آموزش جواهر سازی در منزل


بدون شک جواهرسازی از جمله هنرهای بسیار جذاب و سرگرم کننده می باشد و افراد زمانی که بتوانند زیورآلاتی را با دستان خودشان،ابداع کنند پر از شور و شعف خواهند شد.

مطمئنا برای تمامی ما پیش آمده که گاهی به هنگام گذر از ویترین های طلافروشی،نگاه مان به جواهرات آن ها افتاده باشد،در این حال آن زیورآلات را در دست و گردن مان تصور می کنیم.

پس از آن به این فکر می افتیم ساختن آن جواهرات چشم نواز و زیبا،تجربه ی فوق العاده ای خواهد بود؛ممکن است بسیاری از افراد این امر را محال و یا دشوار بپندارند.

و تصور کنند که ساختن زیورآلاتی با فلز و نیز سنگ کار سخت و غیرممکنی است؛ حال آن که امروزه بیشتر افراد بویژه بانوان خانه دار،دست به این اقدام می زنند و جواهراتی بسیار زیبا را پدید می آورند.

در این مقاله می خواهیم شما را با موضوع آموزش جواهرسازی در منزل آشنا کنیم و به شما بگوییم که برای ورود به این کار چه پیش زمینه هایی لازم است.

توصیه ما به کسانی که می خواهند در آینده ای نزدیک در این پیشه اشتغال یابند این است که خواندن این مقاله را از دست ندهند و ما را تا انتها همراهی نمایند.

در صورتی که تصمیم به یادگیری در کلاس های مجهز و حضوری این رشته را دارید می توانید در دوره آموزش طلا سازی فنی حرفه ای در فنی برق ثبت نام نمایید.

آموزش جواهر سازی در منزل

در سال های اخیر بخش اعظمی از افراد تمایل پیدا کرده اند تا این رشته را یاد بگیرند؛زیرا از دیدگاه آنان این امر یک هنر جذاب و سرگرم کننده می باشد و برای افراد ایده پرداز شغلی ایده آل به شمار می آید.

به تازگی آموزش هایی برای یادگیری این فن در منزل دایر شده است و فرد بواسطه شرکت در جلسات و نیز دوره های مرتبط با آن قادر است که به سرعت پیشرفت کند و زیورآلاتی در خور را بسازد.

شما زمانی که این هنر را یاد بگیرید مسیر کاری روشنی خواهید داشت و بعدها می توانید در منزل خود تان کسب و کاری را،راه اندازی کنید و از این طریق به درآمد برسید.

زیرا از قدیم الایام تا به الان طلا در بین مردم جایگاه والایی دارد و با وجود سپری شدن قرن های مختلف،از ارزش آن کاسته نشده بلکه عده ای زیادی از افراد به دنبال خرید و نیز استفاده از آن هستند.

دوره های مرتبط با جواهر سازی به دو صورت آنلاین و نیز حضوری برگزار می شوند و شما با مشارکت در آن ها در مدت زمان اندکی می توانید مهارت های خود را پرورش دهید و ذهن خلاق تان را بارور نمایید.

فرد با آموزش دیدن،می تواند به سرعت و با سرمایه ای کم در منزل خویش به این کار اقدام کند و در آن فردی شناخته شده و حرفه ای شود.

پیش نیازها و مقدمات ورود به رشته جواهر سازی

پیشتر نیز بیان کردیم که جواهرسازی در منزل از جمله مشاغل ایده آل و مناسب می باشد که تمامی افراد با هر مشغله ای که باشند می توانند به آن ورود پیدا کنند و بواسطه این فن درآمدی تصاعدی را کسب نمایند.

 • شما برای وارد شدن به این پیشه، نیازی به هیچ گونه تحصیلات خاصی ندارید و مژده ما به افرادی که می خواهند در مدت زمان کمی این هنر را یاد بگیرند،این است شما چندان کار سختی را نخواهید داشت.
 • از جمله پیش زمینه هایی که در این کار به شما کمک زیادی خواهد نمود،داشتن علاقه و نیز ذوق می باشد؛زیرا فرد زمانی که از روی علاقه دست به کاری بزند،قادر است تمامی سختی های مسیر را تحمل کند.
 • ممکن است هر کاری در ابتدا با ناکامی هایی روبه رو شود اما وقتی شخص به آن پیشه علاقمند باشد،از این فرصت استفاده خواهد کرد و شکست را به پیروزی تبدیل می کند.
 • مورد بعدی که برای ورود به این پیشه باید مورد توجه  قرار گرفته شود شرکت در دوره های مرتبط با جواهرسازی در منزل می باشد؛هنرجو با یادگیری این اصول می تواند مهارت ها و تخصص خویش را افزون بخشد.
 • پس از آموزش دیدن و کسب مدرک،فرد می تواند در منزل خویش کارگاهی کوچک را دایر نماید و کار خویش را آغاز کند.
 • این شغل برای بانوان بسیار مناسب می باشد چرا که می توانند در اوقات فراغت خود علاوه بر سرگرم شدن،درآمدی را نیز به دست آورند.

مزیت های آموزش جواهر سازی در منزل

در سال های اخیر جواهر سازی به هنری محبوب و پرطرفدار تبدیل شده و عده ای بسیاری به این فن رغبت پیدا کرده اند؛امروزه نیز بواسطه مزیت های جواهر سازی در منزل بر تعداد این افراد افزوده شده است.

این مزیت ها عبارتند از:

1-در وهله اول با انجام دادن این کار،دیگر روزهای کسالت باری را تجربه نخواهید کرد بلکه به میزان بالایی شما را درگیر خود خواهد کرد و بدین ترتیب  سرگرم می شوید.

2-علاوه مورد بالا یادگیری این هنر نیز می تواند ذهن شما را خلاق تر نماید و استرس و نگرانی را از درون تان بزداید؛زیرا به تقویت ذهن کمک شایانی می کند.

3-شما با آموزش دیدن این فن می توانید با سرمایه بسیار اندک و تنها تهیه لوازم مورد ضروری و مورد نیاز،کسب و کار خودتان را،راه اندازی کنید و از این کار لذت ببرید.

4-زمانی که مردم با کار شما آشنایی پیدا کردند،هنرتان را گسترش می دهید و شرکت و سازندگان مختلف به شما پیشنهاد کاری خواهند داد.

5-فرد بواسطه اشتغال داشتن به این پیشه در منزل می تواند خودش تایم کاری تعیین کند و در هر ساعتی دست به این کار بزند.

مراحل مختلف جواهر سازی در خانه

مراحلی که فرد باید طی کند تا بتواند به هنر ساخت جواهرات در منزل بپردازد به شرح زیر است:

 1. فرد برای آن که بتواند این کار را شروع نماید می بایست آموزش های مرتبط با آن را پشت سر گذاشته باشد.
 2. توصیه ما به افرادی که تمایل به اشتغال در این رشته را دارند این است که تا حد امکان کار خویش را با وسایل و تجهیزات ارزان قیمت شروع کند.
 3. فرد برای آن که دانش خود را توسعه بخشد در ابتدا قطعات و زیورآلاتی را به عنوان آزمایشی بسازد تا از طریق مشاهده آن ها،نقص و ایرادات خویش را شناسایی کند و به جهت برطرف کردن آن ها بکوشد.
 4. در این مسیر او می تواند از ویدیوهای کمک آموزشی ایده بگیرد و دست به تکنیک های نابی بزند؛در مرحله بعد فرد می بایست با مراحل این کار نیز آشنایی یابد.
  به طور مثال شما بایستی در مورد کاری که قصد انجام آن را دارید،تصمیم گیری هایی را اتخاذ نمایید و اهداف مد نظرتان را در جایی ثبت کنید.
 5. پس از نگاشتن اهداف،طرح مد نظرتان را بر روی کاغذ پیاده سازی کنید تا با نگاه کردن به آن کار خویش را آغاز نمایید؛در انتها به تهیه ابزارهای مورد نیاز جواهر سازی اقدام کنید تا بواسطه آن طرحی جذاب را پدید آورید.

نتیجه گیری

در این مقاله تمام تلاش ما بر این بود تا شما را با آموزش جواهرسازی در منزل آشنا کنیم؛بدون شک با خواندن این مطالب با محبوبیت روزافزون این فن در میان مردم پی برید.

چنان چه سوالی پیرامون این امر دارید،می توانید از طریق پل های ارتباطی مختلف با همکاران مشاوره ما تماس گرفته تا شما را راهنمایی سازند.

به این صفحه امتیاز دهید
نویسنده مطلب
hani teimoori
[last_posts_from_cat]

دیدگاه کاربران