آشنایی با روش های مختلف شبیه سازی مدار فرمان و قدرت

5 دقیقه زمان مطالعه

روش های شبیه سازی مدار فرمان و قدرت کدام است؟

شبیه سازی مدار فرمان و قدرت به روش های مختلف و توسط نرم افزار های متفاوتی صورت می گیرد. شبیه سازی مدار فرمان و قدرت با استفاده از نرم‌افزار و شبیه‌ساز CADe_SIMU به راحتی امکانپذیر می باشد. بهتر است بدانید که این شبیه ساز برای رسم و شبیه‌سازی مدارهای فرمان و قدرت بسیار مناسب و عالی است.

کاربران در این نوع شبیه ساز به راحتی می توانند به تمامی آیکون‌های لازم جهت رسم و طراحی مدارات دسترسی داشته باشند. لازم به ذکر است که این آیکون ها در نوار ابزار آن قرار گرفته اند از اینرو به راحتی قابل دسترس هستند. از قابلیت ها و خصوصیات بارز این نوع نرم افزار می توان به عیب‌یابی مدار،شبیه سازی مدار فرمان و قدرت، حالت مانیتورینگ در زمان شبیه سازی اشاره نمود.

یکی دیگر  از روش های شبیه سازی مدار فرمان و قدرت استفاده از نرم افزار کدنس(Cadence)  می باشد. با توجه به اینکه ساخت مدارات مجتمع از نظر اقتصادی باعث صرف هزینه های زیادی می شود این نوع نرم افزار به کاربران کمک می کند ابتدا بتوانند یک شبیه سازی دقیق و مناسبی از مدارهای مورد نظر خود پیدا کنند تا بتوانند با یک اطمینان خاص مدارهای خود را به مرحله ساخت برسانند.

همچنین از دیگر روش های شبیه سازی مدار فرمان و قدرت استفاده از نرم افزارهای ESS و EKTS می باشد. بهتر است بدانید که این نوع نرم افزاردر زمینه شبیه سازی مدارات الکترومکانیکی  و الکتریکی بسیار پرکاربرد و قابل استفاده هستند. کاربران با استفاده از این نوع مدار به راحتی می توانند مدارات خود را در کمترین زمان شبیه سازی و ترسیم کنند.

 طراحی مدار فرمان در محیط CADe_SIMU

آموزش طراحی تابلو برق در روند شبیه سازی مدار فرمان و قدرت

با توجه به اینکه طراحی تابلو برق از گستردگی زیادی برخوردار می باشد از این رو آموزش تابلو برق صنعتی به طور گسترده ای در بین کارآموزان رواج پیدا کرده است، و این زمینه از رشته برق را به یکی از محبوب ترین رشته ها تبدیل نموده است. در واقع آموزش طراحی تابلو برق یکی از نیازهای ضروری کارخانجات، مجتمع های بزرگ و کارگاه های صنعتی محسوب می شود. در بهترین آموزشگاه تابلو برق صنعتی در تهران ابتدا کارآموزان در مرحله اول با شماتیک های قطعات موجود در نقشه های عملی به بهترین نحو آشنا می شوند. در مرحله بعد آن ها به طراحی مدارات فرمان می پردازند و بعد از گذراندن این مراحل به طور عملی اقدام به پیاده سازی طراحی های انجام شده در این زمینه می کنند. در پایان این مراحل هنرجویان قادر هستند انواع تابلو برق ها را به بهترین شکل راه اندازی کنند.

حتما بخوانید: نحوه اتصال ستاره و مثلث در موتورهای سه فاز چگونه است؟

آشنایی با طراحی تابلو برق صنعتی توسط نرم افزار ePLAN

بهتر است بدانید که نرم افزار ePLANکه در نسخه پرو پنل موجود می باشد یک نوع نرم افزار کامل و جامع برای مدیریت پروژه های  الکتریکی، اتوماسیون صنعتی و پروسه های صنعتی محسوب می شود. بهتر است بدانید که این نرم افزار توسط شرکت Rittal آلمان ساخته شده است.

همچنین  این نرم افزار رنج وسیعی از استانداردهای موجود در صنعت را در بر می گیرد. به گونه ایی که این استانداردها شامل استانداردهایی است که برای طراحان سیستم های اتوماسیون و مهندسین برق وضع شده است. کاربران با استفاده از این نرم افزار قادر هستند تمامی سیستم های الکتریکی و کنترلی یک نیروگاه تولید برق را به بهترین شکل طراحی کنند.

از مهم ترین نکاتی که در آموزشگاه آموزش تابلو برق صنعتی به دانش آموزان آموزش داده می شود این است که با استفاده از این نرم افزار می توانند تابلو برق را به صورت سه بعدی چیدمان و طراحی کنند، همچنین انواع گزارش ها را به شکل کامل در یک مکان داشته باشند و تمامی اطلاعات پروژه به صورت آسان و سریع دریافت کنند.

 (نمونه ای از طراحی تابلو برق)
(نمونه ای از طراحی تابلو برق)

از دیگر قابلیت های این نرم افزار این است که کاربران به راحتی می توانند از تمام اطلاعات خود گزارش بگیرند و به ترسیم شماتیک بپردازند. همچنین از دیگر قابلیت ها و مزیت های این نوع نرم افزار می توان به صرفه جویی در زمان طراحی و اجرای پروژه اشاره نمود. برای طراحی پیشرفته تابلو برق بسیار مناسب و پرکاربرد می باشد و جهت مستند سازی های پیشرفته مورد استفاده کاربران قرار می گیرد. کاربران با انتخاب این نوع نرم افزار برای طراحی تابلو برق و استفاده در شبیه سازی مدار فرمان و قدرت می توانند به صورت کاملا حرفه ای پروژه‌های الکتریکی و اتوماسیون را مدیریت کنند.

مقاله ای که خواندید از دسته مقالات تابلو برق از وبلاگ فنی برق بود. در صورتی که تمایل دارید طراحی، ساخت و مونتاژ تابلو برق را به صورت کامل فرا گیرید می توانید در دوره آموزش تابلو برق صنعتی آموزشگاه فنی برق شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *