آموزش تعمیرات پکیج دیواری

آموزش تعمیرات پکیج دیواری فنی حرفه ای دوره‌ای کاملا تخصصی و مرتبط با تعمیر انواع مدل های پکیج دیواری می‌باشد. با توجه به رشد روزافزون ساختمان سازی مخصوصا ساختمان های کوچک، نیاز این ساختمان ها به سیستم گرمایشی بسیار زیاد است از طرفی استفاده از پکیج های دیواری جهت تولید آب گرم و سیستم گرمایش ساختمان بسیار به صرفه می باشد. دوره آموزش تعمیر پکیج دیواری شامل: آموزش عیب یابی و تعمیرات پکیج تک مبدل و دو مبدل، آموزش سرویس پکیج، نحوه رسوب گیری پکیج، نحوه هوا گیری پکیج، عیب یابی و تعمیرات شیر گازی، پمپ و دیگر قطعات و . . . می‌باشد.

آموزشگاه تعمیرات پکیج فنی برق در راستا پیشرفت هنرجویان دوره تعمیرات پکیج دیواری را در کارگاه های مجهز با جدید ترین ابزار توسط اساتید مجرب به طور عملی آموزش می‌دهد. هنرجویان پس از گذراندن این دوره ، آموزش صفر تا صد تعمیرات پکیج را می بینند و ضمن دریافت مدرک فنی حرفه ای، مهارت لازم برای تعمیرات انواع پکیج را به دست آورده و می‌توانند وارد بازارکار این حوزه شوند.

مشاهده سرفصل ها
چرا فنی برق

آموزش کاملا عملی تجدید دوره در صورت عدم یادگیری پشتیبانی نامحدود برگزاری کلاس های آخر هفته

سازمان فنی و حرفه ایمجوز از سازمان فنی و حرفه ای نماد اعتماد الکترونیکنماد اعتماد الکترونیک خوابگاه هنرجویانخوابگاه برای هنرجویان تضمین بازگشت وجهتضمین بازگشت وجه

پیش ثبت نام

هزینه آموزش تعمیرات پکیج دیواری

پشتیبانی ویژهپشتیبـانی ویـژه مشاوره شغلیمشاوره بازاریابی

1800000 تومان
1300000 تومان 30٪ تخفیف
مشاهده سرفصل ها
شهریه دوره: 1,800,00030 %
شهریه با تخفیف: 1,300,000
درخواست مشاوره

سرفصل های دوره آموزش تعمیرات پکیج دیواری

 • آموزش تعمیرات پکیج شوفاژ دیواری
 • آموزش عیب یابی و تعمیرات فلو سوییچ با مولتی متر
 • آموزش عیب یابی و تعمیرات پرشر سوییچ دود پکیج
 • آموزش عیب یابی و تعمیرات پمپ پکیج
 • آموزش عیب یابی و تعمیرات تحلیل انواع کلکتورها
 • آموزش عیب یابی و تعمیرات پمپ به روش سنتی
 • آموزش عیب یابی و تعمیرات خازن پمپ پکیج
 • آموزش عملی خلاص کردن پمپ از گیرپاژ
 • آموزش عملی رسوب گیری مبدل
 • آموزش عیب یابی و تعمیرات فن پیکج
 • آموزش عیب یابی و تعمیرات شیر گازی
 • آموزش عیب یابی و تعمیرات کلید حداقل فشار
 • آموزش عیب یابی و تعمیرات بای پاس
 • آموزش تعمیر پکیج دیواری تک مبدل
 • آموزش تعمیر پکیج دیواری دو مبدل
 • آموزش تعمیر پکیج دیواری فن دار
 • آموزش تعمیر پکیج دیواری بدون فن
 • آموزش عملی و مرحله به مرحله راه اندازی پکیج
 • آموزش عملی هوا گیری پکیج
 • آموزش عملی تنظیم کنترل دما و ایمنی پکیج
 • آموزش عملی عیب یابی و رفع عیب
 • آموزش گام به گام تمامی مراحل عیب یابی
 • آموزش عملی برطرف سازی انواع مختلف پکیج

نمایش تمام سرفصل ها

نام دورهشهریهمدرس دورهتناوب دوره
آموزش تعمیرات پکیج دیواری
1300000 تومان
مهندس رضایی پورهفته ای یک بار

همین حالا ثبت نام کنید!

  لطفا شماره تماس را بدرستی وارد کنیدبه خوابگاه نیاز دارم.

  دوره های مرتبط با این رشته:

  آموزش نصب کولر گازیآموزش تعمیرات کولر گازیآموزش نصب پکیج دیواریآموزش تعمیرات پکیج دیواری

  مزایای دوره آموزش تعمیر پکیج دیواری

  +
  -

  برگزاری دوره تعمیرات پکیج به صورت عملی و در کارگاه مجهز

  دوره آموزش تعمیرات پکیج دیواری به صورت عملی و در کارگاه مجهز برگزار میشود، در این دوره مراحل تعمیرات پکیج دیواری زیر نظر مدرس و توسط هنرجویان انجام میشود.

  +
  -

  ارائه مدرک معتبر فنی و حرفه ای

  آموزشگاه فنی برق پس از اتمام دوره به هنرجویان مدرک معتبر و دو زبانه تعمیرات پکیج دیواری اهدا خواهد کرد.این مدرک زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای بوده و از اعتبار بالایی برخوردار است

  +
  -

  آموزش توسط اساتید باتجربه و متخصص در بازار کار

  اساتید دوره تجربه و تسلط کافی به مباحث تعمیرات پکیج دیواری داشته و شناخت کاملی از بازار کار و نحوه ورود و درآمدزایی در آن دارند و در این زمینه میتوانند مشاوره هایی برای ورود به بازار کار به شما ارائه دهند.

  +
  -

  آموزش کامل تعمیرات پکیج دیواری

  آشنایی با ابزارهای مورد نیاز برای تعمیرات پکیج و نحوه کار با آنها، خلاص کردن پمپ از گیرپاژ، رسوب گیری مبدل ، هوا گیری پکیج به طور عملی، عیب یابی و تعمیرات کلید حداقل فشار و ..... و همچنین تعمیر انواع پکیج دیواری از جمله بوتان ،ایران رادیاتو و غیره

  +
  -

  امکان تجدید دوره به صورت رایگان

  از آنجا که هدف آموزشگاه، یادگیری کارآموزان برای ورود به بازار کار است. لذا در صورت عدم یادگیری کارآموزان طی دوره، کارآموز می تواند به صورت رایگان در دیگر دوره های تعمیرات پکیج دیواری این آموزشگاه ثبت نام کند.

  +
  -

  تدارک خوابگاه برای هنرجویان

  جهت رفاه حال هنرجویانی که از شهرستان در این دوره شرکت میکنند آموزشگاه خوابگاه هایی را برای هنرجویان در نزدیکی آموزشگاه و با قیمت مناسب تدراک دیده است.

  آموزش تعمیرات پکیج دیواری

  بازار کار تعمیرات پکیج دیواری

  تعمیرات پکیج دیواری یکی از پردرآمدترین شغل ها محسوب می شود. با توجه به استفاده فراوان از دستگاه های پکیج دیواری در ساختمان های مسکونی و اداری و جایگزینی آن به جای دیگر سیستم های گرمایشی بدون شک نیاز بازار به نیروهای متخصص جهت تعمیرات پکیج های استفاده شده در ساختمان‌ها افزایش خواهد یافت. از آنجایی که تعمیرات و نصب پکیج امری حساس بوده و تعمیرکار می بایست از تخصص کافی برخوردار باشد بنابراین افراد به دنبال تعمیرکاران حرفه ای بوده در نتیجه افراد متخصص در این زمینه که آموزش تعمیرات پکیج دیواری را به صورت تخصصی دیده اند، از بازار کار خوبی برخوردار می باشند. برای ورود و موفقیت در بازار کار تعمیرات پکیج می توانید:

 • با فروشندگان تجهیزات پکیج های دیواری تعامل و همکاری داشته باشید.
 • با ارسال رزومه برای نمایندگی های پکیج مانند بوتان، ایران رادیاتور و غیره همچنین شرکت های فعال در زمینه تعمیرات پکیج به استخدام آنها درآیید.
 • در سایت هایی مانند دیوار و شیپور یا شبکه های اجتماعی تلگرام و اینستاگرام آگهی ثبت کنید و به تبلیغات بپردازید.
 • با مشاغل مرتبط با تعمیرات پکیج دیواری مثل نصاب کولر گازی، نصاب اسپیلت، نصاب پکیج دیواری، تعمیر کار کولر آبی و ..... لینک سازی کنید.
 • با ثبت نام و معرفی خود در سایت هایی مانند استادکار و آچاره به جذب مشتری و درآمدزایی بپردازید.
 • به عنوان مدرس به تدریس مباحث مربوط به تعمیرات پکیج دیواری در آموزشگاه های فنی حرفه ای بپردازید.
 • ۱- آیا پس از پایان دوره آموزش تعمیرات پکیج دیواری مدرک معتبر صادر می شود؟

  پاسخ: بله پس از اتمام دوره مدرک آموزشگاه به صورت رایگان صادر می شود.

  ۲-منظور از تضمینی بودن دوره تعمیرات پکیج دیواری چیست؟

  پاسخ: یعنی در صورت عدم یادگیری شما می توانید به صورت رایگان در دوره بعدی شرکت کنید.

  ۳-چه تایمی بعد از ثبت نام دوره شروع می شود؟

  پاسخ:حداکثر بعد از دو هفته بعد از پیش ثبت نام دوره شروع می شود.

