آموزش تعمیرات کولر گازی

دوره آموزش تعمیرات کولر گازی اسپیلت فنی برق یکی از دوره‌های تعمیرات در این مجتمع می‌باشد که به صورت تخصصی به تعمیرات قسمت‌های مختلف کولر گازی می‌پردازد. کلاس آموزش تعمیر کولر گازی شامل: آموزش تعمیرات اجزای مکانیکی و الکتریکی کولر گازی، آموزش عیب یابی برد الکترونیک کولر گازی، آموزش تعمیرات سرما ساز کولر گازی، شناخت کدهای خطا در کولر گازی و . . . می‌باشد.

آموزشگاه فنی برق در راستا هر چه بهتر شدن کیفیت آموزش کولر گازی این دوره را با اساتید مجرب به صورت کارگاه‌های عملی با انتقال تمامی سرفصل‌ها به طور کامل برگزار می‌نماید. هنرجویان پس از گذراندن دوره تعمیرات کولر گازی به راحتی می‌توانند انواع برندهای کولر گازی را سرویس و تعمیر کنند.

ارائه مدرک معتبر تعمیرات کولر گازی، امکان تمرین و تکرار طی دوره، باز آموزیی رایگان برخی از دیگر مزایای شرکت در دوره آموزش تعمیرات کولر گازی فنی حرفه ای در آموزشگاه فنی برق است.

مشاهده سرفصل ها
چرا فنی برق

آموزش کاملا عملی تجدید دوره در صورت عدم یادگیری پشتیبانی نامحدود برگزاری کلاس های آخر هفته

سازمان فنی و حرفه ایمجوز از سازمان فنی و حرفه ای نماد اعتماد الکترونیکنماد اعتماد الکترونیک خوابگاه هنرجویانخوابگاه برای هنرجویان تضمین بازگشت وجهتضمین بازگشت وجه

پیش ثبت نام

هزینه دوره آموزش تعمیرات کولر گازی

پشتیبانی ویژهپشتیبـانی ویـژه مشاوره شغلیمشاوره بازاریابی

1600000 تومان
1100000 تومان 30٪ تخفیف
مشاهده سرفصل ها
شهریه دوره: 1,600,00030 %
شهریه با تخفیف: 1,100,000
درخواست مشاوره

سرفصل های دوره آموزش تعمیرات کولر گازی

 • آشنایی با قطعات کولر گازی برای یاد گیر بهتر در دوره آموزش تعمیرات کولر گازی
 • آشنایی با لوازم تعمیرات کولر گازی برای راحتی کار در دوره آموزش تعمیرات کولر گازی
 • آموزش تست کردن قطعات معیوب الکتریکی و تعویض صحیح آنها
 • معرفی تنظیمات به وسیله کنترل تمام برندهای کولر گازی
 • معرفی برند های معتبر کولر گازی
 • آموزش باز و بسته کردن صیحیح پنل
 • آموزش عیب یابی و تعمیرات سیستم تهویه مطبوع
 • آموزش مدارات الکتریکی و الکترو نیکی کولر گازی
 • آموزش تعویض لوله مسی
 • آموزش عیب یابی و تعمیرات سرما ساز کولر گازی
 • آموزش عیب یابی و تعمیرات اجزای مکانیکی کولر گازی
 • آموزش عیب یابی و تعمیرات اجزای الکترونیکی کولر گازی
 • شناخت کدهای خطا و نحوه شناسایی عیوب خطا
 • آشنایی با انواع موتور های مورد استفاده در کولرهای گازی
 • آشنایی با مبردهای جدید و نحوه شارژ مبردهای جدید به سیستم
 • آموزش عیب یابی برد الکترونیک و روش صحیح تعویض برد الکترونیک
 • آموزش نحوه عملکرد شیر ۴ راهه در کولر سرد و گرم و آموزش تشخیص خرابی آن

نمایش تمام سرفصل ها

نام دورهشهریهمدرس دورهتناوب دوره
آموزش تعمیرات کولر گازی
1100000 تومان
مهندس رضایی پورهفته ای یک بار

همین حالا ثبت نام کنید!

  لطفا شماره تماس را بدرستی وارد کنیدبه خوابگاه نیاز دارم.

