علت لرزش فرمان خودرو چیست؟


لرزش فرمان یکی از مشکلات رایج هنگام رانندگی با ماشین می باشد. فرمان از مهم ترین اجزا برای حفظ تعادل و کنترل وسیله نقلیه است. بروز مشکل در فرمان خودرو، مشکلات و بعضا حوادث ناگوار و ناخوشایندی را به دنبال خواهد داشت. بر همین اساس، با ریشه یابی علت لرزش فرمان به راحتی می توان اتفاقات و حوادث احتمالی را به حداقل رساند.

اگر فرمان خودرو شما لرزش دارد، لگد میزند یا به یک سمت کشیده می شود، توصیه می کنیم تا انتها این مطلب با ما همراه باشید. در ادامه علت لرزش فرمان خودرو در حالت درجا برای انواع اتومبیل های سمند، پژو پارس و غیره را بررسی می نماییم.

در صورتی که به مشاغل مرتبط با خودرو علاقه مند هستید و می خواهید وارد بازار کار این حرفه شوید یا در این مشاغل مشغول فعالیت هستید و می خواهید تعمیرکار حرفه ای خودرو شوید توصیه می کنیم در دوره های آموزش مکانیک خودرو و آموزش برق خودرو فنی برق ثبت نام نمایید.

اصلی ترین علت لرزش فرمان خودرو

لرزش فرمان یکی از علائم خرابی فرمان خودرو است. عوامل گوناگونی باعث لرزش در فرمان خودرو می شوند که در این بخش با این علائم آشنا خواهیم شد.

 

1- بالانس نبودن لاستیک

تنظیم و بالانس نبودن لاستیک ها از شایع ترین دلایل لرزش فرمان خودرو محسوب می شود. در صورت بالانس نبودن چرخ های ماشین، در سرعت های بالای 90 کیلومتر بر ساعت، لرزش و تکان های خودرو تشدید شده و بیشتر احساس می شود.

اصلی ترین علت لرزش فرمان خودرو

چرخی که از بالانس خارج است در سرعت های پایین ممکن است ایجاد اشکال ننماید. اما در سرعت های بالا به صورت شدیدی ایجاد لرزش نماید. حتی در سرعت های کم، چرخ خارج از بالانس اثرات ضربه های کوچک جاده را توسط لرزش چرخ ها تشدید می نماید. روشن است که یک چنین چرخی به خوبی به جاده نچسبیده که باید به صورت صحیح بالانس گردد. هر چند در سرعت های کم لرزش ها زیاد ناراحت کننده نیست ولی سایش بی رویه و نامنظم تایر ادامه پیدا کرده و عمر آن را کم می کند.

2- کم باد شدن لاستیک ها از دیگر علت لرزش فرمان

یکی دیگر از دلایل لرزش فرمان ماشین به کم شدن و تنظیم نبودن باد چرخ های ماشین مربوط می شود. این مشکل در سرعت های بالا نمود بیشتری پیدا می کند. رانندگی با لاستیک کم باد کنترل و هدایت وسیله نقلیه را با مشکلاتی مواجه می سازد. علاوه بر این، به مرور زمان احتمال ترکیدگی لاستیک کم باد نیز وجود دارد. در جهت رفع این مشکل، تنظیم باد لاستیک ها از بهترین راهکار محسوب می شود.

دقت داشته باشید که کم بودن باد لاستیک ها علاوه بر لرزش فرمان باعث سفت شدن فرمان نیز می شود. 

3- فرسودگی لاستیک ها

در برخی مواقع دلیل لرزش فرمان ماشین از رده خارج شدن و از شکل افتادن لاستیک ها می باشد. از بین رفتن آج یا جدا شدن تسمه های داخلی لاستیک از بدنه، حکایت از فرسودگی و مستهلک شدن لاستیک خودرو دارد. در این شرایط و حتی در سرعت های پایین تر از 30 کیلومتر لرزش خودرو کاملا محسوس است. در صورت مواجه شدن با این مشکل می بایست نسبت به تعویض لاستیک های فرسوده و معیوب اقدام نمود.

نکته : بهتر است هر 8 تا 10 هزار کیلومتر تایرها را جابه جا کنید. 

فرسودگی لاستیک ها4- خرابی و معیوب شدن بلبرینگ های چرخ

آسیب دیدگی و فرسودگی بلبرینگ های موجود در چرخ خودرو نیز می تواند از دیگر دلایل لرزش و تکان فرمان خودرو باشد. بلبرینگ های تعبیه شده در چرخ های خودرو غالبا از طول عمر بالایی برخوردار هستند. با این حال، عواملی مانند رانندگی در مسافت های طولانی موجب کاهش طول عمر و استهلاک بلبرینگ ها می شود. در صورت مطمئن شدن از خرابی و فرسودگی بلبرینگ ها، با مراجعه به یک تعمیرکار خودرو می توان درصدد رفع این مشکل برآمد.

5-خراب شدن جلوبندی خودرو

یکی از دیگر دلایلی که باعث لرزش فرمان می شود بروز مشکل در سیستم جلوبندی خودرو است. در صورتی که این سیستم با مشکل روبه رو شود هنگام حرکت فرمان دچار لرزش می شود. در مقاله دیگری به بررسی نشانه های خرابی جلوبندی پرداخته ایم، برای کسب اطلاعات بیشتر توصیه می کنیم مقاله “علائم خرابی جلوبندی خودرو” را مطالعه کنید.

6.شل بودن یا فرسوده شدن اجزای فرمان

فرمان خودرو نیز همانند دیگر قطعات در خودرو با گذشت زمان فرسوده می شود. اگر هنگامی که در مسیر منحنی و پیچ دار رانندگی می کنید غربیلک فرمان شروع به لرزش می کند به احتمال زیاد تای رادها فرسوده شده اند.

برای رفع این مشکل توصیه می کنیم انتهای تای راد را تعویض نمایید.

7.تغییر شکل در درام ترمز

درام ترمز ممکن است با گذشت زمان و بنا به دلایل گوناگون خراب شده و از حال دایره ای خود خارج شود. خراب شدن درام از دیگر دلایلی است که باعث لرزش فرمان می شود. در صورت خراب شدن این قطعه هنگام فشار دادن پدال ترمز علاوه بر لرزش در فرمان صدایی شبیه به جیغ یا خراشیدن به گوش می خورد.

8.خراب شدن پلوس 

گاهی ممکن است لرزش فرمان به دلیل بروز مشکل در پلوس چرخ ها رخ دهد. در این حالت فرمان در سرعت های پایین و حرکت ابتدایی خودرو شروع به لرزیدن کرده و با افزایش سرعت لرزش آن کم شده یا کاملا از بین می رود. هنگام خراب شدن پلوس تعویض دنده و چرخیدن چرخی که پلوس آن آسیب دیده است به سختی صورت می گیرد.

بهترین راه حل برای رفع این مشکل تعویض پلوس معیوب است.

در مقاله دیگری به بررسی پلوس و علائم خرابی آن پرداخته ایم. برای کسب اطلاعات بیشتر توصیه می کنیم مقاله “علائم خرابی پلوس” را مطالعه نمایید.

 

علت لرزش فرمان خودرو در سراشیبی

علت اصلی بروز این مشکل را می توان در خرابی و معیوب شدن پلوس خودرو جستجو نمود. وظیفه اصلی پلوس منتقل کردن نیروی پیشرانه به محورها و چرخ های ماشین می باشد. در چنین شرایطی لرزش خودرو به صورت محسوس و ملموس احساس می شود.

در صورت خرابی پلوس و ادامه دادن به رانندگی، خودرو از حرکت خواهد ایستاد. غالبا در سرعت های بالا، آسیب دیدگی این قطعه احساس نمی شود. با کاهش سرعت، صدای خرابی پلوس به گوش خواهد رسید. با مراجعه به یک تعمیرکار حرفه ای می توان این مشکل را برطرف کرد.

حتما بخوانید: علائم خرابی گیربکس چیست؟

علت لرزش فرمان در حالت درجا و ایستاده

سوخت کثیف و مشکل در سیستم انژکتور خودرو، معیوب بودن و خرابی شمع ها و مستهلک شدن سنسور جریان هوا را می توان از مهم ترین دلایل لرزش فرمان خودرو در حالت درجا برشمرد.

همچنین، کثیفی و خرابی سنسور اکسیژن، بروز عیب در قطعات الکتریکی ماشین، مسدود شدن فیلتر سوخت و خرابی پمپ سوخت، از دیگر دلایل بروز این مشکل به شمار می آیند. بهترین راهکار در جهت رفع مشکل لرزش فرمان در حالت ایستاده، استفاده از خدمات تعمیرگاه های معتبر خودرو می باشد.

علت لرزش فرمان در حالت ایستادهعلت لرزش فرمان ماشین در سرعت بالا

در برخی مواقع علت لرزش فرمان خودرو ناشی از خرابی و معیوب شدن سیبک می شود. این قطعه در فرمان پذیری خودرو نقش بسزایی ایفا می نماید. خرابی یا لق شدن قطعه سیبک، لرزش و تکان خودرو را در پی دارد. همچنین، در بروز این مشکل مواردی مانند معیوب شدن میل تعادل، فرسودگی کمک فنرها، مستهلک شدن میل فرمان، شل بودن پیچ های چرخ و آسیب دیدن شاسی ماشین تاثیرگذار و مؤثر می باشند.

 

علت کشیدن فرمان به یک طرف

کشیده شدن فرمان به یک طرف، از جمله مشکلاتی بوده که بسیاری از رانندگان با آن مواجه می باشند. در بروز این مشکل دلایل و عامل های مختلفی دخیل هستند. صاف شدن آج لاستیک ها، خراب شدن لنت ترمز و سیلندر ترمز، بروز ایراد در سیستم تعلیق خودرو مانند مستهلک شدن لاستیک های تعادل، از مهم ترین دلایل کشیده شدن فرمان به یک طرف تلقی می گردد.

علاوه بر این، خرابی بوش طبق نیز می تواند در بروز این مشکل تاثیرگذار باشد. بوش طبق از قطعات تعیین کننده در سیستم تعلیق و ایجاد تعادل فرمان به شمار می رود. خوردگی بخش لاستیکی این قطعه موجب کشیده شدن و گیج شدن فرمان خودرو می شود.

حتما بخوانید: علت استارت نخوردن ماشین

علت لرزش فرمان هنگام شتاب گیری

یکی از دلایل لرزش فرمان در هنگام شتاب گیری به فرسودگی و پارگی شیلنگ خلأ مربوط می شود. در هنگام بروز مشکل در این شیلنگ، به علت عدم وجود هوا، حسگرها با اختلال مواجه می شوند. با بررسی و ارزیابی اتصالات و شیلنگ خلأ می توان از سلامت این بخش اطمینان حاصل نمود.

شکستگی مونتاژ موتور، از دیگر علت‌های اصلی بروز این مشکل به شمار می رود. در فرآیند ساخت پیشرانه خودرو، از مواد و متریال پلاستیکی باکیفیت و سختی در جهت جذب و کاهش ارتعاشات ماشین استفاده می شود. در صورت آسیب دیدن و شکستگی این قسمت، لرزش و ارتعاش زیادی در حین رانندگی احساس می گردد.

علت لرزش فرمان خودرو در سراشیبیشل یا لق بودن تسمه، یکی دیگر از علت های لرزش و ارتعاش فرمان خودرو قلمداد می گردد. شل بودن تسمه موجب اختلال در چرخش محور و به تبع آن، ایجاد لرزش فرمان ماشین می شود. برای اطمینان حاصل کردن از سفت بودن مهره ها و تسمه ها، استفاده از آچار گشتاور کمک شایانی می نماید.

ناگفته نماند که خمیدگی و معیوب شدن میل لنگ، نامتعادل بودن چرخ ها، گیر کردن گیره ترمز بر روی چرخ و صدمه دیدن مفاصل cv، سایر علت های ایجاد ارتعاش و لرزش فرمان ماشین را شامل می شوند.

علل لگد زدن فرمان خودرو

لگد زدن فرمان خودرو می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد، از جمله:

  • مشکلات مربوط به چرخ‌ها: عدم تعادل، لاستیک‌های فرسوده، رینگ‌های کج
  • مشکلات مربوط به جلوبندی: بلبرینگ‌ها، میل فرمان، سیبک فرمان
  • مشکلات مربوط به سیستم تعلیق: کمک‌فنرها، فنرهای لول
  • مشکلات مربوط به ترمزها: تاب برداشتن دیسک‌ها، لنت‌های ترمز
  • مشکلات مربوط به شاسی
  • مشکلات مربوط به موتور

اگر لرزش فرمان را تجربه می‌کنید، به یک مکانیک مراجعه کنید.

توجه: رانندگی با فرمان لرزان خطرناک است.

در این مطلب به بررسی علت لرزش فرمان در حالت های گوناگون پرداختیم. همانطور که اشاره شد لرزش فرمان می تواند مشکلات و حوادث ناگواری را به همراه آورد. اگر از علاقه مندان به مکانیک خودرو هستید توصیه می کنیم در دوره های آموزش مکانیک خودرو مجتمع فنی برق ثبت نام کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
نویسنده مطلب
کامران سماوات
کامران سماوات

کامران سماوات هستم. 10 سال است که در حوزه اتومکانیک، تعمیر و سرویس خودرو فعالیت میکنم. مطالبی که می نویسم صرفا تجربیات من نیست بلکه زندگی من است.

آخرین مقالات اتومکانیک

بازار کار و درآمد تعمیرات گیربکس اتوماتیک

بازار کار و درآمد تعمیرات گیربکس اتوماتیک

در دنیای امروز، خودروها نقش بسیار مهمی در زندگی روزمره ما ایفا می‌کنند. از وسایل حمل و نقل شخصی تا باربری صنعتی، خودروهای امروزی با گیربکس‌ های اتوماتیک، راحتی و سهولت بیشتری برای راننده‌ ها فراهم کرده‌ اند...

ابزار مکانیکی خودرو و کاربرد آنها

ابزار مکانیکی خودرو و کاربرد آنها

از آنجاییکه انجام هر فعالیت در هر حیطه شغلی، مستلزم داشتن تجهیزات و ابزار لازم در آن است، ما امروز برای تعمیرکاران خودرو ابزار مکانیکی خودرو و لیست تجهیزات کارگاه مکانیک انواع اتومبیل را معرفی می کنیم. شغل مکانیکی خود با توجه‌ به فنی بودن آن، از ابزار های خاصی برای انجام کار های تخصصی […]...

علائم خرابی شمع خودرو چیست؟

علائم خرابی شمع خودرو چیست؟

علائم خرابی شمع خودرو از روش‌ های تشخیص آسیب دیدگی آن‌ هاست که می‌ تواند از خرابی موتور خودرو پیشگیری کند. کار شمع خودرو جرقه زنی می باشد، به دلیل اینکه هوا و بنزین با یکدیگر ترکیب می شوند و نیاز به یک محرکه برای احتراق یا انفجار وجود دارد که این محرکه جرقه شمع […]...

نحوه رسوب زدایی رادیاتور خودرو

نحوه رسوب زدایی رادیاتور خودرو

رادیاتور خودرو یکی از مهمترین قطعات خودرو است. شما می توانید رادیاتور را در جلوی ماشین هر نوع وسیله نقلیه ای ببینید...

دیدگاه کاربران

  • محمدی گفت: پاسخ

    سلام چجوری متوجه بشیم که جلوبندی ماشین خراب شده است؟