  ۴-چرا بهتر است کارآموزان دوره آموزشی تعمیرات پکیج دیواری را در آموزشگاه فنی برق بگذرانند؟

  پاسخ: زیرا آموزشگاه فنی برق از تخصصی ترین مراکز آموزشی در زمینه آموزش های فنی زیر نظر سازمان فنی حرفه ای می باشد و از ویژگی آن :
  ارائه پکیج کامل آموزشی در پایان دوره ها
  ارائه خوابگاه نزدیک به محل آموزشگاه
  دارای کادر آموزشی متخصص و مجرب
  پشتیبانی نامحدود هنرجویان بعد از اتمام دوره توسط اساتید
  ارائه جزوه و فایل آموزشی دوره مربوطه
  مشاوره و راهنمایی در زمینه راه اندازی شغل
  دسترسی آسان به آموزشگاه توسط وسایل نقلیه عمومی

  ۵-چگونه افراد شاغل می توانند در دوره تعمیر پکیج دیواری شرکت کنند؟

  پاسخ : افراد شاغل می توانند دوره آموزشی تعمیرات پکیج دیواری را در روزهای تعطیل و آخر هفته با هماهنگی و برنامه ریزی قبلی شرکت کنند.

  ۶-آیا آموزشگاه فنی برق شرایط پذیرش کارآموزان شهرستانی را دارد؟

  پاسخ : بله ، کارآموزان شهرستانی می توانند دوره آموزشی مدنظر را به درخواست خود در پایان هفته و حتی در طول هفته به صورت فشرده بگذرانند و همچنین در صورت نیاز به خوابگاه های اطراف آموزشگاه معرفی می شوند.

  ۷-آیا در پایان دوره تعمیر پکیج دیواری می توان وارد بازار کار شد؟

  پاسخ: بله با توجه به این که سرفصل های آموزشی این دوره مطابق با نیاز بازار کار طراحی شده است و پس از اتمام دوره کارآموزان می توانند با آمادگی کامل وارد بازار کار شوند.

  آموزش تعمیر پکیج از صفر تا صد

  پکیج دیواری یک سیستم گرمایشی است که از آن برای گرم کردن آب و فضای ساختمان ها استفاده می شود. این سیستم از قطعات و بخش های گوناگونی از قبیل مبدل، منبع انبساط، برد، شیر پرکن، شیر اطمینان، سنسور دود، شیر هواگیری و غیره تشکیل شده است. پکیج های دیواری برای کار کردن به آب، برق و گاز به صورت همزمان احتیاج دارند. کارکرد پکیج با گاز و برق تعمیر این دستگاه را بسیار حساس و تخصصی کرده و اهمیت آموزش تعمیر پکیج را بیش از پیش کرده است. چرا که تعمیر اشتباه ممکن است باعث نشت گاز شده و خساراتی را به همراه آورد.

  بنابراین فکر نکنید که تعمیر پکیج کار آسانی است. تعمیر و عیب یابی این دستگاه نیاز به رعایت اصول و نکاتی دارد و تنها راه برای تعمیر اصولی این دستگاه این است که آموزش صفر تا صد تعمیرات پکیج را ببینید و از این طریق یاد بگیرید که چگونه یک پکیج را عیب یابی و تعمیر کنید؟ دوره تعمیرات پکیج آموزشگاه فنی برق به خوبی شما را با این اصول آشنا می کند و در یک فضای آموزشی کارگاهی و عملی صفر تا صد تعمیرات و عیب یابی انواع مدلهای پکیج دیواری را به شما آموزش می دهد.

  آموزش تعمیرات پکیج فنی حرفه ای

  اما آیا می توان به هر دوره ای برای آموزش تعمیرات پکیج دیواری اطمینان کرد؟ آیا تمامی آموزشگاه تعمیرات پکیج برای یادگیری این رشته مناسب هستند؟ در پاسخ باید بگوییم خیر. متاسفانه به دلیل بازار کار عالی تعمیرات پکیج مراکز بسیاری دوره تعمیر پکیج را برگزار می کنند.اما یک مرکز مطمئن برای ثبت نام این رشته آموزشگاهی است که از سازمان فنی حرفه ای کشور مجوز لازم را اخد کرده باشد. بنابراین اگر می خواهید دوره تعمیرات پکیج فنی حرفه ای را سپری کنید حتما به این موضوع توجه داشته باشید که آموزشگاه انتخابی مجوزهای لازم را از سازمان های ذیربط اتخاذ کرده باشد.

  آموزش تعمیرات پکیج در تهران

  دوره تعمیر پکیج مجتمع آموزشی فنی برق یکی از بهترین مراکز تعمیرات پکیج در تهران است. آنچه که این آموزشگاه را از سایر آموزشگاه های فنی حرفه ای متمایز کرده است آموزش تعمیرات پکیج دیواری به صورت عملی و مجهز بودن کارگاه های آموزشی آن است. در دوره آموزش تعمیر پکیج شما کارآموزان عزیز می توانید بر روی پکیج تمرین کنید و تمامی چالش هایی که هنگام ورود به بازار کار با آن روبه رو می شوید را رفع نمایید. این موضوع باعث شده که نه تنها علاقه مندان به تعمیرات پکیج در تهران بلکه کلیه علاقه مندان به این رشته از سراسر ایران در دوره های آموزش تعمیرات پکیج دیواری فنی برق ثبت نام نمایند.

