علت چشمک زدن چراغ پکیج ایران رادیاتور

5 دقیقه زمان مطالعه

چشمک زدن چراغ پکیج ایران رادیاتور دلایل گوناگونی داشته و نشان از بروز مشکلات گوناگونی در پکیج می دهد. پکیج یکی از وسیله هایی می باشد که امروزه در بسیاری از ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. از آنجایی که کاربرد این وسیله زیاد است و به طور دائم روشن می باشد امکان دارد که با اشکالاتی مواجه گردد. چشمک زدن چراغ پکیج ایران رادیاتور دلایل متنوعی دارد که شما اگر آن را مشاهده کردید باید بر اساس نوع چشمک ایراد به وجود آمده درون پکیج را تشخیص دهید. در این مقاله از سری مقالات آموزش تعمیرات پکیج قصد داریم به طور کامل به بررسی علت چشمک زدن پکیج ایران رادیاتور و نحوه رفع آن می پردازیم.

چرا چراغ پکیج ایران رادیاتور چشمک می زند؟

چشمک زدن چراغ پکیج از رایج ترین مشکلات پکیج های دیواری ایران رادیاتور است. چراغ های پکیج ایران رادیاتور اختلالات به وجود آمده درون دستگاه را نمایش می دهند. بسیاری از پکیج ها که صفحه نمایشگر ندارند خطا درون آنها به وسیله چشمک‌ زدن قابل تشخیص خواهد بود. روی هر یک از پکیج ها عدد ۳۰ تا ۹۰ را مشاهده می‌ کنید که اگر چراغ هر یک از آن عدد ها روشن شود نشان دهنده اختلال در عملکرد پکیج است. چراغ نارنجی پکیج زمانی روشن می‌گردد که شعله روشن است و با خاموش شدن شعله امکان دارد که این چراغ خاموش گردد.

 دلایل چشمک زدن چراغ پکیج ایران رادیاتور را شما می توانید از طریق اعدادی که روی پکیج وجود دارد متوجه شوید. هر یک از این اعداد اگر روشن شوند یعنی مشکل خاصی در درون دستگاه وجود دارد. این مشکلات عبارت هستند از :

علت چشمک زدن چراغ پکیج ایران رادیاتور

1.چشمک زدن چراغ های 30 و 40 در پکیج ایران رادیاتور

زمانی که چشمک زن را روی این اعداد مشاهده کردید باید بدانید که برد کنترلی خراب شده است. برای برطرف سازی این مشکل نیاز است برد را تعویض یا تعمیر نمایید. فرد متخصص که در این زمینه تخصص دارد می تواند این مشکل را برطرف نماید. بنابراین خودتان برای تعمیر این مشکل اقدام نکنید. چرا که ممکن است آسیب و صدمات بیشتری را به سیستم وارد سازید. اگر قصد تعمیر برد پکیج را دارید توصیه می کنیم پیش از تعمیر در دوره آموزش تعمیرات برد الکترونیکی آموزشگاه فنی برق ثبت نام کنید.

2.چشمک زدن چراغ های 40 و 70

اگر متوجه چشمک زدن چراغ این اعداد شدید باید بدانید که پکیج با کمبود فشار گاز مواجه شده است. در این صورت باید فشار گاز را بیشتر کنید. البته پیش از افزایش فشار گاز باید درجه فشار گاز را بررسی کنید. در صورتی که عدد بین 7 تا 5.1 بود باید بدانید که درجه استاندارد است. در صورت افزایش و کاهش فشار خطرات زیادی برای سیستم پکیج به وجود می آید. در صورتی که بعد از تست فشار باز هم مشکل حل نشد باید با تعمیرکار مشورت کنید.

3.چشمک زدن چراغ 70 و 80

یکی از دلایل چشمک زدن چراغ پکیج یعنی خراب شدن سنسور شعله که با روشن شدن چراغ 70 و 80 این امر را می توانید متوجه شوید. در صورتی که سنسور نتواند وجود شعله را به خوبی تشخیص دهد این چراغ ها روشن می شوند. البته که باید بدانید در صورت قطعی گاز، خرابی شیر کنترل دستگاه و برد الکترونیکی این چراغ ها نیز روشن می شوند.

4.چشمک زدن چراغ 50 و 80 پکیج ایران رادیاتور

روشن شدن این دو چراغ نشان دهنده ارور قبلی می باشد که بیان کردیم. شما با روشن شدن این چراغ ها باید مشکلات شیر کنترل، برد الکترونیکی و …. که مربوط به مورد قبل بود را بررسی کنید.

5.چشمک زدن چراغ 60 و 80

زمانی که چشمک زدن چراغ پکیج روی این دو عدد باشد، باید بدانید که عملکرد ضد یخ زدن را نشان می دهد. در برخی از موارد این چراغ نشان دهنده پمپ روشن می باشد.

حتما بخوانید: چگونه مشکلات افت فشار پکیج را رفع کنیم؟

6.چشمک زدن چراغ 60 و 70

زمانی که ضد یخ دستگاه با پمپ روشن شود این دو چراغ روشن می گردند.

چرا پکیج چشمک می زند

7.چشمک زدن چراغ 40 و 80

در برخی از پکیج هایی که بدون فن هستند برای نشان دادن قطعی سنسور دود این اعداد چشمک ‌میزنند. امکان دارد که دودکش به درستی نصب نگردد و یا دود کثیف و آلوده راه آن را مسدود سازد. در این حالت چراغ های ۴۰ و ۸۰ روشن و خاموش می شوند. شما باید دودکش را سر جای خود محکم کنید و اگر آلودگی درون آن وجود دارد آن را پاک نمایید.

در صورت مشاهده هرگونه ترک و شکستگی باید اقدام به تعویض آن نمایید. بعد از تمیز کردن فن نیاز است که پکیج را ریست نمایید و اگر مشکل باز هم برطرف نشد باید از متخصصی که در این زمینه تخصص بیشتری دارد راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

حتما بخوانید: آموزش نصب دودکش پکیج دیواری

8.چشمک زدن چراغ 70

اگر متوجه شدید که چراغ 70 روشن شده است باید بدانید که حرارت مبدل اولیه درجه اش بیشتر از 89 است. در این صورت باید درجه را کاهش دهید.

9.چشمک زدن چراغ 40، 70 و 80

در صورتی که آب درون پکیج به جوش بیاید این چراغ ها به صورت همزمان چشمک می زنند. دلیل چشمک زدن چراغ پکیج در اعداد ۴۰، ۷۰ و ۸۰ یعنی جوش آمدن آب درون پکیج، گاهی این خطا امکان دارد به علت گرفتگی نشان داده شود. در برخی از مواقع نیز پیش می آید که این گرفتگی شدت زیادی داشته باشد و سر و صدا زیادی از پکیج تولید می شود. رسوب درون لوله ها بسته به نوع شیر رادیاتور ها و همچنین خرابی پمپ ها این خطا را به وجود می آورد.

در مقاله دیگری به بررسی علت سر و صدا پکیج دیواری و نحوه رفع آن پرداختیم. برای کسب اطلاعات بیشتر توصیه می کنیم این مطلب را نیز مطالعه نمایید.

شما باید برای رفع کردن این مشکل ابتدا اجازه دهید تا سنسور خنک گردد. سپس می توانید پکیج را ریست کنید و از باز کردن شیرهای پایین و بالای رادیاتور مطمئن گردید. اگر آب از درون دستگاه خارج نشود یعنی رسوب درون آن قرار گرفته است. برای رسوب زدایی پکیج و تعمیر کردن این مشکل تنها باید از تعمیرکار پکیج کمک بگیرید.

اگر قصد آشنایی با نحوه رسوب زدایی پکیج را دارید به شما توصیه می کنیم مقاله “آموزش نحوه رسوب زدایی پکیج” را مطالعه نمایید.

10.چشمک زدن چراغ 50، 70 و 80

در صورتی که چنین خطایی را از سنسور شوفاژ خود دریافت کردید باید برای برطرف کردن آن از تعمیرکار پکیج درخواست بازدید داشته باشید. در واقع این چراغ ‌ها اگر روشن شوند یعنی سنسور شوفاژ از مدار اصلی قطع شده است.

11.چشمک زدن چراغ 60، 40 و 70 پکیج ایران رادیاتور

در صورتی که چشمک زدن این چراغ ها را مشاهده کردید باید به خوبی بدانید که درون فن پکیج خرابی به وجود آمده است. در برخی از موارد این چراغ ها اگر روشن شوند، یعنی اختلال بزرگی درون برد دستگاه به وجود آمده است. دقت داشته باشید که هر یک از چراغ ها باید با یکدیگر روشن شوند تا نشان دهنده این مشکل باشند. در صورت مشاهده روشن شدن این چراغ ها باید از تعمیرکار درخواست تعمیر و تعویض فن یا برد دستگاه را داشته باشید.

جمع بندی

در این مطلب به بررسی علل مختلف چشمک زدن چراغ پکیج ایران رادیاتور می پردازیم. چشمک زدن این چراغ ها خبر از بروز مشکلاتی در پکیج می دهد که باید به بررسی قطعه معیوب پرداخته و آن را تعمیر یا تعویض کنید. اگر از علاقه مندان به تعمیرات و نصب پکیج هستید توصیه می کنیم در دوره آموزش نصب پکیج و تعمیرات ثبت نام کنید. همچنین اگر راهکاری در این زمینه دارید دیدگاه خود را در انتهای مطلب ثبت کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *