آینده شغلی و درآمد شغل تعمیرات لوازم خانگی


با توجه به ضرورت لوازم خانگی در منزل و همچنین تنوع بالای لوازم خانگی، حرفه تعمیرات لوازم خانگی یکی از پولسازترین شغل ها در دنیا می باشد. لوازم خانگی به جهت آن که افراد را در انجام دادن امور منزل یاری می کند و موجب می شود کارها سریع تر و آسان تر انجام شوند از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند. از این رو با توجه به استفاده روزانه از آن ها احتمال خرابی در آن ها وجود دارد و برهمین اساس به راحتی می توان متوجه شد که حرفه تعمیرات لوازم خانگی بسیار پولساز و آینده دار می باشد. در این مطلب ابتدا به معرفی شغل تعمیرات لوازم خانگی، آینده شغلی، درآمد تعمیرات لوازم خانگی و ارائه ترفندهای افزایش سود در این شغل می پردازیم، بنابراین تا انتها مطلب با ما همراه باشید.

معرفی شغل تعمیرات لوازم خانگی

همانطور که گفته شد به جهت استفاده مداوم و یا در گاهی اوقات استفاده نادرست از لوازم خانگی احتمال خرابی در آن ها زیاد است و از آن جایی که تعمیر لوازم خانگی نیاز به تخصص و دانش دارد، مهم است لوازم خراب توسط افراد متخصص و کاربلد تعمیر شوند، در غیر این صورت ممکن است فرد مشمول خسارات مالی یا جانی شود.

تعمیرکار لوازم خانگی باید توانایی و مهارت لازم برای عیب یابی و تعمیر انواع لوازم خانگی مانند یخچال، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، جاروبرقی و دیگر لوازم خانگی را داشته باشد.

معرفی شغل تعمیرات لوازم خانگیدرآمد شغل تعمیرات لوازم خانگی

در رابطه میزان درآمد ماهیانه در این شغل باید گفت عوامل گوناگونی بر میزان درآمد ماهیانه این شغل تاثیر گذار می باشند که در پیش تر به آن ها اشاره شد. در صورتی که ترفندهای اشاره شده در بالا را در کسب و کار خود به کار بگیرید، می توانید از متوسط درآمد ماهیانه 27 تا 35 میلیون تومان در ماه بهره مند شوید.

آینده شغلی تعمیر لوازم خانگی چگونه است؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که آینده شغلی تعمیر لوازم خانگی در کشور بسیار عالی و درآمدزا می باشد و این شغل از بهترین انتخاب ها برای شغل دوم و اول می باشد. همانطور که می دانید لوازم خانگی از جمله پرمصرف ترین وسایل در خانه هستند که از تنوع بالایی برخوردار می باشند.

به دلیل گسترش استفاده از لوازم خانگی در منزل، همچنین تنوع بالای لوازم خانگی بدون شک تقاضا برای تعمیرات لوازم خانگی نیز روز به روز افزایش خواهد یافت. این مسئله باعث شده است که شغل تعمیرات لوازم خانگی به یکی از پردرآمدترین مشاغل فنی در بازار ایران و دیگر کشورها تبدیل شود که برای مهاجرت با مدرک فنی حرفه ای بسیار مناسب است. 

علاوه بر این، می دانیم که از سال 96 به بعد به دلیل بالا رفتن قیمت دلار قیمت لوازم خانگی افزایش چند برابری داشته و همین امر منجر به کاهش قدرت خرید افراد شده و در چنین شرایطی در صورت بروز مشکل در لوازم خانگی افراد ترجیح می دهند به جای تعویض لوازم خانگی به دنبال تعمیر آن و برطرف کردن مشکل به وجود آمده باشند. این موضوع دلیل دیگری برای رونق گرفتن بازار تعمیرات لوازم خانگی و آینده شغلی این حرفه می باشد. ضمن اینکه در سال های اخیر شاهد روی کار آمدن سایت های خدماتی در زمینه ارائه خدمات تعمیرات لوازم خانگی در محل و منزل مانند امدادکاران، آچاره، آچار باز، استادکار و غیره هستیم. این موضوع دلیل دیگری است که نشان از بازار کار عالی این شغل و ورود آسان به آن می دهد. 

آینده شغلی تعمیر لوازم خانگی چگونه است؟میزان سرمایه مورد نظر جهت راه اندازی شغل تعمیر لوازم خانگی

راه اندازی حرفه تعمیرات لوازم خانگی بر خلاف بسیاری از مشاغل دیگر نیازی به سرمایه زیادی ندارد و شما می توانید با تخصص و مهارتی که دارید و همچنین با تهیه ابزار و لوازم کار اقدام به تعمیرات لوازم خانگی کنید. شاید بپرسید بدون اجاره مغازه چطور می توان شروع به کار کرد، باید بگوییم که شما می توانید با ثبت نام در شبکه های اجتماعی یا وب سایت هایی مانند آچاره فعالیت خود را شروع کنید و به راحتی درآمد بالایی را کسب نمایید.

نحوه ورود به حرفه تعمیرات لوازم خانگی

در گذشته افراد به صورت تجربی مهارت لازم برای تعمیرات لوازم خانگی را فراگرفته و به فعالیت در این زمینه می پرداختند اما امروزه با توجه به گسترش و گوناگونی لوازم خانگی تعمیرات آن امری تخصصی بوده و تعمیرکاران لوازم خانگی می بایست حتما دانش و مهارت لازم برای تعمیرات انواع لوازم خانگی را با شرکت در دوره های آموزش تعمیرات لوازم خانگی به دست آورند.

تعمیرکار حرفه ای لوازم خانگی بایستی مهارت لازم در تعمیر انواع لوازم خانگی مانند تعمیرات و عیب یابی ماشین لباسشویی، رفع مشکلات ماشین ظرفشویی، توانایی عیب یابی و تعمیر یخچال، ماکروفر، جاروبرقی و غیره را داشته باشد که این مهم جز با گذراندن دوره های عملی و تخصصی لوازم خانگی و دریافت مدرک فنی حرفه ای به دست نمی آید. زیرا در این دوره ها که در کارگاه هایی مجهز به صورت عملی برگزار می شود، انواع مشکلات در لوازم خانگی و طریقه عیب یابی و تعمیر آن آموزش داده می شود.

نکاتی جهت افزایش درآمد شغل تعمیرات لوازم خانگی

ترفندهای متعددی است که بر درآمد و سود شما در شغل تعمیرات لوازم خانگی تاثیر گذار است. در ادامه این مطلب قصد داریم به معرفی مهم ترین ترفندها برای افزایش سود و مشتری در شغل تعمیر لوازم خانگی بپردازیم، با ما همراه باشید.

ترفند اول: ارائه خدمات تعمیرات لوازم خانگی به صورت پیشرفته و باکیفیت

با توجه به افزایش قیمت و پر مصرف بودن لوازم خانگی در منزل افراد هنگام بروز مشکل در لوازم خانگی به دنبال تعمیرکاری حرفه ای بوده تا مشکل به وجود آمده را به بهترین صورت ممکن رفع نماید. بنابراین کیفیت ارائه خدمات یکی از مهم ترین عوامل برای موفقیت در این شغل است. همواره سعی کنید به بهترین صورت ممکن مشکل موجود را شناسایی و آن را عیب یابی و تعمیر نمایید. متاسفانه بسیاری از تعمیرکاران در این شغل به این موضوع توجهی نداشته و همین امر منجر به از دست دادن مشتریان خواهد شد. بنابراین اگر خدماتی که به مشتریان ارائه می دهید با کیفیت باشد موجب جذب و افزایش مشتریان و در نهایت افزایش درآمدتان خواهد شد.

نکاتی جهت افزایش درآمد شغل تعمیرات لوازم خانگیترفند دوم: به روز بودن و آشنایی با تعمیرات انواع برندها و مدل های لوازم خانگی

یکی از مهم ترین عوامل برای موفقیت در این شغل داشتن مهارت و تخصص لازم در تعمیر انواع مدل ها و برندهای لوازم خانگی است. امروزه مدل ها و برندهای گوناگونی از لوازم خانگی در بازار وجود دارد که تعمیرات هر یک از آن ها با دیگری متفاوت است. تعمیرکار حرفه ای لوازم خانگی می بایست مهارت و تخصص لازم در تعمیر انواع لوازم خانگی داخلی و خارجی را داشته باشد.

برای رسیدن به این تخصص و مهارت باید هزینه کرد و بهترین راه شرکت در دوره های آموزش تعمیرات لوازم خانگی می باشد. زیرا در این دوره ها به صورت کاملا تخصصی و عملی صفر تا صد تعمیرات انواع لوازم خانگی مانند آموزش تعمیرات لباسشویی، آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی، آموزش تعمیرات انواع یخچال و دیگر لوازم خانگی آموزش داده می شود. اگر در این دوره ها شرکت نکرده و تنها به خواندن جزوه یا مشاهده ویدئو اکتفا کنید، مطمئن باشید که مشتریان بسیاری را از دست خواهید داد.

ترفند سوم: سرعت عمل و خوش قول بودن

با توجه به کاربردی بودن لوازم خانگی در منزل، عموما افرادی که لوازم خانگی خود را به دست تعمیرکاران می سپارند تمایل دارند که در مدت زمان کوتاهی مشکل به وجود آمده عیب یابی و تعمیر شود. در صورتی که بتوانید به این نیاز مشتریان پاسخ دهید و علاوه بر ارائه خدمات با کیفیت در کوتاه ترین زمان ممکن به تعمیر و عیب یابی بپردازید، قطعا مشتریان بسیاری را جذب خواهید کرد.

خوش قول بودن نیز به اندازه سرعت عمل در این شغل اهمیت دارد، بسیاری از تعمیرکاران در این شغل دیرتر از موعدی که به مشتری وعده داده بودند، لوازم خانگی را تعمیر کرده و همین امر باعث از دست دادن مشتریان بسیاری خواهد شد. این موضوع را در نظر داشته باشید که هیچ مشتری دوست ندارد لوازم خانگی خود را دیرتر از موعد تعیین شده تحویل بگیرد.

ترفند چهارم: قیمت مناسب و رقابتی

در شغل تعمیرات لوازم خانگی تعرفه مشخصی برای تعمیر لوازم وجود ندارد و هر تعمیرکاری قیمت متفاوتی را برای تعمیر قطعات در نظر می گیرد. بدون شک مشتریان به دنبال مقرون به صرفه ترین قیمت بوده و کار تعمیر را به دست تعمیرکاری می سپارد که قیمت مناسب تری دارد.

برای موفقیت و افزایش سود از این بازار از این موضوع استفاده کنید و قیمتی مناسب و رقابتی به مشتریان ارائه دهید به خصوص اگر در سال های ابتدایی فعالیت در این شغل هستید. توجه داشته باشید که افزایش تعداد مشتریان کاهش قیمت شما در برابر رقبا را جبران کرده و منجر به سودآوری شما خواهد شد.

ترفند پنجم: تبلیغات

برای موفقیت در هر کسب و کاری تبلیغات می تواند بسیار مفید باشد. شغل تعمیرات لوازم خانگی نیز از این امر مستثنی نبوده و بدون شک نیازمند تبلیغات می باشد. با تبلیغات مشتریان بیشتری با شما آشنا شده و همین امر منجر به افزایش درآمد و سودآوری خواهد شد.

در صورتی که مغازه تعمیرات لوازم خانگی دارید می توانید از تبلیغات تراکتی، برچسبی و دیگر روش های تبلیغات چاپی استفاده کنید. می توانید در سایت هایی مانند دیوار و شیپور به صورت رایگان آگهی داده و خدمات خود را به دیگران معرفی کنید.

برای معرفی خود و جذب مشتریان همچنین می توانید در سایت هایی مانند آچاره و استادکار ثبت نام کرده و با معرفی خود به عنوان تعمیرکار لوازم خانگی به جذب مشتری بپردازید. دقت داشته باشید از هر روشی جهت تبلیغات استفاده می کنید، سعی کنید نکات مثبت و منحصر به فرد خود را که منجر به جلب توجه مشتریان می شود، پر رنگ کنید.

تبلیغات

ترفند ششم: ارائه خدمات خاص و منحصر به فرد

در صورتی که علاوه بر موارد ذکر شده، خدماتی اضافه و منحصر به فرد به مشتریان ارائه دهید بدون شک باعث افزایش رضایتمندی مشتری شده و همین امر سود و درآمد بیشتری را برای شما به همراه خواهد آورد.

برای مثال می توانید گارانتی تعویض قطعات به مشتریان ارائه دهید یا با ارائه کارت های تخفیف به آنها برای عیب یابی و تعمیر دیگر لوازم خانگی تخفیف هایی برای آنها در نظر بگیرید. امکان دارد این طرح های تشویقی در ابتدا برای شما کمی هزینه بر باشد اما در بلند مدت منجر به افزایش مشتریان و سودآوری شما خواهد شد.

سوالات متداول

چه عواملی در میزان درآمد شغل تعمیرات لوازم خانگی موثر خواهد بود؟

در صورتی که دانش و مهارت بالایی داشته باشید و بتوانید خدماتی با کیفیت ارائه دهید و همچنین داشتن سرعت عمل در کار و مشتری مداری نیز می تواند در میزان درآمد شما موثر باشد که در متن به طور کامل توضیح داده شده است.

بهترین روش جهت ورود به بازار کار تعمیرات لوازم خانگی چیست؟ 

بهترین روش جهت ورود به بازار کار این حرفه شرکت در دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی می باشد زیرا می توانید صفر تا صد تعمیرات لوازم خانگی را فرا بگیرید.