  چگونه یک تعمیرکار حرفه ای پکیج شویم؟

  برای تبدیل شدن به یک تعمیرکار حرفه ای پکیج دیواری می بایست با انواع مشکلات پکیج و طریقه عیب یابی و تعمیر آن همچنین با ابزارهای تعمیرات پکیج و طریقه کار با آن ها آشنا باشید. پکیج های دیواری با مشکلات گوناگونی رو به رو می شوند برخی از این مشکلات مربوط به برد پکیج بوده و برخی دیگر به دلیل خراب شدن دیگر قطعات پکیج از قبیل منبع ابساط، مبدل، کندانسور، مشعل و غیره می باشد.

  رسوب گرفتن پکیج یکی از دیگر مشکلاتی است که پکیج های دیواری با آن روبه رو شده و شما به عنوان تعمیرکار پکیج می بایست با نحوه رسوب زدایی پکیج دیواری آشنا باشید. در دوره های آموزش تعمیرات پکیج دیواری آموزشگاه فنی برق هر یک از موضوعات ذکر شده به صورت تخصصی و کاملا عملی زیر نظر اساتید مخصص به شما آموزش داده می شود. آموزش هایی که به دلیل تخصصی بودن شما را در مدت زمان کوتاهی به تعمیرکار حرفه ای پکیج تبدیل می کند.

  مهارت های مورد نیاز تعمیرکار پکیج

  مهم ترین فاکتور برای موفقیت در مشاغل فنی دانش و مهارت است. برای حرفه ای شدن در این شغل و تبدیل به یک تعمیرکار حرفه ای پکیج شدن شما باید با صفر تا صد تعمیرات و عیب یابی انواع مدل ها و برندهای داخلی و خارجی پکیج آشنایی داشته باشید. که از طریق شرکت در یک دوره آموزش تعمیرات پکیج فنی حرفه ای آن هم در یک آموزشگاه معتبر می توانید به این تخصص در مدت زمانی کوتاه دست یابید.

  امکان دارد مشکل پکیج مربوط به برد آن باشد، ممکن است پکیج رسوب گرفته باشد، این امکان وجود دارد که علت خرابی پکیج ناشی از خراب شدن منبع انبساط، مبدل، مشعل، لوله ها، شیر تخلیه و دیگر قطعات باشد.

  شما به عنوان یک تعمیرکار بایستی به سرعت عیب دستگاه را شناسایی کنید و بهترین و مقرون به صرفه ترین راه حل را برای رفع مشکل به مشتری پیشنهاد دهید. در صورتی که در یک دوره آموزش تعمیر پکیج دیواری شرکت کنید به صورت حرفه ای با این مهارت ها آشنا می شوید.

  سرمایه لازم برای ورود به بازار کار شغل تعمیرات پکیج دیواری

  خوشبختانه مشاغل فنی جز دسته مشاغلی است که ورود به آنها نیاز به سرمایه بالایی ندارد. ورود به این حرفه نیز همانند بسیاری از دیگر مشاغل فنی نیاز به سرمایه بالایی نداشته و می توان گفت دانش و مهارت مهم ترین سرمایه برای یک تعمیرکار پکیج است که می تواند با شرکت در یک دوره آموزش تعمیرات پکیج دیواری معتبر به آن دست یابد.

  پس از آن می تواند به صورت شخصی مشغول به فعالیت شده یا با ارسال رزومه برای نمایندگی ها و شرکت های خدماتی به استخدام آنها درآمده و به جذب سرمایه بپردازد.

  اگر از سرمایه بالایی برخوردار نیستید اما می خواهید به صورت شخصی کار خود را آغاز کنید نگران نباشید. می توانید در سایت های خدماتی ثبت نام کنید یا در دیوار و شیپور آگهی ثبت کنید.

  تجهیزات مورد نیاز برای تعمیرات پکیج مبلغ زیادی ندارد شما با یک سرمایه 3 تا 5 میلیون تومانی می توان ابزار و تجهیزات مورد نیاز این شغل از قبیل دریل، فشار سنج، چراغ قوه، دستکش، آچار و غیره را خریداری نمایید.

  ابزارهای مورد نیاز برای تعمیرات پکیج دیواری

  برخی از مهم ترین ابزارها برای تعمیرات پکیج دیواری عبارتند از:

  دریل، شیر برقی پکیج، تلمبه، گریس سفید و سیاه، مولتی متر، شیر پر کن، گیج فشار سنج، انواع پیچ گوشتی، تراز، فازمتر، چراغ قوه، جک ، سیم چین، دستگاه اتو لوله، سمباده و غیره

  مشاغل مرتبط با تعمیرات پکیج

  مشاغل گوناگونی با این شغل در ارتباط هستند، یکی از مشاغل مرتبط با این حرفه، شغل نصاب و تعمیرکار کولر گازی است. شغل لوله کش آب و گاز ساختمان یکی از دیگر مشاغل مرتبط با این حرفه می باشند.

  فروشگاه ها و مراکز فروش تجهیزان ساختمانی ، مراکز فروش کولر گازی و پکیج و شرکت های طراحی ساختمان از دیگر مشاغلی است که ارتباط بسیاری با این حرفه فنی دارند.

  دقت داشته باشید تعامل با این مشاغل برای جذب مشتریان بیشتر و افزایش درآمد بسیار تاثیر گذار است.

  فرصت های شغلی تعمیرکار پکیج

 • پس از آموزش تعمیرات پکیج و شرکت در دوره تعمیرات پکیج دیواری می توانید به استخدام نمایندگی های نصب و تعمیرات پکیج درآیید.
 • می توانید در شرکت های خدماتی فعالیت کنید.
 • می توانید به صورت شخصی با راه اندازی مغازه به جذب مشتری بپردازید.
 • می توانید نمایندگی پکیج بگیرید.
 • می توانید به صورت سیار در این زمینه فعالیت کنید.
 • درآمد تعمیرکار پکیج چقدر است؟

  درآمد شغل تعمیرات پکیج همانند دیگر مشاغل فنی تا حد بسیاری وابسته به میزان دانش، مهارت و تجربه شما در این شغل می باشد. اگر در این شغل از مهارت کافی برخوردار نباشید مطمئن باشید که دیر یا زود با شکست روبه رو خواهید شد. بنایراین اگر آموزش تعمیر پکیج دیواری را ندیده اید حتما پیش از ورود به بازار کار این شغل در یک دوره تعمیر پکیج فنی حرفه ای ثبت نام کنید.

  علاوه بر مهارت، مشتری مداری، سرعت و دقت، کیفیت ارائه کار، ساعات کار، قیمت ارائه شده، میزان تبلیغات از دیگر فاکتورهای تاثیر گذار بر درآمد این شغل می باشد.

  به طور متوسط یک تعمیرکار پکیج در هر ماه می تواند درآمدی برابر با 10 تا 20 میلیون تومان کسب کند.

  چگونه مشتریان بیشتری در شغل تعمیرات پکیج به دست آوریم؟

  این شغل یکی از مشاغلی است که در ارتباط نزدیک با مشتری قرار دارد. بنابراین اگر به فکر جذب و افزایش تعداد مشتریان خود هستید، همواره و در همه حال به فکر رضایت مشتری باشید.

  اگر می خواهید در این شغل موفق شوید توصیه می کنیم مهارت های خود را توسعه دهید و علاوه بر آموزش تعمیرات پکیج با صفر تا صد نحوه نصب انواع مدل های پکیج نیز آشنا شوید در صورت شرکت در دوره نصب پکیج می توانید به مهارت های لازم برای نصب انواع پکیج نیز دست پیدا کنید.

  در صورتی که در کنار خدمات پکیج، خدمات نصب و تعمیرات کولر گازی را نیز ارائه دهید بدون شک تعداد مشتریان شما بیشتر خواهد شد.

  دقت داشته باشید که کیفیت مهم ترین عامل موفقیت در شغل های خدماتی است بنابراین به هیچ عنوان در کار این موضوع را فراموش نکنید و از قطعات با کیفیت پایین استفاده نکنید. این موضوع باعث از دست رفتن اعتبار شما خواهد شد.

  همیشه خوش قول باشید و در زمان تعیین شده کار مشتری را به اتمام برسانید. همانطور که می دانید پکیج به دلیل گرم کردن آب ساختمان از مهم ترین سیستم ها در خانه می باشد.

  راهنمای تعمیرات پکیج دیواری

  مشکلات پکیج دیواری

  حالا که با بازار کار عالی تعمیرات پکیج آشنا شدید وقت آن است که با انواع مشکلات پکیج دیواری و نحوه عیب یابی و تعمیر این مشکلات آشنا شوید.

  علت گرم نکردن پکیج دیواری چیست؟

  اجزای اصلی پکیج دیواری

  پکیج برق ندارد

  آیا پنل پکیج شما چیزی نشان نمی دهد ؟ آیا چراغ های برق پکیج خاموش هستند؟ به صفحه پنل پکیج خود نگاهی بیندازید. در صورت دریافت برق کافی، پنل باید به درستی کار کند و گزینه های کنترل را نمایش دهد. دو شاخه را بررسی کرده و در صورت خراب بودن آن را تعویض کنید. همچنین سالم بودن پریز را نیز بررسی نمایید. در دوره تعمیرات پکیج فنی برق به طور کامل نحوه عیب یابی و تعمیر این مشکل پکیج آموزش داده می شود.

  پمپ گرمایشی پکیج معیوب است

  در هر پکیج ، یک لوله "جریان" (خروج آب گرم) و یک لوله "بازگشت" (بازگشت آب به پکیج ، پس از چرخش در ناحیه گرمایشی) وجود دارد. لوله جریان شما باید گرم باشد و لوله برگشت باید کمی سردتر باشد. رادیاتورها و لوله کشی در حین حرکت آب در اطراف سیستم، مقداری از گرمای آب را به خود جذب می کنند. اگر لوله جریان یا لوله برگشتی گرم نباشد، این احتمال وجود دارد که پمپ گردش نمی کند. با شرکت در دوره آموزش تعمیرات پکیج دیواری فنی برق به خوبی با نحوه تعمیر پمپ پکیج آشنا خواهید شد.

  برد پکیج سوخته است.

  اگر پکیج برق دارد و می توانید صدای کار کردن قطعات داخلی را بشنوید، به احتمال زیاد برد و پنل صفحه نمایش شما خراب است. این پنل همانند دیگر اجزای پکیج ، با گذشت زمان خراب می شود. اگر پکیج شما دچار نشتی آب شده باشد و آب به درون کنترل پنل راه یافته باشد، می تواند این روند خرابی را سرعت ببخشد. برای رفع این مشکل پنل پکیج خود را بررسی و تعویض کنید.

  لوله میعان پکیج، منجمد شده است.

  اگر در صبح های سرد یا زمستان از آب گرم استفاده نمی کنید، احتمال دارد لوله میعان پکیج منجمد شود. لوله میعان پکیج باعث خروج گازها از خانه شما می شود و مستعد یخ زدگی هستند. برای رفع این مشکل لوله را از نظر وجود گرفتگی یا قطعات یخ بررسی کنید. گرفتگی را برطرف کرده و یخ لوله را به آرامی آب کنید.تعمیر این مشکل پکیج از دیگر سرفصل هایی است که در دوره آموزش تعمیر پکیج به آن پرداخته می شود.

  قفل شدن پکیج

  اجزای اصلی پکیج دیواری

  قفل شدن پکیج یک روش خاموش کردن است. این روند هنگامی که پکیج متوجه مشکلی می شود، توسط خود پکیج آغاز می شود.

  راه حل: کد خطا را بررسی کنید

  صفحه نمایش پکیچ کد خطایی را نشان می دهد. با مطالعه دفترچه راهنمای پکیج علت آن را بررسی کنید. رفع مشکل قفل شدن پکیج از دیگر موضوعاتی است که در دوره های آموزش تعمیرات پکیج دیواری به آن پرداخته می شود.

  افت فشار یا عدم وجود فشار در پکیج

  پکیج شما برای گرم کردن آب گرم نیاز به فشار دارد. اگر آب گرم یا گرمایش مرکزی ندارید، ممکن است به دلیل افت فشار باشد. در دوره تعمیرات پکیج فنی برق به طور کامل به این مشکل و نحوه رفع آن پرداخته می شود.

  علت انفجاری روشن شدن پکیج چیست؟

  اجزای اصلی پکیج دیواری

  اگر هنگام گرم شدن پکیج، یک صدای انفجاری شنیده می شود، به احتمال زیاد پکیج شما مشکل تاخیر در احتراق دارد.

  در حالت عادی، در پکیج گازی هنگام گرم کردن، شیر گاز باز شده و مقدار کمی گاز را از طریق "افشانه های" کوچکی به داخل محفظه احتراق مهر و موم شده رها می کند. سپس این گاز توسط پیلوت مشتعل می شود و شعله های افشانه یک "مبدل حرارتی" را گرم می کند. سپس مبدل حرارتی باعث گرم شدن آب می شود.

  اما "احتراق تاخیری" زمانی اتفاق می افتد که گازی که به محفظه احتراق ارسال می شود بلافاصله مشتعل نمی شود و وقتی این اتفاق می افتد، گاز در داخل محفظه احتراق تجمع پیدا میکند و سرانجام پیلوت تمام این گاز را مشتعل می کند و یک انفجار کوچک ایجاد می کند.

  مشکلاتی که باعث انفجاری روشن شدن پکیج می شوند:

  • گاز به مقدار کافی وجود ندارد
  • هوای اطراف به مقدار کافی وجود ندارد
  • مشعل ها کثیف شده اند
  • پیلوت پکیج خراب است

  رفع مشکل انفجاری روشن شدن پکیج از موضوعات دیگری است که در دوره آموزش تعمیرات پکیج به طور کامل به آن پرداخته می شود.

  چگونه مشکل انفجاری روشن شدن پکیج را رفع کنیم؟

  در صورت مشاهده این مشکل هر چه سریعتر نسبت به رفع آن اقدام نمایید. چرا که شدت شعله های ناشی از تجمع گاز می تواند در نهایت باعث ترک خوردگی مبدل حرارتی پکیج شما شود.

  علاوه بر گران بودن مبدل حرارتی، ترک خوردن آن می تواند منجر به مسمومیت با گاز مونوکسید کربن شود. مبدل حرارتی شامل محفظه احتراق است، جایی که گازهای احتراق خطرناکی در آنجا تولید می شوند و شکاف های کوچک موجود در مبدل حرارتی اجازه می دهند که مونوکسید کربن سمی در فضای خانه آزاد شده و منجر به مسمومیت شما با مونوکسید کربن شود.

  علت افت فشار پکیج چیست؟

  علت روشن نشدن پکیج

  شیر پر کن پکیج معیوب است.

  بیشتر پکیچ ها بین فشار 1 تا 1.5 بار کار می کنند. اما اگر مشکلی مانند نشتی وجود داشته باشد این فشار ممکن است به 3 بار برسد. اگر شیر پرکن پکیج که در زیر آن قرار دارد معیوب باشد، فشار پکیج شما دچار افت می شود.

  هوا گرفتن پکیج.

  سیستم های گرمایش مرکزی می توانند به مرور زمان هوا وارد آنها شوند. هواگیری از طریق رادیاتورها بهترین راه حل برای رفع این مشکل است.

  رادیاتورها ، لوله های آب گرم و شیرهای رادیاتور نشتی دارند.

  این شایع ترین علت افت فشار در پکیج است. کوچکترین نشتی می تواند باعث افت فشار سیستم شما شود. توصیه ما این است که تمام رادیاتورها ، شیرهای شوفاژ و لوله های آب گرم را بررسی کنید. اگر نشانه ای از خروج آب وجود داشته باشد، می تواند عامل ایجاد این مشکل است. حتی یک قطره کوچک روی شیر رادیاتور کافی است تا فشار پکیج شما کاهش یابد.

  اگر اتصالات پکیج بسیار شل باشند ، محکم کردن آنها معمولاً مشکل فشار پکیج را حل می کند. در غیر این صورت، عامل ایجاد کننده مشکل در سیستم باید تعمیر یا تعویض شود.

  اتصالات پکیج نشتی دارند. .

  همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم ، نشتی شایع ترین علت افت فشار پکیج است. اگر سیستم شما بسیار قدیمی باشد، احتمال اینکه اتصالات ضعیف شده باشند وجود دارد که همین می تواند باعث بروز نشتی جدیدی شود. تنها یک نشتی کوچک کافیست تا فشار دچار افت شود. اگر نشتی را پیدا کردید، تا اتصالات را مجددا محکم کنید.

  فشارسنج پکیج معیوب است.

  پکیج خاموش می شود

  این مورد بعید به نظر می رسد، اما برای پکیج اتفاق افتاده است. این احتمال وجود دارد که فشارسنج جلوی پکیج فشار درست را نشان ندهد که بسیار خطرناک است، به ویژه اگر دائماً فشار را افزایش می دهید. اگر فشار پکیج را افزایش دادید و اتفاقی نیفتاد (یا فشار به میزان بسیار کمی تغییر کرد) می تواند نشان دهنده این مشکل باشد.

  چرا پکیج نشتی دارد؟

  نشتی آب از پکیج یکی از مشکلات رایج در پکیج های دیواری است که در صورت مشاهده نیاز به تعمیر سریع دارد زیرا می تواند منجر به آسیب جدی شودد و در دوره های آموزش تعمیر پکیج دیواری ففنی برق به طور کامل به آن پرداخته می شود.

  خوردگی لوله ها ، فشار زیاد و شل شدن اتصالات همگی از علل شایع نشت آب پکیج هستند. اگر پکیج شما به تازگی نصب شده است ، ممکن است نشتی ناشی از نصب اشتباه باشد.

  اگر حتی کوچکترین نشتی را مشاهده کردید ، فوراً با یک تعمیرکار پکیج تماس بگیرید. دقت داشته باشید که آب می تواند منجر به خوردگی ، زنگ زدگی یا خرابی قطعات الکتریکی شود.

  علت نشتی پکیج چیست؟

  دلایل متعددی وجود دارد که ممکن است آب از پکیج شما نشت کند و علت اصلی را می توان با توجه به منبع آب که از آنجا می آید ، تعیین کرد.

  1-خوردگی

  لوله ها یا مخازن خورده شده ضعیف شده و در نهایت ممکن است منجر به خروج آب در طول زمان شوند. اگر خوردگی بیش از یک لوله یا شیر نباشد، به سادگی تعویض قسمت خوردگی مشکل را حل می کند.

  در صورت گسترش خوردگی در سیستم ، احتمالاً قابل تعمیر نیست و به این معنی است که باید پکیج خود را تعویض کنید.

  افزایش فشار

  اگر فشار دیگ بخار شما بیش از حد زیاد است ، ممکن است منجر به نشت آب پکیج شود ، زیرا پکیج باید مقداری از فشار اضافی را خارج کند تا از انفجار دستگاه جلوگیری شود.

  اگر عقربه روی فشارسنج به نقطه ای بالاتر از 2 برسد ، می توانید تشخیص دهید که فشار پکیج شما بسیار زیاد است یا خیر ، بنابراین اگر متوجه شدید فشار پکیج شما بسیار زیاد است ، می توانید فشار را به سادگی کاهش دهید. فشار صحیح پکیج بین 1 تا 2 است. نحوه تنظیم فشار پکیج از سرفصل های دوره آموزش تعمیر پکیج دیواری فنی برق است.

  درجه حرارت

  پکیج های دیواری مجهز به شیر کنترل دما (TCV) هستند که دمای آب درون پکیج را کنترل کرده و از زیاد شدن آن جلوگیری می کند. هر گونه نشتی از شیر دما نشان می دهد که دمای پکیج بسیار بالا است و می تواند منجر به خروج آب از شیرآلات شود.

  خراب شدن پمپ

  پمپ یکی از مهم ترین قطعات پکیج است و برای پمپاژ آب در این دستگاه وجود دارد. بنابراین ، اگر به درستی آب بندی نشده باشد ، ممکن است آب به بیرون نشت کند. که در این صورت پمپ نیاز به تعویض یا پلمب مجدد دارد. نحوه تعمیر و تعویض پمپ از سرفصل هایی است که در دوره های آموزش تعمیر پکیج فنی برق به آن پرداخته می شود.

  شل شدن اتصالات

  بخشی از فرسودگی طبیعی است، چرا که اتصالات با گذشت زمان در نتیجه افزایش مکرر آب در هنگام گرمایش و انقباض در سرمایش شل می شود. این بدان معناست که اتصالات باید محکم شوند تا از خروج آب جلوگیری شود.

  نصب نامناسب

  نشتی آب از پکیج می تواند ناشی از نصب ضعیف باشد. این اغلب زمانی اتفاق می افتد که آب از اتصالات لوله می آید.

  برای جلوگیری از این اتفاق ، فقط باید به یک نصاب پکیج حرفه ای اجازه دهید پکیج را بررسی نماید.

  فرسودگی

  مانند هر دستگاهی، پکیج ها نیز برای همیشه دوام نمی آورند و با گذشت زمان می توانند فرسوده شوند. اگر پکیج شما بیش از 10 سال سن دارد ، احتمالاً زمان آن رسیده است که یک دستگاه جدید نصب کنید.

  این امر نه تنها مانع نشتی آب می شود ، بلکه باعث افزایش بازده انرژی در خانه شما می شود و باعث صرفه جویی در هزینه می شود.

  خراب شدن شیر تخلیه

  شیر تخلیه پکیج یکی از دیگر قطعات مهم در پکیج های دیواری است که بنا به دلایل گوناگونی از قبیل ضربه، گرما بیش از حد و غیره خراب می شود. اگر شیر تخلیه پکیج خراب شده باشد شاهد افت فشار دستگاه خواهیم بود و آب از پکیج نشتی خواهد داشت. تعمیر و تعویض شیر تخلیه پکیج از سرفصل هایی است که در دوره آموزش تعمیرات پکیج مجتمع فنی برق به طور کامل به آن پرداخته می شود.

  سوراخ شدن مبدل پکیج

  مبدل یکی از دیگر قطعات مهم در پکیج های دیواری است که این قطعه با گذشت زمان دچار خوردگی شده و ممکن است برخی از آن دچار خوردگی شود و این موضوع نشتی آب از پکیج را به همراه داشته باشد. تشخیص اینکه علت نشتی آب آیا از خراب شدن مبدل است یا خیر کار سختی است و نیاز به بررسی توسط تعمیرکار دارد. با شرکت در دوره آموزش تعمیرات پکیج دیواری فنی برق به طور کامل با نحوه تعمیر و تعویض مبدل آشنا خواهید شد.

  مدرک رسمی فنی و حرفه ای
  نماداعتمادالکترونیک

  آدرس خوابگاه ها

  اقامتگاه سرزمین خورشید :بلوار کشاورز نرسیده به جمالزاده سمت غرب نبش کوچه سهیل پلاک 1 طبقه اول تا پنجم

  اقامتگاه سالار : خیابان فرصت شیرازی بعد از تقاطع جمالزاده پلاک 26

  اقامتگاه حدیقمیدان انقلاب کارگرشمالی کوچه رستم

  اقامتگاه البرز:میدان انقلاب کارگرشمالی کوچه رستم اقامتگاه گل، میدان انقلاب کارگرشمالی کوچه رستم

  آموزش هدفمند فنی و حرفه ای
  ثبت نام
  5/5 - (1 امتیاز)