آموزش نصب اعلام حریق

آموزش نصب اعلام حریق یکی از کاربردی ترین دوره های سیستم های حفاظتی و امنیتی می باشد. برای حفاظت سازمان خود در هنگام وقوع آتش سوزی احتیاج داریم تا از سیستمی که وقوع آتش را به ما هشدار دهد استفاده کنیم اعلام حریق کاربردی ترین سیستم در این زمینه بوده که می توان از آن به صورت هوشمند نیز بهره برد مثلا استفاده از سیستم اطفا حریق در کنار آن و یا نصب تلفن کننده برای تماس با آتش نشانی نصب این سیستم ها با توجه به اهمیت بالای آنها در ساختمانها اجباری می باشد و سازندگان مجتمع ها می بایست این سیستم را در سازمان خود نصب کنند با توجه به اهمیت این موضوع، مجتمع فنی برق با تجهیز کارگاه بسیار مجهز اعلام حریق، دوره اعلام حریق را برگزار کرده و به آموزش صفر تا صد نصب اعلام حریق پرداخته و کارآموزان را برای ورود به بازار کار این رشته آماده خواهد کرد. آموزش طراحی نقشه اعلام حریق، آموزش نصب آژیر، آموزش نصب دکتورها، آموزش زون بندی، آموزش سیم کشی اعلام حریق برخی از سرفصل هایی است که دوره آموزش اعلام حریق آموزشگاه فنی برق به طور کامل به آن پرداخته می شود.

مشاهده سرفصل ها
آموزش نصب اعلام حریق
چرا فنی برق

آموزش کاملا عملی تجدید دوره در صورت عدم یادگیری پشتیبانی نامحدود برگزاری کلاس های آخر هفته

سازمان فنی و حرفه ایمجوز از سازمان فنی و حرفه ای نماد اعتماد الکترونیکنماد اعتماد الکترونیک خوابگاه هنرجویانخوابگاه برای هنرجویان تضمین بازگشت وجهتضمین بازگشت وجه

پیش ثبت نام

هزینه دوره آموزش نصب اعلام حریق

پشتیبانی ویژهپشتیبـانی ویـژه مشاوره شغلیمشاوره بازاریابی

900000 تومان
600000 تومان 30٪ تخفیف
مشاهده سرفصل ها
شهریه دوره: 900,00030 %
شهریه با تخفیف: 600,000
درخواست مشاوره

سرفصل های دوره آموزش نصب اعلام حریق

 • معرفی تاریخچه سیستم اعلام حریق
 • آموزش و معرفی اجزای تشکیل دهنده سیستم اعلام حریق
 • آموزش نحوه زون بندی در سیستم اعلام حریق
 • آموزش حالت های برنامه ریزی پنل مرکزی و تست پنل
 • آموزش نصب اصولی و ایمن پنل مرکزی
 • آموزش استاندارد محل نصب پنل مرکزی
 • نحوه نقشه خوانی و سیم کشی پنل مرکزی
 • آموزش قرار دادن برق پشتیبان توسط باطری برای پنل مرکزی
 • آموزش نصب آژیر بر روی پنل مرکزی
 • آموزش و معرفی دتکتور دودی
 • آموزش و معرفی دتکتور حرارتی
 • آموزش و معرفی شستی اعلام حریق
 • آموزش سیم کشی سیستم اعلام حریق در محیط های مختلف
 • آموزش نصب دتکتور ها در محیط های مختلف
 • آموزش نحوه طراحی یک سیستم اعلام حریق برای یک سازمان
 • آموزش استانداردهای آتش نشانی
 • آموزش نصب تلفن کننده خط شهری بر روی پنل
 • آموزش نصب تلفن کننده سیم کارتی بر روی پنل اعلام حریق
 • آموزش برنامه ریزی تلفن کننده ها
 • آموزش بستن انتهای خط با استفاده از مقاومت

نمایش تمام سرفصل ها

نام دورهشهریهمدرس دورهتناوب دوره
آموزش نصب اعلام حریق
600000 تومان
مهندس بادپرهفته ای یک بار

همین حالا ثبت نام کنید!

  لطفا شماره تماس را بدرستی وارد کنیدبه خوابگاه نیاز دارم.

