آموزش لوله کشی ساختمان درجه 1 و 2

دوره آموزش لوله کشی ساختمان یکی از دیگر دوره های بسیار عالی و پرطرفدار در مجتمع فنی برق است. همانطور که می دانید لوله کشی ساختمان یکی از مهم ترین موارد مربوط به ساختمان سازی است که اگر به صورت اصولی و مهندسی اجرا شود از خسارات و هزینه های اضافه جلوگیری می کند. انتخاب نوع لوله، رعایت شیب مناسب، تامین فشار مناسب آب، ارتباط بین لوله پلیمری و آبگرمکن، انتخاب مسیر صحیح از سقف کاذب به سیستم بهداشتی، عدم اعمال وزن اضافی به سیستم لوله کشی از جمله موادری است که باید در لوله کشی ساختمان رعایت کرد. با توجه به اهمیت لوله کشی در ساختمان ها و تخصصی بودن انجام آن آموزشگاه فنی برق دوره لوله کشی ساختمان درجه 1 و 2 را در کارگاه های مجهز برگزار می کند. این دوره شامل آموزش لوله کشی آب گرم و سرد ، آموزش لوله کشی فاضلاب، آموزش لوله کشی استخر، سونا، جکوزی و بسیاری از سرفصل های آموزشی دیگر است . طی دوره لوله کشی فنی حرفه ای کارآموز به صورت عملی با مباحث لوله کشی آشنا شده و توانایی ترسیم و پیاده سازی انواع نقشه های مهندسی را بدست می آورد. در پایان کلاس آموزش لوله کشی ساختمان فنی حرفه ای مدرک معتبر و دو زبانه آموزشگاه فنی برق که زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای است به هنرجو ارائه می شود.

مشاهده سرفصل ها
 آموزش آموزش لوله کشی ساختمان درجه 1 و 2
چرا فنی برق

آموزش کاملا عملی تجدید دوره در صورت عدم یادگیری پشتیبانی نامحدود برگزاری کلاس های آخر هفته

سازمان فنی و حرفه ایمجوز از سازمان فنی و حرفه ای نماد اعتماد الکترونیکنماد اعتماد الکترونیک خوابگاه هنرجویانخوابگاه برای هنرجویان تضمین بازگشت وجهتضمین بازگشت وجه

پیش ثبت نام

هزینه دوره آموزش لوله کشی ساختمان

پشتیبانی ویژهپشتیبـانی ویـژه مشاوره شغلیمشاوره بازاریابی

4000000 تومان
2800000 تومان 30٪ تخفیف
مشاهده سرفصل ها
شهریه دوره: 4,000,00030 %
شهریه با تخفیف: 2,800,000
درخواست مشاوره

سرفصل های دوره آموزش لوله کشی ساختمان

 • ابزار شناسی
 • بستن مدارهای آموزشی با لوله های تک لایه
 • آشنایی با واحدهای اندازه گیری (دما،فشار و ...)
 • حدیده کاری لوله های فولادی و اتصالات و بستن مدارهای آموزشی لوله کشی
 • آموزش بریدن لوله های فولادی و اتصالات و بستن مدارهای آموزشی لوله کشی
 • اتصال لوله های پلیمری و نحوه اتو کاری برای لوله های تک لایه و شناخت اتصالات
 • بستن مدارهای آموزشی یا لوله های تلفیقی
 • لوله کشی آب سرد و گرم
 • شناخت انواع شیر آلات
 • اجرای لوله کشی فاضلاب و تهویه و آب باران
 • توانایی نصب و اتصال انواع آب گرمکن های مستقیم
 • توانایی نصب انواع وسایل بهداشتی به سیستم لوله کشی
 • توانایی تست کردن انواع لوله ها و طریقه نشت یابی
 • آشنایی با موتورخانه حرارت مرکزی و شناخت لوازم بکار برده شده در موتور خانه و مشعل
 • توانایی برآورد مواد لوله و اتصالات مصرفی و نحوه سنجش و محاسبه قطر لوله ها
 • آشنایی با کنتور آب و طریقه محاسبه کنتور و قطر لوله اصلی ساختمان
 • نحوه آبرسانی در ساختمانهای مرتفع و غیره
 • محاسبه کلکتورها و نحوه ساخت آنها
 • انجام سرویس و تعمیرات وسایل بهداشتی و شیرآلات
 • نصب رادیات و سرهم کردن رادیات

نمایش تمام سرفصل ها

نام دورهشهریهتاریخ شروعتناوب دوره
آموزش آموزش لوله کشی ساختمان درجه 1 و 2
2800000 تومان
۱۵ هر ماههر یک ماه

همین حالا ثبت نام کنید!

