آموزش تعمیرات پکیج دیواری

آموزش تعمیر پکیج دیواری دوره‌ای کاملا تخصصی و مرتبط با نصب پکیج دیواری می‌باشد. با توجه به رشد روزافزون ساختمان سازی مخصوصا ساختمان های کوچک، نیاز این ساختمان ها به سیستم گرمایشی بسیار زیاد است از طرفی استفاده از پکیج های دیواری جهت تولید آب گرم و سیستم گرمایش ساختمان بسیار به صرفه می باشد.

دوره تعمیر پکیج دیواری شامل: عیب یابی و تعمیرات پکیج تک مبدل و دو مبدل، سرویس کامل پکیج، نحوه رسوب گیری پکیج، نحوه هوا گیری پکیج، عیب یابی و تعمیرات شیر گازی، پمپ و دیگر قطعات و . . . می‌باشد.

آموزشگاه فنی برق در راستا پیشرفت هنرجویان این دوره را در کارگاه های مجهز با جدید ترین ابزار توسط اساتید مجرب به طور عملی آموزش می‌دهد. هنرجویان پس از گذراندن این دوره ضمن دریافت مدرک فنی حرفه ای، مهارت لازم برای تعمیرات انواع پکیج را به دست آورده و می‌توانند وارد بازارکار این حوزه شوند.

مشاهده سرفصل ها
چرا فنی برق

آموزش کاملا عملی تجدید دوره در صورت عدم یادگیری پشتیبانی نامحدود برگزاری کلاس های آخر هفته

سازمان فنی و حرفه ایمجوز از سازمان فنی و حرفه ای نماد اعتماد الکترونیکنماد اعتماد الکترونیک خوابگاه هنرجویانخوابگاه برای هنرجویان تضمین بازگشت وجهتضمین بازگشت وجه

پیش ثبت نام

هزینه دوره آموزش تعمیرات پکیج دیواری

پشتیبانی ویژهپشتیبـانی ویـژه مشاوره شغلیمشاوره بازاریابی

1300000 تومان
900000 تومان 30٪ تخفیف

سرفصل های دوره آموزش تعمیرات پکیج دیواری

 • آموزش تعمیرات پکیج شوفاژ دیواری
 • آموزش عیب یابی و تعمیرات فلو سوییچ با مولتی متر
 • آموزش عیب یابی و تعمیرات پرشر سوییچ دود پکیج
 • آموزش عیب یابی و تعمیرات پمپ پکیج
 • آموزش عیب یابی و تعمیرات تحلیل انواع کلکتورها
 • آموزش عیب یابی و تعمیرات پمپ به روش سنتی
 • آموزش عیب یابی و تعمیرات خازن پمپ پکیج
 • آموزش عملی خلاص کردن پمپ از گیرپاژ
 • آموزش عملی رسوب گیری مبدل
 • آموزش عیب یابی و تعمیرات فن پیکج
 • آموزش عیب یابی و تعمیرات شیر گازی
 • آموزش عیب یابی و تعمیرات کلید حداقل فشار
 • آموزش عیب یابی و تعمیرات بای پاس
 • آموزش تعمیر پکیج دیواری تک مبدل
 • آموزش تعمیر پکیج دیواری دو مبدل
 • آموزش تعمیر پکیج دیواری فن دار
 • آموزش تعمیر پکیج دیواری بدون فن
 • آموزش عملی و مرحله به مرحله راه اندازی پکیج
 • آموزش عملی هوا گیری پکیج
 • آموزش عملی تنظیم کنترل دما و ایمنی پکیج
 • آموزش عملی عیب یابی و رفع عیب
 • آموزش گام به گام تمامی مراحل عیب یابی
 • آموزش عملی برطرف سازی انواع مختلف پکیج

نمایش تمام سرفصل ها

نام دورهشهریهمدرس دورهتناوب دوره
آموزش تعمیرات پکیج دیواری
900000 تومان
مهندس رضایی پورهفته ای یک بار

همین حالا ثبت نام کنید!

  لطفا شماره تماس را بدرستی وارد کنیدبه خوابگاه نیاز دارم.

  دوره های مرتبط با این رشته:

  آموزش نصب کولر گازیآموزش تعمیرات کولر گازیآموزش نصب پکیج دیواریآموزش تعمیرات پکیج دیواری

  مزایای دوره تعمیر پکیج دیواری

  +
  -

  برگزاری دوره به صورت عملی و در کارگاه مجهز

  دوره آموزش تعمیرات پکیج دیواری به صورت عملی و در کارگاه مجهز برگزار میشود، در این دوره مراحل تعمیرات پکیج دیواری زیر نظر مدرس و توسط هنرجویان انجام میشود.

  +
  -

  ارائه مدرک معتبر فنی و حرفه ای

  آموزشگاه فنی برق پس از اتمام دوره به هنرجویان مدرک معتبر و دو زبانه تعمیرات پکیج دیواری اهدا خواهد کرد.این مدرک زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای بوده و از اعتبار بالایی برخوردار است

  +
  -

  آموزش توسط اساتید باتجربه و متخصص در بازار کار

  اساتید دوره تجربه و تسلط کافی به مباحث تعمیرات پکیج دیواری داشته و شناخت کاملی از بازار کار و نحوه ورود و درآمدزایی در آن دارند و در این زمینه میتوانند مشاوره هایی برای ورود به بازار کار به شما ارائه دهند.

  +
  -

  آموزش کامل تعمیرات پکیج دیواری

  آشنایی با ابزارهای مورد نیاز برای تعمیرات پکیج و نحوه کار با آنها، خلاص کردن پمپ از گیرپاژ، رسوب گیری مبدل ، هوا گیری پکیج به طور عملی، عیب یابی و تعمیرات کلید حداقل فشار و ..... و همچنین تعمیر انواع پکیج دیواری از جمله بوتان ،ایران رادیاتو و غیره

  +
  -

  امکان تجدید دوره به صورت رایگان

  از آنجا که هدف آموزشگاه، یادگیری کارآموزان برای ورود به بازار کار است. لذا در صورت عدم یادگیری کارآموزان طی دوره، کارآموز می تواند به صورت رایگان در دیگر دوره های تعمیرات پکیج دیواری این آموزشگاه ثبت نام کند.

  +
  -

  تدارک خوابگاه برای هنرجویان

  جهت رفاه حال هنرجویانی که از شهرستان در این دوره شرکت میکنند آموزشگاه خوابگاه هایی را برای هنرجویان در نزدیکی آموزشگاه و با قیمت مناسب تدراک دیده است.

  آموزش تعمیرات پکیج دیواری

  بازار کار تعمیرات پکیج دیواری

  تعمیرات پکیج دیواری یکی از پردرآمدترین شغل ها محسوب می شود. با توجه به استفاده فراوان از دستگاه های پکیج دیواری در ساختمان های مسکونی و اداری و جایگزینی آن به جای دیگر سیستم های گرمایشی بدون شک نیاز بازار به نیروهای متخصص جهت تعمیرات پکیج های استفاده شده در ساختمان‌ها افزایش خواهد یافت. از آنجایی که تعمیرات و نصب پکیج امری حساس بوده و تعمیرکار می بایست از تخصص کافی برخوردار باشد بنابراین افراد به دنبال تعمیرکاران حرفه ای بوده در نتیجه افراد متخصص در این زمینه از بازار کار خوبی برخوردار می باشند. برای ورود و موفقیت در بازار کار تعمیرات پکیج می توانید:

 • با فروشندگان تجهیزات پکیج های دیواری تعامل و همکاری داشته باشید.
 • با ارسال رزومه برای نمایندگی های پکیج مانند بوتان، ایران رادیاتور و غیره همچنین شرکت های فعال در زمینه تعمیرات پکیج به استخدام آنها درآیید.
 • در سایت هایی مانند دیوار و شیپور یا شبکه های اجتماعی تلگرام و اینستاگرام آگهی ثبت کنید و به تبلیغات بپردازید.
 • با مشاغل مرتبط با تعمیرات پکیج دیواری مثل نصاب کولر گازی، نصاب اسپیلت، نصاب پکیج دیواری، تعمیر کار کولر آبی و ..... لینک سازی کنید.
 • با ثبت نام و معرفی خود در سایت هایی مانند استادکار و آچاره به جذب مشتری و درآمدزایی بپردازید.
 • به عنوان مدرس به تدریس مباحث مربوط به تعمیرات پکیج دیواری در آموزشگاه های فنی حرفه ای بپردازید.
 • توضيحات کاربردي و آموزشي

  چگونه یک تعمیرکار حرفه ای پکیج شویم؟

  برای تبدیل شدن به یک تعمیرکار حرفه ای پکیج دیواری می بایست با انواع مشکلات پکیج و طریقه عیب یابی و تعمیر آن همچنین با ابزارهای تعمیرات پکیج و طریقه کار با آن ها آشنا باشید. پکیج های دیواری با مشکلات گوناگونی رو به رو می شوند برخی از این مشکلات مربوط به برد پکیج بوده و برخی دیگر به دلیل خراب شدن دیگر قطعات پکیج از قبیل منبع ابساط، مبدل، کندانسور، مشعل و غیره می باشد.

  رسوب گرفتن پکیج یکی از دیگر مشکلاتی است که پکیج های دیواری با آن روبه رو شده و شما به عنوان تعمیرکار پکیج می بایست با نحوه رسوب زدایی پکیج دیواری آشنا باشید. در دوره های آموزشی پکیج دیواری آموزشگاه فنی برق هر یک از موضوعات ذکر شده به صورت تخصصی و کاملا عملی زیر نظر اساتید مخصص به شما آموزش داده می شود. آموزش هایی که به دلیل تخصصی بودن شما را در مدت زمان کوتاهی به تعمیرکار حرفه ای پکیج تبدیل می کند.

  مهارت های مورد نیاز تعمیرکار پکیج

  مهم ترین فاکتور برای موفقیت در مشاغل فنی دانش و مهارت است. برای حرفه ای شدن در این شغل و تبدیل به یک تعمیرکار حرفه ای پکیج شدن شما باید با صفر تا صد تعمیرات و عیب یابی انواع مدل ها و برندهای داخلی و خارجی پکیج آشنایی داشته باشید.

  امکان دارد مشکل پکیج مربوط به برد آن باشد، ممکن است پکیج رسوب گرفته باشد، این امکان وجود دارد که علت خرابی پکیج ناشی از خراب شدن منبع انبساط، مبدل، مشعل، لوله ها، شیر تخلیه و دیگر قطعات باشد.

  شما به عنوان یک تعمیرکار بایستی به سرعت عیب دستگاه را شناسایی کنید و بهترین و مقرون به صرفه ترین راه حل را برای رفع مشکل به مشتری پیشنهاد دهید.

  سرمایه لازم برای ورود به بازار کار شغل تعمیرات پکیج دیواری

  خوشبختانه مشاغل فنی جز دسته مشاغلی است که ورود به آنها نیاز به سرمایه بالایی ندارد. ورود به این حرفه نیز همانند بسیاری از دیگر مشاغل فنی نیاز به سرمایه بالایی نداشته و می توان گفت دانش و مهارت مهم ترین سرمایه برای یک تعمیرکار پکیج است که می تواند با شرکت در یک دوره آموزشی معتبر به آن دست یابد.

  پس از آن می تواند به صورت شخصی مشغول به فعالیت شده یا با ارسال رزومه برای نمایندگی ها و شرکت های خدماتی به استخدام آنها درآمده و به جذب سرمایه بپردازد.

  اگر از سرمایه بالایی برخوردار نیستید اما می خواهید به صورت شخصی کار خود را آغاز کنید نگران نباشید. می توانید در سایت های خدماتی ثبت نام کنید یا در دیوار و شیپور آگهی ثبت کنید.

  تجهیزات مورد نیاز برای تعمیرات پکیج مبلغ زیادی ندارد شما با یک سرمایه 3 تا 5 میلیون تومانی می توان ابزار و تجهیزات مورد نیاز این شغل از قبیل دریل، فشار سنج، چراغ قوه، دستکش، آچار و غیره را خریداری نمایید.

  ابزارهای مورد نیاز برای تعمیرات پکیج دیواری

  برخی از مهم ترین ابزارها برای تعمیرات پکیج دیواری عبارتند از:

  دریل، شیر برقی پکیج، تلمبه، گریس سفید و سیاه، مولتی متر، شیر پر کن، گیج فشار سنج، انواع پیچ گوشتی، تراز، فازمتر، چراغ قوه، جک ، سیم چین، دستگاه اتو لوله، سمباده و غیره

  مشاغل مرتبط با تعمیرات پکیج

  مشاغل گوناگونی با این شغل در ارتباط هستند، یکی از مشاغل مرتبط با این حرفه، شغل نصاب و تعمیرکار کولر گازی است. شغل لوله کش آب و گاز ساختمان یکی از دیگر مشاغل مرتبط با این حرفه می باشند.

  فروشگاه ها و مراکز فروش تجهیزان ساختمانی ، مراکز فروش کولر گازی و پکیج و شرکت های طراحی ساختمان از دیگر مشاغلی است که ارتباط بسیاری با این حرفه فنی دارند.

  دقت داشته باشید تعامل با این مشاغل برای جذب مشتریان بیشتر و افزایش درآمد بسیار تاثیر گذار است.

  فرصت های شغلی تعمیرکار پکیج

 • می توانید به استخدام نمایندگی های نصب و تعمیرات پکیج درآیید.
 • می توانید در شرکت های خدماتی فعالیت کنید.
 • می توانید به صورت شخصی با راه اندازی مغازه به جذب مشتری بپردازید.
 • می توانید نمایندگی پکیج بگیرید.
 • می توانید به صورت سیار در این زمینه فعالیت کنید.
 • درآمد تعمیرکار پکیج چقدر است؟

  درآمد شغل تعمیرات پکیج همانند دیگر مشاغل فنی تا حد بسیاری وابسته به میزان دانش، مهارت و تجربه شما در این شغل می باشد. اگر در این شغل از مهارت کافی برخوردار نباشید مطمئن باشید که دیر یا زود با شکست روبه رو خواهید شد.

  علاوه بر مهارت، مشتری مداری، سرعت و دقت، کیفیت ارائه کار، ساعات کار، قیمت ارائه شده، میزان تبلیغات از دیگر فاکتورهای تاثیر گذار بر درآمد این شغل می باشد.

  به طور متوسط یک تعمیرکار پکیج در هر ماه می تواند درآمدی برابر با 10 تا 20 میلیون تومان کسب کند.

  چگونه مشتریان بیشتری در شغل تعمیرات پکیج به دست آوریم؟

  این شغل یکی از مشاغلی است که در ارتباط نزدیک با مشتری قرار دارد. بنابراین اگر به فکر جذب و افزایش تعداد مشتریان خود هستید، همواره و در همه حال به فکر رضایت مشتری باشید.

  اگر می خواهید در این شغل موفق شوید توصیه می کنیم مهارت های خود را توسعه دهید و علاوه بر عیب یابی و تعمیرات با صفر تا صد نحوه نصب انواع مدل های پکیج نیز آشنا شوید.

  در صورتی که در کنار خدمات پکیج، خدمات نصب و تعمیرات کولر گازی را نیز ارائه دهید بدون شک تعداد مشتریان شما بیشتر خواهد شد.

  دقت داشته باشید که کیفیت مهم ترین عامل موفقیت در شغل های خدماتی است بنابراین به هیچ عنوان در کار این موضوع را فراموش نکنید و از قطعات با کیفیت پایین استفاده نکنید. این موضوع باعث از دست رفتن اعتبار شما خواهد شد.

  همیشه خوش قول باشید و در زمان تعیین شده کار مشتری را به اتمام برسانید. همانطور که می دانید پکیج به دلیل گرم کردن آب ساختمان از مهم ترین سیستم ها در خانه می باشد.

  راهنمای تعمیرات پکیج دیواری

  پکیج دیواری یکی از وسایل پرکاربرد در زندگی افراد است که همانند هر وسیله دیگری پس از مدتی با مشکلاتی از قبیل گرم نکردن آب، افت فشار، مشکلات در روشن شدن، رسوب گرفتن و . . . رو به رو شده و می بایست آن را تعمیر کرد. برخی از این مشکلات آسان بوده و توسط خودتان قابل انجام است اما تعمیر بسیاری از مشکلات نیازمند داشتن تخصص و مهارت در زمینه تعمیرات پکیج است و این مهارت از طریق شرکت در کلاس آموزش تعمیرات پکیج امکان پذیر است.

  علت گرم نکردن پکیج دیواری چیست؟

  عوامل گوناگونی منجر به گرم نشدن آب پکیج می‌شود. در صورت عمل نکردن سوئیچ یا فلومتر پکیج و خوب کار نکردن سنسور ntc پکیج فرمان آبگرم را دریافت نکرده و در نتیجه آب آن گرم نمی‌شود. خراب شدن موتور شیر سه طرفه پکیج نیز می‌تواند دلیلی برای گرم نکردن پکیج باشد. در صورت کم بودن ارتفاع شعله در پکیج نیز این دستگاه آب را گرم نمی‌کند. در صورت انتخاب نادرست دودکش نیز پکیج به خوبی عمل نکرده و آب را گرم نمی‌کند. از دیگر عوامل تاثیرگذار بر گرم نشدن آب پکیج دیواری رسوب گرفتن مبدل مصرفی پکیج است. هواگرفتن در رادیاتور نیز از دیگر عوامل تاثیرگذار بر گرم نشدن آب پکیج است.

  علت انفجاری روشن شدن پکیج چیست؟

  در صورتی که فاصله میان الکترود جرقه زن پکیج و مشعل تنظیم نباشد، دودکش پکیج خراب باشد، فشار گازی که وارد پکیج می‌شود تنظیم نباشد، سوراخ‌های مشعل پکیج مسدود و کثیف شده باشد و جرقه پکیج ضعیف باشد امکان انفجاری روشن شدن پکیج وجود دارد.

  علت افت فشار پکیج چیست؟

  یکی از مشکلاتی که پکیج ها با آن رو به رو می‌شوند افت فشار است. افت فشار در پکیج می‌تواند به دلایلی گوناگونی صورت گیرد. در صورت باز بودن شیر پر کن پکیج فشار پکیج افت پیدا خواهد کرد، همچنین وجود نشتی در مدار پکیج و لوله‌های رد شده از کف نیز باعث کم فشار شدن پکیج می‌شود. در صورت باز گذاشتن یا خرابی در شیر پر کن پکیج نیز با این مشکل رو به رو خواهید شد. در صورت سوراخ شدن مبدل حرارتی و منبع انبساط پکیج، همچنین باد نداشتن منبع انبساط نیز فشار پکیج کاهش خواهد یافت.

  بيشتر بخوانيد کوچک کردن

  ۱- آیا پس از پایان دوره آموزش تعمیرات پکیج دیواری مدرک معتبر صادر می شود؟

  پاسخ: بله پس از اتمام دوره مدرک آموزشگاه به صورت رایگان صادر می شود.

  ۲-منظور از تضمینی بودن دوره تعمیرات پکیج دیواری چیست؟

  پاسخ: یعنی در صورت عدم یادگیری شما می توانید به صورت رایگان در دوره بعدی شرکت کنید.

  ۳-چه تایمی بعد از ثبت نام دوره شروع می شود؟

  پاسخ:حداکثر بعد از دو هفته بعد از پیش ثبت نام دوره شروع می شود.

  ۴-چرا بهتر است کارآموزان دوره آموزشی تعمیرات پکیج دیواری را در آموزشگاه فنی برق بگذرانند؟

  پاسخ: زیرا آموزشگاه فنی برق از تخصصی ترین مراکز آموزشی در زمینه آموزش های فنی زیر نظر سازمان فنی حرفه ای می باشد و از ویژگی آن :
  ارائه پکیج کامل آموزشی در پایان دوره ها
  ارائه خوابگاه نزدیک به محل آموزشگاه
  دارای کادر آموزشی متخصص و مجرب
  پشتیبانی نامحدود هنرجویان بعد از اتمام دوره توسط اساتید
  ارائه جزوه و فایل آموزشی دوره مربوطه
  مشاوره و راهنمایی در زمینه راه اندازی شغل
  دسترسی آسان به آموزشگاه توسط وسایل نقلیه عمومی

  ۵-چگونه افراد شاغل می توانند در دوره تعمیرات پکیج دیواری شرکت کنند؟

  پاسخ : افراد شاغل می توانند دوره آموزشی تعمیرات پکیج دیواری را در روزهای تعطیل و آخر هفته با هماهنگی و برنامه ریزی قبلی شرکت کنند.

  ۶-آیا آموزشگاه فنی برق شرایط پذیرش کارآموزان شهرستانی را دارد؟

  پاسخ : بله ، کارآموزان شهرستانی می توانند دوره آموزشی مدنظر را به درخواست خود در پایان هفته و حتی در طول هفته به صورت فشرده بگذرانند و همچنین در صورت نیاز به خوابگاه های اطراف آموزشگاه معرفی می شوند.

  ۷-آیا در پایان دوره تعمیرات پکیج دیواری می توان وارد بازار کار شد؟

  پاسخ: بله با توجه به این که سرفصل های آموزشی این دوره مطابق با نیاز بازار کار طراحی شده است و پس از اتمام دوره کارآموزان می توانند با آمادگی کامل وارد بازار کار شوند.

  مدرک رسمی فنی و حرفه ای
  نماداعتمادالکترونیک

  آدرس خوابگاه ها

  اقامتگاه سرزمین خورشید :بلوار کشاورز نرسیده به جمالزاده سمت غرب نبش کوچه سهیل پلاک 1 طبقه اول تا پنجم

  اقامتگاه سالار : خیابان فرصت شیرازی بعد از تقاطع جمالزاده پلاک 26

  اقامتگاه حدیقمیدان انقلاب کارگرشمالی کوچه رستم

  اقامتگاه البرز:میدان انقلاب کارگرشمالی کوچه رستم اقامتگاه گل، میدان انقلاب کارگرشمالی کوچه رستم

  آموزش هدفمند فنی و حرفه ای

  ویژگی های دوره

  هزینه دوره: ۳۰ %
  هزینه با تخفیف:
  استاد دوره:مهندس رضایی پور
  ثبت نام