میزان سرمایه مورد نظر جهت راه اندازی شغل تعمیر لوازم خانگی چقدر است؟

راه اندازی حرفه تعمیرات لوازم خانگی بر خلاف بسیاری از مشاغل دیگر نیازی به سرمایه زیادی ندارد و شما می توانید با تخصص و مهارتی که دارید و همچنین با تهیه ابزار و لوازم کار اقدام به تعمیرات لوازم خانگی کنید. شاید بپرسید بدون اجاره مغازه چطور می توان شروع به کار کرد، باید بگوییم که شما می توانید با ثبت نام در شبکه های اجتماعی یا وب سایت هایی مانند آچاره فعالیت خود را شروع کنید و به راحتی درآمد بالایی را کسب نمایید.

کلام آخر

در این مطلب سعی کردیم به معرفی حرفه تعمیرات لوازم خانگی، درآمد و آینده شغلی تعمیرات لوازم خانگی بپردازیم و تمام مطالبی که ممکن است در موفقیت شما در این حرفه بیفزاید را مطرح کنیم، در صورتی که سوالاتی در این رابطه دارید حتما با ما در میان بگذارید.

4.1/5 - (109 امتیاز)
نویسنده مطلب
سید بابک میر موسوی
سید بابک میر موسوی

سید بابک میرموسوی هستم. تعمیرات لوازم خانگی همچون یخچال، تلویزیون، ماشین ظرفشویی، لباسشویی، جاروبرقی و ... شغل پدری و خانوادگی من محسوب می شود. تصمیم دارم با نوشتن تجربیاتم در این حرفه کمکی به جامعه انجام دهم.

[last_posts_from_cat]

دیدگاه کاربران

 • رادپور گفت: پاسخ

  با سلام و خسته نباشید چطور می تونم تعمیرات یخچال رو یاد بگیرم؟

  • پریسا سادات حسنی راد گفت: پاسخ

   برای آموزش تعمیرات یخچال می تونید دوره تعمیر یخچال را در آموزشگاه فنی برق سپری کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02166121029 تماس بگیرید.

 • مسعود رهگشا گفت: پاسخ

  سلام تعمیرکار یخچال فریزر هستم ایرانی و خارجی کل مناطق تهران

 • امیر گفت: پاسخ

  با سلام و خسته نباشید . با عرض تشکر بابت مطالب خوبی که گذاشتین من باز نشسته ایران خودرو هستم سمت کاریم کارشناس فني ایران خودر مدیریت سالن تعمیرگاه بوده دوره مشتری مداری و هندور را گذراندم در ضمن تمام وسایل منزل خودم و اطرافیان واقوام در منزل تعمیر میکنم حتی ماشین ظرفشویی و سایت به نظر شما میتونم یه تعمیرگاه لوازم خانگی بزنم. ممنون میشم اگه راهنمایی کنید. با سپاس شمس

 • میثم گفت: پاسخ

  سلام حیف که مشهد نیستین

  • پریسا سادات حسنی راد گفت: پاسخ

   با سلام
   دوست آموزشگاه فنی برق جهت ثبت نام کلیه علاقه مندان خوابگاه هایی رو تدارک دیده است، می توانید با ثبت نام در دوره های این آموزشگاه و استفاده از خوابگاه ها بدون دغدغه در دوره ها ثبت نام کنید.

 • مجید گفت: پاسخ

  سلام من تجربه تعمیرات آبگرمکن دیواری بخاری و اجاق گاز رو دارم ولی به دلایلی نتونستم ادامه بدم شغلم رو عوض کردم و دوست دارم که دوباره شروع کنم سوالم اینه که با مدرکی که شما میدین میشه وام خود اشتغالی گرفت و نمایندگی از برندهایی که الان تو بازار هست رو گرفت
  چجوری باید نمایندگی بگیریم

 • محمد گفت: پاسخ

  سلام من تجربه کار فنی ندارم اما میخوام وارد کار فنی بشم و علاقه زیادی دارم ایا میتونم با گذروندن دوره وارد بازار کار بشم ؟ و اینکه چه کاری رو پیشنهاد میکنید که تو شهر کوچیک بازار بهتری داشته باشه

  • پریسا سادات حسنی راد گفت: پاسخ

   با سلام
   بله دوست عزیز می تونید در دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی آموزشگاه فنی برق ثبت نام کنید. در این دوره ضمن آموزش مطالب مشاوره های بازاریابی برای ورود و درآمدزایی در بازار کار به شما ارائه می شود.

 • سعید سلطانی گفت: پاسخ

  خیلی عالی بود، استفاده کردم، یه سوال داشتم دوره های آموزشگاه شما مدرک هم داره؟

  • پریسا سادات حسنی راد گفت: پاسخ

   با سلام

   بله دوست عزیز، پس از پایان دوره مدرک رسمی فنی حرفه ای در اختیار شما قرار می گیرد.

 • بهزاد محمدی گفت: پاسخ

  ممنون از مطلب خوبتون، اگر میشه درباره دیگر مشاغل هم بنویسید.