بازار کار تعمیرات ایسیو [درآمد تعمیرات ECU]


ایسیو قطعه ای مهم از خودروهای انژکتوری می باشد که در راه اندازی خودرو نقش اساسی را ایفا می کند. با توجه به ضرورت ایسیو در خودرو  و همچنین نیاز جامعه به شغل تعمیرات ایسیو می توان به این نتیجه رسید که بازار کار تعمیرات ایسیو در ایران و سایر کشورها عالی خواهد بود. اگر شما جزء افرادی هستید که قصد دارید وارد این حرفه شوید، ضروری است مهارت های لازم را فرا بگیرید زیرا تعمیرات ایسیو کاری تخصصی است. ما در این مطلب سعی داریم به تحلیل بازار کار و درآمد تعمیرات ایسیو بپردازیم، بنابراین با ما تا انتها مطلب همراه باشید.

کاربرد ایسیو

در سال‌های اخیر صنعت خودرو با پیشرفت‌های زیادی مواجه بوده و کنترل‌کننده‌های الکترونیکی جایگزین کنترل‌کننده‌های مکانیکی شده‌اند. هر روز کنترلرها یا ریزپردازنده های بیشتری به انواع خودروها اضافه می شود و این ریزپردازنده ها توسط ایسیو خودرو کنترل می شوند.

ایسیو در واقع مغز خودرو است و با نام لاتین Electronic Control Unit یا ECU شناخته می شود. بسیاری از مسئولیت ها توسط ECU خودرو انجام می شود، از جمله کنترل پاشش سوخت و زمان جرقه برای احتراق سوخت در خودروهای بنزینی.

کنترل نسبت هوا به سوخت نیز یکی از وظایف ECU در خودرو است. به جای استفاده از روش آنالوگ، این وظایف توسط معادلات مختلف و پارامترهای دیجیتال ذخیره شده در ECU انجام می شود. با توجه به تمامی تعهدات این حوزه خودروسازی، می توان میزان درآمد حاصل از تعمیرات ایسیو را بالا دانست.

آموزشگاه فنی برق دوره آموزش تعمیرات ایسیو را به صورت تضمینی و با ارائه مدرک معتبر در کارگاه های مجهز برگزار می کند. در صورت تمایل به یادگیری تعمیر ایسیو در دوره آموزش تعمیر ایسیو شرکت کنید.

کاربرد ایسیو

درآمد تعمیرات ایسیو

همانطور که گفته شد ECU یکی از مهمترین قطعات خودرو است و در صورت خرابی باید در اسرع وقت تعمیر شود. در نتیجه نیاز به افراد متخصص در این زمینه بسیار لازم است و از طرفی درآمد تعمیرات ایسیو بسیار پررونق می باشد. با توجه به تحریم هایی که در کشور ما وجود دارد و گرانی دلار در کشور، اگر کامپیوتر خودرو دچار مشکل یا آسیب شود، مردم ترجیح می دهند کامپیوتر خودروی خود را به جای تعویض، تعمیر کنند. درآمد تعمیرات ایسیو به عوامل مختلفی مانند موقعیت مغازه، تخصص و مهارت، مشتری مداری، تبلیغات و موارد دیگر بستگی دارد و نمی توان مبلغ مشخصی را برای آن در نظر گرفت اما به طور میانگین مبلغی بین 27 تا 38 میلیون تومان در ماه در نظر گرفت.

حتما مطالعه نمایید: انواع عملگرهای ایسیو ECU 

بازار کار تعمیرات ایسیو

با توجه به افزایش روزافزون تولید خودرو در کشور و استفاده از ایسیو در تمامی خودروها و همچنین به دلیل تخصصی بودن این حرفه که موجب شده است هر فردی بدون داشتن تخصص و مهارت امکان ورود به بازار کار این حرفه را نداشته باشد، می توان به این نتیجه رسید که تعمیرات ایسیو بازار کار بسیار خوبی دارد و به راحتی می توانید با فراگیری این حرفه و مهارت های لازم، از درآمد بالای آن بهره ببرید.

