عیب یابی مشکلات انواع برندهای آیفون تصویری


امروزه استفاده از آیفون های تصویری خیلی بیشتر از آیفون های صوتی شده است. در واقع می توان گفت که افراد این نوع آیفون ها را بیشتر ترجیح می دهند. آگاهی شما در مورد مشکلات و عیب یابی آیفون تصویری این امکان را به شما می دهد تا اگر آیفون شما دچار مشکل شد ابتدا خودتان بتوانید مشکل را حل کنید. در غیر این صورت می توانید از متخصصان در این زمینه کمک بگیرید.

آیفون های تصویری همانند سایر تجهیزات الکترونیک مستعد خرابی ها و یا مشکلاتی هستند.ما در این مقاله به عیب یابی مشکلات رایج انواع برندهای آیفون تصویری مانند الکتروپیک، تابا، سیماران، تکنما می پردازیم.

نصب آیفون تصویری

در این پست میخوانید ... پنهان

اجزا و قطعات آیفون تصویری

اجزا و قطعات آیفون تصویری

آیفون های تصویری از اجزا و قطعات متفاوتی تشکیل شده است. آشنایی با این قطعات این امکان را به شما خواهد تا در صورت بروز مشکل بتوانید عیب یابی کنید.

این قطعات و اجزا شامل موارد زیر می باشد:

 • دستگاه تغذیه
 • صفحه کلید
 • دستگاه کنترل مرکزی
 • دوربین
 • صفحه نمایشگر و گوشی
 • کابل مخصوص ارتباطی

انواع مشکلات و نقص های سیستم آیفون تصویری:

به طور کلی مشکلات و خرابی هایی که برای آیفون های تصویری ایجاد می شود متفاوت می باشد که در این قسمت به آنها اشاره شده است. از جمله این خرابی ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کار نکردن زنگ دستگاه
 • خرابی و از کار افتادن درب بازکن
 • قطعی صدای پنل دستگاه
 • ممکن است با وجود کار کردن صدای زنگ در داخل قطع شود.
 • تمام واحد ها ممکن است در باز کن آیفون تصویری شان از کار بیفتد.
 • سیاه و سفید شدن و برفکی نشان دادن تصویر در آیفون
 • قطع شدن تصویر و یا سیاه شدن صفحه مانیتور
 • به صدا در آمدن زنگ دستگاه به شکل ممتد

عیب یابی آیفون تصویری

عیب یابی آیفون تصویری یک حرفۀ نوپا به حساب می آید که در چند سال اخیر بازار پررونقی پیدا کرده است. به این ترتیب اگر می خواهید در این زمینه درآمدزایی کنید لازم است تا سر رشته کاملی از طریقۀ عیب یابی آیفون تصویری داشته باشید. ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با اصول عیب یابی آیفون تصویری آشنا کنیم.

1-علت خاموش شدن و سوختن آیفون تصویری 

نیازی نیست تا با هر بار خاموش شدن آیفون تصویری، نگران سوختن و یا معیوب شدن آن باشید. به احتمال زیاد به آیفون تصویری شما به درستی برق رسانی نمی شود. برای رفع چنین مشکلی قبل از هر گونه اقدامی از سلامت کامل خط تغذیه آیفون مطمئن شوید

2-مشکل باز نشدن درب توسط آیفون تصویری

اگر درب فقط برای چند واحد باز نشود:

 • خرابی برد تغذیه آیفون تصویری
 • خراب بودن شاسی درب باز کن
 • استفاده از کابل آیفون بی کیفیت
 • قطعی در سیم کشی مخصوصا اتصال سیم های E و F
 • طولانی شدن فاصله تا درب بازکن و در نتیجه کاهش ولتاژ

مشکل باز نشدن درب توسط آیفون تصویری

اگر درب باز کن برای کل واحد ها عمل نکند:

 • سوختن ترانس درب باز کن
 • قطعی سیم درب باز کن
 • خرابی رله درب باز کن
 • خراب شدن خود درب باز کن

3-مشکل صدا در آیفون تصویری

هنگامی که صدای پنل را نداشته باشید، باید در گوشی و یا اتصالات آیفون به دنبال مشکل باشید .به طور کلی، قطعی سیم A باعث بروز این مشکل می شود. همچنین ایجاد مشکل در میکرفون و یا یونیت صوت پنل نیز می تواند باعث بروز این ایراد در آیفون شما شود.

در عیب یابی آیفون تصویری الکتروپیک مدل ۱۲۸۶و سایر برند های مطرح این مشکل را به خاطر اتصال سیم B می دانند. این سیم مسئول برگشت صدا از داخل واحد ها تا پای پنل است. معمولا در مواردی مثل قطع صدای یک واحد خاص، باید اتصال کلی سیم B را دنبال کنیم؛ اما اگر برای کل ساختمان چنین مشکلی ایجاد شده است، خرابی در بلندگو و یا یونیت صوت نیز می تواند باعث بروز چنین مشکلی شود.

4-مشکل زنگ نخوردن آیفون تصویری

یکی دیگر از مشکلات رایج آیفون تصویری این است که در هیچ یک از واحد ها آیفون زنگ نمی خورد. سیم D  در خروجی تغذیه و یونیت برای زنگ واحد ها تنظیم شده است. بنابراین در اثر بروز چنین مشکلی ابتدا باید سلامت اتصال سیم D  را بررسی کنیم. این مشکل در عیب یابی آیفون تصویری تابا و یا هر برند دیگری کاملا رایج است.

5-مشکلات سیستمی در عیب یابی آیفون تصویری

مشکلاتی هستند که با وجود سلامت کامل آیفون تصویری و تمام اتصالات، درون آیفون حضور دارند، مانند بروز انواع نویزها. رفع چنین مشکلاتی در آیفون تصویری اندکی پیچیده تر از نمونه های قبلی است. چرا که با مشکلی مواجه هستیم که پیدا کردن منشا آن اندکی مشکل خواهد بود. نمونه هایی از چنین مشکلاتی را در ادامه بیان کرده ایم.

6-مشکل تصویر آیفون تصویری

این یک مشکل رایج در انتهای نصب انواع آیفون تصویری است. دلیل آن هم این است که یک جریان قوی برق بر سیم انتقال تصویر شما نویز می اندازد. معمولا در سیم کشی آیفون تصویری چاره ای جز این نیست که سیم ها را از محل عبور کابل های برق انتقال دهیم. بنابراین رعایت برخی نکات اصولی مانع از تاثیر جریان برق و ایجاد نویز خواهد شد. در مواردی که سال ها از نصب آیفون تصویری گذشته اما به یکباره تمام تصاویر در کل آیفون دچار موج می شوند، لازم است تا مشکل را در خود آیفون  بررسی کنیم. بطور مثال نشتی خازن در برد تغذیه آیفون صوتی که از جمله موارد رایج در بروز این مشکل است.

برفک و خطوط عمودی در تصویر آیفون تصویری

برفک در تصویر به طور کلی از وجود مشکل در دوربین پنل ایجاد شده است. معمولا عملکرد ناقص دوربین باعث بروز چنین مشکلی است.

کیفیت پایین تصویر آیفون تصویری

یکی از مشکلاتی که عمدتا در آیفون تصویری واحدها وجود دارد و ساکنین از آن ناراضی می باشند، کیفیت پایین تصویر است. معمولا دلیل این مشکل سیم کشی های قدیمی می باشد. دلیل دیگری که باعث پایین آمدن کیفیت تصویر می شود این است که اگر در نصب آیفون برای تعداد واحدها بیشتر از 4 عدد همراه با یک سوئیچر تک باشد کیفیت تصویر پایین می آید.

اغتشاش در تصویر آیفون تصویری هنگام باز شدن درب

این اغتشاش به خاطر طریقۀ سیم کشی اشتباه ایجاد می شود. به این صورت که اگر در سیم کشی آیفون تصویری از خروجی DS به جای خروجی AC برای قفل و لامپ های پنل استفاده شود، این اختلال بوجود می آید.

7-مشکل نویز آیفون تصویری

همانند نویز تصویر، ایجاد نویز صدا نیز احتمالا بخاطر حضور یک کابل برق است. در هنگام عیب یابی آیفون تصویری همواره میابست کابل های برق مزاحم را درنظر بگیرید و تاجایی که می توانید آن ها را از اتصالات آیفون تصویری دور کنید. البته این ایراد میتواند بخاطر مشکل در میکروفن پنل و قطعی در سیم شماره ۲ نیز ایجاد شود.

مشکل نویز آیفون تصویری

یکی از مشکلات رایج آیفون تصویری، وجود نویز یا خش خش در صدای آیفون تصویری است. هنگامیکه صدا از داخل ساختمان به پنل بیرونی و از پنل بیرونی به درستی به داخل ساختمان منتقل نشود می توان گفت نویز در آیفون تصویری وجود دارد.

برای عیب یابی آیفون تصویری و رفع نویز باید ابتدا علت های آن را به خوبی بشناسیم. از عوامل ایجاد نویز در آیفون تصویری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده از سیم بدون فویل
 • عدم استفاده از شیلد کابل
 • سر همبندی نامناسب دو سیمی مربوط به صدا

حل مشکل آبی شدن صفحه آیفون تصویری:

دلایل مختلفی برای آبی شدن صفحه آیفون تصویری وجود دارد و فقط یک متخصص بعد از مشاهده و بررسی آیفون می تواند دلیل این مشکل را تشخیص دهد.

هنگامیکه صفحه آیفون تصویری آبی می شود ممکن است یکی از اتفاقات زیر رخ داده باشد :

8-سوختگی یا خرابی دوربین پنل آیفون تصویری

یکی از دلایل آبی شدن صفحه آیفون تصویری ، خرابی دوربینی است که روی پنل آیفون نصب شده است. بدیهی است که وقتی دوربین گیرنده تصویر دچار شکستگی، خرابی و مشکل باشد نمی تواند تصویری دریافت کند و به مانیتور ارسال کند.

خرابی دوربین پنل آیفون تصویری احتمالا یکی از دلایل آبی شدن صفحه آیفون تصویری است. خرابی دوربین پنل آیفون تصویری می تواند باعث آبی شدن صفحه آیفون تصویری همه واحد های یک ساختمان شود.

9-مشکل نداشتن تصویر در آیفون تصویری

تصویری که ما در هنگام زنگ خوردن آیفون تصویری از مانیتور مشاهده می کنیم، تصویریست که از پنل آیفون تصویری دریافت می شود. اگر مانیتور ما به هر دلیلی دچار مشکل شود نمی توانیم تصویر ارسال شده از پنل را به درستی مشاهده کنیم. در نتیجه صفحه به رنگ آبی نمایان می شود. بنابراین یکی از دلایل احتمالی مشاهدۀ صفحه آبی مانیتور، معیوب بودن مانیتور آیفون تصویری است. در این جور مواقع تعویض مانیتور آیفون تصویری می تواند مشکل آبی شدن صفحه آیفون تصویری را رفع کند.

خرابی LCD در آیفون تصویری

برد LCD که درون آیفون تصویری قرار گرفته است نقش مهمی در نشان دادن تصویر بر عهده دارد. تصویر توسط پنل آیفون به مانیتور فرستاده می شوند. سیگنال هایی که پنل آیفون به مانیتور ارسال می کند باید به نحوی به تصویر تبدیل شوند تا قابل مشاهده شوند.

برد LCD این کار را در آیفون تصویری انجام می دهد. سیگنال های دریافتی از پنل را به تصویر تبدیل کرده و به مانیتور ارسال می کند. هر گونه مشکل در برد LCD می تواند باعث بروز مشکل در تصویر مانیتور شود و منجر به آبی شدن صفحۀ نمایش آیفون تصویری شود.

مواردی که به آن پرداختیم فقط دلایل احتمالی تصویر نداشتن آیفون تصویری و آبی شدن صفحه آیفون تصویری است و دلیل قطعی این مشکلات باید توسط یک تعمیرکار باتجربه تشخیص داده شود و سپس اقدامات لازم برای تعمیر آیفون تصویری را انجام دهد.

 10-خرابی و مشکل در سیم کشی آیفون تصویری

سیم کشی ساختمان نقش مهمی در نحوۀ عملکرد آیفون تصویری دارد. سیم شماره 4، وظیفۀ انتقال تصویر را برعهده دارد و اگر در مسیر دچار هرگونه اختلالی شود، انتقال تصویر از دوربین به مانیتور آیفون با مشکل روبرو می شود و ممکن است مشکل آبی شدن صفحه آیفون تصویری رخ دهد.

در این جور مواقع لازم است از یک تعمیرکار با تجربه برای بررسی سیم کشی ساختمان کمک بگیرید. رفع خرابی سیم کشی ساختمان نسبت به موارد دیگر، هزینه بیشتری در بردارد و وقت گیرتر است.

به دلیل حساسیت بالای این کار توصیه می شود حتما از افراد باتجربه در این زمینه کمک بگیرید تا مشکل سیم کشی ساختمان را در کمترین زمان ممکن و با کمترین هزینه رفع کنند.

به دلیل اینکه حل مشکلات سیم کشی بسیار دشوار و پر هزینه است، تعمیرکار ابتدا موارد دیگری که به آن اشاره کردیم را بررسی می کند. بعد از اینکه پنل دوربین آیفون تصویری، مانیتور و برد LCD بررسی شد، در آخر اگر هیچ کدام از این احتمالات، دلیل آبی شدن صفحه آیفون تصویری نبود می توان به طور قطع می توان گفت که خرابی در سیم کشی آیفون تصویری وجود دارد و تعمیرکار می بایست سیم کشی ساختمان را بررسی می کند.

11-علت سوت کشیدن آیفون تصویری

سوت کشیدن آیفون تصویری دلایل مختلفی دارد که در ادامه به برخی از آن ها می پردازیم:

علت سوت کشیدن آیفون تصویری

خرابی میکروفون آیفون تصویری

هنگامیکه آیفون تصویری شروع به سوت کشیدن کند، اولین چیزی که باید بررسی شود سلامت میکروفون آیفون است. خرابی میکروفون آیفون تصویری موردی است که باید یک تعمیرکار راجع به آن اظهار نظر کند. اگر ایراد از میکروفون نبود، علت سوت کشیدن آیفون تصویری را در موارد دیگر بررسی می کنیم.

قرار گرفتن شی فلزی در مقابل میکروفون آیفون تصویری

قرار گرفتن یک شی فلزی در نزدیکی میکروفون آیفون شما می تواند علت سوت کشیدن آیفون تصویری باشد. برای حل این مشکل از یک تعمیرکار کمک بگیرید تا وضعیت آیفون شما را بررسی کند. تعمیرکار پنل آیفون را باز می کند و جسم قرار گرفته در نزدیکی آیفون تصویری را از آن دور می کند. به این ترتیب با حداقل هزینه مشکل سوت کشیدن آیفون تصویری را رفع کرده اید.

12-مشکل در برد صوت آیفون

برد صوت بخشی از آیفون تصویری است که وظیفه انتقال صدا را بر عهده دارد. در صورتی که هر گونه مشکلی برای این برد به وجود بیاید، صدای آیفون تصویری با مشکل مواجه خواهد شد. اگر مشکل از برد صوت باشد،  تعمیرکار آن را تعمیر یا تعویض می کند و مشکل سوت کشیدن آیفون تصویری برطرف می شود.

13-مشکلات سیم کشی و خرابی سیم های آیفون

مشکلات سیم کشی یکی دیگر از علت های سوت کشیدن آیفون تصویری است و به مدل آیفون تصویری ارتباطی ندارد. جدای از اینکه آیفون تصویری سیماران ، الکتروپیک یا تابا استفاده می کنید، این مشکل می تواند برای آیفون تصویری شما ایجاد شود.

در صورت خرابی سیم مربوط به انتقال صدا، باید آن قسمت از سیم کشی را به صلاح دید تعمیرکار آیفون تصویری تعمیر یا تعویض کرد.

حل مشکل سیم کشی آیفون تصویری، یکی از پرخرج ترین و زمانبرترین موارد تعمیرات آیفون تصویری است که باید حتما توسط یک تعمیرکار حرفه ای انجام شود. حتما برای عیب یابی آیفون تصویری از افراد با تجربه کمک بگیرید تا با تشخیص درست مشکلات، آن ها را رفع کنند و منجر به مشکلات دیگر نشوند.

14-خاموشی پنل

معمولا مشکل دیگری که برای آیفون به وجود می آید خاموش شدن پنل می باشد. اولین کاری که باید انجام دهید چک کردن منبع تغذیه می باشد. سیمی که از منبع تغذیه به پنل متصل شده را چک می کنیم. به این صورت که آن را روی برق 12 ولت ای سی قرار می دهیم، اگر برق 12 ولت را نشان داد پس منبع تغذیه سالم می باشد.

مرحله بعد سیم ها را چک می کنیم که آیا سیمی که به سمت پنل رفته است سالم می باشد یا خیر. برای اینکه از سالم بودن سیم مطمئن شویم از بیزر یا بایزر و یا صدای بوق اهم متر استفاده می کنیم. دو مدل سیم های منبع تغذیه را باز کرده و به یکدیگر وصل می کنیم. سیم های منبع تغذیه را چک می کنیم که آیا به یکدیگر راه می دهند یا نه، اگر بیزر زدید و سیم ها به یکدیگر راه ندادند مشکل از سیم ها می باشد. همچنین اگر 12 ولت را نشان نداد یعنی مشکل منبع تغذیه است. در غیر اینصورت مشکل ممکن است از خود گوشی در منزل باشد.

اولین کاری که در عیب یابی آیفون تصویری داخل منزل باید انجام دهید چک کردن منبع تغذیه است که آیا برق آن وصل می باشد یا خیر زیرا کل سیستم به منبع تغذیه وصل می باشد.

انواع سیم در آیفون تصویری

در آیفون تصویری چهار نوع سیم وجود دارد. یکی از سیم ها کار زنگ، صدا و در باز کن را انجام می دهد. سیم بعدی مربوط به منفی، سیم بعدی مثبت و سیم چهارم مربوط به در باز کردن می باشد.

اگر بخواهیم مشکل صدا را بررسی کنیم. در پشت پنل گوشی یک سوکت چهارتایی وجود دارد، سیم یک که همان سیم قرمز است مربوط به صدا می باشد. ابتدا نگاه می کنیم تا متوجه شویم که آیا سیم با سوکت در ارتباط می باشد. مرحله بعد باید سیم آبی و قرمز را به یکدیگر وصل کنید یعنی از جایی که چسب خورده جدا شود. در پنل تست بوق یا بیزر را انجام دهید.

روش اول راه حل بسیار ساده ای است که می توان فهمید سیم قطع شده یا وصل می باشد. سیم دو یا همان سیم آبی در واقع سیم منفی شما می باشد. اگر به هر دلیلی سیم منفی قطع شود رفت و برگشت صدا و همچنین باز شدن در انجام نمی شود. سیم مثبت که همان سیم سفید می باشد هم در صورت قطع شدن، کار رفت و برگشت صدا و باز شدن در را انجام نمی دهد.

سیم زرد هم مخصوص تصویر است. اگر به هر نحوی یکی از آن ها قطع شود شما می توانید مستقیما سراغ همان رنگ بروید و گوشی و پنل خود را عیب یابی کنید.

مشکلات رایج انواع برند های آیفون تصویری

1-آیفون تصویری الکتروپیک

آیفون تصویری الکتروپیک

در آیفون های تصویری الکتروپیک مانیتور، برد تغذیه، برد اصلی و برد کیبور ممکن است دچار مشکل شوند و یا خرابی آیفون مربوط به مشکلات پنل بیرونی و سیم کشی ساختمان باشد. در هر صورت مشکلات آیفون تصویری الکتروپیک از هر نوعی که باشد، تعمیرکار می تواند به راحتی آن را تشخیص داده و با رفع کردن آن ، تعمیر آیفون الکتروپیک را بهترین شکل انجام دهد.

علت زنگ نخوردن آیفون تصویری الکتروپیک

زنگ نخوردن آیفون الکتروپیک در مانیتور داخلی واحدها بسیار رایج است. از دلایل رایج  زنگ نخوردن آیفون های الکتروپیک می توان به خرابی برد صدا، خرابی سوییچر یا خرابی بلندگوی داخلی اشاره کرد.

2-آیفون تصویری تابا

از مشکلات رایج آیفون تصویری تابا می توان به عمل نکردن زنگ، قطع بودن تصویر، سفید یا برفکی شدن آن، باز نشدن درب توسط آیفون ، قطع شدن صدای زنگ پنل اشاره کرد.

آیفون تصویری تابا

مشکل تصویر آیفون تصویری تابا

یکی از مشکلات رایج آیفون تصویری تابا، نداشتن تصویر بوده یا قطع، سیاه سفید و برفکی بودن آن است.
برای رفع مشکل تصویر آیفون تصویری تابا باید دوربین آیفون را بررسی کنید زیرا ممکن است خرابی به خاطر دوربین آیفون تصویری باشد.

در غیر این صورت علت نداشتن تصویر در آیفون تصویری، وصل نبودن سوکت، اتصال جابجایی سیم ها یا مشکل در سیم کشی است که باید توسط یک تعمیرکار بررسی شود.

مشکل زنگ نخوردن آیفون تصویری تابا

قطع بودن صدای پنل زنگ به مانیتور یکی دیگر از مشکلات آیفون تصویری تابا است که  دلیل آن می تواند سوختگی میکروفون یا قرار نگرفتن سوکت آن در جای درست باشد. در برخی از مواقع آیفون تصویری به خوبی عمل می کند و فقط زنگ نمی خورد. در این جور مواقع می بایست اتصال سیم شماره 3 را بررسی کنید.

3-آیفون تصویری سیماران

مشکل زنگ نخوردن آیفون تصویری سیماران

مشکلاتی از قبیل صدا نداشتن، زنگ نخوردن آیفون بسیار رایج است که دلیل احتمالی آن قطعی سیم شماره یک است.

آیفون تصویری سیماران

مشکل تصویر آیفون تصویری سیماران

موج دار شدن تصویر در همه واحد ها می تواند به این دلیل باشد که سیم کشی آیفون از کنار سیم کشی برق رد شده است.

وجود خط عمودی روی تصویر تمام واحد ها و نیز برفک و نویز شدید در تصویر، از مشکلات مربوط به دوربین آیفون تصویری است.

وجود نویز در صدای تمام واحد ها می تواند دلایلی مثل خرابی میکروفون، رد شدن سیم کشی از کنار سیم کشی برق و وجود قطعی در سیم شماره 2 داشته باشد.

در صورت خاموش بودن آیفون به صورت کامل، باید ولتاژ DC بررسی شود.