  دوره های مرتبط با این رشته:

  آموزش نصب کولر گازیآموزش تعمیرات کولر گازیآموزش نصب پکیج دیواریآموزش تعمیرات پکیج دیواری

  بعد از اتمام دوره آموزش تعمیرات کولر گازی چه توانایی هایی کسب می کنید؟

  پس از اتمام دوره تعمیر کولر گازی شما با تمام ابزارهای مورد نیاز برای تعمیرات کولر گازی از جمله ترمومتر، مانومتر، دستگاه فنر خم کن، گیج فشار، مولتی متر، پمپ وکیوم و غیره آشنا شده و به خوبی می توانید با آنها کار کنید.

  طی دوره آموزش تعمیرات کولر گازی با تمام نکاتی که یک تعمیرکار حرفه ای کولر گازی باید بداند را یاد می گیرید و با مهارت هایی از جمله تعویض و تعمیر کمپرسور، کنتاکتور، لوله مویی، شیر برقی، فیلتر درایر ، خازن کولر گازی، شارژ کامل گاز کولر گازی، رفع نشتی گاز کولر گازی و وکیوم آن و غیره آشنا خواهید شد.

  آموزش تعمیرات کولر گازی

  بازار کار تعمیرات کولر گازی

  تعمیرات کولر گازی یکی از مشاغل مورد توجه در بازار کار امروز است که از درآمد خوبی برخوردار می باشد. امروزه با توجه به افزایش قیمت کولر گازی و پایین تر بودن هزینه تعمیر کولر نسبت به تعویض آن افراد هنگام بروز مشکل در کولر گازی به دنبال تعمیرکاری حرفه ای برای برطرف کردن مشکل می باشند. بنابراین با توجه به افزایش تقاضا برای خرید کولر گازی می توان گفت بازار کار تعمیرات کولر گازی در آینده روز به روز بهتر خواهد شد. برای حضور موفق در بازار کار تعمیرات کولر گازی کافیست برای آموزش تعمیرات کولر گازی در دوره تعمیرات کولر گازی آموزشگاه فنی برق ثبت نام کنید و پس از آن وارد بازار کار شده و به کسب درآمد بپردازید. در این راستا جهت ورود به بازار کار این حرفه می توانید :

 • برای نمایندگی های شرکت های مختلف کولر گازی مانند سامسونگ، دوو، ال جی و غیره روزمه ارسال کرده و استخدام شوید.
 • در سایت هایی مانند آچاره، پلاک، استادکار به عنوان متخصص تعمیرات کولر گازی ثبت نام کرده و از این طریق به کسب درآمد بپردازید.
 • با فروشگاه های مرتبط با کولر گازی در تعامل بوده و از آن ها بخواهید شما را برای تعمیرات کولر گازی به مشتریان معرفی کنند.
 • با تعمیرکاران در دیگر مشاغل مانند تعمیرکاران پکیج دیواری، لوازم خانگی و غیره در تعامل بوده و از آنها بخواهید شما را به مشتریان برای تعمیر کولر گازی معرفی کنند .
 • به عنوان مدرس در آموزشگاه های فنی و حرفه ای مانند فنی برق، فنون برق، برق گستران و غیره فعالیت داشته باشید.
 • می توانید مغازه ای در ارتباط با تعمیرات کولر گازی افتتاح کنید.
 • آموزش کولر گازی

  کولر گازی از سیستم های تهویه پرطرفداری است که به دلیل مزایای بسیاری که دارد در بیشتر ساختمان ها استفاده می شود. این دستگاه از قطعات الکتریکی و مکانیکی بسیاری تشکیل شده و نصب و تعمیرات آن بسیار تخصصی می باشد. آموزش کولر گازی امری تخصصی بوده و شامل آموزش نصب کولر گازی و آموزش تعمیر کولر گازی می باشد. نصب این دستگاه از مراحل گوناگونی تشکیل شده است، انجام اشتباه این مراحل می توانید باعث مشکلات کولر گازی شود. در دوره نصب کولر گازی فنی برق مراحل نصب این دستگاه به طور کامل آموزش داده میشود. دوره تعمیر کولر گازی نیز نحوه عیب یابی کولر گازی و تعمیر انواع مشکلات دستگاه و تعویض قطعات به طور کامل آموزش داده می شود.

  آیا شغل یا فرصت شغلی کافی برای تعمیرات کولر گازی هست؟

  با این وضعیت اب و هوا در فصل تابستان دیگر هر کسی به فکر نصب سیستم سرمایشی برای فرار از گرما در خانه اش هست. بدون شک عالی ترین روش برای رهایی از این گرما نصب اسپیلت (کولر گازی ) است که به دلیل مزایای بسیار این دستگاه امروزه شاهد افزایش تعداد نصب آن در انواع ساختمان ها هستیم. با استفاده از کولر به مرور زمان این دستگاه به تعمیر احتیاج پیدا خواهد کرد، عیب یابی و تعمیر این دستگاه امری تخصصی است و افراد خود به تنهایی نمی توانند اقدام به عیب یابی و تعمیر نمایند و نیاز به متخصص دارد این موارد از جمله موضوعاتی است که به خوبی نشان از بازار کار عالی در این رشته می دهد. بنابراین نگران بازار کار دوره تعمیرات کولر گازی نباشید و با اطمینان خاطر در دوره آموزش تعمیر کولر گازی ثبت نام کنید.

  قبل از ورود به بازار کار کولر گازی چه مهارت هایی نیاز است ؟

  باید سطح مهارت های خودتان را در زمینه نصب انواع مدل ها و برند های کولر گازی، سیم کشی کولر گازی، جوشکاری لوله مسی، شارژ گاز کولر و غیره را بالا ببرید و همچنین علاوه بر این باید در تشخیص دادن علت مشکل پیش امده و عیب یابی سریع آن مهارت لازم را داشته باشید. برخی از رایج ترین مشکلاتی که در کولرهای گازی رخ می دهد، عبارتند از: روشن نشدن کولر، خاموش شدن خود به خود کولر گازی، آب دادن، سر و صدا، خنک نکردن و غیره. با شرکت در دوره تعمیرات کولر گازی و نصب در آموزشگاه فنی برق در مدت زمانی کوتاه می توانید به صفر تا صد نصب و تعمیرات کولر گازی مسلط شوید.

  به طور کلی شما برای سرویس و تعمیر کولر گازی به یادگیری 9 مهارت احتیاج دارید:

  • مهارت در اره کاری، سوهان کاری و سوراخ کاری قطعات
  • مهارت در سیم کشی و کابل کشی
  • مهارت در جوشکاری برق و گاز
  • مهارت در جوشکاری گاز
  • مهارت در کار با لوله های مسی
  • مهارت در شناخت انواع کولر گازی
  • مهارت در نحوه تست و تعویض قطعات الکتریکی انواع کولر گازی
  • مهارت در عیب یابی و رفع عیب مدارهای برقی
  • مهارت در تست، وکیوم و شارژ انواع کولر گازی
  آموزش تعمیرات کولر

  برای آموزش تعمیر کولر گازی و یادگیری این مهارت ها توصیه می کنیم ابتدا بهترین آموزشگاه کولر گازی را شناسایی کنید و با شرکت در دوره آموزش تعمیرات کولر گازی صفر تا صد مهارت های نصب و تعمیر کولر را به دست آورید.

  سرمایه لازم برای شروع کار نصب و تعمیرات کولر گازی چقدر است؟

  نیمه بیش تری از شغل های ازاد نیاز به سرمایه بالایی دارد که باعث صرف نظر از انجام آن می شوید ولی شغل های فنی مانند شغل تعمیر کاری و نصاب کولر گازی نیاز به هزینه و سرمایه بالایی نداشته و تنها با بالا بردن سطح مهارت خود و شرکت در یک دوره آموزش تعمیرات کولر گازی می توانید وارد این کار شده و کسب درامد کنید

  مهم ترین سرمایه ای که برای این کار نیاز هست سرمایه خیلی کم و محدود برای دوره های اموزش تعمیر کولر گازی است که در ماه اول شروع به کارتان این سرمایه جبران خواهد شد. ابزار و تجهیزات لازم برای نصب و تعمیرات کولر از دیگر موضوعاتی است که برای شروع به کار باید به آن توجه داشته باشید. برای شروع به کار نیازی به راه اندازی مغازه و پرداخت هزینه های بالا اجاره و رهن نمی باشد. می توانید کار را با همکاری در سایت های ارائه دهنده خدمات آنلاین آغاز کنید. اگر علاقه مند راه اندازی مغازه هستید بایستی هزینه اجاره و رهن مغازه را نیز در نظر بگیرید.

  مزایای و معایب شغل نصب و تعمیرات کولر گازی

  تقاضا بالا برای نصب و تعمیرات کولر به دلیل مزایای بسیار این دستگاه و سطح درآمد و بازار کار خوب این رشته یکی از مهم ترین مزایای دوره تعمیر کولر گازی است.

  ورود به بازار کار دوره آموزش تعمیر کولر گازی نیاز به سرمایه ورود بالایی ندارد و تنها با یک سرمایه 3 تا 5 میلیون تومانی می توانید وارد بازار کار شوید. از دیگر مزایای این شغل عدم نیاز به ابزار و تجهیزات بالا می باشد.

  ورود به بازار کار این رشته چالش ها و معایب بسیاری ندارد. از مهم ترین چالش های این شغل می توان به مهارت در برقراری ارتباط موثر با مشتری و به روز نگه داشتن دانش و مهارت اشاره نمود که با شرکت در یک دوره آموزش تعمیر کولر گازی فنی حرفه ای می توانید به این مهارت ها دست پیدا کنید. همچنین این شغل به فعالیت هایی که بدن شما را درگیر خواهد کرد مثل بلند کردن وسایل سنگین، جوشکاری و ... نیاز دارد. بنابراین اگر به مشکلاتی از قبیل دیسک و غیره روبه رو هستید این شغل برای شما چندان مناسب نیست.

  چقدر زمان نیاز هست تا یک تعمیرکار کولر گازی ماهر شویم؟

  مدت زمانی که برای حرفه ای شدن در این شغل نیاز است بستگی به شما خواهد داشت شما به عنوان یک سرویسکار و تعمیرکار کولر گازی باید تسلط کافی بر روی مهارت های این رشته داشته باشید. بدون شک هر چه تمرین و تکرار شما در این شغل بیشتر باشد سریعتر حرفه ای خواهید شد. به طور متوسط پس از گذشت 3 تا 6 ماه از یادگیری مهارت های این رشته، می توانید به صورت حرفه ای در این شغل فعالیت کنید. اگر در دوره آموزش تعمیرات کولر گازی فنی برق ثبت نام کنید می توانید در مدت زمانی کوتاه به مهارت های مورد نیاز این شغل تسلط پیدا کنید.

  درآمد شغل تعمیر کار و نصاب کولر گازی چقدر است ؟

  درآمد این شغل برای شما نسبت به مهارتتون از 7 الی 20 میلیون در ماه متفاوت خواهد بود. بدون شک هر چه تجربه شما در این شغل بیشتر شود و تسلط بهتری بر روی نصب و تعمیرات کولرهای گازی داشته باشید و بتوانید انواع برند داخلی و خارجی کولر گازی را تعمیر کنید درآمد شما بیشتر خواهد شد که با شرکت در دوره های آموزش تعمیرات کولر گازی فنی حرفه ای به این مهارت ها مسلط خواهید شد.

  نوع ارتباط با مشتری، کیفیت ارائه کار، میزان تبلیغات، قیمت خدمات، گارانتی و ضمانت نامه برخی از دیگر موضوعات مهمی است که در بر درآمد این رشته تاثیر گذار است.

  علت داغ شدن کمپرسور کولر گازی چیست؟

  می توان گفت داغ شدن کمپرسور کولر گازی شایع ترین دلیل خراب شدن کولر پس از گذشت زمان است. داغ شدن کمپرسور ممکن است به دلایل مختلفی روی دهد. برخی از مهم ترین دلایل آن عبارتند از: کثیف شدن فیلتر هوا در کولر گازی، بالا بودن ولتاژ برق، کثیف شدن کویل های کندانسور، کم شدن گاز کولر، عایق بندی نشدن صحیح کولر، خوب کار نکردن فن کولر گازی، کم شدن عمر کمپرسور کولر گازی و . . . در دوره آموزش تعمیر کولر گازی به طور کامل این مشکل و نحوه رفع آن آموزش داده می شود.