  لطفا شماره تماس را بدرستی وارد کنیدبه خوابگاه نیاز دارم.

  دوره های مرتبط با این رشته:

  آموزش داکت اسپلیتدوره های آموزشی تاسیسات حرارتی و برودتیآموزش لوله کشی گاز خانگی و تجاریآموزش تعمیر لوازم گازسوزآموزش تعمیر آبگرمکن دیواریآموزش لوله کشی ساختمان درجه 1 و 2

  ۱- آیا پس از پایان کلاس لوله کشی ساختمان درجه 1 و 2 مدرک معتبر صادر می شود؟

  پاسخ: بله پس از اتمام دوره مدرک آموزشگاه به صورت رایگان صادر می شود.

  ۲-منظور از تضمینی بودن دوره لوله کشی ساختمان درجه 1 و 2 چیست؟

  پاسخ: یعنی در صورت عدم یادگیری شما می توانید به صورت رایگان در دوره بعدی شرکت کنید.

  ۳-چه تایمی بعد از ثبت نام دوره شروع می شود؟

  پاسخ:حداکثر بعد از دو هفته بعد از پیش ثبت نام دوره شروع می شود.

  ۴-چرا بهتر است کارآموزان دوره آموزشی لوله کشی ساختمان را در آموزشگاه فنی برق بگذرانند؟

  پاسخ: زیرا آموزشگاه فنی برق از تخصصی ترین مراکز آموزشی در زمینه آموزش های فنی زیر نظر سازمان فنی حرفه ای می باشد و از ویژگی آن :
  ارائه پکیج کامل آموزشی در پایان دوره ها
  ارائه خوابگاه نزدیک به محل آموزشگاه
  دارای کادر آموزشی متخصص و مجرب
  پشتیبانی نامحدود هنرجویان بعد از اتمام دوره توسط اساتید
  ارائه جزوه و فایل آموزشی دوره مربوطه
  مشاوره و راهنمایی در زمینه راه اندازی شغل
  دسترسی آسان به آموزشگاه توسط وسایل نقلیه عمومی

  ۵-چگونه افراد شاغل می توانند در دوره آموزش لوله کشی ساختمان درجه 1 و 2 شرکت کنند؟

  پاسخ : افراد شاغل می توانند دوره آموزشی موتور خودروهای داخلی را در روزهای تعطیل و آخر هفته با هماهنگی و برنامه ریزی قبلی شرکت کنند.

  ۶-آیا آموزشگاه فنی برق شرایط پذیرش کارآموزان شهرستانی را دارد؟

  پاسخ : بله ، کارآموزان شهرستانی می توانند دوره آموزشی مدنظر را به درخواست خود در پایان هفته و حتی در طول هفته به صورت فشرده بگذرانند و همچنین در صورت نیاز به خوابگاه های اطراف آموزشگاه معرفی می شوند.

  آموزش لوله کشی را از کجا آغاز کنیم؟

  لوله کشی ساختمان یکی از رشته پردرآمد و همیشگی فنی است و در صورت آموزش لوله کشی از صفر تا صد می توانید شغلی درآمدزا را برای خود دست و پا کنید. لوله کشی ساختمان از مجموعه ای از فعالیت ها از قبیل طراحی لوله کشی ساختمان، لوله کشی فاضلاب، لوله کشی سونا و استخر، لوله کشی سیستم های حرارتی از قبیل پکیج و شوفاژ، اجرا و پیاده سازی و غیره تشکیل شده است که از طریق شرکت در یک دوره آموزش لوله کشی ساختمان یا تحصیل در مدرسه و دانشگاه همچنین با شاگردی کردن نزد یک استادکار لوله کشی می توانید مهارت های لازم برای لوله کشی را از صفر تا صد یاد بگیرید. اگر قصد آموزش لوله کشی ساختمان سریع و کامل را دارید و می خواهید در این مدت زمان کوتاه صفر تا صد لوله کشی را یاد بگیرید بهتر است بهترین آموزشگاه لوله کشی ساختمان را شناسایی کرده و در دوره لوله کشی آن ثبت نام کنید.

  بازار کار لوله کشی ساختمان چگونه است؟

  اما بگذارید پیش از اینکه به آموزش لوله کشی آب ساختمان بپردازیم ابتدا بازار کار این شغل را بررسی کنیم. لوله کشی ساختمان یکی از مهم ترین موارد در ساختمان است که از گذشته تا به امروز از آن استفاده می شود. در صورتی که لوله کشی ساختمان به خوبی انجام نشود مشکلاتی از قبیل نشتی آب و غیره ایجاد می شود و رفع این مشکلات هزینه های بسیاری را به همراه دارد. امروزه در بسیاری از ساختمان ها شاهد راه اندازی سونا و جکوزی و استخر هستیم. این موضوع بازار کار لوله کشی را بسیار پر رونق تر کرده است. علاوه بر این یک لوله کش متخصص فعالیت هایی از قبیل: لوله کشی شوفاژ، آب و فاضلاب، ماشین لباسشویی و ظرفشویی، حمام و آشپزخانه، پمپ آب و غیره را انجام می دهد. انجام تمامی این فعالیت بسیار تخصصی است و هر کسی از پس انجام آنها بر نمی آید و تنها افراد آموزش دیده می توانند این فعالیت ها را انجام دهند. همه این موارد به خوبی نشان می دهد که شغل لوله کشی ساختمان از درآمد و بازارکار خوبی برخوردار است و در صورت آموزش لوله کشی ساختمان می توانید شما هم از این بازار کار پردرآمد استفاده کنید.

  آموزش لوله کشی آب ساختمان

  لوله کشی اصولی ساختمان مستلزم رعایت نکاتی است که در ادامه به آنها می پردازیم:

  یکی از مهم ترین نکاتی که برای لوله کشی ساختمان باید به آن توجه داشته باشید توجه به عمق لوله است. توجه داشته باشید که اگر عمق لوله خیلی عمیق باشد تعمیرات بعدی بسیار سخت و مشکل خواهد بود. از طرفی لوله کشی خیلی سطحی نیز می تواند خیلی سریع به لوله کشی آسیب وارد کند. در دوره لوله کشی ساختمان مجتمع فنی برق به طور کامل این موضوع آموزش داده می شود.

  انتخاب لوله مناسب از موضوعات مهم دیگری است که نباید نادیده گرفته شود. در صورت استفاده از لوله نامناسب احتمال شکستگی و نشتی آب بیشتر شده، همچنین مزه و رنگ آب خارج شده از لوله ها نامناسب خواهد بود. یکی از مهم ترین سرفصل ها در دوره آموزش لوله کشی آب ساختمان فنی برق موضوع معرفی انواع لوله ها و کارکرد آنها است.

  انتخاب مسیر درست موضوع دیگری است که برای لوله کشی آب گرم و سرد باید به آن توجه داشته باشید. این لوله ها بایستی از انجماد، سایئدگی، انفجار و مواردی از این قبیل دور باشند. در دوره لوله کشی ساختمان به طور کامل به این موضوع پرداخته می شود.

  طراحی لوله کشی ساختمان نکته دیگری است که هنگام لوله کشی بایستی به آن توجه داشته باشید. یک طراحی درست باعث صرفه جویی در مصرف انرژی خواهد شد. آموزش طراحی لوله کشی ساختمان یکی از سرفصل های مهمی است که در دوره لوله کشی ساختمان به طور کامل به آن پرداخته می شود.

  لوله کشی فاضلاب موضوع دیگری است که باید مورد توجه قرار گیرد. نوع لوله، اندازه آن، لوله کشی سیفون از موضوعات مهمی است که برای لوله کشی فاضلاب باید به آن توجه داشته باشید. آموزش لوله کشی فاضلاب به طور کامل در دوره آموزش لوله کشی ساختمان آموزشگاه فنی برق به شما عزیزان آموزش داده می شود.

  شیب بندی درست لوله ها از موضوعات مهمی که باید به خصوص برای لوله کشی فاضلاب به آن توجه داشته باشید. در صورتی که شیب بندی به درستی صورت نگیرد احتمال گرفتگی در لوله ها وجود دارد. این موضوع به طور کامل در دوره آموزش لوله کشی آب ساختمان مجتمع آموزشی فنی برق آموزش داده می شود.

  اگر لوله کشی را برای بیرون ساختمان می کشید حتما توجه داشته باشید که لوله عایق بندی شده باشد و از لوله های مقاوم در برابر یخ زدگی و خوردگی استفاده کنید. در دوره لوله کشی ساختمان به طور کامل نحوه عایق بندی به شما آموزش داده می شود.

  لوله کشی صحیح و اصولی ساختمان مستلزم رعایت نکات بسیاری است که در این بخش به صورت خلاصه به برخی از آنها اشاره شد. اگر می خواهید به صورت اصولی لوله کشی آب را برای ساختمان انجام دهید بایستی به طور کامل با این نکات آشنا شوید. با شرکت در یک دوره آموزش لوله کشی ساختمان فنی حرفه ای آن هم در یک آموزشگاه لوله کشی ساختمان نام آشنا می توانید در مدت زمان کوتاهی به این مهارت ها و نکات مسلط شوید.

