ای را با انبردست جوش ایجاد کنید. به یاد داشته باشید که مهم است که جوش شما بسیار قوی باشد. اعمال یک حرکت دایره ای گسترده، یک جوش جامد و بدون درز ایجاد می کند.

  انتخاب مناسب ترین الکترود

  شما باید یک الکترود با قطر مناسب را با توجه به نوع فلز انتخاب کنید. توجه داشته باشید که الکترودهای قطر کوچک برای فلزات نازک و الکترودهای قطر بزرگ برای فلزات ضخیم مناسب هستند. مواد الکترود نیز باید با مواد فلزی جوش سازگار باشد. به عنوان مثال از الکترود آلومینیومی برای جوشکاری آلومینیوم استفاده می شود.

  دقت بیشتر در جوشکاری بالای سر

  در زمان آموزش جوشکاری برق یاد خواهید گرفت که هنگام جوشکاری بالای سر باید دقت بیشتری داشته باشید. زیرا جوشکاری بالای سر حساسیت بیشتری دارد. هنگام جوشکاری از بالا، در مقایسه با جوش عمودی، قطرات فلز دیرتر از حوضچه جوش می ریزند. در این نوع جوشکاری حتما حوضچه مذاب را تا حد امکان کوچک نگه دارید. نقاط باقیمانده بین جوش بالا و جوش افقی یکسان است.

  گوش دادن به صدای جوش

  توجه داشته باشید که صدای یک جوش خوب بالا و پایین نمی شود و تقریباً به صورت صدای ثابت شنیده می شود. شنیدن صداهایی مانند ترقه یا گاز شدید نشانه جوشکاری نامرغوب است. کم کم با فراگیری جوشکاری برق با گوش دادن به صدای جوشکاری متوجه می شوید جوشکاری بدون عیب است یا مشکلی دارد.

  تمرین روی فلزات اضافی

  اگر می خواهید برای اولین بار جوشکاری انجام دهید، بهتر است ابتدا روی قطعات فلزی یدکی و یکبار مصرف تمرین کنید. با این تمرینات متوجه می شوید که چه قدرت و سرعتی لازم است و ولتاژ مناسب برای جوشکاری فلز مورد نظر را درک خواهید کرد.

  جوش های کوتاه و با فاصله

  بهترین روش جوشکاری را به تدریج و با تمرین زیاد انجام خواهید داد. اما بهترین راه برای شروع، ایجاد جوش های کوتاه و نقطه ای است. به این ترتیب یک جوش کوتاه بزنید و سپس به نقطه بعدی بروید و در نهایت شکاف های بین جوش ها را پر کنید.

  تمیز کردن فلز قبل از جوشکاری

  حتما به یاد داشته باشید که قبل از جوشکاری باید فلز مورد نظر را کاملا تمیز کنید. می توانید از سمباده، برس سیمی و غیره استفاده کنید. بعد از جوشکاری می توانید محل جوش را با سنگ فرز کاملا تمیز و جلا دهید.

  مشکلات احتمالی جوشکاری برق

  دانستن اینکه چه مشکلاتی هنگام جوشکاری رخ می دهد و راه حل برای رفع آنها چیست به شما کمک می کند تا یک جوش خوب و موفق انجام دهید. مثلا پر نشدن جوش یا استحکام ناکافی از جمله مشکلاتی است که جوشکاری می تواند داشته باشد. در این شرایط باید عیب یابی و مشکل مورد نظر را برطرف کنید. در آموزش جوشکاری برق با مشکلات رایج جوشکاری آشنا می شوید و نحوه اصلاح آن مشکلات را یاد می گیرید. برخی از این مشکلات رایج عبارتند از:

  سوراخ شدن فلز در زمان انجام جوشکاری

  یکی از مشکلاتی که در حین جوشکاری ممکن است رخ دهد سوراخ شدن فلز است. دو چیز می تواند باعث این مشکل شود. آمپر بالای دستگاه یکی از دلایل نفوذ آن به فلز است. اگر آمپر دستگاه زیاد باشد حرارت زیادی ایجاد می شود و باعث ایجاد سوراخ هایی در فلز جوش می شود. علاوه بر این، سرعت پایین تغذیه الکترود نیز می تواند باعث این مشکل شود.

  آلوده شدن نوک انبر جوش به فلز

  یکی دیگر از مشکلاتی که در هنگام جوشکاری ممکن است رخ دهد این است که فلز بیش از حد به نوک انبر چسبیده است. با آموزش جوشکاری برق، یاد می گیرید که چگونه فرآیند را به درستی انجام دهید و می توانید این مشکلات را ریشه یابی و اصلاح کنید. علت این مشکل ممکن است نرخ تغذیه الکترود پایین یا ولتاژ کاری بالا باشد.

  لگد زدن انبر به جوش

  از نشانه های جوش معیوب و ضعیف می توان به مواردی مانند انبردست که به جوش ضربه می زند یا جوشی که فقط در بالای اتصال قرار دارد اشاره کرد. در این صورت می توانید خیلی راحت با انگشت خود جوش را از بین ببرید. علت این مشکل ممکن است نرخ تغذیه بالای الکترود یا ولتاژ پایین دستگاه باشد.

  جوش به شکل قطعه های توپی شکل فلزی می شود

  اگر این مشکل پیش آمد و دیدید که جوش به گلوله های فلزی قهوه ای یا سبز تبدیل شده است، باید فشار گاز را افزایش دهید. دلیل این مشکل این است که در حین جوشکاری مقدار کافی گاز محافظ از تفنگ جوش خارج نمی شود و در نتیجه روی جوش را نمی پوشاند.

  جوش مدتی در فلز می سوزد

  اگر در حین جوشکاری متوجه این مشکل شدید، باید بدانید که با قدرت و جریان بیش از حد جوشکاری می کنید. برای حل این مشکل باید ولتاژ دستگاه را کاهش دهید.

  جوش شبیه یک کاسه بزرگ می شود

  مشکل دیگری که ممکن است در حین جوشکاری با آن مواجه شوید این است که جوش ناحیه بسیار بزرگی را احاطه کرده یا به بزرگی یک کاسه می شود. در این صورت برای حل مشکل کافی است سرعت خروجی سیم را کم کنید. زیرا این مشکل زمانی رخ می دهد که سیم بیش از حد از تفنگ جوش خارج شود.

  جوش قطع و وصل می شود

  اگر در حین جوشکاری متوجه شدید که جوش قطع و وصل شده و جوش شما قطع و پایدار نیست، باید نوک تفنگ جوش را نزدیکتر کنید. زیرا این مشکل زمانی رخ می دهد که نوک تفنگ جوش بیش از حد دور باشد. به طور کلی، فاصله بین نوک تفنگ و درز جوش باید حدود 1.2 تا 1.4 باشد.
  مطمئناً در طول دوره آموزش جوشکاری برق با تمامی این مشکلات و ریشه ها و راه حل های آن آشنا خواهید شد و قادر خواهید بود جوشکاری اصولی و بی عیب و نقص انجام دهید.

  کارهایی که قبل از جوشکاری باید انجام دهید

  1- حتما به یاد داشته باشید که قبل از جوشکاری باید سطح فلز خود را کاملا تمیز کنید. برای تمیز کردن سطح فلز می توانید از سمباده، برس سیمی و سایر ابزارهای مناسب استفاده کنید.
  2- بعد از تمیز کردن فلز، همان قسمتی را که تمیز کردید با بتونه بپوشانید. به این ترتیب وقتی فلز را روی زمین می گذارید، گرد و غبار به آن نمی چسبد.
  3- مطمئن شوید که هرگونه آلودگی را از نوک الکترود پاک کرده اید تا جوشی تمیز داشته باشید. اگر نوک الکترود کثیف باشد، جوش تمیزی نخواهید داشت.

  برای اینکه توانایی انجام بدون عیب و نقص جوش برق را بدست بیاورید لازم است که دوره جوشکاری برق را در یک آموزشگاه جوشکاری برق معتبر بگذرانید که دارای کارگاه های مجهز باشد و اساتید دوره جوشکاری برق از تجربه و مهارت کافی جهت آموزش جوشکاری برق برخوردار باشند. آموزشگاه فنی برق یکی از بهترین آموزشگاه های معتبر در تهران می باشد که می توانید در آن دوره جوشکاری برق را سپری کنید.

  نمایش همه
  5/5 - (1 امتیاز)

  دیدگاه کاربران

  • مجید گفت: پاسخ

   سلام برای جوشکاری با چه وسیله ای می توان سطح فلز را تمیز کرد؟

   • زهرا آقاجانی گفت: پاسخ

    سلام برای تمیز کردن سطح فلز می توانید از سمباده، برس سیمی و سایر ابزارهای مناسب استفاده کنید.

  • امیر مهدی گفت: پاسخ

   سلام پس از پایان کلاس جوشکاری برق از کارآموزان پشتیبانی می شود؟

   • زهرا آقاجانی گفت: پاسخ

    سلام بله پشتیبانی نامحدود هنرجویان بعد از اتمام کلاس جوشکاری برق توسط اساتید انجام می شود.

  • صابر گفت: پاسخ

   سلام پس از پایان کلاس جوشکاری برق مدرک معتبر صادر می شود؟

   • زهرا آقاجانی گفت: پاسخ

    سلام بله پس از اتمام کلاس جوشکاری برق مدرک آموزشگاه به صورت رایگان صادر می شود.

  • محمدرضا گفت: پاسخ

   سلام کلاس آموزش جوشکاری به صورت تضمینی برگزار می شود؟

   • زهرا آقاجانی گفت: پاسخ

    سلام بله کلاس جوشکاری برق به صورت تضمینی برگزار می شود و در صورت عدم یادگیری شما می توانید به صورت رایگان در دوره بعدی آموزش جوشکاری برق شرکت کنید.

  • رسول گفت: پاسخ

   سلام آموزشگاه فنی برق شرایط پذیرش کارآموزان شهرستانی را جهت شرکت در کلاس جوشکاری برق دارد؟

   • زهرا آقاجانی گفت: پاسخ

    سلام بله، کارآموزان شهرستانی می توانند دوره جوشکاری برق را به درخواست خود در پایان هفته و حتی در طول هفته به صورت فشرده بگذرانند و همچنین در صورت نیاز به خوابگاه های اطراف آموزشگاه جوشکاری برق معرفی می شوند.

  • فرزاد گفت: پاسخ

   سلام اساتید کلاس جوشکاری برق مشاوره و راهنمایی در زمینه راه اندازی شغل مشاوره ارائه می دهند؟

   • زهرا آقاجانی گفت: پاسخ

    سلام بله اساتید کلاس جوشکاری برق، به کارآموزان در زمینه راه اندازی کار مشاوره می دهند.

  • علی گفت: پاسخ

   سلام افراد شاغل به چه صورت می توانند در دوره جوشکاری برق (SMAW) شرکت کنند؟

   • زهرا آقاجانی گفت: پاسخ

    سلام افراد شاغل می توانند کلاس جوشکاری برق را در روزهای تعطیل و آخر هفته با هماهنگی و برنامه ریزی قبلی شرکت کنند.

  • سیاوش گفت: پاسخ

   سلام در کلاس جوشکاری برق جزوه و فایل آموزشی ارائه می شود؟

   • زهرا آقاجانی گفت: پاسخ

    سلام بله در کلاس جوشکاری برق جزوه و فایل آموزشی ارائه می شود.

  • مهدی گفت: پاسخ

   سلام چه نکات ایمنی در کلاس جوشکاری برق رعایت می شود؟

   • زهرا آقاجانی گفت: پاسخ

    سلام ایمنی کار شامل کلاه مقاوم در برابر اشعه، حفاظ صورت، ماسک جوشکاری دستی با لنز های فیلتر کننده، دستکش بلند و مقاوم، کفش یا چکمه ایمن، عینک محافظ می باشند که به صورت کامل در کلاس جوشکاری برق آموزش داده می شود.

  • میثم گفت: پاسخ

   سلام انواع وضعیت های جوشکاری در کلاس جوشکاری برق آموزش داده می شود؟

   • زهرا آقاجانی گفت: پاسخ

    سلام بله انواع وضعیت های جوشکاری از جمله لب به لب، صلیبی،T شکل و موارد دیگر در کلاس جوشکاری برق آموزش داده می شود.

  • مصطفی گفت: پاسخ

   سلام دوره جوشکاری برق پیش نیاز خاصی دارد؟

   • زهرا آقاجانی گفت: پاسخ

    سلام خیر کلاس جوشکاری برق پیش نیازی ندارد و تمامی مباحث از پایه آموزش داده می شود.

  • حسین گفت: پاسخ

   سلام در دوره آموزش جوشکاری برق انواع الکترودها معرفی می شوند؟

   • زهرا آقاجانی گفت: پاسخ

    سلام بله کارآموزان در کلاس جوشکاری برق با انواع الکترودها آشنا می شوند.

  نمایش بیشتر

  دیدگاهتان را بنویسید

  شهریه دوره: 10,300,00030 % تومان

  شهریه با تخفیف: 7,200,000 تومان