آشنایی با کاربرد وسیله باکس در تعمیرات موبایل

5 دقیقه زمان مطالعه

کاربرد باکس در تعمیرات موبایل

وسیله باکس در تعمیرات موبایل بسیار کاربردی است. باکس وسیله ای است که در جهت تعمیر انواع گوشی ها کمک حال تعمیرکاران موبایل به حساب می آید و به وسیله آن می توان اقدامات بسیار زیادی را انجام داد که یکی از آن ها فلش زدن انواع گوشی های اندرویدی است. در مقاله پیشین به آموزش طریقه کار با باکس های تعمیرات موبایل پرداختیم در این مقاله قصد داریم به بررسی کاربرد باکس های تعمیرات موبایل بپردازیم.

یکی از اصلی ترین کارهایی که وسیله باکس در تعمیرات موبایل صورت می دهند، در جهت فلش زدن گوشی های موبایل می باشد. اما بایستی در نظر داشت که با فلش کردن اطلاعات کاربر به طور کلی از بین می رود. بنابراین پیش از اجرای فرآیند فلش زدن توسط باکس ها بایستی از گوشی های موبایل بکاپ گرفت. ترمیم سریال نیز از جمله خدماتی است که به وسیله باکس ها در دفاتر تعمیراتی موبایل صورت می پذیرد. بنابراین در ادامه این مطلب به هر سه این موارد خواهیم پرداخت.

کاربرد باکس در تعمیرات موبایل

باکس در تعمیرات موبایل چه کاربردهایی دارد؟

کاربرد باکس در تعمیرات موبایل جهت فلش زدن

گوشی های موبایل پس از مدت زمانی چند ساله از خرید بخاطر حجم بالای اطلاعات و مشکلات دیگر ممکن است سبب کند شدن دستگاه، هنگ کردن های پیاپی و از دست دادن عملکرد اصلی و اولیه دستگاه گردند. همین امر سبب شده است که در دفتر تعمیرات موبایل بخش زیادی از گوشی های تعمیر شده را فلش نمایند تا به حالت اولیه خویش بازگردند.

اجرای این عمل که به آن فلش زدن اطلاق می گردد، سبب بالا رفتن سرعت گوشی و بازگشت به حالت اولیه گوشی به هنگام خرید آن می شود که گوشی عملکرد و کارایی بهتری را از خود نشان می داد. امروزه فلش زدن را در دفتر تعمیرات موبایل به وسیله ابزاری کمکی به نام باکس انجام می دهند که در انواع مختلفی در بازار موجود است. به وسیله باکس می توان کارهای بسیار زیادی را انجام داد که یکی از آن ها فلش زدن گوشی های اندرویدی می باشد که بسیار راحت صورت می گیرد. در صورتی که با طریقه فلش کردن گوشی آشنایی دارید توصیه می کنیم مقاله آموزش فلش کردن گوشی را مطالعه کنید.

کاربرد باکس در تعمیرات موبایل جهت فلش زدن

کاربرد باکس در تعمیرات موبایل جهت بکاپ گیری گوشی

اجرای فرآیند فلش زدن تمامی اطلاعات شخصی و ضروری گوشی شما را از بین می برد. بنابراین آن دسته از کاربرانی که هیچ گونه اطلاعاتی در این خصوص ندارند باید در نظر داشته باشند که پیش از آن که گوشی خود را برای تعمیر به دفاتر تعمیرات موبایل می برند، یک نسخه پشتیبان به عنوان بکاپ از گوشی خود بگیرند تا با داشتن آن نسخه خیال خودشان را برای از دست نرفتن اطلاعات شخصی و ضروری خویش راحت و آسوده خاطر نمایند.

اما شیوه بکاپ گیری در گوشی های موبایل چگونه است؟ پیش از اجرای فرآیند بکاپ گیری باید در نظر داشت که از یک سری فایل های گوشی خود می توانید بکاپ بگیرید و آن ها را در جایی ذخیره کنید تا مجددا از آن ها استفاده کنید.

شاید اولین و از مهمترین فایل هایی که می بایست حتما از آن ها بکاپ گرفت، فایل های شخصی اعم از عکس و فیلم هستند که در صورتی که حذف شوند هیچ منبع جایگزینی نخواهند داشت. پس این فایل ها را باید در اولویت کار بکاپ گیری قرار داد. اما پس از انتخاب فایل های شخصی و ضروری خویش باید به فکر جایی برای ذخیره کردن آن ها باشید که با ساختن یک اکانت گوگل و لاگین شدن آن در دستگاه های اندرویدی خود قادر خواهید بود که از تمامی اطلاعات خود بکاپ بگیرید و آن ها را در سرورهای گوگل ذخیره کنید تا با لاگین شدن اکانت گوگل در هر دستگاه اندرویدی دیگر بتوانید به طور اتوماتیک تمامی اطلاعات خود را مجددا بازیابی نمایید.

ترمیم سریال گوشی از طریق باکس
ترمیم سریال گوشی

کاربرد باکس در تعمیرات موبایل جهت ترمیم سریال

ترمیم سریال از جمله آموزش های دیگری است که در مباحث مربوط به آموزش تعمیرات نرم افزار موبایل می بایست به آن پرداخت. برای این منظور نرم افزاری به عنوان MTK Droid Tools تعبیه شده است که با کمک آن می توان در جهت ترمیم سریال دستگاه های اندرویدی قدم برداشت. برای این منظور می بایست از قبل دستگاه خود را ابتدا روت نمود و پس از آن BusyBox را دانلود و نصب نمود. پس از اجرای این دو کار می بایست برنامه MTK Droid Tools را پس از دانلود، آنزیپ نموده و آن را اجرا کرد.

دستگاه را با کابل باید به کامپیوتر متصل کرد و پس از آن دستگاه توسط برنامه مربوط باز شناسایی می گردد و در اولین اتصال چراغ زردی در قسمت پایین سمت چپ روشن می شود. این چراغ می بایست به رنگ سبز درآید تا بتوان ترمیم سریال را انجام داد. بنابراین در قسمت نرم افزار مربوطه می بایست روی گزینه روت کلیک نمود تا فرآیند روت کردن گوشی را صورت بخشد تا به این ترتیب چراغ سبز شود و مراحل لازم را برای ترمیم سریال به ترتیب به پیش برد تا در نهایت سریال گوشی شما ترمیم گردد.

مقاله فوق از دسته مقالات تعمیرات نرم افزاری موبایل می باشد، در صورتی که علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر درباره تعمیرات موبایل هستید توصیه می کنیم در دوره های تعمیرات نرم افزاری موبایل آموزشگاه فنی برق ثبت نام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *