آموزش رستری و برشته کاری قهوه

با تغییر ذائقه نسل جوان و افزایش تعداد کافه‌های سطح شهرها، بر تعداد علاقمندان به دوره آموزش رستری و برشته کاری قهوه در تهران و سایر شهرهای ایران افزوده می شود.

رستری در حقیقت به برشته کردن دانه‌های قهوه سبز گفته می‌شود و رستر فردی است که بر اصول مرتبط با این کار آشنا است و به خوبی و به شکل صحیحی این کار را انجام می‌دهد.

علاقمندان و هنرجویان با شرکت در کلاس برشته کاری قهوه در آموزشگاه‌های تخصصی قادر خواهند بود کار با تجهیزات و دستگاه های رست، انواع تکنیک‌های برشته کاری قهوه ها همچون رستری روشن، متوسط، تیره و نحوه برشته کای قهوه در خانه را بیاموزند.

دوره آموزش صفر تا صد رستری قهوه مناسب کسانی است که به دنبال یادگیری تخصص و مهارت برای رستری قهوه، باریستا شدن و مدیریت بهتر یک کافی شاپ هستند. این دوره شما را برای فروش و ارائه خدمات مرتبط با بهبود طعم و عطر قهوه آماده می‌کند. برشته کاران قهوه که در این زمینه فعال هستند و حتی درآمد خوبی هم کسب می‌کنند، با گذراندن دوره پیشرفته، این فرصت را دارند که با به روزرسانی دانش خود، پیشرفت چشمگیری در حرفه خویش داشته باشند.

پس از اتمام دوره به کارآموزان علاوه بر مدرک معتبر مجتمع فنی برق، می توانند مدرک بین المللی فنی جرفه ای را دریافت نمایند.

افزایش مصرف کنندگان کافی و همچنین رشد چشمگیر کافی شاپ ها در سطح شهر خود بزرگترین گواه بر آینده شغلی پر رونق این رشته است.

برای ثبت نام در کلاس رستری پیشنیاز خاصی وجود ندارد و همه با هر سطح دانشی می توانند در این دوره شرکت نمایند.

معرفی دوره رستری و برشته کاری قهوه

اطلاعات دوره رستری و برشته کاری قهوه

نام دوره آموزش رستری و برشته کاری قهوه شهریه دوره 12,000,000 تومان مدت دوره 2 هفته زمان دوره 30 ساعت
زمان شروع دوره تماس بگیرید مدرک فنی و حرفه ای دارد نام مدرس صمدلو نوع آموزش تئوری عملی
ظرفیت دوره 6 خوابگاه دارد جنسیت مرد و زن امکان حضور اتباع دارد
پایان خدمت نیاز نیست پیش نیاز ندارد حداقل سن 14 سال محل برگزاری تهران، انقلاب، شعبه 1 فنی برق

مزایای آموزشگاه رستری و برشته کاری قهوه

خوابگاه هنرجویان

پشتیبانی نامحدود

بازآموزی رایگان

کاملا عملی

مدرک معتبر

بازگشت وجه

توضیح دوره
آموزش رستری و برشته کاری قهوه نام دوره
17,100,000 تومان : شهریه رستری و برشته کاری قهوه
12,000,000 تومان : شهریه رستری و برشته کاری قهوه با تخفیف
عملی : نوع دوره

هزینه کلاس رستری و برشته کاری قهوه

مطابق سرفصل های فنی و حرفه ای
ویژه بازار کار

سرفصل های دوره رستری و برشته کاری قهوه

 • آشنایی با علل برشته کردن قهوه
 • بررسی رابطه ما بین درجه رست و طعم و عطر قهوه
 • نکات مهم به منظور نگهداری و حفظ دانه سبز قهوه
 • آموزش نحوه انجام کار با دستگاه‌های رستری و برشته کاری
 • آموزش تنظیم زمان در فرآیند رستری و برشته کاری
 • آموزش نحوه تشخیص عیوب دانه سبز و برخورد با این مشکلات
 • آموزش مراحل استراحت و گاززدایی دانه
نمایش تمام سرفصل ها
 • آموزش شیمی قهوه سبز
 • تاثیر روش‌های فرآوری به کار گرفته شده بردان سبز قهوه
 • آموزش مدل‌های مختلف دستگاه‌های رست
 • آموزش تنظیم کردن نمودار رست به شکلی حرفه‌ای
 • آموزش اصول و نکات تمیز کاری در طول برشته کاری
 • نحوه آزمودن قهوه و طعم و مزه آن
 • نحوه راه‌اندازی کسب و کار در حرفه رستری و برشته کاری
نمایش تمام سرفصل ها

آشنایی با کلاس رستری و برشته کاری قهوه

کلاس تئوری رستری و برشته کاری قهوه

کلاس عملی رستری و برشته کاری قهوه

کارگاه دوره رستری و برشته کاری قهوه

فرم پیش ثبت نام


نظرات کارآموزان کلاس رستری و برشته کاری قهوه

سوالات عمومی


دوره رست و برشته کاری قهوه فنی حرفه ای برای چه کسانی مناسب است؟

این دوره برای کسانی که علاقه مند به یادگیری اصول و فنون رست و برشته کاری قهوه به صورت حرفه ای هستند، مناسب است.

