مهم ترین مشکلات اتصال وای فای گوشی و ترفندهای رفع آن


غیر فعال شدن وای فای گوشی، عدم اتصال، خاموش شدن برخی از رایج ترین مشکلات وای فای گوشی است که بسیاری از کاربران موبایل با آن روبه رو می شوند. بروز مشکل در اتصال وای فای دلایل گوناگونی دارد. اگر وای فای گوشی شما نیز به خوبی متصل نمی شود و با خرابی وای فای گوشی رو به رو بوده و قصد تعمیر وای فای گوشی را دارید تا انتها این مطلب با ماه همراه باشید.در این مطلب ابتدا شما را با علت وصل نشدن وایفای گوشی آشنا کرده سپس با چند ترفند طلایی نحوه رفع این مشکل در وای فای گوشی را به شما می گوییم.

همچنین اگر می خواهید تعمیرات گوشی را به صورت حرفه ای یاد بگیرید توصیه می کنیم در دوره آموزش تعمیرات موبایل آموزشگاه فنی برق ثبت نام کنید.

چرا وایفای گوشی متصل نمی شود؟

معمولا علت وصل نشدن وایفای گوشی به عوامل گوناگونی وابسته است. در این بخش شما را با شش مشکل رایج که باعث متصل نشدن گوشی به وایفای می شود آشنا خواهیم کرد.

1- فعال نبودن گزینه Keep wifi on during sleep

غیر فعال شدن وای فای گوشی، یکی از مشکلات رایج گوشی به شمار می آید.

فعال نبودن گزینه Keep wifi on during sleep، مهم ترین علت وصل نشدن وایفای گوشی محسوب می شود. در پی خاموش بودن این قابلیت، پس از هر مرتبه خاموش شدن نمایشگر گوشی، وای فای دستگاه قطع می شود.

راه حل: برای فعال کردن این قابلیت می بایست وارد بخش تنظیمات گوشی شده و گزینه مربوط به WIFI را تاچ کنید. سپس به قسمت Keep WIFI on during sleep وارد شده و گزینه Yes/Always را فعال نمایید. انجام این فرآیند مانع از قطع اتصال ناگهانی وای فای گوشی می شود.

چرا وایفای گوشی متصل نمی شود؟

2- خاموش بودن وای فای گوشی

خاموش بودن یا غیر فعال بودن وای فای گوشی، یکی از دیگر دلایل متصل نشدن وای فای گوشی است. این مشکل برای بسیاری از کاربران ممکن است بروز پیدا کند.

راه حل: بررسی فعال یا غیر فعال بودن قابلیت وای فای موبایل، راهکار مناسبی برای رفع این مشکل به شمار می‌رود. برای انجام این کار کافی است منوی کشویی مربوط به بالای صفحه گوشی را باز کرده و از روشن یا خاموش بودن وای فای دستگاه اطمینان حاصل نمایید. همچنین، می توان با مراجعه به منوی تنظیمات گوشی و وارد شدن به بخش وای فای، اتصال وای فای گوشی را بررسی کرد.

3- فعال بودن گزینه WIFI assistant

در برخی از گوشی های هوشمند قابلیت wifi assistant یا smart network switch طراحی شده است. این قابلیت در مواقع ضعیف بودن وای فای، ضمن متصل شدن به تلفن همراه به صورت خودکار، به جای وای فای از اینترنت سیم کارت استفاده به عمل می آورد. در این شرایط، اتصال گوشی به اینترنت وای فای قطع می شود.

راه حل: با غیر فعال کردن این قابلیت، به احتمال قوی مشکل قطع و وصل شدن وای فای گوشی برطرف می گردد. وارد قسمت تنظیمات گوشی شده و پس از مراجعه به تنظیمات وای فای، گزینه WI-FI assistant را بر روی وضعیت off قرار دهید.

4-آپدیت نبودن گوشی

آپدیت نبودن گوشی را می توان یکی دیگر از دلایل متصل نشدن وایفای گوشی به حساب آورد. عدم انجام به موقع به روز رسانی گوشی، می تواند مشکلات زیادی را برای دستگاه در پی داشته باشد. عدم متصل شدن گوشی به وای فای و عدم کارکرد دوربین، از جمله مشکلات ناشی از عدم به روز رسانی سیستم عامل محسوب می شود.

راه حل: انجام عملیات به روز رسانی گوشی، از موثرترین اقدامات در این زمینه تلقی می گردد. با مراجعه به قسمت تنظیمات گوشی می توان نسبت به انجام این فرآیند اقدام نمود. ابتدا وارد بخش تنظیمات شده و پس از انتخاب گزینه About Device، عبارت Check for update را تاچ کنید.

آپدیت نبودن گوشی

5-عدم اتصال گوشی به وای فای

عدم اتصال دستگاه به وای فای، از جمله مشکلات رایج گوشی اندرویدی به شمار می رود. در این شرایط، امکان متصل شدن دستگاه شما به قابلیت وای فای فراهم نمی گردد.

راه حل: برقراری اتصال مجدد، از روش های مناسب برای حل مشکل وصل نشدن گوشی به وای فای می باشد. بر این اساس، ابتدا بر روی نام وای فای ضربه زده و سپس گزینه Forget this network را تاچ کنید. در ادامه، وای فای را انتخاب و رمز عبور را وارد کرده تا امکان اتصال گوشی هوشمند به وای فای فراهم شود.

6-نصب برنامه های مخرب روی گوشی

نصب اپلیکیشن های مخرب، از دیگر مشکلات وای فای گوشی محسوب می شود. نصب این برنامه ها علاوه بر ایجاد اختلالات در بخش های مختلف گوشی، می تواند قطع شدن وای فای دستگاه را در پی داشته باشد.

راه حل: برای مطمئن شدن از اثرگذاری یک برنامه مخرب در عدم اتصال به وای فای، می بایست گوشی را در حالت Safe mode راه اندازی کنید.

در حالت سیف مود دستگاه بدون توجه به اپلیکیشن های نصب شده، شروع به کار می کند. برای فعال کردن این حالت باید ابتدا گوشی را خاموش کرده و سپس دکمه پاور را نگه داشته تا لوگوی مربوط به برند دستگاه ظاهر شود. در ادامه، دکمه ولوم صدا را نگه داشته و از بین گزینه های نمایان شده، گزینه مربوط به safe mode را انتخاب نمایید.

ترفندهای طلایی برای رفع مشکلات وای فای گوشی

در قسمت قبل با دلایل متصل نشدن گوشی به وایفای آشنا شدیم در این بخش شما را با روش های رفع این مشکل آشنا خواهیم کرد.

ترفندهای طلایی برای رفع مشکلات وای فای گوشی

1- ریبوت کردن گوشی و مودم

خاموش و روشن کردن گوشی و مودم، از راهکارهای ساده و موثر برای رفع مشکل عدم اتصال گوشی به وای فای قلمداد می گردد. در بسیاری مواقع، راه اندازی مجدد مودم و گوشی، مشکل عدم اتصال دستگاه به wifi را برطرف می کند. برای نتیجه گیری بهتر مناسب است که سیستم مودم و گوشی به صورت کامل راه اندازی مجدد شوند.

2- قرار دادن گوشی بر روی حالت Airplane

استفاده از حالت پرواز یا Airplane mode، از دیگر روش های موثر برای برطرف کردن مشکلات وصل نشدن وای فای موبایل قلمداد می گردد. برای اعمال این قابلیت می بایست از قسمت منوی گوشی گزینه حالت پرواز را انتخاب و برای مدت زمان حدود 5 تا 10 ثانیه فعال کنید. پس از گذشت این زمان با غیر فعال سازی حالت پرواز، مشکل wifi گوشی برطرف می گردد.

3- خاموش کردن حالت ذخیره باتری

فعال بودن قابلیت ذخیره باتری یا power saving، با هدف بهینه سازی مصرف باتری گوشی صورت می گیرد. از سوی دیگر، در هنگام متصل بودن دستگاه به گوشی، مصرف باتری آن افزایش چشمگیری پیدا می کند. بر همین اساس، فعال بودن این حالت موجب قطع وای فای می شود. برای جلوگیری از بروز این مشکل، بایستی حالت ذخیره باتری دستگاه خود را غیر فعال کنید.

4- حذف شبکه wifi

حذف تمامی شبکه های موجود بر روی موبایل، از راهکارهای کاربردی برای حل مشکلات وای فای گوشی به حساب می آید. برای اجرای این کار پس از مراجعه به منوی تنظیمات گوشی، گزینه Connection سپس گزینه مربوط به WIFI را لمس کنید. با انجام این عملیات لیست تمام شبکه های وای فای اضافه شده به گوشی نمایان می شود. برای حذف شبکه ها، ابتدا نام شبکه مورد نظر را انتخاب و سپس گزینه Forget را تاچ نمایید. در ادامه، شبکه مورد نظر خود را در بخش مربوط به وای فای، به گوشی اندرویدی اضافه کنید.

2.9/5 - (31 امتیاز)
نویسنده مطلب
حسین زمانیخواه
حسین زمانیخواه

حسین زمانیخواه هستم با سابقه 11 سال در آموزش و خدمات تعمیرات موبایل. 5 سال است که در حوزه تکنولوژی و موبایل تولید محتوا می کنم.

آخرین مقالات تعمیر موبایل

20 مشکل رایج در گوشی های موبایل و راه حل رفع آنها

20 مشکل رایج در گوشی های موبایل و راه حل رفع آنها

گوشی های موبایل نیز همانند دیگر لوازم با مشکلاتی روبه رو می شوند، رفع برخی از این مشکلات تخصصی بوده و نیاز به آموزش حرفه ای تعمیرات موبایل از طریق شرکت در دوره های آموزشی دارد. اما تعمیر برخی از این مشکلات آسان بوده و خودتان می توانید آنها را حل کنید...

هر آنچه که بایستی در مورد تعمیر ال سی دی گوشی بدانید!

هر آنچه که بایستی در مورد تعمیر ال سی دی گوشی بدانید!

بدون شک تاچ و  ال سی دی گوشی از احساس ترین بخش تلفن های هوشمند امروزی به شمار می رود که در اثر کوچکترین ضربه معیوب می شود. از این رو تعویض یا تعمیر ال سی دی گوشی یا همان تاچ، بیشتر نسبت به سایر بخش های دیگر موبایل توسط متخصصین تعمیرات موبایل انجام می […]...

آشنایی با فایل دامپ Dump و کاربرد آن در ترمیم بوت

آشنایی با فایل دامپ Dump و کاربرد آن در ترمیم بوت

فایل دامپ backup اطلاعاتی است که از هارد گوشی یا همان EMMC گرفته و  باعث راحت تر شدن عملیات راه اندازی گوشی بعد از تعویض هارد می شود. در این بخش از آموزش تعمیرات موبایل در صدد معرفی فایل دامپ Dump به تعمیرکاران موبایل و علاقه مندان به یادگیری این مسائل هستیم ...

آموزش جامع روش های ریست فکتوری گوشی اندرویدی

آموزش جامع روش های ریست فکتوری گوشی اندرویدی

آموزش ریست فکتوری یکی از مهم ترین مطالبی است که در این مطلب به آن پرداخته می شود. گوشی های هوشمند علی رغم کاربردی بودن، در برخی مواقع دچار مشکلات و خطاهای جدی می شوند...

دیدگاه کاربران