چگونه مشکلات افت فشار پکیج دیواری را برطرف کنیم؟

5 دقیقه زمان مطالعه

افت فشار پکیج یکی از مهم ترین مسائلی است که بیشتر مصرف کنندگان پکیج را درگیر خود می کند که این مشکل بسیار ساده حل می شود. دلیل افت و پایین آمدن فشار پکیج متفاوت است و خراب شدن قطعات گوناگونی باعث بروز این مشکل در پکیج می شود. در اینجا قصد داریم به این سوال که “چرا فشار بار پکیج کم می شود؟” پاسخ دهیم و علت پایین آمدن بار پکیج و بالا نرفتن فشار پکیج بوتان و ایران رادیاتور را بررسی کنیم و راه حل های بسیاری را به مصرف کنندگان ارائه دهیم.

در بیشتر ساختمان ها اکثر مهندسان برای راه اندازی سیستم گرمایشی ، پکیج و شوفاژ دیواری را انتخاب می کنند و به دلیل ظاهر زیبا و دارا بودن تمام اجزا در یک سیستم پکیج ، عیب یابی  سیستم از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد.

یکی از مشکلات عظیمی که اکثرا به آن برخورد می کنند ، کم شدن فشار پکیج می باشد که مشکلات گوناگونی از قبیل گرم نشدن آب پکیج، سر و صدا پکیج و بسیاری از موارد دیگر را در پکیج ایجاد می کند. پکیج دیواری شما به دلایل زیادی می تواند فشار بار خود را از دست بدهد.

افت فشار پکیج ممکن است در اثر نشتی مدار بسته  پکیج یا نشتی آب که ممکن است بر اثر نقص اتصالات و یا سوراخ بودن رادیاتور ها باشد، رخ دهد. مشکل دیگر ممکن است از منبع انبساط پکیج، هوای سیستم شما یا نشتی در خود لوله های گرمایشی باشد. حال با ما همراه باشد تا مهم ترین علت های افت و کم شدن بار پکیج آشنا شوید و در صورت تمایل به کسب دانش به صورت حرفه ای در این زمینه به می بایست دوره آموزش تعمیرات پکیج دیواری را به صورت حرفه ای بگذرانید.

یکی از نکاتی که در افت فشار باید به آن توجه کنید این است که پکیج هایی که بیشتر از 3 سال کار کرده اند به طور طبیعی هفته ای یکبار دارای افت فشار می شوند ولی پکیج های نو هر 3 هفته یکبار دچار این مشکل می شوند که در این شرایط بهتر است اطلاعاتی برای برطرف کردن این مشکل داشته باشید.

آموزش تعمیرات پکیج

علت افت فشار پکیج دیواری چیست؟

افت بار پکیج بوتان، ایران رادیاتور، ایساتس و غیره از رایجترین مشکلات پکیج دیواری است که در این برندهای پکیج رخ می دهد. عوامل گوناگونی باعث بروز این مشکل در پکیج های دیواری می شوند. خراب شدن شیر پرکن، تنظیم اشتباه، نشتی آب برخی از این مشکلات هستند. در این بخش به طور جامع به این پرسش می پردازیم که چرا بار پکیج کم می شود و راهکارهایی برای رفع آن ارائه می دهیم.

علت اول افت فشار پکیج دیواری: خراب شدن شیر پرکن پکیج

وقتی که شیر پرکن پکیج خراب می شود شما با کاهش و افزایش فشار بار در پکیج مواجه می شوید در واقع کاهش فشار و افزایش فشار با سرعت بسیار کم اتفاق می افتد در نتیجه در این شرایط شما با کم شدن فشار بار پکیج مواجه می شوید که در این صورت شیر پر کن که زیر پکیج قرار دارد باید تعویض گردد.

شیر پر کن پکیج دیواری
شیر پر کن پکیج دیواری

علت دوم پایین بودن فشار پکیج : باز ماندن شیر پر کن

در بعضی از مواقع وقتی شیر پرکن را جهت تنظیم فشار بار باز می کنید، فراموش می کنید که شیر را ببندید. در صورتی که این شیر باز باشد، هنگام استفاده از آب گرم فشار آب به شدت کم می شود و در نتیجه دستگاه خاموش می شود و یا اگر شیر باز بماند ممکن است اگر فشار آب شهری کم شود دستگاه با افت شدید فشار مواجه شود. در این صورت اول باز و بسته بودن شیر پر کن را تست کنید. شیر پر کن در حالت ساعتگرد بسته و در حالت پادساعتگرد باز می باشد.

علت سوم افت بار پکیج دیواری : خراب بودن منبع انبساط پکیج

منظور از خراب بودن منبع انبساط ، سوراخ بودن و یا باد نداشتن آن است. یکی از مشکلات اصلی و شایعی که اکثر مصرف کنندگان پکیج با آن مواجه می شوند و در کلاس آموزش تعمیر پکیج دیواری به طور مفصل روی آن کار می شود، مشکل منبع انبساط است که با خراب بودن منبع انبساط در این دو حالت سوراخ بودن و باد داشتن ، شما با کاهش و یا افزابش فشار پکیج مواجه می شوید. البته زمانی موجب افزایش فشار می شود که شما درجه پکیج را بر روی 60 درجه به بالا تنظیم کرده باشید.

خراب بودن منبع انبساط پکیج
خراب بودن منبع انبساط پکیج

علت چهارم کم کردن فشار بار در پکیج دیواری: نشتی آب پکیج  

مشکل نشتی آب که همان مسئله نشتی مدار بسته پکیج است، یکی از دلایل اصلی کم بودن فشار بار در پکیج ، نشتی آب می باشد حتی اگر نشتی خیلی کم باشد و در طی چندین روز آب کمی نشت کند باعث افت فشار بسیاری می شود که این نشتی از رادیاتور یا لوله های گرمایی می تواند باشد.

نشتی آب پکیج
نشتی آب پکیج

کم شدن بار پکیج به علت خراب شدن مبدل حرارتی پکیج

اگر پکیج شما دو مبدله باشد امکان سوراخ شدن آن بسیار کم است ولی اگر پکیج تک مبدله باشد امکان این که مبدل از داخل سوراخ شود و به ندرت باعث افت فشار پکیج شود بسیار زیاد است و اگر فشار آب شهری یا ساختمان بسیار کم باشد شما با کم بودن شدید فشار آب مواجه خواهید شد.

مشکل مبدل حرارتی پکیج
مشکل مبدل حرارتی پکیج

علت ششم افت فشار بار در پکیج دیواری : نشتی لوله های گرمایشی کف زمین

ممکن است لوله های گرمایشی که از کف زمین رد شده اند نشتی داشته باشند که این مسئله بسیار کم و به ندرت پیش می آید. ولی در صورت نشتی در این لوله ها فشار پکیج کم خواهد شد.

نشتی لوله های گرمایشی کف زمین
نشتی لوله های گرمایشی کف زمین

علت هفتم پایین بودن فشار در پکیج دیواری : هوا داشتن و رسوب گرفتن پکیج دیواری

در صورتی که هوا در سیستم گرمایشی و رادیاتور و پکیج یا پکیج رسوب گرفته باشد، شما با افت شدید پکیج مواجه می شوید در این صورت از طریق پیچ هواگیری در انتهای پکیج یا رادیاتور هوای آن را خارج کنید. همچنین به رسوب گیری پکیج دیواری بپردازید.

در مقاله دیگری به طور جامع به بررسی نحوه هواگیری پکیج پرداخته ایم برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله ” آموزش نحوه هواگیری پکیج ” را مطالعه نمایید.

هوا داشتن در پکیج دیواری
هوا داشتن در پکیج دیواری

علت کم بودن فشار بار آب گرم پکیج بوتان :‌

پایین آمدن فشار بار پکیج بوتان دلایل گوناگونی دارد. در انتهای پکیج بوتان یک مداربسته وجود دارد که فشار آب ثابتی را در خود باید داشته باشد و وظیفه ثابت نگه داشتن فشار آب ، منبع انبساط است. در مرحله اول تست سلامت بودن منبع انبساط را انجام دهید ، پیچ بالای منبع انبساط  را باز کنید اگر آب با هوا بیرون زد باید منبع انبساط را تعویض کنید و اگر چیزی از منبع انبساط بیرون نیاید، منبع انبساط سالم است و نیاز به یک تلمبه دارد که با فشار هوای آن را خارج کرد و فشار را به 1/5 رساند .

علت پایین بودن بار پکیج بوتان متفاوت است، از جمله خرابی مبدل حرارتی داشتن پکیج دیواری تک مبدله که تا الان تولید آن متوقف شده و یا ممکن است از نظر محفظه احتراق جهت گرفتن اکسیژن مورد نیاز احتراق و…. باعث پایین آمدن و افت فشار بار پکیج و تعمیر پکیج دیواری بوتان شود. در نتیجه تمام این مراحل را جهت تنظیم فشار پکیج دیواری بوتان تست کنید.

معمولا در پکیج های بوتان، کد خطای E04 و A03 نشان دهنده افت فشار پکیج می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ارورهای این برند پکیج دیواری مقاله “کد خطا پکیج بوتان” را مطالعه نمایید.

 علت کم بودن و افت فشار بار آب گرم پکیج ایران رادیاتور  :

همانطور که می دانید کم بودن فشار بار آب گرم پکیج موجب گرم نشدن شوفاژ و رادیاتور و… می شود. کم کردن بار پکیج ایران رادیاتور یکی از مشکلات رایج در این نوع از پکیج است که با بروز آن افراد به دنبال تعمیرکاری حرفه ای برای تعمیر پکیج دیواری ایران رادیاتور خود هستند. این مشکل در پکیج ایران رادیاتور خود را را با کد 7040 نمایش می دهد.

علت پایین آمدن و بالا نرفتن فشار بار پکیج ایران رادیاتور بسیار است از جمله وجود نشتی در مداربسته پکیج ایران رادیاتور ، نشتی از لوله های کف ، خرابی شیر پر کن ، باد نداشتن و یا سوراخ بودن منبع انبساط که در این صورت منبع انبساط که وظیفه اصلی کنترل فشار پکیج را دارد باید تعویض گردد، خراب بودن شیر سه راهه ، کم بودن فشار آب شهری و در آخر هوا داشتن سیستم پکیج دیواری می باشد.

حال برای بالا آوردن و تنظیم فشار بار پکیج ایران رادیاتور و تنظیم کردن آن می بایست شیر کوچک آبی رنگ را که همان شیر پر کن ست در جهت عقربه های ساعت بچرخانید ، در صورتی که مصرف آب شهری بالا نباشد بعد از چرخاندن عقربه مانومتر بالای عدد یک می رود اگر مصرف آب شهری بالا باشد ممکن است در این مرحله عقربه به بالا عدد یک نرسد در این صورت باید ساعت 12 شب به بعد این مراحل را تست کنید. اگر عقربه به عدد 1/5 رسید به طور کامل شیر پرکن را ببندید در این صورت فشار دستگاه تنظیم می شود و بالا می رود. 

کم بودن فشار آب گرم پکیج ایران رادیاتور

کم بودن فشار آب گرم پکیج ایران رادیاتور

 

چگونه فشار پکیج را بالا ببریم؟ تنظیم بار پکیج

حال اگر فشار بار پکیج دیواری پایین بود و آب رادیاتورها سرد بود ، برای بالا بردن و تنظیم بار پکیج، پیچ شیر پر کن آبی رنگ که در زیر پکیج دیواری قرار دارد را خلاف عقربه های ساعت یعنی به سمت چپ بچرخانید در این صورت عقربه مانومتر را خواهید دید که بالا می رود و قبل از این که فشار آب عقربه را به بالای عدد 1/5 ببرد شیر را در جهت عقربه های ساعت یعنی سمت راست بچرخانید. در این صورت خواهید دید که فشار پکیج به صورت نرمال بالا آمده است و روی همان فشار ثابت می ماند.

بالا بردن فشار پکیج
بالا بردن فشار پکیج

در این صورت اگر تمام این علت هارو بررسی کنید و چک کنید مشکل افت فشار و بار پکیج شما بر طرف می شود.

منبع: countywidect

آموزش تعمیرات پکیج با فنی برق

تعمیرات پکیج یکی از دوره های پرطرفدار در این مجتمع آموزشی است که به دلیل بازار کار عالی که دارد در صورت یادگیری آن می توانید یک شغل پولساز را برای خود راه اندازی کنید. این مجتمع آموزشی علاوه بر دوره فوق کلاس های آموزشی بسیاری را برگزار می نماید. آموزش تعمیرات موبایل، آموزش نصب دوربین مدار بسته، آموزش برق صنعتی و . . . برخی از دیگر دوره های پرطرفدار در مجتمع آموزشی فنی برق است.

از دست ندهید:

همه چیز درباره مهاجرت با مدرک فنی حرفه ای

همه چیز درباره نحوه گرفتن جواز کسب

 علت خراب شدن کمپرسور کولر ماشین 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *