آموزش تنظیم موتور خودرو

آموزش تنظیم موتور خودرو که به ان تون آپ هم می گویند از دوره های پرکاربرد مکانیک خودرو است. هدف از تنظیم موتور افزایش راندمان و کارایی خودرو است که اگر توسط فرد غیر متخصص انجام شود شاید نتیجه عکس بدهد. از انجایی که کار تنظیم موتور تخصصی است و نیاز به دانش فنی دارد هر کسی قادر به انجام نیست. از همین رو آموزشگاه فنی برق دوره آموزش تنظیم موتور خودرو را به صورت عملی و زیر نظر اساتید برجسته بازار کار برگزار می کند.در دوره تنظیم موتور فنی حرفه ای هنرجو کار با ابزارهای مختلف جهت تنظیم موتور را یاد گرفته و روش اصولی تنظیم موتور را خواهد آموخت. هدف این آموزشگاه از برگزاری دوره تنظیم موتور ورود نیروی متخصص به بازار کار می باشد.

مشاهده سرفصل ها
 آموزش تنظیم موتور خودرو
چرا فنی برق

آموزش کاملا عملی تجدید دوره در صورت عدم یادگیری پشتیبانی نامحدود برگزاری کلاس های آخر هفته

سازمان فنی و حرفه ایمجوز از سازمان فنی و حرفه ای نماد اعتماد الکترونیکنماد اعتماد الکترونیک خوابگاه هنرجویانخوابگاه برای هنرجویان تضمین بازگشت وجهتضمین بازگشت وجه

پیش ثبت نام

هزینه دوره آموزش تنظیم موتور خودرو

پشتیبانی ویژهپشتیبـانی ویـژه مشاوره شغلیمشاوره بازاریابی

3000000 تومان
2100000 تومان 30٪ تخفیف
مشاهده سرفصل ها
شهریه دوره: 3,000,00030 %
شهریه با تخفیف: 2,100,000
درخواست مشاوره

سرفصل های دوره فنی حرفه ای تنظیم موتور خودرو

 • آموزش کامل سیستم سوخت رسانی (پمپ بنزین،ریل سوخت،دیافراگم فشار شکن و سوزن انژکتورها)
 • آموزش کار با دستگاه دیاگ
 • آموزش تست عملگری با دیاگ
 • آموزش کامل سیستم جرقه زنی (کویل ،شمع و وایر)
 • عیب یابی و رفع عیب سیستم سوخت رسانی
 • عیب یابی و رفع عیب سیستم جرقه زنی
 • آموزش پاک کردن خطاهای ایسیو
 • آموزش ریست ایسیو با دیاگ
 • خواندن کدهای خطای سنسور اکسیژن،سنسور مپ،سنسور دریچه گاز،استپر موتور و سنسور دور موتور و رفع عیوب سنسورها ​
 • آموزش پارامتر خوانی
 • آموزش تست سلامت سیم کشی سنسورها
 • آموزش مدار و نقشه سنسورها
 • آموزش باز و بست قطعات انژکتوری روی خودرو و کار کردن بر روی خودرو
 • آموزش عیب یابی دریچه گاز
نام دورهشهریهتاریخ شروعتناوب دوره
آموزش تنظیم موتور خودرو
2100000 تومان
۱۵ هر ماههر یک ماه

همین حالا ثبت نام کنید!

  لطفا شماره تماس را بدرستی وارد کنیدبه خوابگاه نیاز دارم.

