آموزش نصب کولر گازی (اسپیلت)

دوره آموزش نصب کولر گازی اسپیلت فنی حرفه ای از دوره‌های بسیار پر طرفدار آموزشگاه فنی برق می‌باشد. امروزه با توجه به مزایای بسیار کولرهای گازی بیشتر افراد برای خنک کردن ساختمان ها برای خرید این نوع از کولر اقدام می کنند و به دنبال یک نصاب حرفه ای در این زمینه می‌باشند از این رو نصب و تعمیر کولر گازی در دنیای اهمیت ویژه ای پیدا کرده است و دوره نصب کولر گازی یکی از دوره های پرطرفدار فنی می باشد.

دوره آموزش تعمیر کولر گازی فنی برق شامل: آموزش مرحله به مرحله نحوه نصب کولر گازی، آموزش بخش الکترونیکی نصب کولر گازی، آموزش نحوه شارژ گاز کولر گازی، آموزش نحوه نصب اجزای مکانیکی و الکتریکی کولر گازی و . . . می‌باشد. آموزشگاه فنی برق کلاس آموزش نصب کولر گازی در تهران را توسط اساتید مجرب به طور عملی برگزار می‌کند.

مشاهده سرفصل ها
چرا فنی برق

آموزش کاملا عملی تجدید دوره در صورت عدم یادگیری پشتیبانی نامحدود برگزاری کلاس های آخر هفته

سازمان فنی و حرفه ایمجوز از سازمان فنی و حرفه ای نماد اعتماد الکترونیکنماد اعتماد الکترونیک خوابگاه هنرجویانخوابگاه برای هنرجویان تضمین بازگشت وجهتضمین بازگشت وجه

پیش ثبت نام

هزینه دوره آموزش نصب کولر گازی

پشتیبانی ویژهپشتیبـانی ویـژه مشاوره شغلیمشاوره بازاریابی

1200000 تومان
800000 تومان 30٪ تخفیف
مشاهده سرفصل ها
شهریه دوره: 1,200,00030 %
شهریه با تخفیف: 800,000
درخواست مشاوره

سر فصل های دوره آموزش نصب کولر گازی

 • آموزش مراحل سیکل تبدیل در انواع دستگاه های سرد کننده
 • آموزش نصب گام به گام کولر گازی و راه اندازی آن به صورت کاملا عملی و تخصصی در کارگاه مجهز
 • آموزش گام به گام نصب و راه اندازی کولر گازی
 • معرفی انواع کولر گازی موجود در بازار
 • معرفی کامل کلیه ابزار و تجهیزات نصب کولر گازی اسپیلت
 • آموزش کار با لوله مسی اعم از بریدن و دلاله کردن و گشاد کردن و خم کردن و آشنایی با لوازم مربوط
 • آموزش کاملا عملی بخش الکترونیکی نصب کولر گازی بهمراه نصب فیوز در کارگاه مجهز
 • معرفی کارکرد سرما ساز کولر گازی
 • آموزش چرخه سرماسازی کولر گازی
 • معرفی عملکرد سیستم تهویه مطبوع
 • آشنایی دقیق اجزای مکانیکی کولر گازی و اجزای الکتریکی کولر گازی و طریقه نصب آنها
 • آموزش کاملا عملی شارژ گاز کولر
 • آشنایی با قطعاتی مانند فیوز حرارتی اتوماتیک ، سنسور دمای کولر و… و نحوه عملکرد آنها
 • آشنایی با انواع دستگاه های تهویه مطبوع
 • آموزش کاملا عملی و کاربردی جوشکاری لوله مسی با سیستم هوا گاز ) اکسی استیلن(

نمایش تمام سرفصل ها

نام دورهشهریهمدرس دورهتناوب دوره
آموزش نصب کولر گازی
800000 تومان
مهندس رضایی پورهفته ای یک بار

همین حالا ثبت نام کنید!

  لطفا شماره تماس را بدرستی وارد کنیدبه خوابگاه نیاز دارم.

  دوره های مرتبط با این رشته:

  آموزش نصب کولر گازیآموزش تعمیرات کولر گازیآموزش نصب پکیج دیواریآموزش تعمیرات پکیج دیواری

  مزایای دوره آموزش نصب کولر گازی

  +
  -

  برگزاری دوره به صورت عملی و در کارگاه مجهز

  دوره نصب کولر گازی به صورت عملی و در کارگاه مجهز برگزار میشود، در این دوره کارآموزان به صورت عملی مراحل نصب کولر را زیر نظر استاد دوره انجام داده و به تمرین و رفع اشکال می پردازند.

  +
  -

  ارائه مدرک معتبر فنی و حرفه ای

  آموزشگاه فنی برق پس از اتمام دوره به هنرجویان مدرک معتبر و دو زبانه نصب کولر گازی اهدا خواهد کرد.این مدرک زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای بوده و از اعتبار بالایی برخوردار است

  +
  -

  آموزش توسط اساتید باتجربه و متخصص در بازار کار

  اساتید دوره تجربه و تسلط کافی به مباحث نصب کولر گازی داشته و شناخت کاملی از بازار کار و نحوه ورود به این شغل و درآمدزایی از آن را دارند و در این زمینه میتوانند مشاوره هایی برای ورود به بازار کار به شما ارائه دهند.

  +
  -

  آموزش کامل نصب انواع کولر گازی

  در این دوره کارآموزان به صورت کامل مباحث نصب انواع مدل های کولر گازی را یاد می گیرند. همچنین شرایط تمرین و رفع اشکال برای کارآموزان دوره فراهم شده است.

  +
  -

  امکان تجدید دوره به صورت رایگان

  از آنجا که هدف آموزشگاه، یادگیری کارآموزان برای ورود به بازار کار است. لذا در صورت عدم یادگیری کارآموزان طی دوره، کارآموز می تواند به صورت رایگان در دیگر کلاس های نصب کولر گازی این آموزشگاه ثبت نام کند.

  +
  -

  تدارک خوابگاه برای هنرجویان

  جهت رفاه حال هنرجویانی که از شهرستان در این دوره شرکت میکنند آموزشگاه خوابگاه هایی را برای هنرجویان در نزدیکی آموزشگاه و با قیمت مناسب تدراک دیده است.

  آموزش نصب کولر گازی

  بازار کار نصب کولر گازی

  با توجه به افزایش ساخت و ساز واحدهای مسکونی و تجاری همچنین استفاده از کولر گازی و جایگزین شدن آن به جای دیگر لوازم سرمایشی نصب کولر گازی به عنوان یکی از شغل‌های عالی و پردرآمد تلقی می‌گردد که از آینده خوبی برخوردار است بنابراین با آموزش نصب کولر گازی از طریق شرکت در دوره نصب کولر گازی می توانید از یک بازارکار عالی بهره مند شوید. به طور کلی جهت ورود و موفقیت در بازار کار نصب کولر گازی می توانید :

 • با ارسال رزومه برای نمایندگی های کولر گازی مانند شرکت ال جی، دوو، سامسونگ و غیره همچنین دیگر متقاضیان جذب نصاب کولر گازی به استخدام آن ها درآیید.
 • با ثبت نام در وب سایت هایی مانند آچاره، پلاک، استادکار و غیره و معرفی خود به عنوان نصاب کولر گازی از طریق همکاری با این وب سایت ها به جذب مشتری و درآمدزایی بپردازید.
 • با مدیران پروژه ساختمان ها، مهندسان عمران، مسئولان خرید در پروژه های ساختمانی ،دیگر مشاغل فنی مانند نصاب پکیج، تعمیرکار پکیج و غیره ارتباط برقرار کرده و از این طریق به جذب پروژه بپردازید.
 • به عنوان مدرس به آموزش مباحث مربوط به نصب کولر گازی بپردازید.
 • تبلیغات را فراموش نکرده و در سایت های مانند دیوار و شیپور یا شبکه های اجتماعی مانند تلگرام و اینستاگرام تبلیغ کنید. می توانید در اطراف ساختمان های نیمه کاره، مغازه های فروش تجهیزات کولر گازی و غیره تبلیغات برچسبی و تراکتی کنید.
 • علاوه بر موارد ذکر شده نقش و تاثیر قیمت گذاری مناسب و رقابتی، سرعت عمل و خوش قولی، دقت و کیفیت در کار، دانش به روز را برای موفقیت در این حرفه فراموش نکنید.
 • ۱- آیا پس از پایان دوره نصب کولر گازی مدرک معتبر صادر می شود؟

  پاسخ: بله پس از اتمام دوره مدرک آموزشگاه به صورت رایگان صادر می شود.

  ۲-منظور از تضمینی بودن دوره نصب کولر گازی چیست؟

  پاسخ: یعنی در صورت عدم یادگیری شما می توانید به صورت رایگان در دوره بعدی شرکت کنید.

  ۳-چه تایمی بعد از ثبت نام دوره شروع می شود؟

  پاسخ:حداکثر بعد از دو هفته بعد از پیش ثبت نام دوره شروع می شود.

  ۴-چرا بهتر است کارآموزان دوره آموزشی نصب کولر گازی را در آموزشگاه فنی برق بگذرانند؟

  پاسخ: زیرا آموزشگاه فنی برق از تخصصی ترین مراکز آموزشی در زمینه آموزش های فنی زیر نظر سازمان فنی حرفه ای می باشد و از ویژگی آن :
  ارائه پکیج کامل آموزشی در پایان دوره ها
  ارائه خوابگاه نزدیک به محل آموزشگاه
  دارای کادر آموزشی متخصص و مجرب
  پشتیبانی نامحدود هنرجویان بعد از اتمام دوره توسط اساتید
  ارائه جزوه و فایل آموزشی دوره مربوطه
  مشاوره و راهنمایی در زمینه راه اندازی شغل
  دسترسی آسان به آموزشگاه توسط وسایل نقلیه عمومی

  ۵-چگونه افراد شاغل می توانند در دوره نصب کولر گازی شرکت کنند؟

  پاسخ : افراد شاغل می توانند دوره آموزشی نصب کولر گازی را در روزهای تعطیل و آخر هفته با هماهنگی و برنامه ریزی قبلی شرکت کنند.

  ۶-آیا آموزشگاه فنی برق شرایط پذیرش کارآموزان شهرستانی را دارد؟

  پاسخ : بله ، کارآموزان شهرستانی می توانند دوره آموزشی مدنظر را به درخواست خود در پایان هفته و حتی در طول هفته به صورت فشرده بگذرانند و همچنین در صورت نیاز به خوابگاه های اطراف آموزشگاه معرفی می شوند.

  ۷-آیا در پایان دوره آموزش نصب کولر گازی می توان وارد بازار کار شد؟

  پاسخ: بله با توجه به این که سرفصل های آموزشی این دوره مطابق با نیاز بازار کار طراحی شده است و پس از اتمام دوره کارآموزان می توانند با آمادگی کامل وارد بازار کار شوند.

  توضیحات کاربردی و آموزشی

  دوره نصب کولر گازی

  یکی از بهترین روش ها برای آموزش نصب کولر گازی از صفر تا صد شرکت در دوره نصب کولر گازی است. چرا که در دوره نصب کولر گازی ضمن آموزش تئوری نحوه نصب کولر گازی، مراحل نصب به صورت عملی آموزش داده می شود. آموزش عملی نصب کولر گازی باعث می شود تا روش نصب کولر گازی به خوبی در ذهن شما ثبت شود و هنگام ورود به بازار کار مشکلی برای نصب کولر گازی نداشته باشید. علاوه بر آموزش فوق تخصصی نصب کولر گازی، شما در صورت شرکت در دوره نصب کولر گازی از یک مدرک معتبر فنی حرفه ای نیز برخوردار خواهید بود. این موضوع به شما کمک می کند تا در بازار کار از فرصت های شغلی بیشتری بهره مند شوید. همچنین شما در صورت آموزش نصب کولر گازی از طریق شرکت در دوره نصب کولر گازی فنی حرفه ای می توانید از پشتیبانی آموزشگاه بهره مند شوید.

  راهنمای طریقه نصب کولر گازی

  نحوه نصب صحیح کولر گازی اسپیلت از اهمیت بسیاری برخوردار است زیرا در صورتی که کولر به درستی و در مکان مناسب نصب نگردد، منجر به اتلاف انرژی و ایجاد استهلاک در کولر شده و کولر عملکرد خوبی نداشته و به زودی معیوب می شود. روش نصب کولر گازی مراحل مختلفی دارد که در اینجا به آموزش نصب کولر گازی به صورت مرحله به مرحله می پردازیم. در دوره نصب کولر گازی به صورت عملی و در کارگاه مجهز این مراحل آموزش داده می شود.

  مراحل نصب کولر گازی

  مرحله اول: مشخص کردن محل نصب کولر گازی

  در اولین مرحله از مراحل نحوه نصب کولر گازی ابتدا می‌بایست محل نصب کولر را مشخص کنید. پنل کولر گازی می‌بایست از خورشید و منبع گرما دور باشد. در تصویر بهترین مکان برای نصب پنل نشان داده شده است.

  طریقه نصب کولر گازی

  مرحله دوم: نصب پیلت

  پس از مشخص کردن مکان نصب حالا می‌بایست با رعایت نکات مربوط به نصب پیلت را در جای خود نصب کنید.

  مرحله سوم: ایجاد سوراخ در دیوار

  در این مرحله از مراحل آموزش نصب کولر گازی می‌باست بهترین نقطه برای ایجاد سوراخ برای خارج کردن لوله را شناسایی کرده و سوراخی به قطر ۷٫۵ سانتی متر بر روی دیوار ایجاد کنید.

  نکته: لوله هنگام خارج شدن از سوراخ بایستی شیبی رو به پایین داشته باشد.

  مرحله چهارم: وصل کردن لوله ها

  در این مرحله از مراحل آموزش نصب کولرگازی می بایست لوله کشی مسی را به طرف سوراخی که در مرحله قبل ایجاد کرده اید هدایت کنید. تا جایی که می‌توانید خمیدگی در لوله را به حداقل برسانید. لوله ای از جنس پی وی سی، به قطر 6 میلیمتر و طولی کمتر از طول میان سطح داخلی و خارجی دیوار برداشته و درپوش لوله کولر را داخل انتهای داخلی این لوله کنید و از سوراخ ایجاد شده در مرحله قبل رد کنید.

  آموزش نصب کولر گازی

  لوله تخلیه و مسی را همراه با کابل‌های قدرت کولر گازی به کمک نواری الکتریکی بسته، توجه داشته باشید برای آزاد بودن جریان آب لوله تخلیه پایین باشد. حالا شروع به وصل کردن لوله زهکشی آب به پایه داخلی کولر کرده و پس از آن تمامی لوله و کابل ها را از سوراخ ایجاد شده در دیوار رد کنید.

  مرحله پنجم: ایمن کردن واحد داخلی به صفحه نصب

  در این مرحله اسپیلت را با فشار دادن به صفحه نصب ایمن کنید.

  مرحله ششم: نصب یونیت خارجی کولر گازی

  همانند نصب یونیت داخلی ابتدا بهترین مکان را برای نصب یونیت خارجی انتخاب کنید. دقت داشته باشید که این مکان می بایست از گرد و غبار، گرما دور بوده و حدود 31 سانتی متر به فضای آزاد در اطراف خود دارد. پس از مشخص شدن مکان نصب یونیت خارجی، پایه های آن را نصب کنید. در دوره نصب کولر گازی فنی برق به طور کامل مراحل نصب کولرهای گازی آموزش داده می شود.

  مرحله هفتم: وصل سیم‌های برق

  پس از نصب یونیت خارجی حالا نوبت آن است که که سیم های برق کولر را وصل کنید.

  مرحله هشتم: خارج کردن هوا و رطوبت

  حالا سرپوشی که بر روی دریچه های دوراهه، سه راهه و شیر سرویس کولر وجود دارد را برداشته و شروع به وصل کردن شلنگ وکیوم به شیر سرویس کنید. پس از آن پمپ خلا را تا زمانی که به خلا 10 میلی متر جیوه برسد روشن کنید. حالا شروع به بررسی تمام دریچه‌ها برای جلوگیری از نشتی گاز و هوا کنید و پس از بررسی پمپ خلا را قطع سپس سرپوش تمام دریچه ها را مجددا ببندید.

  مرحله نهم: عایق بندی

  شروع به عایق بندی اتصالات لوله کنید و در آخر لوله کشی‌های انجام شده را با کمک گیره به دیوار نصب و سوراخ ایجاد شده در دیوار را بپوشانید.

  مدرک رسمی فنی و حرفه ای
  نماداعتمادالکترونیک

  آدرس خوابگاه ها

  اقامتگاه سرزمین خورشید :بلوار کشاورز نرسیده به جمالزاده سمت غرب نبش کوچه سهیل پلاک 1 طبقه اول تا پنجم

  اقامتگاه سالار : خیابان فرصت شیرازی بعد از تقاطع جمالزاده پلاک 26

  اقامتگاه حدیقمیدان انقلاب کارگرشمالی کوچه رستم

  اقامتگاه البرز:میدان انقلاب کارگرشمالی کوچه رستم اقامتگاه گل، میدان انقلاب کارگرشمالی کوچه رستم

  آموزش هدفمند فنی و حرفه ای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.