بازار کار و درآمد هوشمند سازی ساختمان


امروزه بازار کار و درآمد شغل هوشمند سازی ساختمان یکی از مواردی است که به آن توجه ویژه ای می شود و جزء گزینه های انتخابی افرادی است که به دنبال شغل فنی پردرآمد می گردند. دلیل این توجه، پیشرفت تکنولوژی در دنیا و ساخت ساختمان های مدرن و تجهیز آن ها به بروزترین تکنولوژی می باشد که هوشمندسازی ساختمان را به شغلی پردرآمد بدل کرده است.
در این مطلب به درآمد هوشمندسازی ساختمان و نحوه ورود به این حرفه صحبت خواهیم کرد، بنابراین با ما تا انتها همراه باشید.

شغل هوشمند سازی ساختمان

شغل هوشمند سازی ساختمان

شغل هوشمند سازی ساختمان از جمله شغل هایی است که امروزه نظر افراد زیادی را به خود جلب کرده است. شخصی که قصد دارد در این حرفه فعالیت کند باید در زمینه های برق ساختمان، نصب سیستم های امنیتی و رفاهی مانند دوربین مداربسته، سیستم اعلام حریق، نصب دزدگیر اماکن و موارد دیگر، دانش و مهارت داشته باشد. اما اصلا نگران نباشید! کسب تمامی این مهارت ها با شرکت در دوره آموزش هوشمند سازی ساختمان که توسط آموزشگاه های معتبر فنی و حرفه ای برگزار می شود، امکان پذیر خواهد بود.سرمایه مورد نیاز شغل هوشمندسازی ساختمان

حتما مطالعه نمایید: قابلیت سیستم روشنایی هوشمند

درآمد هوشمند سازی ساختمان

درآمد هوشمند سازی ساختمان مانند دیگر شغل های فنی به میزان دانش و مهارت شما بستگی دارد. تخصص شما در انجام پروژه های دریافتی به درآمد و جذب مشتری کمک خواهد کرد. مورد دیگری که می تواند در میزان درآمد شما دخیل باشد، اشباع نشدن بازار کار هوشمند سازی ساختمان می باشد. میانگین درآمد در این حرفه به دلیل پروژه محور بودن آن بین 30 تا 40 میلیون تومان در ماه خواهد بود. در صورتی که از تبلیغات در شبکه های اجتماعی جهت معرفی شغلتان استفاده کنید و برای کارتان ضمانتی را در نظر بگیرید، مطمئنا منجر به افزایش بیشتر درآمدتان خواهد شد.

بازار کار ساختمان هوشمند

هوشمند سازی ساختمان به دلیل اینکه تاثیر به سزایی در بهینه سازی و صرفه جویی در مصرف انرژی، افزایش سطح رفاه و آسایش، افزایش ایمنی ساختمان، ایجاد فضایی لوکس و همچنین افزایش بهای ساختمان دارد، اکثر سازنده های ساختمان را ترغیب کرده است تا از آن در پروژه های خود استفاده کنند. همین امر باعث شده است که بازار کار هوشمند سازی ساختمان بسیار پر رونق باشد و افراد زیادی خواهان ورود به این حرفه باشند.

اما در نظر داشته باشید، هوشمند سازی ساختمان یک کار تخصصی می باشد و لازم است برای ورود به این حرفه، دوره های آموزشی آن را سپری کنید تا صفر تا صد هوشمند سازی ساختمان را فرا بگیرید. افرادی که بتوانند در این حرفه مهارت کسب کنند و به صورت تخصصی فعالیت کنند، مطمئنا به درآمد بالایی خواهند رسید.

 

حتما مطالعه نمایید: روش غیرفعال کردن دوربین مدار بسته و قطع آن

ورود به بازار کار هوشمند سازی ساختمان

با توجه به این که ورود به بازار کار هوشمندسازی ساختمان مستلزم تخصص و مهارت بسیاری می باشد، علاقه مندان به این حرفه با چند روش متفاوت می توانند هوشمند سازی ساختمان را فرا بگیرند. در روش اول شما می توانید به عنوان شاگرد در کنار فردی که در این زمینه تخصص دارد هوشمند سازی را یاد بگیرد. اما در این روش نقص هایی وجود دارد به عنوان مثال مدت زمانی که باید برای فراگیری این حرفه بگذارید بسیار طولانی خواهد بود و اینکه ممکن است صفر تا صد هوشمند سازی ساختمان را یاد نگیرید.

روش دومی که وجود دارد، آموزش از طریق ویدئوهای آموزشی است که تحت عنوان آموزش رایگان در شبکه های اجتماعی بارگذاری می شود. ایرادی که در این روش وجود دارد این است که مطمئنا آموزش ها کامل نیست و شما در این روش از آموزش عملی محروم خواهید بود.

روش سومی که جهت آموزش هوشمند سازی ساختمان وجود دارد و از دو روش قبلی کامل تر و جامع تر خواهد بود، آموزش از طریق شرکت در دوره های آموزشی می باشد زیرا شما با شرکت در این دوره ها در زمانی کوتاه، تحت نظر اساتید مجرب و متخصص به صورت کاملا عملی این حرفه را فرا می گیرید. در صورتی که ترجیح شما روش سوم است می توانید در آموزشگاه فنی برق که تحت نظر سازمان فنی حرفه ای است ثبت نام نمایید.

سرمایه مورد نیاز جهت ورود به حرفه هوشمند سازی ساختمان

ورود به حرفه هوشمند سازی ساختمان مانند هر شغل دیگری نیازمند سرمایه می باشد. هزینه آموزش هوشمند سازی ساختمان اولین هزینه ای است که مبلغ ناچیزی است و باید پرداخت کنید تا تخصص و مهارت لازم را کسب کنید.فراتر از این مبلغ را می توانید در اولین سفارش کاری خود جبران کنید. هزینه بعدی که باید پرداخت کنید مربوط به خرید تجهیزات و ابزارهای مورد نیاز در این حرفه می باشد که بسته به کیفیت و مرغوبیت لوازم متفاوت می باشد. میانگین مبلغ خرید تجهیزات بین 5 تا 10 میلیون تومان می باشد.

هزینه دیگری که باید جهت ورود به حرفه هوشمند سازی پرداخت کنید، مربوط به اجاره مغازه می باشد و نمی توان برای آن مبلغ دقیقی را در نظر گرفت زیرا با توجه به موقعیت، متراژ و شهری که در آن سکونت می کنید، متفاوت خواهد بود. جهت برآورد هزینه اجاره مغازه می توانید به مشاورین املاک منطقه خود مراجعه نمایید.

نکته ای که در این میان حائز اهمیت می باشد این است که فعالیت در شغل هوشمند سازی ساختمان لزوما نیاز به اجاره مغازه ندارد و شما می توانید کار خود را در شبکه های اجتماعی مانند آچاره، دیوار و سایت های دیگر شروع کنید و مشتری های خود را داشته باشید.

مزایا و معایب شغل هوشمند سازی ساختمان

حتما مطالعه نمایید: ۱۰ شغل پر درآمد حوزه فنی

مزایا و معایب شغل هوشمند سازی ساختمان

هوشمند سازی ساختمان مانند هر شغل دیگری در کنار مزایایی که دارد معایبی نیز دارد که در ادامه به آن می پردازیم.

مزیت هایی که شغل هوشمند سازی ساختمان دارد شامل: درآمد بالا، میزان تقاضای بالا، آینده شغلی بسیار خوب، دسترسی آسان به آموزشگاه های معتبر جهت یادگیری می باشد.

از معایب حرفه هوشمند سازی ساختمان می توان به عدم وجود استانداردهای مشخص و ثابت اشاره کرد زیرا این علم کاملا نوپا می باشد.

کلام آخر

در این مطلب بازار کار و درآمد شغل هوشمند سازی ساختمان را مورد بررسی قرار دادیم تا اگر تصمیم دارید، این حرفه را فرا بگیرید و وارد بازار کار آن شوید، بتوانید بهترین تصمیم و انتخاب را داشته باشید. به خاطر داشته باشید با دست یابی مهارت و تخصص در هوشمند سازی ساختمان در صورت تمایل می توانید به کشورهای توسعه یافته مهاجرت کنید زیرا این حرفه در کشورهای توسعه یافته بازار کار بسیار عالی دارد.

به این صفحه امتیاز دهید
نویسنده مطلب
محمد حسین قربانی
محمد حسین قربانی

محمدحسین قربانی هستم. کارشناس ارشد برق و الکترونیک دارم. از سال 1395 تا الان به تدریس و تولید محتوا در زمینه برق صنعتی و ساختمان مشغولم.

آخرین مقالات شغل و بازار کار

چگونه در شغل برقکار صنعتی موفق شده و بیشترین درآمد را کسب کنیم؟

چگونه در شغل برقکار صنعتی موفق شده و بیشترین درآمد را کسب کنیم؟

آیا شما از آن دسته افرادی هستید که به شغل های فنی علاقه دارند ؟ اگر پاسخ شما مثبت است باید بدانید که شغل برقکار صنعتی یکی از بهترین انتخاب های شما برای کارهای فنی می باشد. بنابراین در صورتی که علاقه مند ورود به بازار کار شغل برق کار صنعتی هستید یا در این […]...

چگونه در آزمون فنی حرفه ای ثبت نام کنیم؟

چگونه در آزمون فنی حرفه ای ثبت نام کنیم؟

ثبت نام آزمون فنی حرفه ای با توجه به نوع آزمونی که قصد شرکت در آن را دارید متفاوت است. آزمون های فنی حرفه ای به سه دسته هماهنگ، ادواری و آنلاین تقسیم می شوند...

بررسی جامع شغل تعمیرات بردهای الکترونیکی

بررسی جامع شغل تعمیرات بردهای الکترونیکی

شغل تعمیرات بردهای الکترونیکی یکی از بهترین مشاغل درآمدزا در میان مشاغل فنی است که با توجه به اهمیت بردهای الکترونیکی و تخصصی بودن تعمیرات آن از بازار کار عالی برخوردار می باشد.     در صورتی که قصد ورود به مشاغل فنی را دارید به شما اطمینان می دهیم که این شغل از بازار […]...

درآمد مکانیک خودرو در ایران، آلمان، کانادا

درآمد مکانیک خودرو در ایران، آلمان، کانادا

اگر می خواهید بدانید درآمد مکانیک خودرو در ایران چقدر است و چقدر طول می کشد شخصی که وارد بازار کار مکانیک خودرو می شود به مهارت کافی برسد و بتواند درآمد بالایی کسب کند، همراه ما باشید تا به طور کلی شغل مکانیک خودرو را مورد بررسی قرار دهیم. درآمد مکانیک خودرو درآمد مکانیک […]...

دیدگاه کاربران