4-مشکل زنگ نخوردن آیفون تصویری تکنما

در صورت روبرو شدن با مشکل زنگ نخوردن در این آیفون، مهم‌ترین عامل آن می‌تواند استفاده از دستمال مرطوب برای تمیز کردن صفحه آیفون تصویری تکنما باشد.

آیفون تصویری تکنما

این آیفون لمسی است و استفاده از دستمال مرطوب برای نظافت آن سبب مختل شدن زنگ خواهد شد. برای جلوگیری از ایجاد دوباره این مشکل سعی کنید برای تمیز کردن صفحه لمسی آیفون تکنما از دستمال مرطوب استفاده نکنید. اگر مشکل زنگ نخوردن به خاطر خرابی بلندگو باشد برای بررسی این مشکل باید توسط دستگاه مخصوص تست شود.

سخن آخر

گاهی مواقع برق 30 ولت شهری را به گوشی وصل می کنید و همه ی آن ها را چک می کنید و می بینید که چراغ برای شما روشن نمی شود و زمانی که گوشی را بر می دارید تصویر را نشان نمی دهد. در این صورت متوجه می شوید که برد گوشی خراب شده است. اگر همه کارهایی که گفته شد مثل چک کردن سیم ها و چک کردن منبع تغذیه را انجام دادید و متوجه شدید که برق پشت پنل نمی آید مشکل مربوط به برد پنل می باشد که باید از متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

مقاله ای که خواندید از دسته مقالات برق ساختمان از وبلاگ فنی برق بود. در صورتی که تمایل دارید نصب آیفون تصویری را به صورت کامل فرا گیرید می توانید در دوره آموزش نصب آیفون تصویری و یا دوره برق ساختمان آموزشگاه فنی برق شرکت کنید.

به این صفحه امتیاز دهید
نویسنده مطلب
محمد حسین قربانی
محمد حسین قربانی

محمدحسین قربانی هستم. کارشناس ارشد برق و الکترونیک دارم. از سال 1395 تا الان به تدریس و تولید محتوا در زمینه برق صنعتی و ساختمان مشغولم.

آخرین مقالات برق ساختمان

طریقه نصب و عیب یابی سنسور حرکتی

طریقه نصب و عیب یابی سنسور حرکتی

در ساختمان های قدیمی از کلیدهای برق برای ایجاد روشنایی استفاده می کردند. بعدها به مرور زمان برای صرفه جویی در مصرف برق تایمرهای تایمری را نصب کردند...

علت پریدن فیوز برق و نحوه رفع آن

علت پریدن فیوز برق و نحوه رفع آن

همه ما حداقل یک‌بار با پریدن فیوز برق مواجه شده‌ایم که یکی از رایج‌ترین مشکلات سیستم برق ساختمان است که دلایل مختلفی دارد و منجر به قطع برق می‌شود. اما در برخی موارد پریدن فیوز برق مشکلی ایجاد نمی‌کند و می‌تواند از مشکلات بزرگ‌تر نیز جلوگیری کند...

نحوه انتخاب فیوز مناسب برای ساختمان

نحوه انتخاب فیوز مناسب برای ساختمان

برق یکی از پاک ترین انرژی های تولید شده به دست انسان است که با تولید برق، بشر توانست اختراعات بسیاری تولید کند و آن ها را در زندگی روزانه خود به کار گیرد. البته باید بدانیم که برای استفاده از این انرژی ارزشمند، نیاز به ایجاد زیر ساخت هایی در مسیر آن، از نیروگاه […]...

چگونه آیفون تصویری را نصب و راه اندازی کنیم؟

چگونه آیفون تصویری را نصب و راه اندازی کنیم؟

آیفون های تصویری به دلیل کارایی فوق العاده ای که دارند، توانسته اند توجه بسیاری را به سوی خود جلب کنند و جایگزین آیفون های صوتی و دیگر زنگ های درب شوند. آیفون های تصویری در انواع ساختمان های تک طبقه و چند طبقه نصب می شوند...

دیدگاه کاربران