بهترین محل نصب دوربین مدار بسته در مکان‌های خصوصی و فروشگاه‌ها کجاست؟


بهترین محل نصب دوربین مدار بسته از موارد با اهمیتی است که در زمان نصب باید به آن توجه کنید. در صورتی که محل مناسبی برای نصب دوربین مدار بسته در نظر گرفته نشود، می‌تواند اختلالاتی را در تصاویر و صداهای مربوط به دوربین امنیتی ایجاد کند. حتی اگر بهترین دوربین مداربسته را خریداری کنید اما در مکان نامناسبی آن را نصب کنید، دچار مشکلاتی می‌شوید.

برای جلوگیری از ایجاد مشکلات احتمالی در قطعات و همچنین اختلال در اطلاعات دریافتی از آن باید بهترین محل نصب دوربین مدار بسته را انتخاب کنید تا در معرض نور مستقیم خورشید نباشد، نور مناسب و کافی به آن برسد، مسافت کابل دوربین حفاظتی متناسب با جنس آن باشد و … . در صورتی که به یادگیری نصب و تعمیرات دوربین مداربسته علاقه دارید، می‌توانید در دوره آموزش نصب دوربین مداربسته آموزشگاه فنی برق ثبت نام و شرکت نمایید.

انتخاب محل مناسب نصب دوربین مدار بسته

انتخاب محل نصب دوربین مدار بسته باید متناسب با فضا، تجهیزات و همچنین اهداف شما برای نصب دوربین انجام شود. در زمان انتخاب مکان نصب باید ورودی‌ها و خروجی‌های محل مورد نظر را در نظر بگیرید. بهترین محل نصب دوربین مدار بسته روبروی تمام پنجره‌ها مخصوصاً طبقات اول و آخر ساختمان، درب ورودی اصلی ساختمان، درب‌های هر واحد و همچنین درب‌های پارکینگ است. بهتر است دوربین‌های امنیتی را دور از دسترس دیگران و در ارتفاع مناسب نصب کنید.

1-خیابان و در محل تمام ورودی‌ها و خروجی‌ها

در صورتی که دوربین مداربسته در خیابان و در محل عبور و مرور پیاده رو و جاده نصب شود، می‌تواند بسیاری از افراد را نسبت به انجام حرکت مجرمانه خود منصرف کند. با این دوربین‌ها اولین تصاویر مربوط به فعالیت‌های مشکوک ثبت می‌شود.

انتخاب محل مناسب نصب دوربین مدار بسته

2-درب ورودی جلوی ساختمان

یکی از مهم‌ترین مسیر برای ورود افراد سارق، درب اصلی ساختمان می‌باشد، در نتیجه بهترین مکان برای نصب دوربین مخفی نصب در راستای ورودی اصلی خانه است.

نصب دوربین در حیاط و با دید ورودی‌های خانه از مهم‌ترین محل‌های نصب دوربین حفاظتی است. در زمان نصب دوربین مداربسته برای ورودی خانه حتماً آن را در مکان‌های قرار دهید که به راحتی و در اثر ضربه سارقین آسیب نبیند.

توصیه می‌شود که دوربین مداربسته را در فضاهای باز در ارتفاعی حدود 3 متر بالاتر از سطح زمین و در مکان‌های مسقف نیز در نزدیکی سقف محل نصب کنید. نصب دوربین در مکان ورودی به ساختمان و خانه نقش بازدارندگی زیادی در حفاظت از مکان مدنظر دارد.

3-درب ورودی پشت

یک محل نصب دوربین مدار بسته درب پشتی ساختمان است. در صورتی که راه ورود و خروج به ساختمان و محل شما بیش از یک در می‌باشد، بهتر است همه آن‌ها را تحت پوشش دوربین مداربسته قرار دهید.

حتی در صورتی که از درب‌های دیگر استفاده نمی‌شود و وارد شدن به ساختمان و خارج شدن از آن، فقط از یک درب انجام می‌شود، باز هم نسبت به نصب دوربین مدار بسته سهل انگاری نکنید.

در زمان نصب دوربین مداربسته به نورپردازی مناسب برای دید دوربین فکر کنید تا در عملکرد آن اختلالی ایجاد نکند. دوربین‎ مداربسته را در معرض دید افراد قرار دهید تا در صورتی که سارقی قصد داشت تا وارد ساختمان و منزل شما شود، با دیدن آن منصرف شود و به این شکل از محل خود محافظت کنید.

 

4-پله‌ها و ورودی آسانسور

همانطور که گفته شد باید در زمان نصب دوربین حفاظتی تمام مسیرهای ورود و خروج را با دوربین تحت نظر داشت تا از آمار مزاحمت، سرقت و جرم و جنایت در محل کاسته شود. پله‌ها، راهروها و همچنین درب ورودی آسانسور ساختمان و خانه هستند.

پله‌ها و ورودی آسانسور در بسیاری از موارد، افراد در زمان ارتکاب جرم، دوربین‌های مداربسته ورودی‌ها را با آسیب رساندن، از دسترس خارج می‌کنند. در این مواقع دوربین‌های آسانسور و راهروها می‌تواند به ثبت و ضبط تصاویر و شناسایی و دستگیری افراد کمک کنند.

5-پنجره‌ها و درب تراس

در بسیاری از موارد سارقین از ورودی‌های اصلی خانه‌ها وارد نمی‌شوند بلکه از درب بالکن، تراس و پنجره‌ها وارد محل مورد نظر خواهند شد. برای جلوگیری از ورود و یا ثبت درست تصاویر از این ورودی‌ها، انتخاب محل نصب دوربین مدار بسته در ورودی پنجره‌ها و درب تراس و بالکن است.

 

6-پارکینگ یکی از محل‌های مهم برای نصب دوربین حفاظتی

پارکینگ یکی از مکان‌هایی است که افراد می‌توانند دست به حرکات مجرمانه و سرقت بزنند. در صورتی که در پارکینگ مکان مدنظر شما دوربین نصب نباشد، پس از به وقوع پیوستن اتفاقات، با عدم دوربین در آن محل مواجه خواهید شد و بسیاری از وقایع مهم را برای تشخیص فرد یا رفتار سوء از دست خواهید داد.

پارکینگ یکی از محل‌های مهم برای نصب دوربین حفاظتی 7-دیوارها و پشت بام

اگر در اطراف محل مورد نظر شما برای نصب دوربین دیوارهایی وجود دارد که امکان ورود و خروج فرد در آن وجود دارد، از نصب دوربین در این مکان‌ها غافل نشوید. همچنین نصب دوربین در پشت بام نیز از ورود سارقین و مجرمان از پشت بام‌های با ارتفاع نزدیک به پشت بام محل سکونت و یا محل کار شما، پیشگیری خواهد کرد.

بهترین محل نصب دوربین مدار بسته در فروشگاه‌ها

اگر در مکان‌های تجاری و یا فروشگاهی قصد دارید محل نصب دوربین مدار بسته مناسب را تعیین کنید، باید علاوه بر موارد ذکر شده در برخی مناطق دیگر نیز از دوربین حفاظتی استفاده کنید.

 

1-محل استقرار صندوق و روبروی مشتری

با نصب دوربین مداربسته در پشت محل نشستن صندوقدار و یا فروشنده، می‌توانید به بهترین شکل به ثبت چهره افراد و وقایع نظارت داشته باشید تا در صورت بروز مشکل با بیشترین اطمینان نسبت به تشخیص فرد اقدام نمایید و امنیت را در محل برقرار سازید.

2-روبروی چهره فروشنده

در صورت تمایل به ثبت و بررسی رفتارهای فروشنده‌ها و همچنین نظارت بر اعمال و کردار آن‌ها می‌توانید دوربینی متناسب با محل قرارگیری فروشنده نصب نمایید.

3-انبار نگهداری و قفسه‌های محصولات

با نصب دوربین برای افزایش امنیت مالی و جانی افراد در مکان‌هایی مانند فروشگاه‌ها می‌توان به میزان زیادی نسبت به اتفاقات مهم نظارت داشت تا از هر گونه رفتارهای مخرب و مجرمانه جلوگیری شود.

انبار نگهداری و قفسه‌های محصولات

ویژگی‌های مهم انتخاب دوربین مدار بسته و تجهیزات مناسب

در زمان انتخاب و خرید دوربین مداربسته برای نصب و حفاظت از فضا، باید به موارد مختلفی دقت فرمایید.

پس از بررسی و مشخص شدن محل نصب دوربین مدار بسته باید تعیین کنید که چه تعداد دوربین در فضای بسته و همچنین چه تعداد دوربین مداربسته در فضای باز باید تهیه شود.

اینکه دوربین‌ها در کدام فضا باید نصب شوند، در انتخاب دوربین مدار بسته تأثیرگذار است.

در زمان انتخاب دوربین مدار بسته مناسب باید به موارد و قابلیت‌های مختلف مانند دوربین ضد آب، مجهز به دید در شب، نظارت از راه دور، ارسال هشدار به تلفن یا ایمیل در زمان قطع ارتباط با دوربین و یا بروز اتفاقات مشکوک، امکان چرخش و زوم مناسب تصاویر و قابلیت ذخیره سازی آن توجه شود تا دستگاهی متناسب با نیازها و فضای استفاده از آن خریداری کنید.

جمع بندی

در صورتی که در خانه و محل مورد نظر برای نصب دوربین مداربسته، اشیا و یا تجهیزات خاص و گران قیمتی را نگهداری ‌می‌کنید، می‌توانید با نصب دوربین مناسب، امنیت خود و دارایی‌هایتان را افزایش دهید. اگر نقاط کوری در حیاط، خانه و سایر مکان‌های مدنظرتان وجود دارد، نباید نسبت به این مناطق بی توجه باشید، زیرا افراد سودجو از هر فرصتی برای انجام عملیات ناپسند خود استفاده می‌کنند. به منظور کاهش هزینه‌های نهایی خود برای نصب دوربین امنیتی، از انتخاب دوربین‌های بی کیفیت و به تعداد کمتر، جداً خودداری کنید.

به این صفحه امتیاز دهید
نویسنده مطلب
محمد حسین قربانی
محمد حسین قربانی

محمدحسین قربانی هستم. کارشناس ارشد برق و الکترونیک دارم. از سال 1395 تا الان به تدریس و تولید محتوا در زمینه برق صنعتی و ساختمان مشغولم.

[last_posts_from_cat]

دیدگاه کاربران