آموزش جوشکاری

دوره آموزش جوشکاری بدلیل بازار کار خوب و درآمد عالی که دارد یکی از محبوب ترین دوره های آموزشگاه فنی برق است و طرفداران زیادی دارد. کاربرد جوشکاری در صنایع مختلف از جمله خودروسازی، کشتی سازی، الکترونیک، سازه های جوشی نشان از بازار کار خوب این حرفه دارد. آموزش جوشکاری حرفه ای به صورت تخصصی نیاز به زمان زیادی دارد و باید چندین سال زمان صرف آموزش کامل جوشکاری کرد. یکی از راه های آموزش سریع جوشکاری شرکت در دوره آموزش جوشکاری فنی حرفه ای است که توسط آموزشگاه فنی برق آموزش داده می شود.در دوره جوشکاری هنرجو با آموزش جوشکاری برق SMAW، جوشکاری CO2 و جوشکاری آرگون به صورت عملی آشنا شده و در پایان دوره مدرک فنی و حرفه ای جوشکاری آموزشگاه به هنرجویان ارائه می شود.همچنین آموزشگاه جوشکاری فنی برق متعهد میشود تا چندین سال پشتیبانی خود را از هنرجویان به عمل آورد.

مشاهده سرفصل ها
 آموزش آموزش جوشکاری
چرا فنی برق

آموزش کاملا عملی تجدید دوره در صورت عدم یادگیری پشتیبانی نامحدود برگزاری کلاس های آخر هفته

سازمان فنی و حرفه ایمجوز از سازمان فنی و حرفه ای نماد اعتماد الکترونیکنماد اعتماد الکترونیک خوابگاه هنرجویانخوابگاه برای هنرجویان تضمین بازگشت وجهتضمین بازگشت وجه

پیش ثبت نام

هزینه دوره آموزش جوشکاری

پشتیبانی ویژهپشتیبـانی ویـژه مشاوره شغلیمشاوره بازاریابی

17200000 تومان
13000000 تومان 30٪ تخفیف
مشاهده سرفصل ها
شهریه دوره: 17,200,00030 %
شهریه با تخفیف: 13,000,000
درخواست مشاوره

سرفصل های دوره آموزش جوشکاری

 • شناخت دستگاه های مختلف جوشکاری
 • آشنایی با فرایندهای مختلف جوشکاری
 • آموزش جوشکاری الکترود دستی (SMAW)
 • آشنایی با روش های تامین حرارت و جوشکاری
 • آموزش جوشکاری سه پری تک پاس، چند پاس، سرازیر، سربالا سه پاس، سقفی و جوشکاری اتصال لوله به صفحه
 • اتصال زاویه خارجی، اتصال سر به سر، اتصال لب روی هم، پوششی زیکزاک، آموزش جوشکاری پوششی خطی
 • آموزش انواع لبه سازی و خصوصیات آن، آشنایی با انواع موقعیت های جوشکاری، آموزش برقراری جوش و ایجاد خط جوش، آموزش برقراری قوس و ایجاد خال جوش
 • آموزش نحوه نام گذاری الکترود، شناخت دمش قوی و روش جبران آن، بررسی خاصیت تمیزکاری قوس، شناخت انواع جریان و قطبیت در جوشکاری
 • آموزش جوشکاری آرگون (TIG)
 • آشنایی با پارامترهای فرایند TIG
 • شناخت انواع الکترود تنگستن
 • آشنایی با انواع گازهای محافظ
 • آموزش راه اندازی و تنظیم دستگاه های TIG
 • آموزش جوشکاری اتصال لبه گردان
 • اموزش جوشکاری اتصال روی هم،اتصال زاویه خارجی
 • آموزش جوشکاری TIG بدون فیلتر
 • آموزش جوشکاری ورق های فولادی در حالت 1G،2F,3F,4F
 • دوره آموزش جوشکاری CO2 (جوشکاری MAG,MIG)
 • شناخت انواع گازهای محافظ در جوشکاری
 • آموزش ایجاد خط جوش
 • آموزش کار با HEATER و قسمتهای مختلف آن
 • آموزش پارامترهای فرایند جوش co2 (MIGM,MAG)
 • آموزش جوشکاری اتصال زاویه خارجی،آموزش جوشکاری اتصال سربه سر 1G،آموزش جوشکاری اتصال لب روی هم
 • آموزش جوشکاری اتصال سه پری چند پاس زیکزاک 2F، آموزش جوشکاری اتصال سه پری تک پاس در وضعیت افقی 2F
 • آموزش جوشکاری اتصال سه پری سرازیر 3F و سقفی 4F
 • آموزش جوشکاری سربالا چند پاس 3F
نام دورهشهریهتاریخ شروعتناوب دوره
آموزش جوشکاری
13000000 تومان
۱۵ هر ماههر یک ماه

همین حالا ثبت نام کنید!

  لطفا شماره تماس را بدرستی وارد کنیدبه خوابگاه نیاز دارم.

  دوره های مرتبط با این رشته:

  آموزش جوشکاری الکترود دستی (SMAW)آموزش جوشکاری فلزات رنگیآموزش جامع جوشکاریآموزش بازرسی جوشآموزش جوشکاری CO2 (جوشکاری MAG,MIG)

  ۱- آیا پس از پایان دوره جوشکاری مدرک معتبر صادر می شود؟

  پاسخ: بله پس از اتمام دوره مدرک آموزشگاه به صورت رایگان صادر می شود.

  ۲-منظور از تضمینی بودن دوره آموزش جوشکاری چیست؟

  پاسخ: یعنی در صورت عدم یادگیری شما می توانید به صورت رایگان در دوره بعدی شرکت کنید.

  ۳-چه تایمی بعد از ثبت نام دوره شروع می شود؟

  پاسخ:حداکثر بعد از دو هفته بعد از پیش ثبت نام دوره شروع می شود.

  ۴-چرا بهتر است کارآموزان دوره آموزشی موتور خودروهای داخلی را در آموزشگاه فنی برق بگذرانند؟

  پاسخ: زیرا آموزشگاه فنی برق از تخصصی ترین مراکز آموزشی در زمینه آموزش های فنی زیر نظر سازمان فنی حرفه ای می باشد و از ویژگی آن :
  ارائه پکیج کامل آموزشی در پایان دوره ها
  ارائه خوابگاه نزدیک به محل آموزشگاه
  دارای کادر آموزشی متخصص و مجرب
  پشتیبانی نامحدود هنرجویان بعد از اتمام دوره توسط اساتید
  ارائه جزوه و فایل آموزشی دوره مربوطه
  مشاوره و راهنمایی در زمینه راه اندازی شغل
  دسترسی آسان به آموزشگاه توسط وسایل نقلیه عمومی

  ۵-چگونه افراد شاغل می توانند در دوره آموزش جوشکاری شرکت کنند؟

  پاسخ : افراد شاغل می توانند دوره آموزشی موتور خودروهای داخلی را در روزهای تعطیل و آخر هفته با هماهنگی و برنامه ریزی قبلی شرکت کنند.

  ۶-آیا آموزشگاه فنی برق شرایط پذیرش کارآموزان شهرستانی را دارد؟

  پاسخ : بله ، کارآموزان شهرستانی می توانند دوره آموزشی مدنظر را به درخواست خود در پایان هفته و حتی در طول هفته به صورت فشرده بگذرانند و همچنین در صورت نیاز به خوابگاه های اطراف آموزشگاه معرفی می شوند.

