راهنمای جامع تبدیل حالت تابستانی به زمستانی در انواع پکیج

5 دقیقه زمان مطالعه

در ساختار پکیج های گرمایشی، حالت ها و عملکردهای مختلفی لحاظ شده است. برخورداری از تنظیمات مختلف، پکیج دیواری را از آبگرمکن ها متمایز ساخته است. در ساختار بسیاری از پکیج های دیواری دو حالت تابستانی و زمستانی در نظر گرفته شده است. تنظیم این حالت ها متناسب با شرایط آب و هوایی و فصل سال صورت می‌گیرد. با تنظیم حالت تابستانه پکیج، پکیج صرفا به گرم کردن آب مصرفی می پردازد. تبدیل حالت تابستانی به زمستانی پکیج علاوه بر گرم کردن آب، گرمایش آب مدار سیستم رادیاتورها را نیز اجرایی می کند. اگر قصد تنظیم پکیج برای زمستان را دارید و می خواهید بدانید که چگونه پکیج را به حالت زمستانی ببریم توصیه می کنیم این مطلب را تا انتها بخوانید.

آموزش تعمیرات پکیج

تبدیل حالت تابستانه به زمستانه در پکیج دیواری بوتان

تبدیل حال تابستانه به زمستانه پکیج بوتان

برای تنظیم پکیج بوتان برای زمستان می بایست یک سری تنظیمات و تغییرات را اعمال نمود.

1-در وهله نخست باید پکیج را خاموش کرده و راه اندازی مجدد کرد.

راه اندازی پکیج در حالت زمستانه مستلزم تنظیم و کنترل فشار دستگاه می باشد. فشار پکیج باید در محدود 1.5 بار باشد. در صورت پایین تر بودن فشار پکیج از میزان اعلام شده می توان شیر پرکن پکیج را باز کرده تا فشار دستگاه افزایش پیدا کند. پس از رسیدن فشار به محدوده 1.5 بار، شیر پرکن را ببندید. اگر با نحوه تنظیم کردن فشار پکیج آشنایی ندارید توصیه می کنیم مقاله “چگونه افت فشار پکیج را رفع کنیم؟” را مطالعه کنید.

2-در ادامه، از باز بودن مسیر دودکش پکیج اطمینان حاصل کنید.

3-همچنین، فلکه های قرار گرفته در زیر پکیج و متصل به شیلنگ آب باید باز باشند.

4-شیر مربوط به ورودی و خروجی رادیاتورها را باز نمایید. پس از انجام این فرآیند، باید حالت زمستانه پکیج را فعال نموده و سپس درجه دمای دستگاه را افزایش داده تا پکیج روشن شود. پ

5-پس از روشن شدن پکیج می بایست چند دقیقه صبر نموده تا دستگاه کاملا داغ شده و رادیاتورها نیز گرم شوند.

6-پس از اطمینان حاصل کردن از باز بودن مسیر جریان آب، باید نسبت به هواگیری رادیاتورها و پکیج اقدام نمود. پس از هواگیری، فشار پکیج حتما باید کنترل و تنظیم گردد.

در مقاله دیگری به صورت مرحله به مرحله به آموزش هواگیری پکیج پرداخته ایم، برای کسب اطلاعات بیشتر این مقاله را مطالعه نمایید.

تبدیل حال تابستانه به زمستانه پکیج ایران رادیاتور

چگونه پکیج ایران رادیاتور را از حالت زمستانی به تابستانی ببریم؟

برای تبدیل حالت تابستانی به زمستانی پکیج ایران رادیاتور و تنظیم پکیج ایران رادیاتور برای زمستان ابتدا باید پکیج را خاموش نموده و جریان گاز و برق دستگاه نیز قطع کنید.

سپس دستگاه می بایست بر روی وضعیت راه اندازی مجدد قرار گرفته و پس از آن فشار دستگاه تنظیم گردد.

فشار استاندارد دستگاه برای فعال شدن حالت زمستانی پکیج باید در محدوده 1.5 بار قرار داشته باشد. برای افزایش فشار پکیج می توان از شیر کوچک و آبی رنگ تعبیه شده در زیر دستگاه استفاده نمود. با باز کردن شیر، نشانگر فشار پکیج را بر روی 1.5 بار تنظیم نموده و سپس شیر کوچک دستگاه را ببندید.

پس از بررسی دودکش دستگاه شیرهای ورودی و خروجی پکیج و رادیاتور را باز کنید. در ادامه، وضعیت پکیج را بر روی حالت زمستانی تنظیم نموده و دستگاه را روشن کنید.

روشن شدن فن و پس از آن مشعل، حکایت از راه اندازی درست پکیج دیواری دارد. به منظور کارکرد بهینه و مطلوب رادیاتورهای گرمایشی، می بایست در اسرع وقت نسبت به هواگیری این دستگاه ها اقدام نمود.

در پنل کنترلی پکیج ایران رادیاتور چند ولوم مختلف طراحی شده است. ولوم سمت چپ پکیج، دارای دو حالت صفر و یک می باشد. قرار گرفتن ولوم بر روی عدد صفر حکایت از فعال بودن حالت تابستانه پکیج دارد. همچنین، ولوم قرار گرفته در وسط پنل کنترل ایران رادیاتور برای تنظیم آبگرم مصرفی و ولوم کوچک موجود در سمت راست، برای روشن و خاموش کردن پکیج کاربرد دارد. قرار گرفتن این ولوم بر روی صفر، به معنای خاموش بودن و قرار داشتن بر روی عدد 1 خبر از روشن بودن پکیج می دهد.

حتما بخوانید: راهنمای جامع تعمیر پکیج ایران رادیاتور

تبدیل حال تابستانه به زمستانه پکیج ایساتیس

نحوه تبدیل حالت تابستانی به زمستانی در پکیج ایساتیس 

تبدیل حالت تابستانی به زمستانی پکیج دیواری ایساتیس به مانند پکیج های ایران رادیاتور و بوتان صورت می گیرد. بر این اساس برای تنظیم پکیج ایساتیس برای زمستان، در ابتدا پکیج را خاموش کرده و جریان گاز و اتصال برق دستگاه را به صورت کامل قطع کنید. سپس دودکش پکیج بررسی و کنترل می شود. در ادامه فشار پکیج بررسی و در صورت تنظیم نبودن بر روی بازه 1 الی 1.5 بار تنظیم می گردد.

در مرحله بعد شیر آب ورودی و خروجی پکیج دیواری و رادیاتورهای گرمایشی به صورت کامل باز می شود. در مرحله بعد ولوم پکیج را بر روی حالت زمستانی قرار داده و دستگاه را روشن کنید. سپس رادیاتورها را کنترل و از گرم شدن همه قسمت های آن اطمینان حاصل نمایید. در صورت گرم بودن یک قسمت و سرد بودن بخش دیگر رادیاتور، می بایست پکیج هواگیری شود.

نکاتی که پیش از تبدیل حالت تابستانه به زمستانه باید رعایت کنید:

1- قبل از تغییر حالت پکیج از وضعیت تابستانه به زمستانه، می بایست از سلامت و باز بودن مسیر دودکش پکیج اطمینان حاصل نمود. در صورت مسدود بودن مسیر دودکش، فرآیند احتراق دستگاه به صورت صحیح و درست انجام نمی شود. این امر مشکلات زیادی را برای پکیج ایجاد می کند. همچنین، در صورت برگشت گاز تولید شده از فرآیند احتراق، احتمال بروز اتفاقات ناگوار مانند خفگی وجود دارد.

2- مناسب است که تمام بخش ها، لوله ها و اتصالات پکیج به صورت دقیق مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرند. با انجام این کار احتمال وجود نشتی در پکیج دیواری تشخیص داده می شود. بروز نشتی در سیستم می تواند عملکرد و کارکرد پکیج را با اختلال مواجه سازد.

3- انجام فرآیند هواگیری از اقدامات موثر و کاربردی قبل از تبدیل حالت تابستانی به زمستانی پکیج محسوب می شود. وجود هوا در جریان آب جاری شده در لوله ها، موجب کاهش بازدهی و ایجاد سروصدا در پکیج و رادیاتور می شود. بر همین اساس، مناسب است که قبل از اعمال تغییرات نسبت به هواگیری پکیج و رادیاتورها اقدام شود. هواگیری پکیج علاوه بر کاهش مصرف انرژی، عملکرد دستگاه را بهبود می بخشد.

4- پس از انجام هواگیری، حتما فشار پکیج را مورد بررسی قرار دهید. چرا که در اثر هواگیری، معمولا فشار پکیج کاهش پیدا می کند. فشار پکیج در حالت نرمال باید در محدوده استاندارد 1 تا 1.5 بار قرار داشته باشد. بر این اساس، قبل از روشن کردن پکیج دیواری، فشار آن را تنظیم و کنترل کنید.

در این مطلب به این سوال که چگونه پکیج را از حالت تابستانه به زمستانه ببریم، پاسخ داده شد.  در صورتی که تمایل دارید تعمیرات پکیج دیواری را به صورت کامل فرا گیرید می توانید در دوره آموزش تعمیرات پکیج  آموزشگاه فنی برق شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *