جامع ترین لیست مشکلات پکیج دیواری؛ چگونه پکیج را تعمیر کنیم؟


بروز مشکل در پکیج دیواری هرگز خوشایند نیست. تصور اینکه آب گرم نداشته باشیم یا سیستم گرمایشی کار نکند بسیار ناراحت کننده است. در این مطلب برخی از رایج ترین مشکلات پکیج دیواری را لیست کرده و علل احتمالی آنها را شرح می دهیم. ما همچنین برخی از راهکارهای کاربردی برای رفع این مشکلات را برای شما تشریح می کنیم. بنابراین توصیه می کنیم این مطلب را تا انتها بخوانید تا با نحوه عیب یابی پکیج آشنا شده و بدانید چگونه می توانید پکیج دیواری خود را تعمیر و دوباره راه اندازی کنید.

آموزش تعمیرات پکیج

1-مشکل نشتی پکیج دیواری

گاهی هنگام عیب یابی پکیج متوجه می شومی که دستگاه نشتی دارد. نشتی پکیج معمولاً به دلیل وجود یک مشکل در قطعات داخلی پکیج مانند شیر فشار یا پمپ رخ می دهد. اگر نشت پکیج ناشی از فشار باشد، به احتمال زیاد فشار سیستم شما بیش از حد بالا رفته است. اگر نشتی به دلیل مشکل در پمپ باشد ، ممکن است پمپ فرسوده شده باشد یا در ترک یا شکستگی وجود داشته باشد.

اگر نشتی در اطراف لوله های پکیج ایجاد شده باشد ممکن است خوردگی باعث بروز این مشکل شده باشد. همچنین ممکن است مشکلی در نحوه نصب سیستم شما وجود داشته باشد. توصیه می کنیم از یک تعمیرکار آموزش دیده برای شناسایی و رفع این مشکل کمک بگیرید. اگر نشتی ناشی از نقص جدی باشد ، تعمیرکار ممکن است به شما توصیه کند که پکیج را تعویض کنید.

 

2- فشار کم از مشکلات رایج پکیج دیواری

معمولاً با نگاهی به فشار سنج پکیج می توانید تشخیص دهید که آیا فشار دستگاه شما بسیار پایین است یا خیر. در حالت ایده آل ، فشار پکیج شما باید در 1.5 بار تنظیم شود. اگر زیر 1 باشد ، پکیج شما نمی تواند به درستی کار کند.

مشکل نشتی پکیج دیواری فشار کم پکیج می تواند ناشی از مشکلاتی مانند نشتی آب، هواگیری رادیاتورها یا خراب شدن قطعه ای در پکیج باشد. برای رفع این مشکل ، ابتدا علائم و نشانه های نشتی را جستجو کنید، سعی نکنید هر گونه پوشش را از روی پکیج بردارید. در صورت مشاهده نشتی ، با یک تعمیرکار پکیج آموزش دیده تماس بگیرید. اگر نشتی پیدا نکردید ، می توانید فشار پکیج را مجدد تنظیم کنید.

به شما توصیه میکنیم ، مقاله مهمی که درباره “نحوه رفع افت فشار پکیج دیواری” نوشته ایم را خوب مطالعه کنید.

فشار کم از مشکلات رایج پکیج دیواری 3- پکیج فاقد گرمایش و آب گرم است.

علت گرم نشدن آب پکیج و رادیاتورها می تواند ناشی از، خرابی دیافراگم و قفل هوا، پایین آمدن فشار، خرابی ترموستات، یخ زدگی لوله ها، قطع شدن آب، برق و گاز باشد.

برای تعیین اینکه آیا این مشکل ناشی از فشار کم است ، باید فشارسنج خود را بررسی کنید تا ببینید آیا زیر 1 است. در صورت پایین بودن فشار ، فشار را مجدد تنظیم کنید. همچنین توصیه می کنیم وضعیت آب، برق  و گاز را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که قطعی وجود ندارد. در صورتی که مشکل در ترموستات است دفترچه راهنما را بررسی کنید یا با یک تعمیرکار تماس بگیرید.

4-لوله میعانات منجمد شده است.

این مسئله به ویژه در فصول سردتر سال بسیار رایج است. در طول دوره های هوای سرد ، این لوله می توانند یخ زده و باعث گرفتگی شوند. این امر به ویژه در خانه هایی که لوله میعانات در بیرون نصب شده اند بیشتر دیده می شود. توجه داشته باشید که یخ زدگی این لوله می تواند باعث برگشت مجدد میعانات به پکیج و خرابی سیستم شود.

در صورت مشاهده این مشکل، می توانید به سرعت و به راحتی خودتان آن را حل کنید. می توانید بر روی لوله های یخ زده آب گرم بریزید و یخ را از بین ببرید. توصیه می کنیم برای جلوگیری از بروز این مشکل لوله ها را عایق بندی کنید.

5-رادیاتورها خراب شده اند.

خراب شدن رادیاتورها از دیگر مشکلات رایج در پکیج های دیواری است که هنگام عیب یابی آن دیده می شود. وجود نقاط سرد در رادیاتورها، مشکلات مربوط به هوا گرفتن و رسوب در رادیاتور از انواع مشکلاتی است که در رادیاتورها رخ می دهد.

بسیاری از مشکلات رادیاتور را می توان با هواگیری حل کرد ، یک کار ساده که می توانید خودتان انجام دهید. برای آشنایی با نحوه هواگیری پکیج توصیه می کنیم مقاله ” آموزش هواگیری پکیج” را مطالعه کنید.

6-سر و صدا پکیج از دیگر مشکلات پکیج دیواری

این طبیعی است که پکیج هنگام کار کردن سر و صدا داشته باشد، به ویژه هنگامی که در حال روشن شدن است. با این حال ، اگر پکیج شما به طور ناگهانی شروع به ایجاد صدای غرش، سوت، تق تق، شرشر، بوق و غیره می کند ، توصیه می کنیم با یک تعمیرکار تماس بگیرید.

سر و صدا پکیج از دیگر مشکلات پکیج دیواری سر و صدای غیر معمول در پکیج می تواند ناشی از هوای موجود در سیستم ، خراب شدن پمپ ، پایین بودن فشار یا حتی رسوب گرفتگی پکیج باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله ما در مورد علت سر و صدا پکیج را مطالعه کنید.

 

7-چراغ پیلوت پکیج خاموش است.

پکیج های قدیمی تر ممکن است دارای یک چراغ پیلوت دائمی باشند که باید روشن بماند تا مشعل بزرگتر داخل پکیج شما روشن شود. ممکن است یک ترموکوپل معیوب منبع گاز را قطع کرده یا رسوبات باعث خاموش شدن این چراغ شوند. برای رفع این مشکل می توانید این چراغ را مجدد روشن کنید. برای روشن کردن دفترچه راهنما را مطالعه کنید.

این مشکل بیشتر در پکیج های قدیمی مشاهده می شود ، زیرا سیستمهای مدرن با چراغ های خلبان ساخته نمی شوند و به صورت الکترونیکی مشتعل می شوند.

8-پکیج روشن نمی شود.

روشن نشدن از دیگر مواردی است که هنگام عیب یابی پکیج دیده می شود. اگر پکیج روشن نمی شود ، اولین کاری که باید انجام دهید این است که سایر لوازم خانگی و برق خانه خود را بررسی کنید تا ببینید آیا کار می کنند یا خیر. در صورت وجود مشکل ، جعبه فیوز را بررسی کنید تا ببینید آیا فیوز قطع شده است یا خیر. اگر مشکل از برق ساختمان است از یک برقکار کمک بگیرید.

اگر پکیج شما روشن است اما مدام خاموش می شود ، فشار ممکن است کم باشد که در این صورت فشارسنج سیستم خود را بررسی کنید و اگر فشار پکیج زیر 1 بود آن را مجدد تنظیم کنید.

یا ممکن است میزان گاز یا هوای پکیج تنظیم نباشد. خراب شدن شیر سه طرفه و شیر بای پاس و رسوب در مسیر 4/3 مبدل ثانویه از دیگر دلایلی است که باعث بروز این مشکل می شود.

در مقاله دیگری به طور جامع به نحوه رسوب گیری پکیج پرداخته ایم، برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله “آموزش رسوب گیری پکیج” را مطالعه کنید.

 

9- مشکلات مربوط به ترموستات

گاهی اوقات ، ترموستات ممکن است به درستی کار نکند. یک ترموستات خراب ممکن است دمای اتاق را اشتباه تشخیص دهد و سیگنال های اشتباه را به واحد اصلی ارسال کند.

مشکلات مربوط به ترموستات قبل از تماس با تعمیرکار ، باید ترموستات خود را عیب یابی کنید. منبع تغذیه را بررسی کنید و مطمئن شوید که روشن است و کار می کند. تنظیمات ساعت و تایمر دستگاه را مشاهده کرده و از درست بودن آنها اطمینان حاصل کنید.

10-آبگرم پکیج سرد و گرم می شود.

گرم نشدن آب پکیج و نوسانات آب یکی از دیگر مواردی است که هنگام عیب یابی پکیج های دیواری است. زیاد بودن ارتفاع شعله، پایین آمدن دقت NTC مصرفی، استفاده همزمان از چند شیر مصرفی، استفاده از پکپ فشار نامناسب در شبکه ساختمان، خرابی شیر سه راهه در پکیج های دو مبدل و کم بودن فشار آب ساختمان از جمله دلایلی است که باعث سرد و گرم شدن آب پکیج می شوند.

11.آب بیش از اندازه داغ است.

داغ بودن بیش از اندازه آب پکیج یکی از دیگر مشکلاتی است که در پکیج های دیواری رخ می دهد. گاهی بروز این مشکل به دلیل تنظیم نبودن دمای آب و بالا بودن آن است. که در این صورت بایستی دمای آب را پایین بیاورید. مسدود شدن مسیر لوله ها، خراب شدن سنسور حرارتی از دیگر دلایلی است که باعث بروز این مشکل در پکیج های دیواری می شود.

12.انفجاری روشن شدن پکیج

یکی از دیگر مشکلات رایجی که در پکیج های دیواری اتفاق می افتد انفجاری روشن شدن آن است. بروز این مشکل در پکیج دیواری دلایل گوناگونی دارد. معمولا در صورت خراب شدن جرقه زن، کثیف شدن مشعل، کم بودن گاز، خراب شدن پرشر هوا و غیره شاهد بروز این مشکل هستیم. در مقاله”علت انفجاری روشن شدن پکیج” به طور کامل این مشکل و نحوه عیب یابی و تعمیر آن را بیان کرده ایم، برای کسب اطلاعات بیشتر توصیه می کنیم این مطلب را بخوانید.

13.چراغ پکیج چشمک می زند.

چشمک زدن چراغ پکیج یکی از دیگر مشکلات رایجی است که در پکیج ها رخ می دهد. علت چشمک زدن پکیج متفاوت است. معمولا وقتی یکی از قطعات پکیج آسیب می بیند این چراغ ها روشن می شود و خبر از خراب شدن قطعه ای خاص می دهد. این چراغ ها در پکیج های مختلف متفاوت است. در  مقاله ای به صورت جامع به بررسی علت چشمک زدن چراغ پکیج ایران رادیاتور پرداخته ایم، برای کسب اطلاعات بیشتر این مطلب را تا انتها بخوانید.

منبع: homeserve

مقاله ای که خواندید از دسته مقالات پکیج از وبلاگ فنی برق بود. در صورتی که تمایل دارید تعمیر پکیج دیواری را به صورت کامل فرا گیرید می توانید در دوره آموزش صفر تا صد تعمیرات پکیج آموزشگاه فنی برق شرکت کنید.

1/5 - (1 امتیاز)
نویسنده مطلب
منصور برزین
منصور برزین

منصور برزین هستم، 14 سال است که در حوزه تاسیسات ساختمان فعالیت می کنم. 3 سال است که در زمینه پکیج، کولرگازی، آبگرمکن و نصب و تعمیرات سایر تاسیسات ساختمان می نویسم.

آخرین مقالات پکیج دیواری

علل جرقه زدن مداوم پکیج دیواری

علل جرقه زدن مداوم پکیج دیواری

امروزه به دلیل افزایش سطح ایمنی و کاربردهای مختلف، پکیج ها در ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند. به دلیل حساسیت بالای قطعات ممکن است هر کدام دچار مشکل شده و کارکرد عادی دستگاه را متوقف کنند...

بازار کار و درآمد تعمیرات پکیج دیواری

بازار کار و درآمد تعمیرات پکیج دیواری

قصد داریم در این مقاله به بررسی بازار کار و درآمد تعمیرات پکیج دیواری بپردازیم. دامنه کاربرد و میزان استفاده از پکیج های دیواری بیش از پیش افزایش یافته است...

آموزش نحوه تعویض شیر اطمینان پکیج دیواری

آموزش نحوه تعویض شیر اطمینان پکیج دیواری

شیر اطمینان پکیج دیواری وسیله ای است که فشار یا بار دستگاه را کنترل می کند. شیر اطمینان پکیج دیواری به عنوان شیرهای سه بار نیز شناخته می شوند، زیرا اجزای پکیج معمولاً می توانند حداکثر 3...

بررسی علت و علائم خرابی برد پکیج دیواری  

بررسی علت و علائم خرابی برد پکیج دیواری  

برد الکترونیکی یکی از قسمت‌های اصلی پکیج می باشد. این قسمت مانند مغز پکیج عمل می ‌کند و دستورات پکیج را به بخش های متنوع ارائه می دهد...

دیدگاه کاربران