پیش نیاز های دوره رست و برشته کاری قهوه فنی حرفه ای چیست؟

هیچ پیش نیاز خاصی برای این دوره وجود ندارد. با این حال، داشتن علاقه به قهوه و آشنایی اولیه با مفاهیم پایه ای قهوه می تواند مفید باشد.

سوالات تخصصی


در دوره رست و برشته کاری قهوه فنی حرفه ای چه چیزی یاد می گیریم؟

در این دوره، شما با مباحث مختلفی مانند تاریخچه قهوه، شناخت انواع قهوه، دانه شناسی قهوه، فرآیند رست قهوه، دستگاه های رست قهوه، پروفایل رُست، مزه شناسی قهوه، عیب یابی قهوه رست شده و ... آشنا خواهید شد.

دوره رست و برشته کاری قهوه فنی حرفه ای چقدر طول می کشد؟

مدت زمان این دوره نیز بسته به موسسه آموزشی ارائه دهنده آن متفاوت است. با این حال، به طور کلی، این دوره بین 25 تا 40 ساعت طول می کشد.

آموزشگاه رستری قهوه فنی برق

آموزشگاه فنی و حرفه‌ای فنی برق محیطی ایده آل برای یادگیری و آموزش حرفه‌ای در تمامی رشته‌ها را فراهم می‌کند. اساتید این موسسه دارای تجربه مدیریتی و آموزشی فراوانی هستند. از طریق تمرین‌های عملی و مثال‌های واقعی، به هنرجویان به صورت گام به گام تمامی دانش‌های اولیه و اصول آموزش حرفه‌ای و جامع رستری قهوه آموزش داده می‌شود.

تمامی دوره‌هایی که در موسسه فنی برق برگزار می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به فست فود، کیک فوندانت، باریستا و… اشاره کرد، تحت نظارت سازمان فنی و حرفه‌ای برنامه‌ریزی شده و محتوای دروس و دوره‌ها براساس به روزترین عناوین و استانداردها می‌باشند.

دوره تخصصی رستری و برشته کاری قهوه

دوره‌های آموزشی رستری و برشته کاری قهوه در آموزشگاه فنی برق به صورت جامع طراحی شده است تا کارآموزان مهارت و تجربه کافی را در زمینه قهوه، باریستا و رستری کسب کنند و به عنوان متخصص و حرفه‌ای وارد بازار کار شوند. به منظور ارتقای مهارت و تخصص شرکت‌کنندگان، آموزش رستری و برشته کاری قهوه به صورت کارگاه‌های حضوری و عملی برگزار می‌شود.

در آموزشگاه فنی برق که زیر نظر سازمان فنی حرفه‌ای فعالیت می‌کند، موضوعاتی مانند مدیریت کارگاه رستری، ایمنی و امنیت کارگاه، قیمت‌گذاری محصول و طراحی ترکیبات مختلف قهوه مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

مدرسین دوره آموزش برشته کاری قهوه

مربیان دوره آموزش رستری و برشته کاری قهوه در آموزشگاه فنی برق دارای مهارت و تجربه کافی در صنعت قهوه هستند. این اساتید مجرب، کارآموزان زیادی را در این زمینه تربیت کرده‌اند و همواره سعی می‌کنند تجربیات ارزشمند خود را به بهترین نحو به علاقه مندان به این رشته منتقل کنند.

مدرسان دوره برشته کاری در این موسسه خوشنام علاوه بر آموزش مهارت‌ها و اصول مهم مرتبط با این رشته، شرکت‌کنندگان را با بازار کار و استانداردهای حاکم بر این صنعت نیز آشنا خواهند کرد.

مدت زمان دوره آموزش رستری قهوه

دوره تخصصی و جامع آموزش برشته کاری قهوه به صورت تخصصی و علمی برگزار می‌شود. در این دوره، هنرجویان به چرخه برشته کردن، تشخیص قهوه خراب و منقضی شده، درجه برشته کردن، تغییرات فیزیکی دانه‌های قهوه در طول فرآیند برشته کردن و روش‌های برشته تسلط خواهند داشت.

مدت زمانی که کارآموزان باید برای این دوره صرف کنند، … روز اعلام شده است. البته در صورتی که در دوره خصوصی شرکت کنید، می‌توانید زمان و ساعات برگزاری دوره را با استاد و موسسه هماهنگ کنید تا خللی در کار و برنامه‌های دیگر شما صورت نپذیرد. ناگفته نماند، قیمت آموزش پیشرفته برشته کاری قهوه در حالت خصوصی با دوره عمومی متفاوت خواهد بود.

مزایا و ویژگی ‌های دوره رستری و برشته کاری قهوه

مدرسان و اساتید برجسته آموزشگاه فنی برق که دوره تخصصی و جامع آموزش رست قهوه را ارائه می‌کنند، دانش و درک جامعی از فرآیند رستری و برشته کاری قهوه را در اختیار کارآموزان قرار می‌دهند.

در طول فرآیند برشته کردن قهوه، با تغییرات ظاهری دانه‌های قهوه در طول فرآیند برشته کردن و نحوه کنترل تنظیمات سنسور قهوه با تغییر درجه برشته شدن در محدوده لایت و دارک آشنا خواهید شد و این را می‌توان یکی از مزایای مهم شرکت در دوره آموزش تخصصی رست قهوه دانست.

از دیگر مزایای دوره آموزش رستری و برشته کاری قهوه می‌توان به آگاهی از پروفایل رست و همچنین رابطه بین پروفایل رست و رنگ دانه قهوه و همچنین عطر قهوه اشاره کرد. علاوه بر این، این دوره به بررسی تغییرات فیزیکی و شیمیایی، ترمودینامیک و انتقال حرارت در طی فرآیندهای رستری می‌پردازد.

این اطلاعات به شما کمک می‌کند تا بر کار خود تسلط بیشتری داشته باشید. مسلما هرچه قهوه خوش عطر و با کیفیت‌تری ارائه دهید، مشتریان بیشتری را جذب خواهید کرد.

بارها با این سوال از طرف اطرافیان مواجه شده‌ایم که کدام قهوه کافئین بیشتری دارد. مسلما این سوال به نحوه رستری و دم کردن قهوه نیز وابسته است. اطرافیان ما گاهی برای افزایش سطح انرژی خود دوست دارند که فنجانی قهوه بنوشند و اطلاع از میزان کافئین موجود در قهوه به شما کمک می‌کند تا بهترین نوع قهوه را پیشنهاد داده و این مسئله رضایتمندی اطرافیان و مشتریان را به دنبال خواهد داشت.

مدرک فنی حرفه ‌ای دوره رستری و برشته کاری قهوه

آموزشگاه فنی برق دارای مجوز رسمی از سازمان‌های فنی و حرفه‌ای است و هنرجویان پس از گذراندن دوره آموزشی رستری و برشته کاری قهوه گواهینامه رسمی از سازمان فنی و حرفه‌ای دریافت خواهند کرد. این مدرک قابل ترجمه و دارای ارزش بین المللی است که به شما کمک می‌کند در صورت تمایل به مهاجرت از مدرک دوره آموزش رستری و برشته کاری قهوه، استفاده نمایید.

خوابگاه هنرجویان دوره آموزش برشته کاری قهوه

کارآموزان برای شرکت در دوره حضوری رستری لزوما نباید ساکن شهر تهران باشند، چرا که آموزشگاه فنی برق خوابگاه‌های مجهز و مدرنی را برای کارآموزان عزیز فراهم می‌کند. هنرجویان علاقه‌مند به این رشته با پرداخت هزینه‌های مقرون به صرفه می‌توانند با خیال راحت و آسوده دوره خود را بگذرانند.

هزینه و شهریه دوره آموزش رستری قهوه

آموزشگاه فنی برق بنا به درخواست و تقاضای بسیاری از کارآموزان و به منظور ارتقای کارایی و اثربخشی دوره تخصصی برشته کاری قهوه، دوره‌های مورد نیاز را در قالب گروه‌های خصوصی و عمومی برگزار می‌کند.

هدف از برگزاری این دوره‌ها فراهم آوردن فرصت کافی برای افراد مختلف است تا با فرآیند رستری و تجهیزات دم اوری و رستری قهوه آشنا شوند و بتوانند به صورت حرفه‌ای کار خود را انجام دهند. بنابراین، هزینه دوره آموزش رستری با مدرک فنی حرفه ای بسته به شرکت در دوره خصوصی و عمومی و در دسترس بودن خوابگاه متفاوت خواهد بود. برای اطلاع از هزینه دوره آموزش رستری می‌توانید با همکاران و کارشناسان فنی برق تماس بگیرید.

بازار کار رستری و برشته کاری قهوه چگونه است؟

با مدرن شدن صنعت جهانی غذا و نوشیدنی، کسب ‌و کارهای جدید دائماً ایجاد و گسترش می‌یابند. صنعت قهوه یکی از آن‌هاست و توسعه سریع آن فرصت و شانس کارآفرینی را برای افراد علاقمند به این رشته مهیا می‌سازد.

بنابراین، می‌توان گفت که رسترها از بازار کار و درآمد بسیار پر رونقی بهره مند شده و برای کسب درآمد خوب در آینده ارزش دارد که دوره تخصصی آموزش رست قهوه را به شکلی جامع و کامل بگذرانید.

با تسلط بر فرآیند رستری مطمئنا در کار خود موفق شده و می‌توانید با افزایش منابع و بهره‌مندی از زمان و انرژی بیشتر به رونق خوبی در کار دست یابید. اما چنانچه در این زمینه دانش کافی را نداشته باشید، مسلما کند شدن گردش کار خود را مشاهده کرده و این مسئله ممکن است باعث به هدر رفتن زمان و هزینه‌ای که صرف کرده‌اید، گردد.

سرمایه لازم جهت شروع کار رستری و برشته کاری قهوه

یکی از سوالاتی که ذهن بسیاری از دانشجویان علاقه‌مند به آموزش رستری و برشته کاری قهوه را درگیر کرده است این است که برای شروع به چه مقدار سرمایه نیاز دارند. برای شروع به کار پس از اخذ گواهینامه آموزش رستری، باید یک مغازه یا کافه اجاره کنید که اندازه و مساحت آن به میزان بودجه شما بستگی دارد.

علاوه بر این، برای شروع به تجهیزاتی مانند دستگاه اسپرسوساز، آسیاب قهوه، فرنچ پرس و غیره نیاز دارید. سرمایه مورد نیاز برای خرید تجهیزات بین 70 تا 80 میلیون برآورد شده است. برای پر کردن فضا و ارائه خدمات به مشتریان به تجهیزاتی مانند میز، صندلی، فنجان و سایر لوازم جانبی نیاز خواهید داشت.

چرا آموزشگاه فنی برق را جهت شرکت در دوره آموزش رستری انتخاب کنیم؟

یافتن شغل پیچیده و دشوار است و بسیاری از افراد نمی‌توانند شغلی پیدا کنند که درآمد خوبی داشته باشد و به اندازه کافی سودآور باشد. اگر شما از جمله کسانی هستید که نمی‌خواهید ریسک پیدا نکردن شغل را بپذیرید، آموزش به عنوان رستری قهوه انتخاب مناسبی برای شماست. برخی از هنرجویانی که این دوره را گذرانده بودند با افتتاح یک کافه موفق شدند وارد دنیایی جدید شوند و درآمد خوبی کسب کنند. اگر می‌خواهید کافه خود را راه‌اندازی کنید، ابتدا باید آموزش‌های مناسبی در این زمینه دریافت کنید.

چرا فنی برق بهترین آموزشگاه رستری و برشته کاری قهوه در تهران اعلام شده است؟ دلیلش روشن است. گواهینامه فنی و حرفه‌ای یکی از اصلی‌ترین دلایلی است که این موسسه را به بهترین انتخاب برای شرکت در دوره‌های برشته کاری قهوه تبدیل می‌کند. در آموزشگاه فنی برق پس از گذراندن دوره آموزشی، مدرک معتبر زیر نظر موسسات فنی و حرفه‌ای دریافت خواهید کرد.

از طریق گواهی دوره برشته کاری قهوه آموزشگاه فنی برق، هنرجویان می‌توانند برای افتتاح کافه مورد نظر خود نیز وام‌های بانکی دریافت کنند. حتی اگر مهاجرت یکی از برنامه‌هایی باشد که در اولویت قرار داده‌اید، با گذراندن دوره‌ برشته کاری قهوه و اخذ مدرک فنی حرفه‌ای، می‌توانید فرم خود را برای مهاجرت تکمیل کرده و پس از پذیرش توسط کشور مورد نظرتان، شروع به کار کنید.

ثبت نام کلاس رستری و برشته کاری قهوه فنی برق

لیست کاملی از سرفصل‌های دوره و همچنین شرایط و نحوه ثبت نام در آموزش رستری و برشته کاری قهوه را می‌توانید در سایت آموزشگاه فنی برق مشاهده کنید. اگر می‌خواهید در مورد شرایط و روش کار و آموزش بیشتر بدانید و یا موسسه را از نزدیک ببینید می‌توانید شخصا به مرکز مراجعه کنید. اما اگر ساکن تهران نیستید، نگران نباشید، فرم آنلاین یا تلفنی راه‌های ارتباطی با شما هستند. همکاران ما در قسمت پشتیبانی در اسرع وقت با شما تماس گرفته و اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار دهند.

نمایش همه
به این صفحه امتیاز دهید

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

شهریه دوره: 17,100,00030 % تومان

شهریه با تخفیف: 12,000,000 تومان