  آموزش تخصصی تعمیر نصب کولر گازی

  علت خنک نکردن کولر گازی چیست؟

  عوامل گوناگونی در خنک نکردن کولر گازی تاثیرگذار هستند و بی توجهی به این عوامل در بلند مدت منجر به سوختن موتور کولر می‌شود. کثیف شدن فیلتر هوای کولر گازی، خراب شدن ترموستات کولر گازی، خوب کار نکردن فن و برد الکتریکی کولر گازی، معیوب شدن خازن کولر، خراب شدن مقاومت گرمایی کولر همگی از جمله عوامل تاثیرگذار بر خنک نکردن کولر گازی هستند. رفع مشکل خنک نکردن کولر گازی از مشکلاتی است که در دوره های آموزش تعمیرات کولر گازی به طور کامل آموزش داده می شود.

  علت خاموش نشدن کولر گازی چیست؟

  از دیگر مشکلات رایج در کولر گازی خاموش نشدن و یکسره کار کردن کولر گازی است که در دوره های آموزش تعمیر کولر گازی به طور کامل بررسی و نحوه رفع آن آموزش داده می شود. عوامل گوناگونی منجر به بروز این مشکل در کولر گازی می شوند. می‌توان گفت کثیف بودن کویل‌های چگالنده کولر یکی از مهمترین علل خاموش نشدن کولر گازی است. خرابی در ترموستات کنترل دما نیز می تواند منجر به بروز این عیب شود، ایراد در ترمیستور و بورد رله نیز می‌تواند منجر به خاموش نشدن کولر شود. در صورت که برد کنترل دما و برد کنترل اصلی کولر گازی نیز خراب شوند، کولر خاموش نشده و به صورت یکسره کار می کند.

  آموزش تعمیرات کولر

  ابزار آلات مورد نیاز نصب و تعمیر کولر گازی چیست؟

  بطور کلی ابزارآلات مورد نیاز برای نصب و یا تعمیر کولر گازی به 3 دسته تقسیم می شوند:
  1. ابزار عمومی: آچار ، سیم چین، انبردست، انبر قفلی، سیم لختکن، دم باریک، پیج گوشتی، چکش و سوهان
  2. ابزار تخصصی: پرچ کن یا لاله کن، مانیفیلد سرویس، پمپ وکیوم، دماسنج، مانومتر، دستگاه فنر خم کن لوله ی مسی، ابزار جوشکاری، فنر خم کن و لوله بر مسی، دریل، شیشه بر، کپسول ازت، فرز، تراز، سیم برنجی و سیم مسی
  3. ابزار تعمیر برد کولر گازی: مولتی متر، هویه، هیتر، پروگرامر، پنس ، پمپ باد و گیره رومیزی
  برای اینکه به یک تعمیرکار کولر گازی حرفه ای تبدیل شوید، اصلی ترین قدم بعد از گذراندن یک آموزشی کاربردی، تهیۀ ابزارآلات مناسب است. اساتید مجرب در آموزشگاه فنی برق صفر تا صد مباحث را به صورت کاملا عملی به شما آموزش می دهند تا خیلی سریع جذب بازار کار شوید. شما طی دوره تعمیر کولر گازی فنی برق با کلیه ابزارهای مناسب برای تعمیر کولر گازی آشنا شده و نحوه کار با آنها را نیز یاد می گیرید.

  روال دوره تعمیرات کولر گازی در آموزشگاه فنی برق به چه صورت می باشد؟

  • بعد از آنکه مطالب تئوری از صفر تا صد بیان شد، از شما خواسته می شود تا آنها را بصورت عملی خودتان پیاده کنید.
  • دوره تعمیرات کولر گازی عملی محور بوده و از نوشتن بیش از حد جزوه پرهیز می شود.
  • جزوه آموزش تعمیرات کولر گازی، دستورالعمل های نصب و فایل هایی لازم به شما داده می شود.
  • در پایان دوره آموزش کولر گازی قلق ها و ریزه کاری هایی که در کار لازم دارید در اختیارتان قرار می گیرد.
  • بعد از دوره پشتیبانی نامحدود وجود دارد تا اگر هر گونه مسئله یا سوال داشتید، بپرسید.
  • تمرکز اصلی بیشتر برروی برد اینوتر و الکترونیک است زیرا سخت تر از بخش های مکانیکی است.