  بهترین آموزشگاه لوله کشی ساختمان کدام است؟

  اما دوره آموزش لوله کشی ساختمان را در کدام آموزشگاه سپری کنیم؟ بهتر است پیش از ثبت نام دوره لوله کشی ساختمان به نکاتی که در این قسمت به آن اشاره می کنیم توجه داشته باشید. لوله کشی ساختمان از مراحل و فعالیت های گوناگونی تشکیل شده است، اگر می خواهید لوله کشی را یاد بگیرید باید به صورت عملی نحوه انجام این مراحل را یاد بگیرید. بنابراین آموزش عملی لوله کشی اولین و مهمترین نکته ای است که یک آموزشگاه لوله کشی باید دارا باشد. مجهز بودن آموزشگاه موضوع مهم دیگری است که باید مورد توجه قرار گیرد. اگر تجهیزات لازم لوله کشی در دوره وجود نداشته باشد یادگیری به درستی صورت نخواهد گرفت. علاوه بر این دو مورد بایستی به مهارت های استاد و نحوه تدریس آن نیز توجه داشته باشید. برخی از اساتید با وجود تجربه بالا از فن بیان خوبی برخوردار نیستند. توجه داشته باشید که اگر استاد مهارت بالایی نداشته باشد آموزش به خوبی صورت نخواهد گرفت. معتبر بودن آموزشگاه و داشتن مجوز از فنی حرفه ای، پشتیبانی دوره، تضمین یادگیری از موضوعات مهمی است که علاوه بر موارد ذکر شده هنگام ثبت نام دوره آموزش لوله کشی ساختمان باید به آن توجه داشته باشید.

  آموزش لوله کشی فنی حرفه ای

  اگر قصد آموزش لوله کشی ساختمان فنی حرفه ای را دارید بایستی دوره لوله کشی را در یک آموزشگاه که زیر نظر فنی حرفه ای فعالیت می کند سپری کنید. در این آموزشگاه ها طرح درس بر اساس سرفصل های فنی حرفه ای بوده و در پایان دوره نیز یک مدرک لوله کشی ساختمان که زیر نظر فنی حرفه ای می باشد به کارآموزان ارائه می شود. از آنجایی که این مدرک زیر نظر این سازمان است در داخل کشور اعتبار بالایی داشته و می توانید از آن برای ارسال روزمه و اشتغال استفاده کنید.

  چرا در دوره لوله کشی ساختمان فنی برق ثبت نام کنیم؟

  آموزشگاه فنی برق تهران یکی از آموزشگاه های لوله کشی آب ساختمان در تهران است که دوره لوله کشی فنی حرفه ای را برگزار می نماید. این آموزشگاه از مجهزترین آموزشگاه های لوله کشی در کشور است که دوره آموزش لوله کشی را به صورت عملی برگزار می کند. هدف مجتمع آموزشی فنی برق از برگزاری این دوره تربیت جوشکار حرفه ای برای ورود به بازار کار درآمدزا این شغل است. برای رسیدن به این هدف این آموزشگاه کلاس لوله کشی را مجهز به انواع لوله ها و تجهیزات و ابزار کرده است. شما طی دوره فرصت کافی برای تمرین و تکرار را خواهید داشت و این موضوع باعث می شود تا با چالش های شغل لوله کشی آشنا شوید. ضمن اینکه در صورت نیاز به تجدید دوره می توانید به صورت رایگان در دوره آموزش لوله کشی ساختمان دیگری حضور یابید. علاوه بر این برای حضور موفق در بازار کار این آموزشگاه پشتیبانی را به شما ارائه می دهد. بنابراین نگران چالش های ورود به بازار کار نباشید، آموزشگاه فنی برق همراه شماست. ارائه مدرک معتبر فنی حرفه ای یکی از دیگر مزیت هایی است که در صورت شرکت دوره آموزش لوله کشی ساختمان این آموزشگاه دریافت می کنید.

  مدرک رسمی فنی و حرفه ای
  نماداعتمادالکترونیک

  آدرس خوابگاه ها

  اقامتگاه سرزمین خورشید :بلوار کشاورز نرسیده به جمالزاده سمت غرب نبش کوچه سهیل پلاک 1 طبقه اول تا پنجم

  اقامتگاه سالار : خیابان فرصت شیرازی بعد از تقاطع جمالزاده پلاک 26

  اقامتگاه حدیقمیدان انقلاب کارگرشمالی کوچه رستم

  اقامتگاه البرز:میدان انقلاب کارگرشمالی کوچه رستم اقامتگاه گل، میدان انقلاب کارگرشمالی کوچه رستم

  آموزش هدفمند فنی و حرفه ای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.