آموزش گام به گام تنظیمات ضبط دوربین مدار بسته


تنظیمات ضبط دوربین مدار بسته یکی از مباحث و دروس دوره نصب دوربین مداربسته می باشد، تا بتوان به راحتی فیلم های ضبط شده را مشاهده کرد. یا از طریق آن متوجه می شوید که آیا دوربین مدار بسته فیلم ضبط می کند یا خیر. در این مطلب قصد داریم شما را طریقه ضبط فیلم دوربین مدار بسته و تنظیمات مربوط به آن آشنا کنیم، با ما همراه باشید.  

تنظیمات ضبط دوربین مدار بسته

 در این مرحله آموزش تنظیمات دستگاه DVR برای ضبط ارائه می‌شود.

1-به صفحه ضبط (منوی اصلی> پیشرفته> ضبط) بروید. در این صفحه همه نقاط در کنار هم باید تنظیم شوند تا به کانال‌هایی که دوربین دارید، وصل گردد. هر کانالی که دوربینی نداشته باشد باید متوقف شود. پس از انجام تنظیمات، بر روی دکمه OK کلیک کنید تا تغییر تایید شود.

2. به صفحه برنامه (منوی اصلی> تنظیم> برنامه) بروید. در گوشه سمت چپ بالای صفحه ابتدا باید همه موارد را برای کانال و سپس باید همه روزهای هفته را انتخاب کنید. در این مرحله باید اطمینان حاصل کنید که فقط کادر بالای MD سفید است. هیچکدام از جعبه‌های دیگر نباید در هر چهار ستون سفید باشد. برای تایید این تغییرات بر روی دکمه OK کلیک کنید.

تنظیمات ضبط دوربین مدار بسته3. به صفحه شناسایی (منوی اصلی> تنظیمات>detect) بروید. برای پیکربندی صحیح این صفحه، تنها کاری که شما باید انجام دهید، کلیک روی صفحه پیش فرض است. اطمینان حاصل کنید که کادر فعال سفید باشد و سپس  ذخیره کنید.

تنظیمات ضبط پیوسته دستگاه DVR

در این مرحله آموزش تنظیمات دستگاه DVR برای ضبط پیوسته ارائه می‌شود.

1. به صفحه ضبط (منوی اصلی> پیشرفته> ضبط) بروید. در این صفحه همه نقاط در کنار هم باید تنظیم شوند تا به کانال‌هایی که دوربین دارید، وصل گردد. هر کانالی که دوربینی نداشته باشد باید متوقف شود. پس از انجام تنظیمات، بر روی دکمه OK کلیک کنید تا تغییر تایید شود.

2. به صفحه برنامه (منوی اصلی> تنظیم> برنامه) بروید. در گوشه سمت چپ بالای صفحه ابتدا باید همه موارد را برای کانال و سپس باید همه روزهای هفته را انتخاب کنید. در این مرحله باید اطمینان حاصل کنید که فقط کادر بالای MD سفید است. هیچکدام از جعبه‌های دیگر نباید در هر چهار ستون سفید باشد. برای تایید این تغییرات بر روی دکمه OK کلیک کنید.

تنظیمات بازیابی فیلم‌های ضبط شده دوربین مدار بسته

در این مرحله به شما آموزش می دهیم که از کجا بفهمید دوربین مدار بسته ضبط می کند یا خیر.

بررسی فیلم‌های ضبط شده گاه به گاه بهترین راه برای اطمینان از عملکرد DVR شما است. برای مرور فیلم‌های خود ابتدا باید به صفحه جستجو از فهرست DVR بروید. برای رسیدن به آنجا، باید در هر نقطه روی صفحه کلیک راست کرده و جستجو را انتخاب کنید. هنگامی که در صفحه جستجو هستید، باید یکی از روزهای آبی را در تقویم در گوشه بالا سمت راست انتخاب کنید (روزهای آبی روزهایی هستند که فیلم را ثبت کرده‌اند).

تنظیمات بازیابی فیلم‌های ضبط شده دوربین مدار بستهاز طریق زبانه‌هایی که در زیر تقویم قرار دارند، می‌توانید دوربین‌هایی را که می‌خواهید همزمان فیلم‌های ضبط شده‌ی آنها را ببینید، انتخاب کنید. پس از انتخاب تعداد دوربین‌هایی که با آنها کار می‌کنید، باید از منوی کشویی زیر زبانه‌ها دوربین یا دوربین‌های خاصی را انتخاب کنید.

به محض انجام مراحل فوق باید به نوار زیر صفحه مراجعه کنید. بسته به اینکه آیا شما به طور مداوم ضبط می‌کنید یا بر اساس حرکت دوربین مداربسته، بخشی یا همه آن رنگی خواهد شد. کلید رنگی در پایین این صفحه نوع ضبط  دوربین مداربسته و روز مشخص شده را نشان می‌دهد.

این بخش‌های شماره دار نوار ساعات، روز را نشان می‌دهد و  به شما امکان می‌دهد روی این نوار کلیک کنید و زمان مورد نظر مشاهده‌ی فیلم ضبط شده را انتخاب کنید. تا زمانی که ‌بینید حداقل قسمت‌هایی از نوار، رنگی شده است، یعنی اینکه که DVR شما فیلم‌برداری می‌کند. در غیر این صورت اگر دستگاه dvr در انجام یکی از این کار ها ناتوان بود می بایست به بررسی تنظیمات ضبط بپردازید.

تنظیم مدت زمان ضبط دوربین مداربسته

نحوه تنظیم مدت زمان ضبط در دوربین مداربسته به مدل دوربین و سیستم DVR/NVR مورد استفاده بستگی دارد. با این حال، مراحل کلی معمولا به شرح زیر است:

1. دسترسی به تنظیمات دوربین:

  • با استفاده از کامپیوتر یا دستگاه تلفن همراه به سیستم DVR/NVR متصل شوید.
  • با استفاده از نام کاربری و رمز عبور خود وارد سیستم DVR/NVR شوید.
  • گزینه دسترسی به تنظیمات دوربین را پیدا کنید. این ممکن است در منویی با عنوان “دوربین ها”، “ویدیو” یا “تنظیمات” باشد.

2. یافتن تنظیمات ضبط:

  • پس از دسترسی به تنظیمات دوربین، به دنبال گزینه تنظیم مدت زمان ضبط باشید. این ممکن است در منویی با عنوان “ضبط”، “زمانبندی” یا “تشخیص حرکت” باشد.

3. انتخاب مدت زمان ضبط دلخواه:

  • از بین گزینه های موجود، مدت زمان ضبط دلخواه خود را انتخاب کنید. این ممکن است در ساعات، روزها یا هفته ها باشد.
  • برخی از دوربین ها ممکن است به شما امکان تنظیم زمان شروع و پایان ضبط را نیز بدهند.

4. ذخیره تنظیمات:

  • پس از انتخاب مدت زمان ضبط دلخواه، تنظیمات را ذخیره کنید.
  • دوربین اکنون ویدیو را برای مدت زمان مشخص شده ضبط می کند.

حتما بخوانید: آموزش اتصال دوربین مدار بسته به گوشی

منبع: securitycameraking

مقاله ای که خواندید از دسته مقالات نصب دوربین مدار بسته از وبلاگ فنی برق بود. در صورتی که تمایل دارید نصب دوربین مدار بسته را به صورت کامل فرا گیرید می توانید در دوره آموزش نصب دوربین مدار بسته آموزشگاه فنی برق شرکت کنید.

3.8/5 - (10 امتیاز)
نویسنده مطلب
محمد حسین قربانی
محمد حسین قربانی

محمدحسین قربانی هستم. کارشناس ارشد برق و الکترونیک دارم. از سال 1395 تا الان به تدریس و تولید محتوا در زمینه برق صنعتی و ساختمان مشغولم.

[last_posts_from_cat]

دیدگاه کاربران