بازارکار شغل تعمیرات کولر گازی و نحوه ورود به آن چگونه است؟


استفاده از کولر گازی در سال های اخیر به دلیل گرم تر شدن زمین، با رشد قابل توجهی روبرو شده است. سرویس و تعمیر کولر گازی از اقدامات مهمی به شمار می رود که در نگهداری از آن و بهبود کیفیت دستگاه تأثیر بسزائی دارد. در این مقاله بازارکار شغل تعمیرات کولر گازی را بررسی کرده ایم تا افرادی که قصد دارند یک شغل پاره وقت و یا تمام وقت برای خود دست و پا کنند، بتوانند با خیالی آسوده برای انتخاب شغل و درآمد مناسب تصمیم بگیرند. در صورتی که از علاقمندان به یادگیری تعمیر کولر گازی هستید، توصیه می کنیم که در دوره های تئوری و عملی آموزش تعمیرات کولر گازی آموزشگاه فنی برق ثبت نام و شرکت نمایید.

بازارکار شغل تعمیرات کولر گازی

خدمات شغل تعمیرات کولر گازی

نصب و تعمیر انواع قطعات الکتریکی و مکانیکی کولر گازی و سرویس آن مانند شارژ گاز مبرد کولر گازی، بررسی مسیر خروج آب، شستشو و یا تعویض فیلترها، بررسی و نصب کابل کولر گازی، تست خرابی خازن کولر گازی و تعویض آن، عیب یابی ترموستات کولر، لوله کشی کولر، تعویض شیر برقی کولر گازی، تعویض قطعات یونیت داخلی و خارجی اسپلیت، جوشکاری برای نصب کولر گازی یا اسپلیت، عیب یابی و تعویض برد کولر و … از جمله خدماتی هستند که یک تعمیرکار کولر گازی متناسب با مشکل مشتری، هر یک از آن ها انجام دهد.

بازار کار تعمیر کولر گازی

همانطور که استفاده از کولر گازی و اسپلیت با استقبال زیادی در بین مردم روبرو شد، مشتریان نصب و تعمیر این دستگاه ها نیز با افزایش روز افزون همراه شده است. با توجه به اینکه تعمیرات اسپلیت و کولرهای گازی از جمله مشاغلی است که بسیاری از افراد با آن آشنایی ندارند و هزینه تعمیر قطعات آن و خرید دستگاه جدید بسیار بالاست، در حال حاضر از جمله پردرآمدترین شغل های تعمیرات است.

همچنین می توان گفت که با خرید و استفاده بیشتر مردم از این دستگاه در سراسر استان های کشور، در آینده نیز بازارکار این شغل بسیار خوب خواهد بود.

درآمد ماهیانه برای انواع مختلف مشاغل فنی متفاوت است. این تفاوت ها به عوامل و دلایل مختلفی مرتبط هستند که در ادامه آن ها را عنوان می کنیم. اما به طور کلی می توان گفت که تعمیرکاران اسپلیت و کولر گازی در آمدی در حدود 6 تا 20 میلیون تومان در برخی از ماه های سال خواهند داشت.

حتماً بخوانید: سنسور ان تی سی NTC چیست؟

چه عواملی در درآمد تعمیرات کولر گازی و اسپلیت نقش دارند؟

درآمد تمامی رشته های مشاغل فنی به عوامل زیادی بستگی دارند که در زیر به آن ها اشاره شده است:

مهارت تعمیرکار

تبحر افراد یکی از اصلی ترین عوامل افزایش یا کاهش میزان درآمد این شغل است. اینکه تعمیرکار بتواند در مدت زمان کوتاه، به بهترین شکل ممکن دستگاه را عیب یابی، تعمیر، سرویس یا نصب کند، می تواند در تعداد افراد مشتریان او تأثیر مستقیم بگذارد.

آشنایی با تکنولوژی های مختلف استفاده شده در کولر گازی

آشنایی کامل با مطالب و تکنولوژی های جدید در تمام مشاغل از موارد مهمی است که می تواند در افزایش تعداد مشتریان و همچنین بالا بردن دستمزد فرد نقش داشته باشند. تعمیرکار کولر گازی نیز از این قاعده مستثنی نیست و دانش به روز او می تواند مبلغ ارائه خدمات را تغییر دهد.

نحوه وارد شدن به شغل تعمیرات کولر گازی

تبلیغات برای افزایش مشتری

هر شغلی در عصر حاضر به تبلیغات صحیح و مناسب نیاز دارد. در صورتی که تعمیرکار بتواند تبلیغات مناسبی داشته باشد، تعداد مشتریان او نیز بیشتر خواهند شد. استفاده از سرویس ارسال پیامک های تبلیغاتی، ارائه تبلیغات در فضای مجازی و اپلیکیشن های مختلف، طراحی پوستر تبلیغاتی، چاپ و پخش تراکت و کارت ویزیت از روش هایی به شمار می روند که می توانند به راحتی تعداد متقاضیان استفاده از خدمات تعمیرات کولر گازی یک مرکز و یا شخص را افزایش دهند.

برخورد مناسب و مشتری مداری تعمیرکار

اهمیت داشتن رفتار مناسب و خوش برخورد بودن در افزایش تعداد مشتریان مشاغل مختلف بر هیچ کس پوشیده نیست. در شغل تعمیرات کولر گازی نیز نحوه تعامل با مشتری و جلب رضایت او از عوامل حیاتی در بالا رفتن میزان درآمد و معرفی شدن از طریق مشتریان قدیمی به مشتریان جدید و ایجاد تعهد در مشتریان است.

حتماً بخوانید: موارد استفاده از بی تی یو BTU و تن Ton در محاسبه کولر گازی چیست؟

نحوه وارد شدن به شغل تعمیرات کولر گازی

برای ورود به بازار کار تعمیرات کولر آبی باید به صورت تخصصی نصب و تعمیر انواع کولرهای گازی با برندهای مختلف را بیاموزید. همچنین باید با ارورهای دستگاه های کولر گازی، آشنا شوید.

فقط کافی است تا برای ورود به این شغل و قبل از ارائه خدمات تعمیرات کولر گازی به مشتریان با یادگیری مهارت های مورد نیاز این شغل، آمادگی لازم را برای ورود به آن پیدا کنید. افراد بدون محدودیت سنی و بدون نیاز به داشتن تحصیلات مرتبط می توانند آموزش های لازم را ببینند و پس از مهارت آموزی برای ورود به بازارکار تعمیرات کولر گازی آماده شوند.

نحوه وارد شدن به شغل تعمیرات کولر گازی همچنین افراد می توانند برای مهارت آموزی و یادگیری تخصص های شغل تعمیرات کولر گازی می تواند به مغازه های ارائه خدمات تعمیرات اسپلیت مراجعه کنند و پس از مدتی شاگردی کردن در کنار تعمیرکار به دانش لازم و مهارت های این شغل دست پیدا کنند.

به یاد داشته باشید که بدون داشتن تخصص و مهارت های مورد نیاز این شغل هرگز وارد بازار کار آن نشوید.

چه میزان سرمایه ای برای ورود به شغل تعمیرات کولر گازی لازم است؟

برای ورود به این شغل پردرآمد با توجه به نحوه شروع کار، به سرمایه های متفاوتی نیاز است. در صورتی که قصد داشته باشید به عنوان یک نیروی کار در یکی از شرکت ها و نمایندگی های فروش و ارائه خدمات تعمیرات به مشتریان، وارد بازارکار شوید، فقط به تخصص و تجهیزات بسیار ساده و ارزان قیمت نیاز دارید. حتی برخی از این شرکت ها تجهیزات مورد نیاز را در اختیار تعمیرکار قرار می دهد و شما با داشتن مهارت کافی می توانید وارد این شغل شوید.

اگر قصد داشته باشید به صورت مستقل و آزاد کار کنید، با توجه به اینکه بخواهید مغازه ای اجاره یا خریداری کنید یا خیر، به سرمایه مختلفی نیاز است. در صورت تمایل وارد شدن به بازارکار این شغل بدون اجاره مغازه و به شکل سیار نیز، به سرمایه خاص و زیادی نیاز ندارید.

جمع بندی

در این مقاله مواردی را که در بازارکار و میزان درآمد شغل تعمیرات کولر گازی مؤثر هستند، بررسی کردیم. در صورتی که به دنبال شروع یک کار پردرآمد در یکی از مشاغل فنی هستید، می توانید اطلاعاتی را که برای ورود به بازارکار این شغل نیاز است، جمع آوری و بررسی نمایید. پس از اطمینان از این شغل می توانید با آموزش دیدن و یادگیری مهارت های آن سریع تر کار خود را به عنوان یک نیروی حرفه ای آغاز نمایید.

5/5 - (2 امتیاز)
نویسنده مطلب
منصور برزین
منصور برزین

منصور برزین هستم، 14 سال است که در حوزه تاسیسات ساختمان فعالیت می کنم. 3 سال است که در زمینه پکیج، کولرگازی، آبگرمکن و نصب و تعمیرات سایر تاسیسات ساختمان می نویسم.

[last_posts_from_cat]

دیدگاه کاربران