نحوه لوکیشن فرستادن با واتس اپ، تلگرام، گوگل مپ و مسیج

5 دقیقه زمان مطالعه

لوکیشن فرستادن برای دیگران یکی از کاربردی ترین موارد استفاده از اینترنت، اسمارت فون‌ها و نرم افزارهای اجتماعی است. پیدا کردن مسیرها و اطلاع دادن موقعیت خود به افراد، می‌‎تواند در مواقع لزوم موجب افزایش آسایش و امنیت ما شود. اگر نحوه ارسال لوکیشن برای دیگران را نمی‌دانید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. در این مطلب به آموزش لوکیش فرستادن با واتساپ، تلگرام، گوگل مپ و پیامک می پردازیم.

در صورتی که به تعمیرات سخت افزار و نرم افزار موبایل علاقه دارید، در دوره آموزش تعمیرات موبایل آموزشگاه فنی برق ثبت نام و شرکت نمایید. این دوره‌ها به صورت تئوری و عملی برگزار شده و پس از اتمام کلاس‌های می‌توانید در بازار کار این شغل پردرآمد مشغول به کار شوید.

چگونه با گوشی لوکیشن بفرستیم؟

فرستادن لوکیشن برای دیگران به روشن بودن قابلیت لوکیشن در تنظیمات گوشی نیاز است. در ادامه از هر یک از روش‌های ذکر شده می‌توانید اقدام نمایید.

1- آموزش لوکیشن فرستادن با واتس اپ

فرستادن موقعیت مکانی از طریق واتس اپ یکی از پرکاربردترین روش‌های لوکیشن فرستادن است. برای ارسال لوکیشن باید از روش زیر این کار را انجام دهید:

– وارد صفحه چت با فردی که قصد دارید لوکیشن خود را برای او بفرستید، شوید. سپس در گوشی آیفون روی آیکون “به علاوه +” و در گوشی‌های اندروید روی آیکون “گیره کاغذ” بزنید تا گزینه‌ها برای شما باز شوند.

– سپس از بین گزینه‌ها Location را انتخاب کنید.

اگر قصد دارید موقعیت فعلی خود را برای افراد ارسال کنید، مراحل را به این شکل ادامه دهید:

– با انتخاب آیکون دایره‌ای در سمت راست بالای تصویر، موقعیت شما به صورت اتوماتیک تشخیص داده شده و لوکیشن ثابت برای فرد مقابل آماده ارسال خواهد شد.

– با زدن بر روی گزینه Send your current location لوکیشن برای شخص مورد نظر فرستاده می‌شود.

 حتماً بخوانید: آموزش اصطلاحات تخصصی پرکاربرد تعمیرات موبایل

اگر می‌خواهید لایو لوکیشن Live Location برای فرد ارسال نمایید، به جای انتخاب گزینه ذکر شده، روی Share live location بزنید. سپس 3 گزینه مربوط به زمان ارسال لوکیشن به صورت 1hour ،8 hours و 15minutes روی تصویر مشاهده خواهد شد. شما با انتخاب هر یک از زمان ها می‌توانید مدت زمان مورد نظر برای لوکیشن فرستادن از موقعیت خود را به فرد مقابل تعیین نمایید. در صورت استفاده از این روش ارسال لوکیشن اگر از مکان مشخص شده روی نقشه حرکت کنید، مسیر و لوکیشن شما برای فرد مقابل نیز تغییر خواهد کرد.

– گاهی اوقات با انتخاب آیکون دایره‌ای سمت راست، لوکیشن نامناسب و اشتباهی روی تصویر نشان داده می‌شود. برای جلوگیری از فرستادن لوکیشن اشتباه برای فرد مقابل، و یا ارسال لوکیشن دیگر علاوه بر لوکیشن خود، باید روش دیگری را انجام دهید:

– آیکون دایره‌ای سمت چپ بالای تصویر را فشار دهید تا یک پین قرمز رنگ روی تصویر برای شما به نمایش درآید.

– دست خود را روی نقشه صفحه نمایش حرکت دهید و مکان مدنظر خود را پیدا کنید.

– روی گزینه Send this location بزنید تا مراحل لوکیشن فرستادن یک مکان مشخص به صورت ثابت برای فرد دیگر تکمیل شود.

با روش لوکیشن فرستادن به صورت ثابت حتی در صورتی که مکان مورد نظر را ترک کنید، باز هم لوکیشن برای فرد مقابل تغییری نخواهد کرد.

روش ارسال لوکیشن با پیامک

2- آموزش لوکیشن فرستادن با گوگل مپ

یکی از راهکارهای ارسال لوکیشن برای دیگران استفاده از برنامه گوگل مپ است. برای لوکیشن فرستادن از طریق Google Maps باید مراحل زیر را انجام دهید:

– پس از وارد شدن به برنامه، روی آیکون اکانت خود در سمت راست و بالای تصویر ضربه بزنید. یک پاپ آپ برای شما باز می‌شود که می‌توانید Location sharing را پیدا کنید.

– روی گزینه Location sharing بزنید و سپس یک پیغام برای شما باز می‌شود که درباره روشن ماندن اینترنت شما توضیحاتی را ارائه داده است.

– روی کادر مربع Share location بزنید تا موقعیت مکانی شما روی نقشه مشخص شود.

– مدت زمان فعال بودن لوکیشن برای شخص دریافت کننده، نحوه ارسال لوکیشن و شخص مورد نظر را با گزینه‌هایی که در پایین تصویر مشاهده می‌کنید، می‌توانید تعیین نمایید.

اگر قصد دارید زمانی بین 15 دقیقه تا 24 ساعت لوکیشن برای فرد دریافت کننده باقی بماند، با انتخاب دایره‌های + و – زمان مورد نظرتان را مشخص کنید.

با انتخاب گزینه Until you turn this off می‌توانید تا هر زمانی که خودتان لوکیشن را خاموش نمایید، این موقعیت برای فرد باقی خواهد ماند.

پس از انتخاب فرد یا افرادی که می‌خواهید برای آن‌ها لوکیشن بفرستید، مکان مورد نظر برای آن‌ها ارسال می‌شود.

با روش ذکر شده می‌توانید لوکیشن فعلی خود را ارسال نمایید؛ اما اگر قصد ارسال لوکیشن دیگری را داشتید باید راه دیگری را انجام دهید:

– روی نقشه، مکان مورد نظر را پیدا کنید و انگشت خود را در حدود 1 ثانیه روی همان لوکیشن فشار دهید. علامت پین به رنگ قرمز برای شما به نمایش در می‌آید.

– سپس در پایین صفحه گزینه‌های مختلفی از جمله Directions، Start، Share و … را مشاهده خواهید کرد. گزینه Share را انتخاب کنید تا لیستی از افراد و روش های لوکیشن فرستادن برای شما باز شوند. سپس می‌توانید فرد مورد نظر و روش ارسال لوکیشن را مشخص کنید و آن را تکمیل نمایید.

لوکیشن فرستادن از تلگرام

3- آموزش ارسال لوکیشن با استفاده از تلگرام

– برای اینکه با تلگرام لوکیشن بفرستید، پس از باز کردن صفحه چت فرد مورد نظر روی علامت گیره کاغذ فشار دهید تا لیستی برای شما باز شود.

– سپس گزینه Location را انتخاب کنید تا نقشه برای شما به نمایش درآید. اگر قصد دارید لوکیشن خود را بفرستید، پس از مشخص شدن موقعیت مکانی شما با انتخاب Send My Current Location می‌توانید لوکیشن را به صورت ثابت و با انتخاب Share My Live Location for… نیز می‌توانید لایو لوکیشن ارسال نمایید. در صورتی که تصمیم داشته باشید به صورت لایو لوکیشن خود را بفرستید، زمان آن را نیز باید در مرحله بعد مشخص کنید.

-اگر بخواهید لوکیشن دیگری را ارسال نمایید باید روی نقشه، آن را پیدا کنید و 1 ثانیه روی موقعیت مدنظر نگه دارید، سپس آن را به شیوه دلخواه خود ارسال نمایید.

حتماً بخوانید: معرفی دستگاه ایزی جیتگ و کاربرد آن در پروگرام هارد موبایل

4- آموزش لوکیشن فرستادن با پیامک

روش دیگر لوکیشن فرستادن با SMS یا مسیج است.

– برای این روش باید وارد پیام‌های خود شوید، سپس در صفحه پیام‌های شخص مورد نظر، روی گزینه + ضربه بزنید تا لیست برای شما باز شود.

– با انتخاب گزینه Location، نقشه برای شما باز می‌شود که می‌توانید موقعیت خود را برای فرد ارسال نمایید. روی Send this location بزنید تا لوکیشن شما از طریق مسیج ارسال شود.

– اگر قصد دارید لوکیشنی غیر از لوکیشن خود را ارسال نمایید، باید موقعیت مورد نظرتان را روی نقشه پیدا کنید. انگشت خود را روی صفحه نمایش گوشی نگه دارید تا پین قرمز روی نقشه در مکان مدنظر شما مشخص شود. سپس با انتخاب Send this location می‌توانید آن را برای دیگران بفرستید.

جمع بندی

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و افزایش روزافزون استفاده از نرم افزارهای مختلف، روز به روز کاربردهای بیشتری از این اپلیکیشن‌ها می‌شود. از جمله بهترین و مهم‌ترین ویژگی‌های این برنامه‌ها لوکیشن فرستادن است که در این مقاله به روش‌های مختلف آن پرداختیم. این قابلیت علاوه بر دسترسی راحت‌تر به لوکیشن‌های مختلف را بیشتر کرده است بلکه امنیت را در برخی از مواقع برای افراد مهیا کرده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *