آموزش جوشکاری برق (SMAW)

دوره آموزش جوشکاری برق (SMAW) بدلیل بازار کار خوب و مزایای فراوانی که دارد از دوره های محبوب و کاربردی جوش است. فرایند جوشکاری در این روش به این صورت است که حرارت حاصل از قوس الکتریکی ایجاد شده مابین الکترود مصرفی و قطعه کار، باعث ذوب و ایجاد اتصال می شود. برای تشکیل یک قوس الکتریکی بین الکترود و فلزهای جوش از یک جریان الکتریکی به شکل متناوب یا مستقیم از یک منبع تغذیه جوشکاری استفاده می شود. با توجه به کاربردی بودن این دوره آموزشگاه فنی برق دوره جوشکاری برق (SMAW) را برگزار می کند. در کلاس آموزش جوشکاری برق این آموزشگاه هنرجو با انواع روش های جوشکاری الکترود دستی به صورت عملی آشنا می شوند.ارائه مدرک معتبر فنی و حرفه ای جوشکاری برق یکی از مزایای دوره جوشکاری برق است که در پایان دوره به هنرجو ارائه می شود.

مشاهده سرفصل ها
 آموزش جوشکاری جوشکاری برق (SMAW)
چرا فنی برق

آموزش جوشکاری برق به صورت کاملا عملی تجدید دوره جوشکاری بر ق در صورت عدم یادگیری پشتیبانی نامحدود برگزاری کلاس های آخر هفته

سازمان فنی و حرفه ایمجوز از سازمان فنی و حرفه ای نماد اعتماد الکترونیکنماد اعتماد الکترونیک خوابگاه هنرجویانخوابگاه برای هنرجویان تضمین بازگشت وجهتضمین بازگشت وجه

پیش ثبت نام

هزینه دوره آموزش جوشکاری برق (SMAW)

پشتیبانی ویژهپشتیبـانی ویـژه مشاوره شغلیمشاوره بازاریابی

5800000 تومان
3900000 تومان 30٪ تخفیف
مشاهده سرفصل ها
شهریه دوره: 5,800,00030 %
شهریه با تخفیف: 3,900,000
درخواست مشاوره

سرفصل های دوره آموزش جوشکاری برق (SMAW)

 • آموزش نحوه نام گذاری الکترود
 • آشنایی با انواع موقعیت های جوشکاری
 • آموزش برقراری جوش و ایجاد خط جوش
 • آموزش برقراری قوس و ایجاد خال جوش
 • آموزش انواع لبه سازی و خصوصیات آن
 • بررسی خاصیت تمیزکاری قوس
 • آشنایی با دستگاه های مختلف جوشکاری برق
 • آموزش جوشکاری پوششی خطی
 • آموزش جوشکاری اتصال زاویه خارجی
 • آموزش فرایندهای مختلف جوشکاری
 • شناخت دمش قوی و روش جبران آن
 • شناخت انواع جریان و قطبیت در جوشکاری
 • آموزش جوشکاری اتصال لوله به صفحه
 • آموزش روش های تامین حرارت در جوشکاری
 • آموزش جوشکاری اتصال لب روی هم
 • آموزش جوشکاری اتصال سر به سر
 • آموزش جوشکاری پوششی زیکزاک
 • آموزش جوشکاری اتصال سه پری تک پاس
 • آموزش جوشکاری اتصال سه پری چند پاس
 • آموزش جوشکاری اتصال سه پری سرازیر
 • آموزش جوشکاری اتصال سه پری سر بالا سه پاس
 • آموزش جوشکاری سه پری سقفی
نام دورهشهریهتاریخ شروعتناوب دوره
آموزش جوشکاری برق (SMAW)
3900000 تومان
۱۵ هر ماههر یک ماه

همین حالا ثبت نام کنید!

  لطفا شماره تماس را بدرستی وارد کنیدبه خوابگاه نیاز دارم.

  دوره های مرتبط با این رشته:

  آموزش جوشکاری الکترود دستی (SMAW)آموزش جوشکاری فلزات رنگیآموزش جامع جوشکاریآموزش بازرسی جوشآموزش جوشکاری CO2 (جوشکاری MAG,MIG)

  بازار کار جوشکاری برق

  با توجه به این که جوشکاری برق یکی از شغل های مهم فنی می باشد از درآمد بالایی نیز برخوردار است که طرفداران زیادی دارد. علاقه مندان به این حرفه می توانند برای موفقیت در بازار کار این شغل توصیه های زیر را انجام دهند:

 • تبلیغات در سایت های معتبر همچون دیوار و شیپور و شبکه های اجتماعی همچون تلگرام و اینستاگرام را فراموش نکنید.
 • با مشاغل مرتبط با موتور خودروهای داخلی خودرو مانند نمایشگاه های خودرو، شرکت های وارد کننده ماشین های سبک و سنگین، مهندسان الکترونیک و برق ماشین ، برق کار ماشین و ..... تعامل برقرار کنید..
 • تبلیغ تراکتی و برچسبی در اطراف بازار لوازم یدکی خودرو، نمایشگاهای خودرو ... را فراموش نکنید.
 • برای شرکت ها متقاضی جدید متخصص موتور خودروهای داخلی روزمه ارسال کرده و به استخدام آن ها درآیید.
 • علاوه بر موارد ذکر شده برای موفقیت در این شغل کیفیت ارائه خدمات، قیمت مناسب و رقابتی، خوش قول و سرعت عمل داشتن، بالا بردن دانش ومهارت را فراموش نکنید.
 • ۱- آیا پس از پایان دوره آموزش جوشکاری برق (SMAW) مدرک معتبر صادر می شود؟

  پاسخ: بله پس از اتمام کلاس جوشکاری برق مدرک آموزشگاه به صورت رایگان صادر می شود.

  ۲-منظور از تضمینی بودن دوره جوشکاری برق (SMAW) چیست؟

  پاسخ: یعنی در صورت عدم یادگیری شما می توانید به صورت رایگان در دوره بعدی آموزش جوشکاری برق شرکت کنید.

  ۳-چه تایمی بعد از ثبت نام دوره جوشکاری برق شروع می شود؟

  پاسخ: حداکثر بعد از دو هفته بعد از پیش ثبت نام، دوره جوشکاری برق شروع می شود.

  ۴-چرا بهتر است کارآموزان دوره آموزشی موتور خودروهای داخلی را در آموزشگاه فنی برق بگذرانند؟

  پاسخ: زیرا آموزشگاه فنی برق از تخصصی ترین مراکز آموزشی در زمینه آموزش های فنی زیر نظر سازمان فنی حرفه ای می باشد و از ویژگی آن :
  ارائه پکیج کامل آموزشی در پایان دوره ها
  ارائه خوابگاه نزدیک به محل آموزشگاه
  بهره گیری از کادر آموزشی متخصص و مجرب در دوره جوشکاری برق
  پشتیبانی نامحدود هنرجویان بعد از اتمام دوره توسط اساتید
  ارائه جزوه و فایل آموزشی دوره جوشکاری برق
  مشاوره و راهنمایی در زمینه راه اندازی شغل
  دسترسی آسان به آموزشگاه توسط وسایل نقلیه عمومی

  ۵-چگونه افراد شاغل می توانند در کلاس جوشکاری برق (SMAW) شرکت کنند؟

  پاسخ : افراد شاغل می توانند دوره جوشکاری برق را در روزهای تعطیل و آخر هفته با هماهنگی و برنامه ریزی قبلی شرکت کنند.

  ۶-آیا آموزشگاه فنی برق شرایط پذیرش کارآموزان شهرستانی را جهت شرکت در دوره جوشکاری برق دارد؟

  پاسخ : بله ، کارآموزان شهرستانی می توانند دوره جوشکاری برق را به درخواست خود در پایان هفته و حتی در طول هفته به صورت فشرده بگذرانند و همچنین در صورت نیاز به خوابگاه های اطراف آموزشگاه معرفی می شوند.

  پیشنهاد ما به شما جهت فراگیری این حرفه شرکت در دوره جوشکاری برق می باشد که به صورت کاملا عملی در آموزشگاه جوشکاری برق برگزار می شود. کلاس جوشکاری برق در کارگاه های مجهز و تحت نظر اساتید با سابقه و مجرب تشکیل می شود. با شرکت در دوره جوشکاری برق این زمینه برای شما فراهم می شود که به راحتی وارد بازار کار شوید و از درآمد بالای آن بهره مند شوید.

  آموزش جوشکاری برق

  آموزش جوشکاری برق که به آن جوشکاری SMAW نیز می گویند. فرآیند جوشکاری در این روش به این صورت است که حرارت حاصل از قوس الکتریکی ایجاد شده مابین الکترود مصرفی و قطعه کار، باعث ذوب و ایجاد اتصال می شود. برای تشکیل یک قوس الکتریکی بین الکترود و فلزهای جوش از یک جریان الکتریکی به شکل متناوب یا مستقیم از یک منبع تغذیه جوشکاری استفاده می شود. از آنجایی که جوشکاری برق یکی از پرکاربردترین حرفه های فنی می باشد و افراد علاقه مند به راحتی می توانند از طریق جوشکاری برق به درآمد بالایی دست پیدا کنند، آموزشگاه فنی برق با توجه به همین موضوع دوره جوشکاری برق را به صورت عملی و در کارگاه های مجهز برگزار می کند.

  آموزش جوشکاری برق مبتدی

  دوره آموزش جوشکاری برق مبتدی در آموزشگاه فنی برق به صورت اصولی و از صفر تا صد با فرض عدم آگاهی کارآموزان برگزار می شود و در پایان دوره آموزش جوشکاری برق، با شرکت در آزمون های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور می توانید مدرک بین المللی جوشکاری برق مناسب برای مهاجرت و صلاحیت تخصصی خود را اخذ نمایید. همچنین به راحتی با فراگیری جوشکاری برق می توانید به موقعیت شغلی عالی دست یابید و صلاحیت حرفه ای خود را افزایش دهید.

  ساده ترین نوع جوش برای افرادی که مبتدی هستند و برای اولین بار می خواهند جوشکاری کنند، جوشکاری MIG است. در این نوع جوشکاری از برق برای ذوب و اتصال دو قطعه فلزی استفاده می شود. چسب مایع داغ نام دیگر این روش است. این روش در دهه 1940 ایجاد شد. در جوشکاری MIG از قوس الکتریکی، آند و کاتد استفاده می شود. در جوشکاری MIG، گرما توسط یک اتصال کوتاه ایجاد می شود که فلز را با یک گاز نجیب در یک منطقه معین ذوب می کند. هنگامی که این گرما از بین رفت، فلز سرد شده و جامد می شود. در این حالت فلزی با پیوند جدید ایجاد می شود. برخی از آلیاژهایی که می توان با این روش جوش داد عبارتند از: فولاد کربن، فولاد ضد زنگ، آلومینیوم، منیزیم، مس، نیکل، سیلیکون، برنز و غیره.

  پیشنهاد ما به شما جهت فراگیری این حرفه شرکت در دوره جوشکاری برق می باشد که به صورت کاملا عملی در آموزشگاه جوشکاری برق برگزار می شود. کلاس جوشکاری برق در کارگاه های مجهز و تحت نظر اساتید با سابقه و مجرب تشکیل می شود. با شرکت در دوره جوشکاری برق این زمینه برای شما فراهم می شود که به راحتی وارد بازار کار شوید و از درآمد بالای آن بهره مند شوید.

  آموزش جوشکاری برق فنی حرفه ای

  مجتمع فنی برق دوره آموزش جوشکاری برق را زیر نظر سازمان فنی حرفه ای کشور و با اخذ مجوز از این سازمان برگزار می کند. کلیه سرفصل های آموزشی در این مجموعه متناسب با سرفصل های فنی حرفه ای و با توجه به نیازهای بازارکار تدوین شده است. شما در صورت شرکت و ثبت نام در دوره جوشکاری برق مجتمع فنی برق تهران از صفر تا صد با این حرفه آشنا می شوید و در پایان دوره جوشکاری برق، می توانید آماده ورود به بازار کار شوید. دوره آموزش جوشکاری برق برای کلیه علاقه مندان به این شغل و یا افرادی که با جوشکاری برق آشنایی دارند اما می خواهند در این رشته حرفه ای شوند، مناسب است. با شرکت در دوره جوشکاری برق ضمن یادگیری و تسلط در این رشته از یک مدرک معتبر دو زبانه که زیر نظر سازمان فنی حرفه ای می باشد نیز بهره مند می شوید.

  آموزش رایگان جوشکاری برق

  جوشکاری برق یک کار تخصصی است و نیاز به آموزش حرفه ای دارد. بسیاری از مراکز، آموزش رایگان جوشکاری برق را ارائه می دهند اما اگر قصد دارید به صورت حرفه ای وارد بازار کار جوشکاری برق شوید، باید توجه داشته باشید که آموزش رایگان جوشکاری برق راه خوبی برای کسب مهارت در این زمینه نیست. ضمن اینکه این روش ها معمولاً فقط به صورت سطحی آموزش داده می شوند و از طرفی دیگر با این روش آموزشی نمی توانید تمرین و کار عملی انجام دهید. در نظر داشته باشید که جوشکاری برق از پردرآمدترین مشاغل موجود در بازار کار است و اگر بتوانید هزینه دوره جوشکاری برق را بپردازید، چندین برابر هزینه آموزش در مدت زمان کوتاهی به شما باز خواهد گشت.

  پیشنهاد ما به شما جهت فراگیری این حرفه شرکت در دوره جوشکاری برق می باشد که به صورت کاملا عملی در آموزشگاه جوشکاری برق برگزار می شود. کلاس جوشکاری برق در کارگاه های مجهز و تحت نظر اساتید با سابقه و مجرب تشکیل می شود. با شرکت در دوره جوشکاری برق این زمینه برای شما فراهم می شود که به راحتی وارد بازار کار شوید و از درآمد بالای آن بهره مند شوید.

  آموزشگاه جوشکاری برق

  سوالی که برای علاقه مندان به این حرفه پیش می آید این است که برای آموزش جوشکاری برق به کدام یک ازآموزشگاه های برگزارکننده این دوره مراجعه کنند؟ ما به شما آموزشگاه فنی برق که یکی از معتبرترین آموزشگاه های فنی می باشد، را معرفی می کنیم که با توجه به کاربردی بودن این نوع جوشکاری، دوره آموزش جوشکاری برق را به صورت کاملا عملی در کارگاه های مجهز و تحت نظر اساتید مجرب برگزار می کند.

  کارآموزان در طول دوره آموزش جوشکاری برق با انواع دستگاه جوش، انواع فرآیندهای جوشکاری و روش های جوشکاری برق آشنا می شوند و در پایان دوره مدرک فنی حرفه ای جوشکاری برق را دریافت می کنند. توجه داشته باشید به دلیل جامع و کامل بودن دوره آموزش جوشکاری برق در آموزشگاه فنی برق به راحتی می توانید وارد بازار کار شوید و کسب درآمد بالایی را تجربه کنید.

  مجتمع فنی برق برگزارکننده دوره های فنی مختلف مانند دوره آموزش جوشکاری، دوره آموزش جوشکاری برق، دوره آموزش جوشکاری co2 و غیره می باشد، تمامی دوره ها به صورت عملی، در کارگاه های مجهز و تحت نظر اساتید مجرب و متخصص برگزار می شود در صورت علاقه به فراگیری هر یک از شغل های فنی همین الان به مجتمع فنی برق مراجعه نمایید.

  آموزش جوشکاری برق خانگی

  در اینجا به صورت تئوری به آموزش جوشکاری برق با استفاده از روش جوشکاری MIG می پردازیم: برای شروع جوشکاری باید دستگاه جوش و فلز مورد نظر را آماده کنید. قبل از جوشکاری فلز پایه، پیشنهاد می کنیم این کار را روی چند فلز اضافی به عنوان آزمایشی انجام دهید تا با این فرآیند آشنا شوید. برای اینکه بفهمید چه قدرت و سرعت سیم برای جوشکاری فلز مورد نظر مناسب است، قبل از جوشکاری باید جوش را چندین بار به صورت مستقیم روی فلز اضافی تست کنید. در طول آموزش جوشکاری برق متوجه خواهید شد که چه مقدار جریان باید استفاده کنید. توجه داشته باشید که جریان ضعیف دستگاه باعث جوش ضعیف می شود. در این حالت جوش به خوبی به فلز نفوذ نمی کند. جریان بسیار قوی دستگاه نیز می تواند فلز را سوراخ کند. برای جوش و اتصال دو فلز باید تفنگ جوش را به سمت جلو حرکت دهید و همزمان انواع مختلف جوش مانند دایره های مرکزی ایجاد کنید. بهتر است جوش هایی به طول یک یا دو اینچ انجام شود. به این ترتیب در یک نقطه یک جوش کوتاه می زنید و سپس به نقطه بعدی می روید و یک جوش کوتاه می کنید. سپس مشغول جوشکاری فضاهای بین این نقاط شوید. به یاد داشته باشید که ادامه جوش برای مدت طولانی باعث انقباض و تاب برداشتن فلز در اثر گرم شدن بیش از حد می شود.

  هزینه آموزش جوشکاری برق

  هزینه آموزش جوشکاری برق در مجتمع فنی برق کاملا منصفانه است. این مجموعه با در نظر گرفتن اوضاع نا به سامان اقتصادی افراد جامعه؛ هزینه کلاس جوشکاری برق را نسبت به دیگر مراکز آموزشی با قیمت مناسب تری برای علاقه مندان به دوره جوشکاری برق در نظر گرفته است تا کارآموزان به پرداخت حداقل هزینه آموزش جوشکاری برق، این حرفه را فرا بگیرند.

  سرمایه اولیه آموزش جوشکاری برق

  اگر می خواهید وارد حرفه جوشکاری برق شوید، لازم است دوره جوشکاری برق را بگذرانید که نیاز به سرمایه کمی دارد. اگر قصد دارید مستقل کار کنید پس از گذراندن دوره جوشکاری برق باید به فکر اجاره مغازه و خرید تجهیزات باشید. در غیر این صورت می توانید در یکی از کارگاه های جوشکاری برق به صورت درصدی کار کنید.

  پیشنهاد ما به شما جهت فراگیری این حرفه شرکت در کلاس جوشکاری برق می باشد که به صورت کاملا عملی در آموزشگاه جوشکاری برق برگزار می شود. کلاس جوشکاری برق در کارگاه های مجهز و تحت نظر اساتید با سابقه و مجرب تشکیل می شود. با شرکت در دوره جوشکاری برق این زمینه برای شما فراهم می شود که به راحتی وارد بازار کار شوید و از درآمد بالای آن بهره مند شوید.

  درآمد جوشکاری برق

  درآمد جوشکاری برق مانند بسیاری از مشاغل آزاد ثابت نیست و طبق تحقیقات بین 8 تا 15 میلیون تومان در ماه است. اما به دلیل بازار کار خوب، پتانسیل کسب درآمد بالایی را نیز دارد، فقط باید در این حرفه مهارت داشته باشید و بتوانید رضایت مشتریان را جلب کنید. همچنین شناخته شدن شما در این حرفه و مکانی که برای جوشکاری برق در نظر می گیرید. بنابراین باید در نظر داشته باشید که ممکن است درآمد شما در ابتدا آن چیزی نباشد که انتظار دارید، این امری طبیعی است، اما با گذشت زمان و شناخته شدن شما و مشتری مداری، درآمد حاصل از این خدمات می تواند 20 میلیون تومان در ماه باشد.

  کسب مهارت در جوشکاری برق

  از دو طریق می توانید به مهارت های خوبی در این حرفه دست پیدا کنید، اولی استخدام به عنوان کارآموز در کارگاه های جوشکاری برق که برای افرادی که می خواهند هر چه سریعتر وارد بازار کار شوند مناسب نیست زیرا آموزش جوشکاری برق با این روش زمان زیادی می برد. راه دوم ثبت نام در دوره آموزش جوشکاری برق است. با گذراندن دوره جوشکاری برق در مدت زمان کوتاه و زیر نظر اساتید مجرب و کسب مهارت کافی و همچنین اخذ مدرک فنی حرفه ای در کمترین زمان ممکن وارد بازار کار شوید و به درآمد قابل قبولی دست پیدا کنید.

  پیشنهاد ما به شما جهت فراگیری این حرفه شرکت در کلاس جوشکاری برق می باشد که به صورت کاملا عملی در آموزشگاه جوشکاری برق برگزار می شود. کلاس جوشکاری برق در کارگاه های مجهز و تحت نظر اساتید با سابقه و مجرب تشکیل می شود. با شرکت در دوره جوشکاری برق این زمینه برای شما فراهم می شود که به راحتی وارد بازار کار شوید و از درآمد بالای آن بهره مند شوید.

  نکات مهم در جوشکاری برق

  پوشش مناسب هنگام انجام جوشکاری

  همانطور که می دانید در حین جوشکاری پرتوهای فرابنفش از قوس جوش ساطع می شود. به همین دلیل برای محافظت از خود در برابر این تشعشعات باید لباس محافظ مخصوص بپوشید. اگر لباس شما بدون آستین باشد دچار سوختگی خواهید شد. همچنین در حین آموزش جوشکاری برق و انجام این کار باید از کلاه محافظ با قابلیت تنظیم لنز استفاده کنید. علاوه بر این، باید از عینک ایمنی زیر کلاه ایمنی استفاده کنید، این کار از چشمان شما در حین جوشکاری محافظت می کند و از برخورد قطعات فلزی تا شده به چشم شما جلوگیری می کند. علاوه بر همه اینها بهتر است از دستکش های محافظ مخصوص نیز استفاده کنید.

  تمرین خوب و کافی

  در آموزش جوشکاری برق سعی کنید ساخت یک خط جوش زیبا و بدون مشکل را یاد بگیرید. به جای ایجاد یک خط مستقیم، سعی کنید اتصالات حلقه ای را با انبردست جوش ایجاد کنید. به یاد داشته باشید که مهم است که جوش شما بسیار قوی باشد. اعمال یک حرکت دایره ای گسترده، یک جوش جامد و بدون درز ایجاد می کند.

  انتخاب مناسب ترین الکترود

  شما باید یک الکترود با قطر مناسب را با توجه به نوع فلز انتخاب کنید. به یاد داشته باشید که الکترودهای قطر کوچک برای فلزات نازک و الکترودهای قطر بزرگ برای فلزات ضخیم مناسب هستند. مواد الکترود نیز باید با مواد فلزی جوش سازگار باشد. به عنوان مثال از الکترود آلومینیومی برای جوشکاری آلومینیوم استفاده می شود.

  دقت بیشتر در جوشکاری بالای سر

  در آموزش جوشکاری برق یاد خواهید گرفت که هنگام جوشکاری بالای سر باید دقت بیشتری داشته باشید. زیرا جوشکاری بالای سر حساسیت بیشتری دارد. هنگام جوشکاری از بالا، در مقایسه با جوش عمودی، قطرات فلز دیرتر از حوضچه جوش می ریزند. در این نوع جوشکاری حتما حوضچه مذاب را تا حد امکان کوچک نگه دارید. نقاط باقیمانده بین جوش بالا و جوش افقی یکسان است.

  گوش دادن به صدای جوش

  توجه داشته باشید که صدای یک جوش خوب بالا و پایین نمی شود و تقریباً به صورت صدای ثابت شنیده می شود. شنیدن صداهایی مانند ترقه یا گاز شدید نشانه جوشکاری نامرغوب است. کم کم با آموزش جوشکاری برق یاد می گیرید که با گوش دادن به صدای جوشکاری متوجه شوید جوشکاری بدون عیب است یا مشکلی دارد.

  تمرین روی فلزات اضافی

  اگر می خواهید برای اولین بار جوشکاری انجام دهید، بهتر است ابتدا روی قطعات فلزی یدکی و یکبار مصرف تمرین کنید. با این تمرینات متوجه می شوید که چه قدرت و سرعتی لازم است و ولتاژ مناسب برای جوشکاری فلز مورد نظر را درک خواهید کرد.

  جوش های کوتاه و با فاصله

  بهترین روش جوشکاری را به تدریج و با تمرین زیاد انجام خواهید داد. اما بهترین راه برای شروع، ایجاد جوش های کوتاه و نقطه ای است. به این ترتیب یک جوش کوتاه بزنید و سپس به نقطه بعدی بروید و در نهایت شکاف های بین جوش ها را پر کنید.

  تمیز کردن فلز قبل از جوشکاری

  حتما به یاد داشته باشید که قبل از جوشکاری باید فلز مورد نظر را کاملا تمیز کنید. می توانید از سمباده، برس سیمی و غیره استفاده کنید. بعد از جوشکاری می توانید محل جوش را با سنگ فرز کاملا تمیز و جلا دهید.

  مشکلات احتمالی جوشکاری برق

  دانستن اینکه چه مشکلاتی هنگام جوشکاری رخ می دهد و راه حل برای رفع آنها چیست به شما کمک می کند تا یک جوش خوب و موفق انجام دهید. مثلا پر نشدن جوش یا استحکام ناکافی از جمله مشکلاتی است که جوشکاری می تواند داشته باشد. در این شرایط باید عیب یابی و مشکل مورد نظر را برطرف کنید. در آموزش جوشکاری برق با مشکلات رایج جوشکاری آشنا می شوید و نحوه اصلاح آن مشکلات را یاد می گیرید. برخی از این مشکلات رایج عبارتند از:

  سوراخ شدن فلز در زمان انجام جوشکاری

  یکی از مشکلاتی که در حین جوشکاری ممکن است رخ دهد سوراخ شدن فلز است. دو چیز می تواند باعث این مشکل شود. آمپر بالای دستگاه یکی از دلایل نفوذ آن به فلز است. اگر آمپر دستگاه زیاد باشد حرارت زیادی ایجاد می شود و باعث ایجاد سوراخ هایی در فلز جوش می شود. علاوه بر این، سرعت پایین تغذیه الکترود نیز می تواند باعث این مشکل شود.

  آلوده شدن نوک انبر جوش به فلز

  یکی دیگر از مشکلاتی که در هنگام جوشکاری ممکن است رخ دهد این است که فلز بیش از حد به نوک انبر چسبیده است. با آموزش جوشکاری برق، یاد می گیرید که چگونه فرآیند را به درستی انجام دهید و می توانید این مشکلات را ریشه یابی و اصلاح کنید. علت این مشکل ممکن است نرخ تغذیه الکترود پایین یا ولتاژ کاری بالا باشد.

  لگد زدن انبر به جوش

  از نشانه های جوش معیوب و ضعیف می توان به مواردی مانند انبردست که به جوش ضربه می زند یا جوشی که فقط در بالای اتصال قرار دارد اشاره کرد. در این صورت می توانید خیلی راحت با انگشت خود جوش را از بین ببرید. علت این مشکل ممکن است نرخ تغذیه بالای الکترود یا ولتاژ پایین دستگاه باشد.

  جوش به شکل قطعه های توپی شکل فلزی می شود

  اگر این مشکل پیش آمد و دیدید که جوش به گلوله های فلزی قهوه ای یا سبز تبدیل شده است، باید فشار گاز را افزایش دهید. دلیل این مشکل این است که در حین جوشکاری مقدار کافی گاز محافظ از تفنگ جوش خارج نمی شود و در نتیجه روی جوش را نمی پوشاند.

  جوش مدتی در فلز می سوزد

  اگر در حین جوشکاری متوجه این مشکل شدید، باید بدانید که با قدرت و جریان بیش از حد جوشکاری می کنید. برای حل این مشکل باید ولتاژ دستگاه را کاهش دهید.

  جوش شبیه یک کاسه بزرگ می شود

  مشکل دیگری که ممکن است در حین جوشکاری با آن مواجه شوید این است که جوش ناحیه بسیار بزرگی را احاطه کرده یا به بزرگی یک کاسه می شود. در این صورت برای حل مشکل کافی است سرعت خروجی سیم را کم کنید. زیرا این مشکل زمانی رخ می دهد که سیم بیش از حد از تفنگ جوش خارج شود.

  جوش قطع و وصل می شود

  اگر در حین جوشکاری متوجه شدید که جوش قطع و وصل شده و جوش شما قطع و پایدار نیست، باید نوک تفنگ جوش را نزدیکتر کنید. زیرا این مشکل زمانی رخ می دهد که نوک تفنگ جوش بیش از حد دور باشد. به طور کلی، فاصله بین نوک تفنگ و درز جوش باید حدود 1.2 تا 1.4 باشد. مطمئناً در طول دوره آموزش جوشکاری برق با تمامی این مشکلات و ریشه ها و راه حل های آن آشنا خواهید شد و قادر خواهید بود جوشکاری اصولی و بی عیب و نقص انجام دهید.

  پیشنهاد ما به شما جهت فراگیری این حرفه شرکت در دوره جوشکاری برق می باشد که به صورت کاملا عملی در آموزشگاه جوشکاری برق برگزار می شود. کلاس جوشکاری برق در کارگاه های مجهز و تحت نظر اساتید با سابقه و مجرب تشکیل می شود. با شرکت در دوره جوشکاری برق این زمینه برای شما فراهم می شود که به راحتی وارد بازار کار شوید و از درآمد بالای آن بهره مند شوید.

  کارهایی که قبل از جوشکاری باید انجام دهید

  1- حتما به یاد داشته باشید که قبل از جوشکاری باید سطح فلز خود را کاملا تمیز کنید. برای تمیز کردن سطح فلز می توانید از سمباده، برس سیمی و سایر ابزارهای مناسب استفاده کنید. 2- بعد از تمیز کردن فلز، همان قسمتی را که تمیز کردید با بتونه بپوشانید. به این ترتیب وقتی فلز را روی زمین می گذارید، گرد و غبار به آن نمی چسبد. 3- مطمئن شوید که هرگونه آلودگی را از نوک الکترود پاک کرده اید تا جوشی تمیز داشته باشید. اگر نوک الکترود کثیف باشد، جوش تمیزی نخواهید داشت.

  پیشنهاد ما به شما جهت فراگیری این حرفه شرکت در دوره جوشکاری برق می باشد که به صورت کاملا عملی در آموزشگاه جوشکاری برق برگزار می شود. کلاس جوشکاری برق در کارگاه های مجهز و تحت نظر اساتید با سابقه و مجرب تشکیل می شود. با شرکت در کلاس جوشکاری برق این زمینه برای شما فراهم می شود که به راحتی وارد بازار کار شوید و از درآمد بالای آن بهره مند شوید.

  مدرک رسمی فنی و حرفه ای
  نماداعتمادالکترونیک

  آدرس خوابگاه ها

  اقامتگاه سرزمین خورشید :بلوار کشاورز نرسیده به جمالزاده سمت غرب نبش کوچه سهیل پلاک 1 طبقه اول تا پنجم

  اقامتگاه سالار : خیابان فرصت شیرازی بعد از تقاطع جمالزاده پلاک 26

  اقامتگاه حدیقمیدان انقلاب کارگرشمالی کوچه رستم

  اقامتگاه البرز:میدان انقلاب کارگرشمالی کوچه رستم اقامتگاه گل، میدان انقلاب کارگرشمالی کوچه رستم

  آموزش هدفمند فنی و حرفه ای

  24 Comments

  1. حسین گفت:

   سلام در دوره آموزش جوشکاری برق انواع الکترودها معرفی می شوند؟

  2. مصطفی گفت:

   سلام دوره جوشکاری برق پیش نیاز خاصی دارد؟

  3. میثم گفت:

   سلام انواع وضعیت های جوشکاری در کلاس جوشکاری برق آموزش داده می شود؟

  4. مهدی گفت:

   سلام چه نکات ایمنی در کلاس جوشکاری برق رعایت می شود؟

   • سلام ایمنی کار شامل کلاه مقاوم در برابر اشعه، حفاظ صورت، ماسک جوشکاری دستی با لنز های فیلتر کننده، دستکش بلند و مقاوم، کفش یا چکمه ایمن، عینک محافظ می باشند که به صورت کامل در کلاس جوشکاری برق آموزش داده می شود.

  5. سیاوش گفت:

   سلام در کلاس جوشکاری برق جزوه و فایل آموزشی ارائه می شود؟

  6. علی گفت:

   سلام افراد شاغل به چه صورت می توانند در دوره جوشکاری برق (SMAW) شرکت کنند؟

  7. فرزاد گفت:

   سلام اساتید کلاس جوشکاری برق مشاوره و راهنمایی در زمینه راه اندازی شغل مشاوره ارائه می دهند؟

  8. رسول گفت:

   سلام آموزشگاه فنی برق شرایط پذیرش کارآموزان شهرستانی را جهت شرکت در کلاس جوشکاری برق دارد؟

   • سلام بله، کارآموزان شهرستانی می توانند دوره جوشکاری برق را به درخواست خود در پایان هفته و حتی در طول هفته به صورت فشرده بگذرانند و همچنین در صورت نیاز به خوابگاه های اطراف آموزشگاه جوشکاری برق معرفی می شوند.

  9. محمدرضا گفت:

   سلام کلاس آموزش جوشکاری به صورت تضمینی برگزار می شود؟

   • سلام بله کلاس جوشکاری برق به صورت تضمینی برگزار می شود و در صورت عدم یادگیری شما می توانید به صورت رایگان در دوره بعدی آموزش جوشکاری برق شرکت کنید.

  10. صابر گفت:

   سلام پس از پایان کلاس جوشکاری برق مدرک معتبر صادر می شود؟

  11. امیر مهدی گفت:

   سلام پس از پایان کلاس جوشکاری برق از کارآموزان پشتیبانی می شود؟

  12. مجید گفت:

   سلام برای جوشکاری با چه وسیله ای می توان سطح فلز را تمیز کرد؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  کارشناس پشتیبانی فنی برق

  شماره تماس فنی برق: ۰۲۱۶۶۱۲۱۰۲۹