چگونه مدرک بین المللی تعمیرات موبایل دریافت کنیم؟


چگونه می توانیم مدرک بین المللی تعمیرات موبایل دریافت کنیم؟ کدام مدرک فنی حرفه ای در دیگر کشورها دارای اعتبار است؟ بهترین مدرک فنی حرفه ای بین المللی تعمیرات موبایل کدام است؟ در صورتی که این سوالات ذهن شما را درگیر کرده و قصد دارید با مراحل دریافت این مدرک آشنا شوید، در ادامه این مطلب شما را با انواع مدارک تعمیرات موبایل و نحوه شرکت در آزمون عملی و تئوری فنی حرفه ای تعمیرات موبایل و دریافت مدرک فنی حرفه ای بین المللی تعمیرات موبایل آشنا می کنیم، با ما همراه باشید.

انواع مدارک فنی حرفه ای تعمیرات موبایل

به طور کلی مدارک ارائه شده از سوی سازمان فنی حرفه ای کشور به سه دسته مدارک گذر مهارتی، مدرک مورد تایید و مدرک رسمی تقسیم می شوند.

مدرک گذر مهارتی

این مدرک پایین ترین سطح اعتبار را دارا بوده و جز مدارک غیر رسمی فنی حرفه ای می باشد. این مدرک معمولا برای کارگاه ها و سمینارهای چند ساعته تعمیرات موبایل به شرکت کنندگان ارائه می شود. ارائه این مدرک نیاز به دریافت هیچ گونه وجه نقدی نمی باشد.

انواع مدارک فنی حرفه ای تعمیرات موبایلمدرک مورد تایید فنی حرفه ای

این مدرک توسط آموزشگاه های زیر نظر سازمان فنی حرفه ای پس از پایان یافتن دوره آموزشی به کارآموزان ارائه می گردد. این مدرک تنها در داخل کشور دارای اعتبار بوده و در کشورهای دیگر اعتباری ندارد.

از آنجایی که این مدرک توسط سازمان فنی حرفه ای صادر نمی شود لذا قابل استعلام نمی باشد. با این مدرک نمی توان از تسهیلات بانکی و کارآفرینی برخوردار بود و پروانه کسب دریافت نمود.

مدرک رسمی فنی حرفه ای

در میان این سه مدرک، مدرک رسمی فنی حرفه ای بالاترین اعتبار را دارد. مدرک رسمی فنی حرفه ای به دلیل داشتن کد ملی آموزش در دیگر کشورها اعتبار داشته بنابراین در صورتی که قصد دریافت مدرک بین المللی تعمیرات موبایل و مهاجرت را دارید می بایست مدرک رسمی فنی حرفه ای تعمیرات موبایل را اخذ نمایید. با دریافت این مدرک می توانید ویزای کاری دریافت نمایید.

دریافت این مدرک مستلزم شرکت در آزمون عملی تعمیرات موبایل فنی حرفه ای و آموزن کتبی تعمیرات موبایل است. 

در مقاله دیگری، اطلاعات کاربردی درباره نحوه مهاجرت به استرالیا، کانادا، آلمان با مدرک فنی حرفه ای ارائه کرده‌ایم. پیشنهاد می‌کنیم برای تسلط بیشتر مقاله “همه چیز درباره مهاجرت با مدرک فنی حرفه ای” را از دست ندهید.

برخی از مهم ترین ویژگی های این مدرک عبارتند از:

  • این مدرک قابل ترجمه می باشد.
  • مدرک رسمی فنی حرفه ای کد بین المللی داشته و همین امر باعث اعتبار آن در 186 کشور است.
  • از طریق این مدرک می توانید تسهیلات خود اشتغالی و کارآفرینی از بانک دریافت کنید.
  • با این مدرک می توانید پروانه کسب دریافت کنید.

مدرک بین المللی تعمیرات موبایل

مراحل دریافت مدرک فنی حرفه ای بین المللی تعمیرات موبایل 

برای گرفتن مدرک فنی حرفه ای و بین المللی تعمیرات موبایل ابتدا می بایست از طریق شرکت در دوره های آموزش تعمیرات موبایل کلیه مهارت های لازم برای تعمیرات موبایل را به دست آورید. پس از کسب مهارت های لازم در آزمون های عملی و کتبی تعمیرات موبایل سازمان فنی حرفه ای که به صورت سراسری برگزار می گردد ثبت نام و شرکت نمایید. به طور کلی مراحل لازم برای دریافت مدرک موبایل عبارتند از:

مرحله اول: یادگیری مهارت های تعمیرات نرم افزاری و سخت افزاری موبایل

همانطور که اشاره شد برای دریافت مدرک بین المللی تعمیرات موبایل پیش از هر اقدامی می بایست کلیه مهارت های مورد نیاز را از طریق شناسایی بهترین آموزشگاه تعمیرات موبایل و شرکت در دوره های علمی و عملی تعمیر این دستگاه به دست آورد. شما پیش از شرکت در آزمون های تعمیرات موبایل می بایست با آموزش کامل تعمیرات سخت افزاری و نرم افزاری انواع موبایل اندروید و آیفون آشنا باشید.

تعمیر باتری موبایل، تعمیر ال سی دی گوشی، تاچ، اسپیکر و دیگر قطعات موبایل، آشنایی با ارورهای موبایل و نحوه رفع آنها، طریقه رفع مشکلات صدا، آنتن دهی، نویز، بلوتوث، وایفای، لوکیشن و غیره برخی از مهارت هایی که می بایست با آن آشنا باشید.

شناخت ابزارهای تعمیرات موبایل و آشنایی با کاربردها و طرز کار از جمله دیگر مهارت هایی که باید با آن آشنا بود زیرا در صورتی که بدون آشنایی با این ابزارها اقدام به تعمیر موبایل کنید ممکن است خسارت های بیشتری به موبایل وارد شود.

اگر می خواهید با ابزارهای تعمیرات موبایل آشنا شوید. توصیه می کنیم مقاله معرفی لوازم تعمیرات موبایل را مطالعه کنید. در این مقاله به صورت کامل به مهم ترین ابزاری که برای ورود به این شغل به آن نیاز دارید، پرداخته ایم.

در دوره های آموزش تعمیرات موبایل آموزشگاه فنی برق می توانید در مدت زمان کوتاهی به کلیه مهارت های تعمیرات موبایل دست یافته و در آزمون های تعمیرات موبایل ثبت نام و نمره قبولی را کسب نمایید.

این آموزشگاه این امکان را برای کارآموزان فراهم کرده است تا به صورت عملی و با در اختیار داشتن موبایل و ابزارهای تعمیرات آن کلیه مباحث آموزشی را تمرین کرده و بدین ترتیب درک عمیقی از مفاهیم تعمیرات موبایل را به دست آورند و بتوانند بدون استرس وارد بازار کار شده و به درآمدزایی بپردازند.

یادگیری مهارت های تعمیرات نرم افزاری و سخت افزاری موبایلمرحله دوم: ثبت نام و شرکت در آزمون فنی حرفه ای تعمیرات موبایل

پس از گذراندن دوره های آموزشی می بایست اقدام به ثبت نام آزمون فنی حرفه ای تعمیرات موبایل نمایید. در صورت کسب حداقل نمره قبولی مدرک بین المللی تعمیرات موبایل به شما اعطا می گردد.   

آزمون کتبی تعمیرات موبایل فنی حرفه ای 

در آزمون های تئوری یا کتبی می بایست به مجموعه از سوالات تعمیرات موبایل پاسخ دهید، شرط قبولی در این آزمون کسب حداقل نمره 50 است. آزمون های کتبی معمولا در بازه های زمانی مشخصی برگزار می گردد. شرکت در این آزمون مستلزم ثبت نام در این آزمون از طریق ادواری یا مراجعه به آموزشگاه های زیر مجموعه فنی حرفه ای است. 

آزمون عملی تعمیرات موبایل فنی حرفه ای 

پس از شرکت در آزمون کتبی لازم است در آزمون های عملی تعمیرات موبایل شرکت کنید. این آزمون ها نیز به صورت هماهنگ برگزار می شود. در آزمون های عملی از شما خواسته می شود تا یک مشکل موبایل را رفع کنید. به طور مثال به شما گفته می شود که اقدام به تعمیر ال سی دی گوشی نمایید. کیفیت کار، دقت و سرعت عمل شما حین انجام کار بر نمره قبولی آزمون عملی تاثیر مثبت می گذارد.

شرایط قبولی در آزمون های عملی: حداقل نمره 7۰

(کسب حداقل معدل ۷۰ در آزمون های عملی و کتبی با ضریب وزنی ۲۵% آزمون کتبی و ۷۵% آزمون عملی)

سوالات متداول

1- مدرک فنی حرفه ای در کشورهای دیگر معتبر است؟

بله، مدرک رسمی فنی حرفه ای کد بین المللی داشته و همین امر باعث اعتبار آن در 186 کشور است.

2- شرایط قبولی در آزمون فنی حرفه ای کسب چه معدلی است؟

کسب حداقل معدل ۷۰ در آزمون های عملی و کتبی با ضریب وزنی ۲۵% آزمون کتبی و ۷۵% آزمون عملی

3- با استفاده از مدرک فنی حرفه ای می توان تسهیلات خود اشتغالی دریافت کرد؟

بله، از طریق این مدرک می توانید تسهیلات خود اشتغالی و کارآفرینی از بانک دریافت کنید.

 

5/5 - (1 امتیاز)
نویسنده مطلب
حسین زمانیخواه
حسین زمانیخواه

حسین زمانیخواه هستم با سابقه 11 سال در آموزش و خدمات تعمیرات موبایل. 5 سال است که در حوزه تکنولوژی و موبایل تولید محتوا می کنم.

آخرین مقالات تعمیر موبایل

آموزش جامع روش های ریست فکتوری گوشی اندرویدی

آموزش جامع روش های ریست فکتوری گوشی اندرویدی

آموزش ریست فکتوری یکی از مهم ترین مطالبی است که در این مطلب به آن پرداخته می شود. گوشی های هوشمند علی رغم کاربردی بودن، در برخی مواقع دچار مشکلات و خطاهای جدی می شوند...

نحوه شابلون زدن آی سی موبایل

نحوه شابلون زدن آی سی موبایل

امروزه که دنیا در حال تحول و پیشرفت فناوری است، داشتن مهارت های لازم برای عیب یابی و تعمیر اجزای مختلف گوشی های هوشمند بسیار مهم است. یکی از این مهارت های حیاتی، شابلون آی سی (مدارهای یکپارچه) در دستگاه های تلفن همراه است...

نحوه قفل کردن پیام ها در آیفون

نحوه قفل کردن پیام ها در آیفون

در این مقاله به روش‌های قفل کردن پیام ها در آیفون می‌پردازیم، زیرا گاهی محافظت از امنیت اطلاعات و محتویات گوشی ما بسیار مهم است، به خصوص اگر در شرایطی باشیم که فکر ‌کنیم کسی می تواند تلفن مان را باز کند و به اطلاعات ما دسترسی داشته باشد. اگرچه این روزها بیشتر از اپلیکیشن […]...

دلیل باد کردن باتری گوشی چیست و برای رفع آن چه کنیم؟

دلیل باد کردن باتری گوشی چیست و برای رفع آن چه کنیم؟

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که باتری تلفن همراهتان به طرز عجیبی متورم شده و شکل آن تغییر کند! اما علت این تغییر شکل و تورم باتری چیست؟ آیا باد کردن باتری تلفن همراه خطرناک است؟ چگونه از باد کردن باتری گوشی خود جلوگیری کنیم یا اگر باتری گوشی متورم شد چه کنیم؟ […]...

دیدگاه کاربران