  توضیحات کاربردی و آموزشی

  آموزش کامل جوشکاری

  جوشکاری انواع گوناگونی دارد، جوشکاری برق، جوشکاری co2، جوشکاری فلزات رنگی برخی از این مهم ترین و پرکاربردترین روش های جوشکاری هستند. اگر می خواهید به صورت حرفه ای وارد بازار کار جوشکاری شوید بایستی با انواع این روش ها آشنایی داشته باشید و تسلط کافی برای جوشکاری برق، فلزات رنگی و co2 داشته باشید. در دوره جوشکاری مجتمع فنی برق آموزش جوشکاری برق، آموزش جوشکاری co2، آموزش جوشکاری فلزات رنگی به صورت تخصصی و کاملا عملی آموزش داده می شود. با شرکت در دوره های این مرکز آموزش سریع جوشکاری خواهید داشت و در مدت زمانی کوتاه مهارت های لازم برای انواع روش های جوشکاری را به دست خواهید آورد.

  بازار کار آموزش جوشکاری چگونه است؟

  جوشکاری از آن دسته از فعالیت هایی است که امروزه در تمامی صنایع مورد استفاده قرار می گیرد. در کارخانه ها، شرکت های نفت، گاز، پتروشیمی، ساخت انواع سازه های فلزی، طراحی و ساخت میز، کابینت، لوازم دکوراتیو، کارگاه های در و پنجره سازی و بسیاری از دیگر مشاغل از این رشته استفاده می شود.

  از طرفی جوشکاری در صنایع مختلف تفاوت چندانی ندارد و اگر شما در یک دوره آموزش جوشکاری حرفه ای شرکت کنید می توانید در تمامی این صنایع مشغول کار شوید. همچنین این رشته در تمامی کشورها و تمام دوره های زمانی از گذشته تا به امروز کاربرد داشته بنابراین اگر آموزش جوشکاری را ببینید و مهارت های این رشته را یاد بگیرید نه تنها در کشور عزیزمان بازار کار خوبی خواهید داشت، بلکه می توانید برای مهاجرت به سایر کشورها نیز اقدام کنید. نتایج آمار و بررسی ها نشان می دهد که تا سال 2020 شغل جوشکاری در کشور امریکا رشدی 15 درصدی داشته است.

  جوشکاری از آن دسته از مشاغلی است که همواره از بازار کار عالی و درآمدزایی برخوردار است. جوشکاری انواع گوناگونی دارد، آرگون، الکترود دستی، co2 و . . . برخی از انواع رایج جوشکاری می باشد. با توجه به اینکه از جوشکاری در صنایع گوناگونی استفاده می شود همچنین با توجه به مهارت محور بودن این شغل و کم بودن تعداد افراد متخصص در این حوزه می توان آینده شغلی عالی برای یک جوشکار متصور شد. بنابراین اگر به دنبال راه اندازی یک کسب و کار پولساز هستید، جوشکاری از بهترین انتخاب های پیش روی شماست.

  چگونه با شرکت در دوره جوشکاری وارد بازار کار جوشکاری شویم؟

  همانطور که اشاره شد جوشکاری امری تخصصی و مهارت محور می باشد. می توان گفت مهم ترین فاکتور برای ورود به بازار کار جوشکاری مهارت است. البته داشتن قدرت تمرکز، دقت در کار، توجه به نکات ایمنی، قدرت بدنی خوبی، مهارت در حفظ تعادل از دیگر فاکتورهای مهمی است که یک جوشکار باید با آن آشنا باشد.

  اگر از علاقه مندان به جوشکاری هستید اما نمی دانید از کجا کار خود را شروع کنید باید بگوییم که شرط لازم برای ورود به بازار کار جوشکاری آموزش صفر تا صد جوشکاری و یادگیری مهارت های این رشته است. در این بخش به بررسی روش هایی ورود به بازار کار جوشکاری می پردازیم. به طور کلی برای آموزش کامل جوشکاری و ورود به این رشته سه روش وجود دارد.

  روش اول: تحصیل در رشته جوشکاری

  تحصیل در رشته جوشکاری یکی از روش هایی است که برای آموزش جوشکاری می توانید انتخاب کنید. در این روش می توانید پس از پایان سال اول دبیرستان در رشته جوشکاری در مراکز کاردانش ادامه تحصیل بدهید و پس از پایان دوره تحصیل 2 تا 3 ساله مدرک جوشکاری دریافت نمایید.

  روش دوم:شاگردی نزد یک استاد جوشکاری

  روش دیگری که برای آموزش جوشکاری جهت ورود به بازار کار این رشته انتخاب کنید، یادگیری از طریق شاگردی نزد یک جوشکار ماهر است. این روش یادگیری به زمانی حداقل یک ساله نیاز دارد ضمن اینکه در این روش مباحث با توجه سفارش های صورت گرفته یادگیری صورت می گیرد و به عبارتی از پایه نیست.

  روش سوم: شرکت در دوره جوشکاری

  روش سوم که جز بهترین روش ها برای آموزش جوشکاری نیز می باشد، یادگیری از طریق شرکت در دوره جوشکاری فنی حرفه ای آن هم در آموزشگاهی معتبر است. در این روش شما به صورت عملی و در کارگاه های مجهز مباحث جوشکاری را یاد می گیرید. ضمن اینکه اساتید نیز از تجربه بالایی برخوردار بوده و می توانید در کنار آنها تمرین و تکرار و رفع اشکال نمایید. از طرفی طول مدت زمان یادگیری در این روش در مقایسه با دو روش دیگر کم بوده و شما در بازه زمانی یک تا دو ماه مهارت های مورد نیاز این شغل را کسب می کنید. همچنین در پایان دوره جوشکاری نیز یک گواهینامه معتبر دریافت کرده و می توانید به کمک آن روزمه ارسال کرده و به استخدام کارخانجات و صنایع درآیید.

  بهترین آموزشگاه جوشکاری

  در قسمت قبل اشاره شد که شرکت در دوره جوشکاری فنی حرفه ای از بهترین روش ها برای آموزش کامل جوشکاری است. اما برای یادگیری جوشکاری در کدام آموزشگاه جوشکاری ثبت نام کنیم. بهترین آموزشگاه جوشکاری برای آموزش سریع جوشکاری آموزشگاهی است که به صورت عملی روش های جوشکاری را به شما آموزش دهد. شما طی دوره جوشکاری بایستی فرصت تمرین و تکرار را داشته باشید و باید بتوانید زیر نظر استاد سرفصل های آموزشی را تمرین و تکرار کنید. علاوه بر این استاد دوره باید تجربه خوبی در زمینه جوشکاری داشته باشد. دقت داشته باشید اگر استاد دوره دانش کافی در این زمینه نداشته باشد زمان و هزینه خود را به هدر خواهید داد. اعتبار آموزشگاه و فعالیت زیر نظر سازمان فنی حرفه ای موضوع دیگری است که آموزشگاه جوشکاری انتخابی باید دارا باشد.

  وظایف و مهارت های مورد نیاز جوشکاری

  شغل جوشکاری از آن دسته از مشاغل مهارت محور است که موفقیت در آن مستلزم آموزش کامل جوشکاری و مهارت های آن است. از آنجایی که یک جوشکار انواع قطعات را به هم متصل می نماید و اشکال هندسی گوناگونی از این طریق ایجاد می نماید بنابراین توانایی تصویر سازی یا هوش تصویری یکی از موضوعات مهمی است که باید از آن برخوردار باشد و بهتر است درک خوبی از اندازه گیری ها و توانایی درک نقشه های طراحی داشته باشد.

  دقت و تمرکز بالا یکی از دیگر مهارت های مورد نیاز برای جوشکاری است. همچنین شما به عنوان یک جوشکار بایستی توانایی جسمانی خوبی برخوردار باشید. دقت داشته باشید که جوشکاری انواع گوناگونی دارد و با توجه به نوع فلزی که قصد جوشکاری دارد یا مکانی که میخواهید در آنجا جوشکاری کنید انتخاب روش متفاوت است. بنابراین یک جوشکار بایستی شناخت خوبی از انواع فلزات داشته باشد، بتوان طرح های فنی را به خوبی خواند و نقشه طراحی آنها را بکشد. آشنایی با انواع روش های جوشکاری و انتخاب بهترین نوع جوش با توجه به کار از دیگر مهارت هایی است که یک جوشکار باید با آن آشنا باشد.

  توانایی کار با ابزارهای سنجش برای بررسی برش ها و اتصالات، توانایی کنترل عملکرد دستگاه های جوشکاری برخی از دیگر مهارت ها و وظایف جوشکار است. در دوره آموزش جوشکاری مجتمع فنی برق در مدت زمانی کوتاه صفر تا صد مهارت های مورد نیاز این شغل به شما آموزش داده می شود.

  فرصت های شغلی جوشکاری

  با توجه به اینکه جوشکاری در تمامی صنایع (نفت، گاز، پتروشیمی، ماشین سازی، کارخانجات، کارگاه ها و غیره) مورد استفاده قرار می گیرد، می توان گفت فرصت های شغلی بسیاری برای آن وجود دارد. برخی از فرصت های شغلی این حرفه که بعد از آموزش جوشکاری می توانید در آنها مشغول فعالیت شوید، عبارتند از:

 • استخدام در شرکت ها و کارخانه های صنعتی مانند شرکت گاز، نفت، پتروشیمی و غیره
 • استخدام در کارخانه های صنعتی مانند خودروسازی، لوازم خانگی، ماشین آلات و غیره
 • کار در کارگاه های صنعتی
 • فعالیت به عنوان جوشکار سیار
 • فعالیت در زمینه در و پنجره سازی
 • فعالیت در زمینه جوشکاری خودرو
 • ساخت انواع میز، کابینت، کمد و لوازم فلزی
 • فعالیت در زمینه لوله کشی گاز و آب و غیره
 • و بسیاری از موارد دیگر
 • درآمد جوشکار چقدر است؟

  همانطور که اشاره شد جوشکاری یکی از مشاغل بسیار تخصصی است. این موضوع باعث شده تا درآمد جوشکاران بسیار بالا باشد. البته هر چه تخصص و مهارت شما در این شغل بیشتر شود و با انواع مدل های جوشکاری آشنا باشید بدون شک تعداد مشتریان شما افزایش یافته و به دنبال آن درآمد شما نیز بیشتر می شود.

  ابزار لازم برای جوشکاری

  انجام صحیح جوشکاری همانند دیگر فعالیت مستلزم در اختیار داشتن ابزار و تجهیزات خاصی است. برخی از مهم ترین ابزار برای جوشکاری عبارتند از:

  1-ماسک

  ماسک یکی از مهم ترین ابزار برای جوشکاری است که به شکل های مختلف دستی، کلاهی، صورتی وجود دارد. استفاده از ماسک از آن جهت اهمیت دارد که هنگام جوشکاری اشعه ماورا بنفش قوی و جرقه هایی تولید می شود که برخورد این جرقه و اشعه به چشم آسیب بسیاری وارد کرده و در برخی از موارد باعث مشکلات بینایی شده است. در روی ماسک های جوشکاری شیشه ای وجود دارد که این شیشه شماره داشته و بایستی مدلی انتخاب شود که هنگام جوشکاری آسیبی به چشم وارد نشود.

  2-عینک

  عینک یکی از دیگر ابزارهای لازم برای جوشکاری است. همانطور که اشاره شد هنگام جوشکاری اشعه ها و جرفه های خطرناکی تولید می شود که برخورد آن ها با چشم آسیب شدیدی به بافت چشم وارد می کند. توجه داشته باشید که عینک های جوشکاری انواع و شماره های گوناگونی دارند، هنگام انتخاب عینک به این نکته باید توجه داشته باشید که دیدن نقاط سفید پس از برداشتن عینک نشان از نامناسب بودن عینک دارد.

  3-دستکش و لباس مخصوص

  از دیگر ابزارهای مهم که پیش از آغاز عملیات جوشکاری باید فراهم کرده باشید، دستکش و لباس مخصوص است. چرا که هنگام جوشکاری این احتمال وجود دارد که براده های فلز بر روی بدن و لباس شما ریخته و باعث سوختگی شود. بنابراین برای جلوگیری از سوختگی حتما از لباس و دستکش جوشکاری استفاده کنید. معمولا لباس کار برای جوشکاری از جنس چرم می باشد تا از بدن شما مراقبت نماید.

  4-گیره های جوشکاری

  گیره یکی از دیگر ابزارهای مهم برای شروع کار جوشکاری است. برای یک جوشکاری تمیز و با کیفیت بسیار مهم است که محل جوشکاری تکان نخورد و ثابت باشد. به کمک گیره محل کار محکم نگه داشته می شود و این موضوع ایمنی کار را افزایش داده و باعث می شود تا قطعه جابه جا نشده و جوشکاری با سرعت و کیفیت بالاتری انجام گیرد.

  5-الکترود

  الکترود یکی از دیگر ابزارهای لازم برای جوشکاری است، می توان گفت بدون الکترود امکان جوشکاری وجود ندارد. با توجه به نوع و فلزی که قصد جوشکاری آن را دارید نوع الکترود انتخابی متفاوت است. به طور مثال الکترود با مفتول فولاد ضدزنگ، فولاد کم کربن، نیکلی و آلومینیومی از انواع الکترود جوشکاری مفتول است. الکترود سلولوزی، الکترود جوشکاری با انواع ضخامت پوشش، الکترود انجماد سریع، الکترود چسبان سریع، الکترود کم هیدروژن برخی از انواع الکترود در جوشکاری است.

  6-دستگاه فرز

  از دیگر ابزار بسیار مهم برای جوشکاری دستگاه فرز است. این دستگاه برای تمیز و صاف کردن فلز قبل از شروع کار جوشکاری، تمیز کردن فلز و تراشیدن تمامی براده های جوشکاری بعد از جوشکاری و برش فلزات استفاده می شود. کاربردهای بسیار این وسیله، سنگ فرز را به یکی از مهم ترین ابزار برای جوشکاری تبدی کرده است. در دوره جوشکاری فنی برق به طور کامل نحوه کار با دستگاه فرز آموزش داده می شود.

  7-ضخامت سنج

  ضخامت سنج از دیگر ابزارهای مهم برای جوشکاری است. این ابزار به شما کمک می کند تا پیش از آغاز جوشکاری ضخامت هر یک از فلزها را بررسی کنید.

  8- مشعل جوشکاری

  مشعل های یکی از دیگر ابزارهای مهم برای جوشکاری هستند، مشعل ها انواع گوناگونی دارند، مشعل های فشار مساوی و انژکتور از انواع پرطرفدار مشعل در جوشکاری هستند که بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. تنظیم و کنترل میزان گاز سوخت رسانی و گاز اکسیژن هنگام جوشکاری از مهم ترین وظایف مشعل ها هنگام جوشکاری است. در دوره آموزش جوشکاری به طور کامل ابزارهای لازم برای جوشکاری معرفی شده و نحوه کار با آنها آموزش داده می شود.

  مدرک رسمی فنی و حرفه ای
  نماداعتمادالکترونیک

  آدرس خوابگاه ها

  اقامتگاه سرزمین خورشید :بلوار کشاورز نرسیده به جمالزاده سمت غرب نبش کوچه سهیل پلاک 1 طبقه اول تا پنجم

  اقامتگاه سالار : خیابان فرصت شیرازی بعد از تقاطع جمالزاده پلاک 26

  اقامتگاه حدیقمیدان انقلاب کارگرشمالی کوچه رستم

  اقامتگاه البرز:میدان انقلاب کارگرشمالی کوچه رستم اقامتگاه گل، میدان انقلاب کارگرشمالی کوچه رستم

  آموزش هدفمند فنی و حرفه ای

  آخرین مقالات سایت

   دیدگاهتان را بنویسید

   نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.