آشنایی با پچ کورد Patch Cord موبایل

5 دقیقه زمان مطالعه

پچ کورد Patch Cord یکی از اصطلاحات تخصصی در آموزش پروگرام هارد موبایل می باشد. باید گفت که این اصطلاح رایج در صنعت موبایل امروزه مورد کاربست قرار می گیرد و از جمله مفاهیم و اصطلاحات نرم افزاری گوشی است که یک تعمیرکار موبایل می بایست با آن آشنایی کامل داشته باشد چرا که اساس کار تعمیرکار موبایل آشنایی با این اصطلاحات و تعمیر موبایل با بهره گیری از دانش های روز می باشد.

پیش از هر چیز لازم به یادآوری است که پچ کورد می تواند به عنوان یک کابل الکترونیکی یا نوری باشد در راستای متصل نمودن یک وسیله الکترونیکی یا نوری به وسیله دیگری در جهت مسیریابی سیگنال مورد کاربست واقع می گردند که در شبکه تحت تأثیر مستقیم خود را می گذارد. اما با صرف نظر کردن از کابل پچ در این قسمت برآنیم تا با فایل پچ cid آشنا شویم.

پچ کورد و فلش گوشی های cid
پچ کورد و فلش گوشی های cid

 بنابراین با توجه به تخصصی تر شدن موضوع پیشنهاد می شود ادامه مطلب را با جدیت بیشتری پیگیری نمایید تا فهم این مسائل راحت تر گردد. بنابراین هر کجا از پچ کورد در این برگ نوشته سخن به میان آید، منظور همان فایل پچ cid می باشد.

حتما بخوانید: آموزش تعمیر اسپیکر موبایل های آیفون

کاربرد پچ کورد
کاربرد پچ کورد

تعریف پچ کورد و کاربرد آن

اگر بخواهیم در کتاب های فرهنگ لغت به دنبال معنای واژه Patch بگردیم؛ به معنای وصله کردن یا سر هم کردن . به واقع همان اتصال چیزی به چیز دیگر معنای واژه پچ می باشد. اما در لغت نامه و فرهنگ برنامه نویسی می توان پچ کورد را به مجموعه کدهایی اطلاق نمود که به موجب آن یک نرم افزار ارتقاء یافته و خطاهای موجود در آن نیز از بین می روند. بنابراین ما در فایل پچ cid با مجموعه کدهایی در برنامه نویسی سرو کار داریم تا موجب ارتقاء یافتن یک نرم افزار گردند.

حتماً بخوانید: جامع ترین راهنمای ویروس کشی گوشی

شیوه استفاده از فایل پچ cid چیست و چگونه است؟

برای آشنایی با طریقه استفاده از این فایل پیش از هر نکته دیگری می بایست در ابتدای امر یک بک آپ یا کپی از فایل اصلی گرفت تا در صورت هر گونه مشکلی در اثنای کار بتوان فایل اصلی را جایگزین نمود و از سلامت فایل خود اطمینان حاصل نمود. پس از بک آپ گرفتن و پس از اینکه خیال خود را در قبال سلامت فایل اصلی خود راحت و آسوده خاطر نمودید؛ شما معمولا با یک کلیدی به نام Patch سرو کار دارید. با ضربه زدن روی این کلید از شما درخواستی مبنی بر مشخص کردن مسیر فایل اصلی و انتخاب آن می شود حتی در برخی از پچ ها نیز از شما درخواست فایلی با پسوند  Dll. می کند، که با گزینش فایل مورد نظر، فایل شما به نوعی دستکاری شده و محدودیت ها برداشته می شود. در اجرای این فرآیند چندین نکته وجود دارد که در زیر به برخی از این نکته ها اشاره می شود:

  1. باید این نکته را در نظر داشت که در پاره ای از اوقات برخی از موارد را باید در ابتدای امر پیش از هر چیز دیگری فایل Patch را در مسیر نصب نرم افزار کپی نمود و سپس اقدام به اجرای آن پرداخت.
  2. شاید شما در اثنای اجرای این فرآیند در پیدا کردن فایل اصلی برنامه با مشکل و اختلالی رو به رو گردید، به این منظور کافیست روی دسکتاپ یا منوی استارت کلیک راست کنید سپس روی گزینه propertie  کلیک کنید و پس از آن روی گزینه Find  Target  کلیک کنید تا به این منظور فایل و پوشه مد نظر نمایان گردد و به راحتی بتوان آن را مشاهده کرد.
  3. ممکن است که یک Patch تنها برای یک بازی بیاد و برای استفاده و بهره مندی از آن می بایست فقط از یک کرک خاص استفاده کرده باشید. نمونه بارز این نوع از بازی ها را در بازی GTA6 به خوبی می توان مشاهده نمود که در این خصوص بسیاری از افراد این بازی را با کرک Razor اجرا کردند اما پچی در این باره ارائه گردید که تنها با کرک Fed0r  کار می کرد.

بنابراین برای پچ کردن باید تمامی این نکات را در نظر گرفت و تمامی آن ها را به کار بست تا در روند اجرای این فرآیند با هیچ گونه مشکلی مواجهه نگردید. به طور کلی می توان گفت بعد از هک شدن هر بازی می توان روی آن ها پچ کرد یا به تعبیر دیگر هر cid را که خواستید به راحتی می توانید آن را تنها با باکس  setool  پچ کنید.

مقاله ای که خواندید از دسته مقالات تعمیرات موبایل از وبلاگ فنی برق بود. در صورتی که تمایل دارید تعمیرات موبایل را به صورت کامل فرا گیرید می توانید در دوره آموزش تعمیرات نرم افزار موبایل آموزشگاه فنی برق شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *