علائم و علت خرابی پلوس خودرو چیست؟ آشنایی با خطرات خرابی پلوس


در این مطلب قصد داریم شما را علائم خرابی پلوس خودرو و عواملی که باعث خراب شدن این قطعه آشنا کنیم. اگر پلوس خودرو شما هم با مشکلاتی روبه رو است، توصیه می کنیم این مطلب را تا انتها بخوانید. در صورتی که قصد یادگیری مکانیکی خودرو به صورت حرفه ای را دارید توصیه می کنیم در دوره آموزش مکانیک خودرو مجتمع فنی برق ثبت نام کنید.

 

پلوس چیست؟

قطعه پلوس خودرو (Axle shaft) از قطعات کلیدی و حائز اهمیت موجود در قسمت جلوبندی وسایل نقلیه محسوب می شود. منتقل کردن نیرو و انرژی حرکتی و قدرت از دیفرانسیل به محورها و چرخ ها، از مهم ترین وظایف پلوس به شمار می رود.

سه شاخه، گردگیر، میل و سر پلوس، از اجزای مهم این قطعه می باشند. بروز ایراد در پلوس، فرآیند انتقال حرکت و قدرت به محورها را با اختلال مواجه می سازد. خرابی این قطعه غالبا با ظاهر شدن برخی علائم بروز پیدا می کند. با شناخت نشانه ها و علائم خرابی پلوس، می توان مشکلات ایجاد شده را به راحتی برطرف نمود.

در مقاله دیگری به بررسی علائم و نشانه های خراب شدن جلوبندی خودرو پرداخته ایم، برای کسب اطلاعات بیشتر توصیه می کنیم مقاله علائم خرابی جلوبندی خودرو را بخوانید.

پلوس چیست؟

علائم خرابی پلوس

برخی از نشانه های عیب و خرابی در پلوس ماشین عبارتند از:

تولید صدا از سمت محورها و چرخ ها

یکی از نشانه ها و علائم خرابی پلوس به شمار می آید. این صدا در هنگام دور زدن، بیشتر به گوش می رسد.

شنیده شدن صدایی مانند صدای تق تق از محورهای خودرو، به ویژه در هنگام دور زدن، نشان از خرابی و معیوب شدن پلوس خودرو دارد. همچنین، در هنگام عبور از روی دست اندازها، صداهایی از سمت چرخ ها تولید می شود.

برای اطمینان حاصل کردن از خرابی پلوس، می بایست فرمان خودرو را به یک طرف تا آخر چرخانده و سپس اقدام به دور زدن با خودرو کنید. در این شرایط، شنیدن صدا از هر سمت خودرو، حکایت از خراب شدن پلوس همان قسمت دارد.

لرزش اتاق و کابین خودرو در هنگام حرکت و سرعت های بالا

می تواند از دیگر نشانه های خرابی پلوس باشد. با بررسی و ارزیابی پلوس خودرو می توان از سلامت و سالم بودن این قطعه اطمینان حاصل کرد. در صورت مشاهده این نشانه‌ها و علائم، می بایست در سریع ترین بازه زمانی نسبت به برطرف کردن ایراد یا حتی تعویض قطعه پلوس خودرو اقدام نمود.

حتما بخوانید: راهنمای عیب یابی خودرو

علت خرابی پلوس چیست؟

پارگی و فرسودگی گردگیرها

از مهم ترین دلایل خرابی پلوس محسوب می شود. گردگیرها شکل و فرمی مانند قیف داشته و غالبا در بخش انتهایی پلوس قرار می گیرند. جلوگیری از وارد شدن آلودگی ها، آلاینده ها و ذرات گردوغبار به سطح پلوس را می توان از مهم ترین وظایف گردگیرها دانست. پارگی و فرسوده شدن گردگیر موجب نفوذ ذرات گردوخاک و آلودگی و متعاقب آن، آسیب و صدمه جدی مفصل ها و سر پلوس می شود.

کشیدن غیر اصولی ترمز دستی و ترمزهای زیاد و پی در پی

از دیگر دلایل خرابی و معیوب شدن پلوس خودرو می‌باشد. برای جلوگیری از این مشکل بایستی با سرعت مجاز و مطمئن رانندگی کرد.

رها کردن یکباره کلاچ

نیز می تواند منجر به خرابی و آسیب دیدن پلوس خودرو شود. در اثر رها شدن کلاچ، ضربه و تکان نسبتا شدیدی به خودرو وارد شده که این امر می تواند به خرابی و صدمه دیدن قطعه پلوس منجر گردد.

همچنین، عوض کردن غیر اصولی دنده، بکسل کردن خودروهای سنگین‌تر از وزن ماشین و از بین رفتن واسکازین جعبه دنده، از دیگر عامل‌های تاثیرگذار در بروز خرابی و معیوب شدن پلوس تلقی می گردند.

حتما بخوانید: استعلام خلافی خودرو با کدملی

علت خرابی پلوس چیست؟

علائم خرابی سه شاخه پلوس

سه شاخه پلوس، یکی از اجزای مهم و حائز اهمیت قطعه پلوس می باشد. انتقال نیروی حرکت و قدرت به چرخ ها از طریق سه شاخه پلوس صورت می گیرد. سه شاخه پلوس نیروی حرکتی را به میل پلوس انتقال داده که در ادامه این نیرو توسط سرپلوس به محورهای خودرو انتقال پیدا می کند.

  • بروز ضربه های پی در پی و متوالی به پیشرانه، خبر از معیوب شدن سه شاخه پلوس می دهد.
  • همچنین، تکان خوردن و لرزش دسته دنده، به ویژه در سرعت های پایین و لرزش و تکان شدید کابین و فرمان خودرو در سرعت های بالا، همگی حکایت از خرابی سه شاخه پلوس خودرو دارد. عدم رفع این مشکل، به تدریج خرابی و از بین رفتن دسته موتورها را به دنبال دارد.

مجتمع فنی برق برگزارکننده دوره های فنی مختلف مانند دوره آموزش تعمیرات ایسیو، آموزش برق خودرو، دوره مکانیک خودرو و غیره می باشد، تمامی دوره ها به صورت عملی، در کارگاه های مجهز و تحت نظر اساتید مجرب و متخصص برگزار می شود در صورت علاقه به فراگیری هر یک از شغل های فنی همین الان به مجتمع فنی برق مراجعه نمایید.

علائم خرابی بلبرینگ پلوس

به طور کلی، بر روی بخش سه شاخه پلوس، بلبرینگ هایی موجود بوده که خرابی و معیوب شدن آنها می تواند مشکلاتی مانند فرسوده شدن و خرابی دسته موتورها را در پی داشته باشد.

  • لرزش و تکان فرمان در مواقع رانندگی، یکی از نشانه های خرابی بلبرینگ پلوس قلمداد می گردد.
  • علاوه بر این، تولید صدای غیر عادی و ناهنجار از چرخ ها را می توان از دیگر علائم خرابی و معیوب شدن بلبرینگ های پلوس برشمرد. صدای تولید شده غالبا با افزایش سرعت خودرو، تند تر شده و بیشتر به گوش می رسد.

عدم تشخیص و رفع این مشکل، می تواند آسیب و صدمه جدی قطعه پلوس، محور ها و بخش جلوبندی خودرو را در بر داشته باشد. با تعمیر اصولی و به موقع بلبرینگ های پلوس، به سادگی می توان از بروز مشکلات جدی تر و بزرگ تر در بخش جلوبندی خودرو جلوگیری کرد.

علائم خرابی بلبرینگ پلوس

علائم خرابی مشعلی پلوس

مشعلی پلوس از دیگر اجزای پلوس خودرو بوده که در بخش انتهایی گیربکس واقع شده و با متصل شدن به سه شاخه پلوس، به پلوس خودرو اتصال پیدا می کند.

احساس تکان و لرزش در کابین خودرو، به ویژه در سرعت‌های بالا و تقه زدن گیربکس در هنگام عوض کردن دنده، از علائم شایع خرابی مشعلی پلوس محسوب می‌گردد.

به طور معمول، در سرعت های حدود 70 الی 90 کیلومتر، تکان ها و لرزش های خودرو افزایش یافته و بیشتر می شود. در صورت مواجهه با این نشانه ها، به احتمال بسیار قوی، قطعه مشعلی پلوس خودرو دچار ایراد و مشکل شده است.

 خطرات خرابی پلوس

به محض بروز نشانه ها و علائم خرابی پلوس، بررسی و تعمیر این قطعه در کاهش و به حداقل رساندن آسیب ها و خطرات جدی بسیار تاثیرگذار و موثر است.

خرد شدن و از بین رفتن محفظه مخصوص ساچمه و قفل شدن محورها و چرخ ها، قفل شدن فرمان خودرو، خرابی و معیوب شدن گیربکس و چپ شدن و واژگونی خودرو، از جمله خطرات و حوادث خرابی پلوس ها به شمار می رود.

نکته: در صورت مشاهده علائم خرابی پلوس می بایست در اسرع وقت نسبت به برطرف کردن مشکل ایجاد شده اقدام نمود. این کار علاوه بر جلوگیری از آسیب دیدن قطعات مهم خودرو، مانع از بروز حوادث و  اتفاقات جدی و ناخوشایند برای راننده و سرنشینان می شود.

آموزش مکانیک خودرو با فنی برق

در این مطلب به بررسی پلوس، علائم و علت خرابی آن و خطراتی که خراب شدن این قطعه به همراه می آورد پرداختیم. در صورتی که از علاقه مندان به مکانیکی خودرو هستید برای کسب اطلاعات بیشتر توصیه می کنیم در دوره های مکانیکی آموزشگاه فنی برق ثبت نام کنید.

آموزش مکانیک خودرو از دوره های پرطرفدار و پولساز مرتبط با تعمیرات خودرو است که به صورت عملی مکانیکی خودرو را به شما عزیران آموزش می دهد. در این آموزشگاه علاوه بر دوره های مکانیکی کلاس های آموزشی متعدد دیگری برگزار می شود. آموزش برق خودرو، آموزش تعمیرات ایسیو، آموزش برق ساختمان و  . . . از دیگر دوره های پرطرفدار در این آموزشگاه است که همه ساله کارآموزان بسیاری در آن ثبت نام می کنند.

4.4/5 - (28 امتیاز)
نویسنده مطلب
کامران سماوات
کامران سماوات

کامران سماوات هستم. 10 سال است که در حوزه اتومکانیک، تعمیر و سرویس خودرو فعالیت میکنم. مطالبی که می نویسم صرفا تجربیات من نیست بلکه زندگی من است.

آخرین مقالات مهارتی مکانیکی

نحوه رسوب زدایی رادیاتور خودرو

نحوه رسوب زدایی رادیاتور خودرو

رادیاتور خودرو یکی از مهمترین قطعات خودرو است. شما می توانید رادیاتور را در جلوی ماشین هر نوع وسیله نقلیه ای ببینید...

ضد یخ چیست؟ [کاربرد ضد یخ]

ضد یخ چیست؟ [کاربرد ضد یخ]

در این مقاله هر آنچه باید در مورد کار ضد یخ، کاربرد ضد یخ و انواع آن بدانید را بیان کرده ایم. همچنین علائمی که نشان از زمان تعویض ضد یخ می باشد را عنوان و بررسی می کنیم با ما همراه باشید تا اطلاعات مفیدی را در رابطه با ضد یخ با شما در […]...

مهم ترین علائم خرابی جلوبندی و شاسی خودرو

مهم ترین علائم خرابی جلوبندی و شاسی خودرو

در این مطب از سری مقالات آموزش مکانیک خودرو قصد داریم به بررسی علائم خرابی جلوبندی خودرو و شاسی آن بپردازیم. اگر شما در قسمت جلوبندی خودرو با مشکلاتی رو به رو هستید و نمی دانید علت چیست، توصیه می کنیم تا انتها این مطلب با ما همراه باشید...

آشنایی با انواع رنگ خودرو و مزایا و معایب آنها

آشنایی با انواع رنگ خودرو و مزایا و معایب آنها

رنگ خودرو از عوامل تاثیرگذار در زیبایی و جذابیت آن به شمار می رود. همچنین، رنگ خودرو به عنوان عایق بدنه خودرو در برابر خط و خش و نور خورشید می باشد و به نوعی از خودرو محافظت می کند...

دیدگاه کاربران

  • شاهین گفت: پاسخ

    ممنون از توضیحاتتون