سرمایه مورد نیاز جهت ورود به بازار کار تعمیرات ایسیو

سرمایه یکی از مواردی است که برای ورود به یک حرفه باید به آن توجه کرد. در واقع می توان گفت که سرمایه اولیه یکی از ارکان اصلی راه اندازی کسب و کار است. مشاغل فنی به سرمایه کمی نیاز دارند و مهارت محور هستند.

برای شروع و کسب درآمد از تعمیرات ایسیو باید سرمایه ای را برای کسب مهارت در نظر بگیرید و در کلاس های آموزش دوره تعمیرات ایسیو شرکت کنید. هزینه شرکت در این دوره کاملا به صرفه است و بعد از اتمام دوره و گرفتن مدرک باید به فکر مکانی برای ارائه خدمات باشید.

برای این کار باید یک مغازه در مکانی شلوغ اجاره کنید و برای آن به فکر سرمایه باشید. اما اگر آن سرمایه را ندارید جای نگرانی نیست و می توانید در یک تعمیرگاه به صورت درصدی کار کنید.

ابزار کار نیز یکی از مواردی است که در ورود به یک حرفه باید به آن توجه کرد و تمامی ابزار کار را تهیه کرد. باید به نحوه کار با این ابزار کار توجه داشت و کار کامل با ابزارهای مختلف نشان از تخصص بالای شما در حرفه شما دارد.

تعمیرکاران باید ابزارهای مختلفی را تهیه نمایند. فراهم کردن برخی از این ابزارها ممکن است نیاز به سرمایه بیشتری داشته باشند، اما برخی از آنها هزینه زیادی ندارند. یکی از ابزارهای مهمی که باید در ابتدای کار آماده شود دستگاه پروگرامر است.

با کمک این دستگاه می توانید عملیات مختلفی را بر روی ایسیو خودرو انجام دهید. دستگاه بعدی که هنگام ورود به بازار کار این حرفه باید تهیه شود دستگاه تستر ECU است که از تجهیزات مختلفی نیز استفاده می کند و در تعمیر ایسیو کمک زیادی به تعمیرکاران می کند.

سرمایه مورد نیاز جهت ورود به بازار کار تعمیرات ایسیو

دستگاه عیب یاب (دیاگ) از دیگر دستگاه های مورد نیاز در این حرفه است و وظیفه دارد خطاهای مختلفی که در ایسیو خودرو رخ می دهد را شناسایی کرده و به طور دقیق متوجه شود که مشکل در کدام قسمت از خودرو است.

وسیله مورد نیاز دیگر در این کار دستگاه انژکتورشور می باشد که خرید آن در ابتدا از الزامات این کار نبوده اما داشتن آن می تواند درآمد حاصل از تعمیرات ایسیو را افزایش دهد زیرا انژکتورها با این دستگاه قابل شستشو هستند. تستر سیم کشی خودرو، مولتی متر و سایر ابزارهای جانبی از ابزارهای ضروری برای تعمیر ایسیو خودرو هستند.

حتما مطالعه نمایید: آشنایی با انواع سنسورهای خودرو و نحوه ارتباط با ایسیو

چگونه تعمیر کار ایسیو شویم؟

اما با توجه به بالا بودن درآمد حاصل از تعمیرات ایسیو بسیاری از افراد علاقه مند به ورود به این حرفه هستند، امروزه یکی از دغدغه های بسیاری از افراد نبود شغل مناسب با درآمد خوب می باشد. ممکن است برای این افراد این سوال پیش بیاید که راه ورود به این حرفه چیست و از کجا باید وارد این حرفه شد؟ راه های مختلفی برای ورود به این حرفه و کسب درآمد در آن وجود دارد.

یکی از این روش ها شاگردی به مدت 6 ماه تا یک سال نزد یک تعمیرکار مجرب و حرفه ای و یادگیری این حرفه است. این روش می تواند بسیار زمان بر باشد و علاوه بر این، ممکن است بسیاری از تعمیرکاران حاضر به پذیرش کارآموز نباشند.

یکی از مناسب ترین راه ها برای ورود به این حرفه شرکت در دوره های آموزشی است. این آموزش ها در آموزشگاه های مختلف برگزار می شود. مزیت این دوره ها این است که آموزش به صورت تئوری و عملی انجام می شود و افراد پس از گذراندن دوره ها مهارت کافی در تعمیر ایسیو دارند و می توانند درآمد خود را از تعمیر ایسیو تضمین کنند.

اما نکته ای که در انتخاب آموزشگاه باید به آن توجه کرد این است که آموزشگاه باید زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای کار کند و در پایان دوره گواهینامه معتبر به افراد ارائه دهد.

از دیگر مزایای این دوره ها این است که امکان شرکت در این کلاس ها برای افراد در هر سنی وجود دارد و نیازی به آموزش خاص نیست و افراد زیر دیپلم تا تحصیل کرده می توانند در دوره های آموزشی شرکت کنند.

حتی افرادی که دارای مدرک دانشگاهی در رشته مکانیک خودرو هستند برای کسب مهارت های فنی در این زمینه در این دوره های آموزشی شرکت می کنند و علاوه بر مدرک دانشگاهی از مدرک فنی و حرفه ای نیز بهره مند می شوند که تاثیر زیادی برای یافتن کار در رزومه آنها دارد.

چگونه تعمیر کار ایسیو شویم؟

حتما مطالعه نمایید: معرفی قطعات ایسیو خودرو

در دوره آموزش تعمیرات ایسیو موضوعات مختلفی به افراد آموزش داده می شود و افراد از صفر تا صد این حرفه را یاد می گیرند و نحوه کار با ابزار کار، تجهیزات و وسایلی که در این حرفه مورد استفاده قرار می گیرند، آشنا می شوند.

نکته ای که در انتها می توان به آن اشاره کرد این است که با افزایش مهارت های فنی خود در این حرفه و انجام تبلیغات مناسب و به کارگیری ترفندهایی مانند سرعت بالا در کار و ارائه کار با کیفیت در کنار مشتری مداری و خوش خلقی می توانید افزایش درآمد تعمیرات ایسیو را در نظر بگیرید و درآمد بسیار بالاتری کسب کنید.

سوالات متداول

نقش ایسیو در خودرو چیست؟

وظیفه ایسیو در خودرو، کنترل و هماهنگی بین بخش های مختلف خودرو می باشد. ایسیو دارای چندین سنسور می باشد که در قسمت های مختلف خودرو قرار دارند و اطلاعاتی را به ایسیو ارسال می کنند.

درآمد تعمیرات ایسیو چقدر است؟

درآمد تعمیرات ایسیو به عوامل مختلفی مانند موقعیت مغازه، تخصص و مهارت، مشتری مداری، تبلیغات و موارد دیگر بستگی دارد که در متن مقاله بیشتر به آن پرداخته شده است.

چگونه وارد حرفه تعمیرات ایسیو شویم؟

جهت ورود به حرفه تعمیرات ایسیو راه های بسیاری وجود دارد اما یکی از مناسب ترین راه ها برای ورود به این حرفه شرکت در دوره های آموزشی است. این آموزش ها در آموزشگاه های مختلف برگزار می شود. مزیت این دوره ها این است که آموزش به صورت تئوری و عملی انجام می شود و افراد پس از گذراندن دوره ها مهارت کافی در تعمیر ایسیو دارند و می توانند درآمد خود را از تعمیر ایسیو تضمین کنند.


مجتمع فنی برق برگزارکننده دوره های فنی مختلف مانند دوره آموزش مکانیک خودرو، آموزش نصب دزدگیر خودرو، آموزش گیربکس دستی و غیره می باشد، تمامی دوره ها به صورت عملی، در کارگاه های مجهز و تحت نظر اساتید مجرب و متخصص برگزار می شود در صورت علاقه به فراگیری هر یک از شغل های فنی همین الان به مجتمع فنی برق مراجعه نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)
نویسنده مطلب
کامران سماوات
کامران سماوات

کامران سماوات هستم. 10 سال است که در حوزه اتومکانیک، تعمیر و سرویس خودرو فعالیت میکنم. مطالبی که می نویسم صرفا تجربیات من نیست بلکه زندگی من است.

[last_posts_from_cat]

دیدگاه کاربران