  دوره های مرتبط با این رشته:

  آموزش برق ساختمان درجه ۱آموزش نصب دوربین مداربستهآموزش نصب دزدگیر اماکنآموزش نصب اعلام حریقآموزش نصب اعلام حریق آدرس پذیر

  معرفی دوره آموزش نصب اعلام حریق

  سیستم اعلام حریق یکی از دوره های بسیار پردرآمد می باشد که از اجزا مختلفی تشکیل شده است . در دوره آموزش نصب اعلام حریق، خلاصه ای از برق ساختمان و برق صنعتی، معرفی اجزای تشکیل دهنده سیستم اعلام حریق ، نحوه زون بندی 24 ساعته در سیستم اعلام حریق و مطابق با استاندارد های شهرداری برای ساختمان، استاندارد محل نصب پنل مرکزی ، نصب آژیر بر روی پنل مرکزی و نصب دتکتور ها در محیط های مختلف و .... همان طور که در ویدئو مشاهده می کنید آموزش داده می شود. دوره نصب اعلام حریق به صورت عملی برگزار شده و ضمن آموزش کامل نصب اعلام حریق فرصت تمرین و کار عملی نیز برای شما فراهم شده است.

  دوره نصب اعلام حریق

  بازار کار دوره آموزش نصب اعلام حریق

  امروزه استفاده از سیستم های اعلام حریق به عنوان یک سیستم حفاظتی امنیتی در ساختمان های مسکونی ، تجاری و اداری و ... رو به افزایش است و در بسیاری از ساختمان نصب این سیستم اجباری می باشد. به طور مثال سازمان هایی که دارای اتاق دیتا سنتر می باشند می بایست حتما از این سیستم استفاده کنند. در نتیجه افراد و مجموعه های زیادی خواستار نصب این سیستم می باشند و این امر نشان دهنده بازار کار خوب برای متخصصان این حرفه می باشد که با آموزش نصب اعلام حریق می توانید به این بازار کار دست پیدا کنید. به طور کلی برای موفقیت و ورود به بازار کار نصب اعلام حریق می توانید:

 • با ارسال رزومه برای متقاضیان نصب اعلام حریق به استخدام آن ها درآیید.
 • با فروشگاه های تجهیزات اعلام حریق تعامل برقرار کنید.
 • با ثبت نام و معرفی خود در سایت هایی مانند استادکار و آچاره به درآمدزایی و جذب مشتری بپردازید.
 • با مشاغل مرتبط با نصب سیستم اعلام حریق مثل نصاب دوربین مداربسته ، آیفون تصویری و درب های اتوماتیک و همچنین نصاب پله برقی و آسانسور و..... ارتباط برقرار کنید.
 • با مدیران ساختمان، مدیران پروژه، مهندسین ساختمان، مسئولان خرید در پروژه های ساختمانی لینک سازی کنید.
 • به عنوان مدرس به تدریس مباحث مرتبط با نصب اعلام حریق به صورت عمومی و خصوصی بپردازید.
 • تبلیغ تراکتی و برچسبی در نزدیکی مغازه های تجهیزات اعلام حریق، ساختمان های در حال ساخت، پایگاه های آتش نشانی و .... چاپ کنید.
 • علاوه بر موارد ذکر شده دقت و کیفیت ارائه خدمات، ارائه قیمت های مناسب و رقابتی از دیگر عوامل تاثیر گذار برای موفقیت در این شغل می باشد.
 • ۱- آیا پس از پایان دوره آموزش نصب اعلام حریق مدرک معتبر صادر می شود؟

  پاسخ: بله پس از اتمام دوره مدرک آموزشگاه به صورت رایگان صادر می شود.

  ۲-منظور از تضمینی بودن دوره نصب اعلام حریق چیست؟

  پاسخ: یعنی در صورت عدم یادگیری شما می توانید به صورت رایگان در دوره بعدی شرکت کنید.

  ۳-چه تایمی بعد از ثبت نام دوره نصب اعلام حریق شروع می شود؟

  پاسخ:حداکثر بعد از دو هفته بعد از پیش ثبت نام دوره شروع می شود.

  ۴-چرا بهتر است کارآموزان دوره آموزشی نصب اعلام حریق را در آموزشگاه فنی برق بگذرانند؟

  پاسخ: زیرا آموزشگاه فنی برق از تخصصی ترین مراکز آموزشی در زمینه آموزش های فنی زیر نظر سازمان فنی حرفه ای می باشد و از ویژگی آن :
  ارائه پکیج کامل آموزشی در پایان دوره ها
  ارائه خوابگاه نزدیک به محل آموزشگاه
  دارای کادر آموزشی متخصص و مجرب
  پشتیبانی نامحدود هنرجویان بعد از اتمام دوره توسط اساتید
  ارائه جزوه و فایل آموزشی دوره مربوطه
  مشاوره و راهنمایی در زمینه راه اندازی شغل
  دسترسی آسان به آموزشگاه توسط وسایل نقلیه عمومی

  ۵-چگونه افراد شاغل می توانند در دوره نصب اعلام حریق شرکت کنند؟

  پاسخ : افراد شاغل می توانند دوره آموزشی نصب اعلام حریق را در روزهای تعطیل و آخر هفته با هماهنگی و برنامه ریزی قبلی شرکت کنند.

  ۶-آیا آموزشگاه فنی برق شرایط پذیرش کارآموزان شهرستانی را دارد؟

  پاسخ : بله ، کارآموزان شهرستانی می توانند دوره آموزشی مدنظر را به درخواست خود در پایان هفته و حتی در طول هفته به صورت فشرده بگذرانند و همچنین در صورت نیاز به خوابگاه های اطراف آموزشگاه معرفی می شوند.

  ۷-آیا در پایان دوره نصب اعلام حریق می توان وارد بازار کار شد؟

  پاسخ: بله با توجه به این که سرفصل های آموزشی این دوره مطابق با نیاز بازار کار طراحی شده است و پس از اتمام دوره کارآموزان می توانند با آمادگی کامل وارد بازار کار شوند.

  دوره نصب اعلام حریق

  نصب اعلام حریق امروزه در ساختمان ها برای جلوگیری از آتش سوزی و ایجاد حریق اجباری بوده و این موضوع بازار کار نصب سیستم اعلام حریق را پر رونق کرده است. نصب و راه اندازی سیستم اعلام حریق امری تخصصی بوده و برای نصب صحیح آن لازم است تا آموزش اعلام حریق را به صورت تخصصی دیده باشید. شرکت در دوره نصب سیستم اعلام حریق یکی از بهترین راه هایی است که از طریق آن می توانید صفر تا صد نصب و راه اندازی سیستم اعلام حریق را برای انواع ساختمان ها یاد بگیرید.

  آموزشگاه فنی برق یکی از بهترین آموزشگاه اعلام حریق در کشور است که به صورت تخصصی و زیر نظر اساتیدی مجرب، دوره اعلام حریق را برگزار می نماید. آموزشها در کلاس آموزش نصب اعلام حریق این آموزشگاه به صورتی است که تمام کارآموزان به صورت عملی مراحل نصب اعلام حریق را تمرین می کنند. با شرکت در دوره آموزشی نصب اعلام حریق می توانید انواع برند اعلام حریق از جمله زیتکس، آریاک، سایان و غیره را نصب و راه اندازی کنید.

  آموزش اعلام حریق متعارف

  سیستم اعلام حریق متعارف سیستمی قدیمی است و از دکتور دود، حرارتی، آژیر، فلاشر، شستی اعلام حریق تشکیل شده است. این سیستم با وجود قدیمی بودن اما به دلیل کاربردهای بسیاری که دارد در بسیاری از مکان ها مورد استفاده قرار می گیرد. زون بندی محیط مهم ترین موضوعی است که برای نصب سیستم اعلام حریق متعارف باید به آن توجه داشته باشید.

  اگر قصد نصب سیستم اعلام حریق در ساختمان های یک طبقه و ویلایی را دارید بایستی هر خانه را به عنوان یک زون مد نظر قرار دهید در ساختمان های چند طبقه هر طبقه یک زون در نظر گرفته می شود همچنین موتورخانه، اتاقک آسانسورو پله های اضطراری هر یک به عنوان یک زون شناخته می شوند. دقت داشته باشید که مساحت هر زون از 2000 متر مربع بیشتر نباشد و طول آن نیز از 3000 متر نباید بیشتر باشد. برای کارکرد بهتراعلام حریق بهتر است اجزا هر زون بین 20 تا 24 ساعته باشد. در سیستم اعلام حریق متعارف هر زون از منطقه ای خاص محافظت کرده و شامل دتکتور و شاسی یا هر دو می باشد.

  یکی از دیگر موضوعات مهم که در نصب اعلام حریق باید به آن توجه داشته باشید انتخاب نوع سیم است. توجه داشته باشید در صورتی که سیم به درستی انتخاب نشود سیستم اعلام حریق به خوبی کار نخواهد کرد. همچنین سیم کشی در سیستم های اعلام حریق متعارف به صورت انشعابی و ستاره ای است.

  نصب و راه اندازی سیستم اعلام حریق مستلزم رعایت نکات بسیاری است. در دوره آموزش نصب اعلام حریق متعارف آموزشگاه فنی برق صفر تا صد طریق نصب اعلام حریق به صورت عملی به شما آموزش داده می شود.

  نقشه نصب اعلام حریق

  یکی از مهم ترین موضوعات هنگام نصب اعلام حریق طراحی نقشه نصب اعلام حریق است. این موضوع از اهمیت بسیاری برخودار است زیرا پس از طراحی نقشه اعلام حریق مشخص می شود که چند زون داریم، هر زون چند دتکتور و شاسی دارد. سیم کشی اعلام حریق به چه صورت باید باشد. بنابراین یکی از مهارت های مهمی که برای نصب سیستم اعلام حریق باید به آن تسلط داشته باشید مهارت در نقشه کشی و نقشه خوانی اعلام حریق است طوری که به بهترین صورت ممکن اعلام حریق نصب و عمل کند. طراحی نقشه نصب اعلام حریق همچنین نقشه خوانی از سرفصل های مهمی است که دوره نصب اعلام حریق آموزشگاه فنی برق به طور کامل به شما آموزش داده می شود.

  آموزش نصب اعلام حریق زیتکس

  زیتکس یکی از برندهای معروف اعلام حریق است که به دلیل عملکرد خوبی که دارد امروزه در بیشتر ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین آموزش نصب اعلام حریق زیتکس از موضوعات مهمی است که برای ورود به بازار کار این رشته باید دیده باشید. نصب اعلام حریق زیتکس مراحل گوناگونی دارد، نقشه خوانی، نصب دتکتورها، نصب شاسی و نصب آژیر از مهم ترین مراحلی است که برای نصب صحیح این سیستم اعلام حریق باید انجام دهید. انجام هر یک از این مراحل به دقت بالایی نیاز دارد و در صورت انجام اشتباه سیستم اعلام حریق عملکرد خوبی نخواهد داشت.

  نصب تجهیزات در اعلام حریق زیتکس بر اساس استاندارد BS 5839 و کابل کشی مطابق با استاندارد BS 6207 است. کابل ها هنگام سیم کشی اعلام حریق زیتکس به دو گروه تقسیم می شوند. گروه اول کابل هایی هستند که پس از آنکه حریق شناسایی شد مورد استفاده نمی شوند کابل های مربوط به دتکتور و شستی مربوط به این گروه هستند. گروه دوم مربوط به کابل هایی هستند که بعد از حریق استفاده می شود، کابل منبع تغذیه، آژیر و چراغ جز کابل های گروه دوم هستند. دقت داشته باشید که اگر امکان ساییدگی و ضربه در کابل ها وجود دارد حتما آنها را عایق بندی مناسب کنید.

  آموزش نصب اعلام حریق آریاک، سایان و غیره

  سیستم های اعلام حریق با برندهای گوناگونی به بازار عرضه می شوند. اگر می خواهید یک نصاب حرفه ای اعلام حریق باشید بایستی بتوانید انواع برند اعلام حریق را نصب و راه اندازی کنید. آریاک و سایان از دیگر برندهای معروف اعلام حریق هستند که تقاضا برای نصب آنها بسیار است. اگر نصب اعلام حریق را به صورت اصولی یاد گرفته باشید برای شما فرقی نخواهد کرد که اعلام حریق از چه برندی باشد شما می توانید انواع برند را نصب و راه اندازی کنید.

  آموزش ها در دوره اعلام حریق آموزشگاه فنی برق به گونه است که شما به صورت اصولی آموزش کامل نصب اعلام حریق را یاد بگیرید. این موضوع باعث می شود تا پس از پایان یافتن دوره بتوانید انواع برند اعلام حریق از قبیل آریاک، سایان، زیتکس، تسلا، سنس، زتا، جنت، زیمنس، جی اس تی، تله تک، ویستا، سینکلن، آپولو و غیره را نصب و راه اندازی کنید.

  مدرک رسمی فنی و حرفه ای
  نماداعتمادالکترونیک

  آدرس خوابگاه ها

  اقامتگاه سرزمین خورشید :بلوار کشاورز نرسیده به جمالزاده سمت غرب نبش کوچه سهیل پلاک 1 طبقه اول تا پنجم

  اقامتگاه سالار : خیابان فرصت شیرازی بعد از تقاطع جمالزاده پلاک 26

  اقامتگاه حدیقمیدان انقلاب کارگرشمالی کوچه رستم

  اقامتگاه البرز:میدان انقلاب کارگرشمالی کوچه رستم اقامتگاه گل، میدان انقلاب کارگرشمالی کوچه رستم

  آموزش هدفمند فنی و حرفه ای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.