  چگونه باید وارد بازار کار تعمیرات کولر گازی شد؟

  آموزش تعمیرات کولر

  در هنگام آغاز به کار در هر شغلی در ابتدا با نگرانی ها و چالش هایی روبروست که با عبور از این چالش ها و طی کردن پله های ترقی، قادر خواهیم بود یک آینده ی شغلی عالی را تضمین کنیم. مهارت های مختلفی وجود دارند که با تقویت آنها می توانید بر این نگرانی ها غلبه کرده و با چالش های جدیدی مواجه شوید. مهارت هایی مانند تقویت مذاکره و ارتباط با افراد مختلف، فن بیان بالا و داشتن خلاقیت و روحیه کار تیمی می باشد و مهارت های تخصصی در واقع مهارت های فنی است که خلال کار باید آن ها را فرا بگیرید. در دوره آموزش تعمیر کولر گازی فنی برق نه تنها آموزش تعمیرات کولر گازی به شما عزیزان گفته می شود بلکه نحوه ورود به بازار کار نیز به طور کامل آموزش داده می شود.

  ۱- آیا پس از پایان دوره آموزش تعمیرات کولر گازی مدرک معتبر صادر می شود؟

  پاسخ: بله پس از اتمام دوره مدرک آموزشگاه به صورت رایگان صادر می شود.

  ۲-منظور از تضمینی بودن دوره تعمیرات کولر گازی چیست؟

  پاسخ: یعنی در صورت عدم یادگیری شما می توانید به صورت رایگان در دوره بعدی شرکت کنید.

  ۳-چه تایمی بعد از ثبت نام دوره تعمیر کولر گازی شروع می شود؟

  پاسخ:حداکثر بعد از دو هفته بعد از پیش ثبت نام دوره شروع می شود.

  ۴-چرا بهتر است کارآموزان دوره آموزش تعمیرات کولر گازی را در آموزشگاه فنی برق بگذرانند؟

  پاسخ: زیرا آموزشگاه فنی برق از تخصصی ترین مراکز آموزشی در زمینه آموزش های فنی زیر نظر سازمان فنی حرفه ای می باشد و از ویژگی آن :
  ارائه پکیج کامل آموزشی در پایان دوره ها
  ارائه خوابگاه نزدیک به محل آموزشگاه
  دارای کادر آموزشی متخصص و مجرب
  پشتیبانی نامحدود هنرجویان بعد از اتمام دوره توسط اساتید
  ارائه جزوه و فایل آموزشی دوره مربوطه
  مشاوره و راهنمایی در زمینه راه اندازی شغل
  دسترسی آسان به آموزشگاه توسط وسایل نقلیه عمومی

  ۵-چگونه افراد شاغل می توانند در دوره تعمیرات کولر گازی شرکت کنند؟

  پاسخ : افراد شاغل می توانند دوره آموزش تعمیرات کولر گازی را در روزهای تعطیل و آخر هفته با هماهنگی و برنامه ریزی قبلی شرکت کنند.

  ۶-آیا آموزشگاه فنی برق شرایط پذیرش کارآموزان شهرستانی را دارد؟

  پاسخ : بله ، کارآموزان شهرستانی می توانند دوره آموزشی مدنظر را به درخواست خود در پایان هفته و حتی در طول هفته به صورت فشرده بگذرانند و همچنین در صورت نیاز به خوابگاه های اطراف آموزشگاه معرفی می شوند.

  ۷-آیا در پایان دوره تعمیر کولر گازی می توان وارد بازار کار شد؟

  پاسخ: بله با توجه به این که سرفصل های آموزشی این دوره مطابق با نیاز بازار کار طراحی شده است و پس از اتمام دوره کارآموزان می توانند با آمادگی کامل وارد بازار کار شوند.

  مدرک رسمی فنی و حرفه ای
  نماداعتمادالکترونیک

  آدرس خوابگاه ها

  اقامتگاه سرزمین خورشید :بلوار کشاورز نرسیده به جمالزاده سمت غرب نبش کوچه سهیل پلاک 1 طبقه اول تا پنجم

  اقامتگاه سالار : خیابان فرصت شیرازی بعد از تقاطع جمالزاده پلاک 26

  اقامتگاه حدیقمیدان انقلاب کارگرشمالی کوچه رستم

  اقامتگاه البرز:میدان انقلاب کارگرشمالی کوچه رستم اقامتگاه گل، میدان انقلاب کارگرشمالی کوچه رستم

  آموزش هدفمند فنی و حرفه ای
  5/5 - (2 امتیاز)

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.