  دوره های مرتبط با این رشته:

  آموزش سیستم های انژکتوری و دیاگآموزش تخصصی موتور خودوروهای داخلیآموزش تخصصی تنظیم موتورآموزش مکانیک خودرو درجه 1آموزش مکانیک خودرو درجه 2

  بازار کار تنظیم موتور خودرو

  تنظیم موتور به یکی از بخش های ضروری خودرو تبدیل شده که در صورت رعایت آن راندمان و کارایی خودرو بالا رفته و همچنین با کم شدن میزان آلایندگی خودرو به حفظ محیط زیست و کم کردن آلودگی هوا کمک فراونی میکند. همچنین تنظیم موتور به یکی از بخش های مهم در معاینه فنی تبدیل شده که حتما باید انجام شود. این موارد نشان از اهمیت این شغل و بازار کار عالی آن می دهد، برای موفقیت و کسب درآمد از بازار کار این شغل توصیه می کنیم:

 • تعامل و همکاری با مراکز معاینه فنی خودرو داشته باشید.
 • تبلیغات در سایت های معتبر همچون دیوار و شیپور و شبکه های اجتماعی همچون تلگرام و اینستاگرام را فراموش نکنید.
 • با مشاغل مرتبط با تنظیم موتور خودرو مانند نمایشگاه های خودرو، شرکت های وارد کننده ماشین های سبک و سنگین، مهندسان الکترونیک و برق ماشین ، برق کار ماشین و ..... تعامل برقرار کنید..
 • تبلیغ تراکتی و برچسبی در اطراف بازار لوازم یدکی خودرو، نمایشگاهای خودرو ... را فراموش نکنید.
 • برای شرکت ها متقاضی جدید متخصص تنظیم موتور خودرو روزمه ارسال کرده و به استخدام آن ها درآیید.
 • علاوه بر موارد ذکر شده برای موفقیت در این شغل کیفیت ارائه خدمات، قیمت مناسب و رقابتی، خوش قول و سرعت عمل داشتن، بالا بردن دانش ومهارت را فراموش نکنید.
 • ۱- آیا پس از پایان دوره آموزش تنظیم موتور مدرک معتبر صادر می شود؟

  پاسخ: بله پس از اتمام دوره مدرک آموزشگاه به صورت رایگان صادر می شود.

  ۲-منظور از تضمینی بودن دوره تنظیم موتور چیست؟

  پاسخ: یعنی در صورت عدم یادگیری شما می توانید به صورت رایگان در دوره بعدی شرکت کنید.

  ۳-چه تایمی بعد از ثبت نام دوره شروع می شود؟

  پاسخ:حداکثر بعد از دو هفته بعد از پیش ثبت نام دوره شروع می شود.

  ۴-چرا بهتر است کارآموزان دوره آموزشی تنظیم موتور را در آموزشگاه فنی برق بگذرانند؟

  پاسخ: زیرا آموزشگاه فنی برق از تخصصی ترین مراکز آموزشی در زمینه آموزش های فنی زیر نظر سازمان فنی حرفه ای می باشد و از ویژگی آن :
  ارائه پکیج کامل آموزشی در پایان دوره ها
  ارائه خوابگاه نزدیک به محل آموزشگاه
  دارای کادر آموزشی متخصص و مجرب
  پشتیبانی نامحدود هنرجویان بعد از اتمام دوره توسط اساتید
  ارائه جزوه و فایل آموزشی دوره مربوطه
  مشاوره و راهنمایی در زمینه راه اندازی شغل
  دسترسی آسان به آموزشگاه توسط وسایل نقلیه عمومی

  ۵-چگونه افراد شاغل می توانند در دوره تنظیم موتور شرکت کنند؟

  پاسخ : افراد شاغل می توانند دوره آموزشی تنظیم موتور را در روزهای تعطیل و آخر هفته با هماهنگی و برنامه ریزی قبلی شرکت کنند.

  ۶-آیا آموزشگاه فنی برق شرایط پذیرش کارآموزان شهرستانی را دارد؟

  پاسخ : بله ، کارآموزان شهرستانی می توانند دوره آموزشی مدنظر را به درخواست خود در پایان هفته و حتی در طول هفته به صورت فشرده بگذرانند و همچنین در صورت نیاز به خوابگاه های اطراف آموزشگاه معرفی می شوند.

  ۷-آیا در پایان دوره تنظیم موتور می توان وارد بازار کار شد؟

  پاسخ: بله با توجه به این که سرفصل های آموزشی این دوره مطابق با نیاز بازار کار طراحی شده است و پس از اتمام دوره کارآموزان می توانند با آمادگی کامل وارد بازار کار شوند.

  آموزش تنظیم موتور ماشین

  تنظیم موتور به مجموعه فعالیت هایی گفته می شود که با انجام آنها وضعیت خودرو بررسی و عملکرد آن بهتر خواهد بود. تنظیمات خودرو به مرور زمان دچار مشکل می شود به طور مثال مصرف سوخت افزایش پیدا می کند، خودرو بد استارت می خورد، ماشین به سختی روشن می شود، شتاب خودرو کم می شود، از اگزوز دود سیاهی خارج می شود، از موتور صداهای غیرعادی شنیده می شود و خودرو نیز به تنظیم موتور پیدا می کند.

  تنظیم موتور خودرو مستلزم انجام فعالیت های گوناگونی است. طی تنظیم موتور بایستی عیوب خودرو شناسایی و سیستم های برق، سوخت رسانی و هوا بررسی شود. انجام کلیه این امور نیاز به آموزش تنظیم موتور خودرو به صورت حرفه ای و تخصصی دارد. که در دوره تنطیم موتور آموزشگاه فنی برق به صورت تخصصی صفر تا صد تنظیم موتور خودرو به شما آموزش داده می شود.

  چرا باید موتور ماشین را تنظیم کنیم؟

  موتور ماشین بنا به دلایل گوناگونی از قبیل خراب شدن قطعات، بروز مشکل در برق خودرو، خراب شدن و خوب کار نکردن سنسورها، خوب کار نکردن دریچه گاز و پمپ بنزین خوب کار نکرده و به تنظیم موتور نیاز دارد.

  بروز این موارد در خودرو عملکرد خودرو را با مشکلاتی روبه رو می کند و در بسیاری از مواقع باعث روشن شدن چراغ چک آن می شوند. که در چنین شرایطی با تنظیم موتور می توانید مشکلات ایجاد شده در خودرو را شناسایی و رفع نمایید.

  تنظیم موتور خودرو فواید بسیاری برای خودرو دارد به طور مثال با تنظیم موتور خودرو مصرف سوخت کاهش پیدا می کند، شتاب خودرو بیشتر می شود، موتور خودرو عملکرد بهتری خواهد داشت، سر و صدا موتور کمتر خواهد شد، آلایندگی های ایجاد شده در خودرو کمتر خواهد شد، قظعات خودرو طول عمر بیشتری خواهند داشت و به طور کلی هزینه تعمیرات خودرو کمتر خواهد بود.

  آموزش تنظیم موتور خودرو با دیاگ

  تنظیم موتور خودرو از مراحل گوناگونی تشکیل شده است، برای تنظیم موتور خودرو در اولین مرحله بایستی خودرو را دیاگ زده و از این طریق مشکل را شناسایی کنید. با دیاگ زدن خودرو مشخص می شود که آیا به تنظیم موتور نیاز است یا خیر.

  بعد از انجام دیاگ لازم است سیستم برق، سوخت رسانی و هوا را بررسی کنید.

  بروز مشکل در سنسورهای هوا و دمای هوا می توانند باعث خوب کار نکردن خودرو شوند بنابراین برای تنظیم موتور لازم است این سنسورها را بررسی و آنها را شستشو دهید.

  خراب شدن شمع ها یکی از دیگر مواردی است که باعث اختلال در عملکرد موتور می شود. بنابراین هنگام تنظیم موتور شمع ها بررسی در صورت معیوب شدن آنها را تعویض کنید.

  یکی از دیگر مراحل مهم هنگام تنظیم موتور خودرو شستشو انژکتور است.

  وجود درز در منیفولد هوا و دریچه گاز باعث ورود آلاینده ها به این بخش شده و رسوباتی در این قطعات ایجاد می کند که این موضوع باعث اختلال در موتور خودرو می شود.

  بررسی سلامت سوپاپ ها، بررسی رگولاتور سوخت، بررسی سیستم برق، بررسی سیستم سوخت، بررسی سیستم خنک کننده برخی از دیگر مواردی است که هنگام تنظیم موتور خودرو باید مورد توجه قرار گیرد.

  علاوه بر این لازم است کدهای خطا دستگاه دیاگ را بررسی و رفع نمایید.

  توجه داشته باشید که تنظیم موتور خودرو امری تخصصی است و هر تعمیرکار خودرویی از پس انجام آن بر نمی آید. انجام مراحل تنظیم موتور خودرو نیاز به آموزش حرفه ای تنظیم موتور خودرو دارد که در دوره تنظیم موتور ماشین به طور کامل صفر تا صد تنظیم موتور ماشین آموزش داده می شود.

  آموزش تنظیم موتور پراید، 405، 206، خودرو خارجی و ماشین سنگین

  تنظیم موتور خودرو بر روی انواع خودروها از قبیل خودروهای خارجی، ماشین های سنگین، پراید، پژو و غیره انجام می شود. مراحل تنظیم موتور خودروها تفاوتی با هم نداشته و اصول آنها یکی است. بنابراین اگر آموزش تنظیم موتور ماشین را به صورت حرفه ای دیده باشید می توانید از پس تنظیم موتور انواع خودرو داخلی، خارجی و ماشین سنگین برآیید.

  در آموزشگاه فنی برق، دوره آموزشی تنظیم موتور خودرو به صورتی برگزار می شود که پس از اتمام دوره بتوانید تنظیم موتور را بر روی انواع خودرو انجام دهید. با شرکت در این دوره فرقی نمی کند که خودرو معیوب داخلی باشد یا خارجی شما می توانید با تنظیم موتور عملکرد خودرو را بهبود ببخشید.

  دوره آموزش تنظیم موتور تهران

  آموزشگاه فنی برق یکی از معتبرترین آموزشگاه های فنی حرفه ای در تهران است که به صورت تخصصی و کاملا عملی کلاس های آموزش تنظیم موتور را در تهران برگزار می نماید.

  در دوره تنظیم موتور خودرو این آموزشگاه از پایه مباحث مربوط به تنظیم موتور خودرو به شما آموزش داده می شود. در این دوره آموزش نحوه کار با دستگاه دیاگ و نحوه رفع خطاهای ایسیو را یاد می گیرید. همچنین با نحوه عیب یابی و تعمیر سیستم سوخت رسانی و جرقه زنی آشنا می شوید. آموزش پارامتر خوانی، رفع مشکلات سنسورهایخ خودرو و نحوه باز و بسته کردن قطعات انژکتوری از دیگر مباحثی است که در این دوره آموزش داده می شود.

  کلیه آموزش ها در کلاس تنظیم موتور آموزشگاه فنی برق به صورت عملی است. بنایراین طی دوره می توانید مباحث را به صورت عملی تمرین و رفع اشکال کنید.

  مدرک رسمی فنی و حرفه ای
  نماداعتمادالکترونیک

  آدرس خوابگاه ها

  اقامتگاه سرزمین خورشید :بلوار کشاورز نرسیده به جمالزاده سمت غرب نبش کوچه سهیل پلاک 1 طبقه اول تا پنجم

  اقامتگاه سالار : خیابان فرصت شیرازی بعد از تقاطع جمالزاده پلاک 26

  اقامتگاه حدیقمیدان انقلاب کارگرشمالی کوچه رستم

  اقامتگاه البرز:میدان انقلاب کارگرشمالی کوچه رستم اقامتگاه گل، میدان انقلاب کارگرشمالی کوچه رستم

  آموزش هدفمند فنی و حرفه ای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.