درآمد مکانیک خودرو در ایران، آلمان، کانادا


اگر می خواهید بدانید درآمد مکانیک خودرو در ایران چقدر است و چقدر طول می کشد شخصی که وارد بازار کار مکانیک خودرو می شود به مهارت کافی برسد و بتواند درآمد بالایی کسب کند، همراه ما باشید تا به طور کلی شغل مکانیک خودرو را مورد بررسی قرار دهیم.

درامد مکانیک خودرو

درآمد مکانیک خودرو

درآمد مکانیک خودرو مانند بسیاری از مشاغل آزاد مبلغ ثابت و مشخصی ندارد زیرا به عوامل متعددی بستگی دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم و میانگین مبلغ درآمد این شغل را محاسبه می کنیم.

آموزشگاه فنی برق دوره آموزش مکانیک خودرو را به صورت تضمینی و با ارائه مدرک معتبر در کارگاه های مجهز برگزار می کند. در صورت تمایل به یادگیری این حرفه در دوره مکانیک خودرو شرکت کنید.

 

منطقه جغرافیایی

اینکه شما می خواهید در چه شهر و در چه منطقه ای از آن شهر مشغول به کار شوید، بسیار حائز اهمیت است و تاثیر زیادی بر درآمد شما خواهد گذاشت. مسلما کسب درآمد در شهری که جمعیت کمی دارد نسبت به شهری که پر جمعیت است کمتر خواهد. بنابراین هنگام ورود به بازار کار مکانیک خودرو این نکته را در نظر داشته باشید.

مهارت و تخصص مورد نیاز در مکانیک

مهارت و تخصص

مطمئنا داشتن مهارت و تجربه کاری در این زمینه می تواند تاثیر بسزایی بر درآمد شما داشته باشد زیرا زمانی که مشتری جهت تعمیر خودرو به شما مراجعه می کند انتظار دارد که مشکل پیش آمده را با تجربه و مهارتی که دارید با دقت و در کوتاه ترین زمان ممکن تشخیص و آن را رفع نمایید.

بنابراین با کسب مهارت و تجربه که از طریق فعالیت عملی در این زمینه ایجاد می شود می توانید درآمد خود را افزایش دهید، برای شروع می توانید در یک تعمیرگاه به عنوان شاگرد مشغول به کار شوید، اما در نظر داشته باشید که جهت کسب مهارت از این طریق باید زمان زیادی را صرف کنید.رقابت در مکانیک

وجود رقبا

وجود رقبا در هر حرفه و شغلی انکار ناپذیر می باشد و یکی از عوامل مهمی است که درآمد شما را تحت شعاع قرار می دهد. به عنوان مثال اگر در محدوده ای که تصمیم دارید مشغول فعالیت شوید تعداد زیادی تعمیرگاه وجود داشته باشد، نسبت به مکانی که هیچ تعمیرگاهی در آن وجود ندارد، درآمد بسیار کمتری خواهید داشت. بنابراین برای شروع فعالیت حتما محدوده و منطقه مورد نظر را بررسی کنید و سپس اقدام به اجاره تعمیرگاه کنید.

تایم کاری

بسیار واضح است که هر چقدر ساعت کاری شما بیشتر باشد، درآمد بیشتری کسب خواهید کرد.

مشتری مداری

برقراری ارتباط موثر و کارآمد با مشتریان می تواند افراد مراجعه کننده به تعمیرگاه شما را به مشتریان دائمی تبدیل کند. جذب مشتری از طریق برخورد مناسب یکی از مواردی است که نباید از آن غافل شد و می تواند بر درآمد شما تاثیر مثبتی داشته باشد.

تبلیغات

انجام تبلیغات نیز می تواند یکی از اقدامات موثر بر درآمد باشد. شما می توانید از طریق شبکه های اجتماعی که امروزه مخاطبان زیادی را به خود جلب کرده اند اقدام نمایید. البته از طریق پخش تراکت و چاپ کارت نیز می توانید کار خود را تبلیغ کنید و به شناخته شدن خود کمک کنید و درآمد خود را افزایش دهید.

رقابت

در صورتی که مبلغ کمتری نسبت به رقبا بابت قطعات مصرفی که بر روی ماشین مشتری سوار می کنید، دریافت کنید؛ توانسته اید مشتری را جذب کنید.

داشتن مغازه

در صورتی که برای انجام کار موفق به اجاره مغازه شوید درآمد بیشتری خواهید داشت نسبت به فردی که خود به عنوان پرسنل در تعمیرگاه مشغول به کار شده است. بنابراین سعی کنید مغازه ای را رهن کنید و مشغول به کار شوید. اگر امکان رهن مغازه را به تنهایی ندارید، می توانید با شخصی مطمئن شریک شوید.

چقدر طول می کشد در شغل مکانیکی حرفه ای شویم؟

برای اینکه در شغل مکانیک خودرو حرفه ای و متخصص شوید، نیاز به تمرین و تکرار بسیار است و باید هر روز بر روی خودرو کار کنید تا مهارت لازم را کسب کنید. برای رسیدن به جایگاه حرفه ای شدن حداقل 2 سال زمان لازم است.

علاوه بر تمرین و تکرار هر روزه، تمرکز بر روی هدف نیز بسیار موثر است. در واقع زمانی که هدف شما حرفه ای شدن در شغل مکانیک خودرو است نباید به دیگر رشته های فنی فکر کنید و فقط بر روی مکانیک خودرو متمرکز باشید.

 

 

میزان درآمد مکانیک خودرو در ایران

در حالت اول اگر شما به عنوان مکانیک خودرو در یکی از شرکت های خودروسازی استخدام و مشغول به کار شوید، طبق قانون وزارت کار حقوق دریافت می کنید اما ممکن است بر اساس توانایی شما و صلاح دید کارفرما مبلغی 2 یا 3 برابر حقوق پایه دریافت کنید که کاملا به صورت توافقی می باشد.

در حالت دوم با توجه به مواردی که در میزان درآمد مکانیکی تاثیر گذار بودند و تحقیقاتی که در این حوزه انجام شده است، اگر شما به صورت کاملا مستقل مشغول به کار شوید، درآمدتان 4 الی 6 برابر حقوق پایه وزارت کار خواهد بود.

میزان درآمد مکانیک خودرو در کانادا

اگر تمایل داشته باشید به کانادا مهاجرت کنید و در آن جا مشغول به کار مکانیکی شوید، می توانید درآمد خوبی کسب کنید. به طور کلی میزان متوسط درآمد در کانادا ماهیانه بین 60 تا 100 هزار دلار می باشد.

میزان درآمد مکانیک خودرو در آلمان

آلمان نیز یکی از کشورهایی است که میزان درآمد حاصل از شغل مکانیک در آن نیز بسیار قابل توجه است و پس از مهاجرت به این کشور به راحتی می توانید از درآمد بالای آن بهره مند شوید. به طور کلی میانگین درآمد ماهیانه  64000 تا 85000 یورو در سال می باشد که مبلغ بسیار خوبی است.

کلام آخر

در این مطلب سعی کردیم میزان درآمد حاصل از مکانیک خودرو و عواملی که میزان درآمد این حرفه را تحت تاثیر قرار می دهد را مورد بررسی قرار دهیم. در صورتی که در رابطه با این موضوع سوال یا نظری دارید با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول

1- چگونه وارد حرفه مکانیکی شویم؟

بهترین روش در کوتاه ترین زمان ممکن، شرکت در دوره های آموزشی فنی حرفه ای می باشد که به صورت عملی و صفر تا صدی برگزار می شود.

2- درآمد مکانیک خودرو چقدر است؟

درآمد مکانیک خودرو به عوامل بسیاری بستگی دارد که در متن مقاله به صورت مفصل به آن پرداخته شده است.

3- آینده شغلی مکانیک خودرو به چه صورت است؟

با توجه به تولید و استفاده روز افزون خودرو در جامعه، مسلما این حرفه آینده درخشانی دارد.

4- آیا می توان با فراگیری حرفه مکانیک خودرو در خارج از ایران نیز درآمد خوبی کسب کرد؟

بله، در صورت تمایل می توانید به سایر کشورها از جمله کانادا یا آلمان مهاجرت کنید و از درآمد بالای این حرفه بهره مند شوید.

به این صفحه امتیاز دهید
نویسنده مطلب
کامران سماوات
کامران سماوات

کامران سماوات هستم. 10 سال است که در حوزه اتومکانیک، تعمیر و سرویس خودرو فعالیت میکنم. مطالبی که می نویسم صرفا تجربیات من نیست بلکه زندگی من است.

آخرین مقالات شغل و بازار کار

چگونه در شغل برقکار صنعتی موفق شده و بیشترین درآمد را کسب کنیم؟

چگونه در شغل برقکار صنعتی موفق شده و بیشترین درآمد را کسب کنیم؟

آیا شما از آن دسته افرادی هستید که به شغل های فنی علاقه دارند ؟ اگر پاسخ شما مثبت است باید بدانید که شغل برقکار صنعتی یکی از بهترین انتخاب های شما برای کارهای فنی می باشد. بنابراین در صورتی که علاقه مند ورود به بازار کار شغل برق کار صنعتی هستید یا در این […]...

چگونه در آزمون فنی حرفه ای ثبت نام کنیم؟

چگونه در آزمون فنی حرفه ای ثبت نام کنیم؟

ثبت نام آزمون فنی حرفه ای با توجه به نوع آزمونی که قصد شرکت در آن را دارید متفاوت است. آزمون های فنی حرفه ای به سه دسته هماهنگ، ادواری و آنلاین تقسیم می شوند...

بررسی جامع شغل تعمیرات بردهای الکترونیکی

بررسی جامع شغل تعمیرات بردهای الکترونیکی

شغل تعمیرات بردهای الکترونیکی یکی از بهترین مشاغل درآمدزا در میان مشاغل فنی است که با توجه به اهمیت بردهای الکترونیکی و تخصصی بودن تعمیرات آن از بازار کار عالی برخوردار می باشد.     در صورتی که قصد ورود به مشاغل فنی را دارید به شما اطمینان می دهیم که این شغل از بازار […]...

بازار کار و درآمد هوشمند سازی ساختمان

بازار کار و درآمد هوشمند سازی ساختمان

امروزه بازار کار و درآمد شغل هوشمند سازی ساختمان یکی از مواردی است که به آن توجه ویژه ای می شود و جزء گزینه های انتخابی افرادی است که به دنبال شغل فنی پردرآمد می گردند. دلیل این توجه، پیشرفت تکنولوژی در دنیا و ساخت ساختمان های مدرن و تجهیز آن ها به بروزترین تکنولوژی […]...

دیدگاه کاربران