راهنمای خرید پکیج دیواری

5 دقیقه زمان مطالعه

پیش از اینکه شما اقدام به خرید پکیج دیواری نمایید باید به خوبی در مورد برخی از نکات خرید پکیج دیواری اطلاعات تان را افزایش دهید. در این مطلب راهکارهایی برای خرید بهترین نوع پکیج ارائه شده است و یک راهنمای کاربردی برای خرید پکیج دیواری می باشد. توصیه می کنیم پیش از خرید این دستگاه راهنمای خرید پکیج را تا انتها مطالعه کنید تا بهترین نوع پکیج دیواری را برای ساختمان خود خریداری نمایید. در دوره های آموزش تعمیرات پکیج اموزشگاه فنی برق به بررسی انواع پکیج پرداخته و نکات خرید پکیج به طور کامل بررسی می شود.

آموزش تعمیرات پکیج

۱۰ نکته طلایی برای خرید بهترین پکیج دیواری

مزیت پکیج دیواری به نسبت آبگرمکن بیشتر می باشد. پکیج ها برای گرمایش رادیاتور و تامین کردن مداوم آب گرم مناسب خواهند بود. قیمت هر یک از انواع پکیج های دیواری بر اساس ظرفیت پکیج جهت تولید گرمایش با یکدیگر فرق می ‌کند. شما برای خرید بهترین پکیج دیواری باید به ‌خوبی برخی از نکات را در نظر بگیرید و راهنمای خرید پکیج را بخوانید. برخی از نکات مربوط به خرید پکیج دیواری که شما باید به خوبی آنها را بشناسید عبارت است از :

خرید بهترین پکیج دیواری

1.توجه به متراژ ساختمان

شما باید پکیج ‌دیواری را تهیه نمایید که مناسب فضای ساختمان تان باشد.  زمان خریداری پکیج دیواری متراژ ساختمان را باید به طور کامل بررسی نمایید.

برای ساختمان هایی که زیربنای آنها ۱۵۰ متر می باشد، باید پکیج هایی با ۲۶ کیلو وات را تهیه نمایید.

برای آن دسته از ساختمان هایی که زیربنایشان ۲۴۰ متر می باشد باید پکیج هایی که توان ۳۵ کیلو وات دارند را تهیه کنید.

در مناطقی که ارتفاع زیادی از سطح دریا دارند چگالی هوا کم می باشد.  به همین دلیل باید ارتفاع در این مناطق در نظر گرفته شود. ظرفیت پکیج بر اساس چگالی هوا باید مورد بررسی قرار بگیرد.

2.توجه به نوع دودکش

در طبقات آخر ساختمان از آنجایی که طول عمودی لوله های دودکش ساختمان کمتر از ۳ متر می باشد، نیاز است که شما پکیج های فن دار را نصب کنید.

اما در طبقات زیرین اگر طول افقی لوله های دودکش کمتر از یک متر باشد. شما می توانید از پکیج های بدون فن استفاده نمایید. در این صورت از صدای فن پکیج در امان می مانید.

برای ایمنی از گازهای سمی نیاز است که از پکیج های فن دار با دودکش های دوجداره استفاده نمایید. در واقع شما زمان خرید پکیج دیواری باید به خوبی نوع دودکش آن را بررسی کنید تا با اطمینان خاطر بیشتری اقدام به خریداری پکیج نمایید.

حتما بخوانید: بهترین محل نصب پکیج دیواری

3.توجه کردن به مبدل حرارتی از مهم ترین نکات خرید پکیج

یکی دیگر از مواردی که شما زمان خرید پکیج باید به آن توجه داشته باشید نوع مبدل حرارتی پکیج است.

درصورتی که گرمایش ساختمان شما از کف باشد نیاز است که از پکیج های کندانسینگ استفاده کنید. در این صورت مصرف گاز پکیج کاهش پیدا خواهد کرد.

در صورتی که از فن کویل برای گرمایش ساختمان استفاده می کنید بهتر است که از پکیج های منبع دار استفاده نمایید. در این صورت زمان استفاده از آب گرم فن کویل ها باد سرد تولید نمی کنند.

4.توجه کردن به آب گرم مصرفی

برای خرید پکیج دیواری باید به آب گرم مصرفی توجه زیادی داشته باشید. اگر به آب گرم زیادی نیاز دارید باید از پکیج هایی که مخزن دار هستند و قدرت حرارتی شان بالاتر از ۳۱ کیلو وات می باشد استفاده نمایید.

توجه کردن به آب گرم مصرفی یکی از مهم ترین نکاتی است که شما برای خرید پکیج های دیواری باید به آن دقت نمایید. برخی از افراد زمان خرید پکیج های دیواری به این مورد توجه زیادی نشان می‌ دهند.

حتما بخوانید: چرا پکیج آب را گرم نمی کند؟

راهنمای خرید پکیج دیواری

5.دقت به نوع پکیج دیواری

اگر ظرفیت حرارت پکیج می خواهید زیاد باشد باید از پکیج های زمینی استفاده نمایید.

به طور معمول برای آپارتمان‌ هایی که بیشتر از ۳۰۰ مترمربع مساحت دارند باید از پکیج های زمینی استفاده کنید تا حرارت بیشتری از پکیج ها دریافت نمایید. به طور کلی بسیاری از افراد از پکیج های دیواری را خریداری می کنند تا سسیستم گرمایش مناسبی برای ساختمان فراهم شود.

6.دقت به خدمات پس از فروش پکیج

توجه کردن به خدمات پس از فروش پکیج یکی دیگر از نکاتی می باشد که شما زمان خرید پکیج دیواری باید به آن دقت نمایید.

پکیج را باید از شرکتی خریداری نمایید که دارای اعتبار است. کارخانه های سازنده پکیج توان پشتیبانی از قطعات پکیج را باید داشته باشند. پکیج هایی که خوب هستند دارای گارانتی دو الی سه سال می باشند.

بهترین پکیج هایی که خارجی می باشند مربوط به شرکت های ایتالیایی هستند. امروزه شرکت های زیادی در زمینه تولید پکیج های دیواری فعالیت می‌ کنند که هر یک از آنها استاندارد های مشخصی را جهت تولید پکیج به کار می ‌گیرند.

7.خطانمایی مربوط به پکیج

پکیج هایی را طراحی کرده ‌اند که آنها دارای سیستم‌ های عیب یابی اتوماتیک می باشند. قابلیت این نمونه پکیج ها در عیب یابی بسیار سریع است و  به وسیله کاربر بسیار عالی انجام می شود. چنین پکیج هایی دارای عیب یاب های مجهز به سنسور های کنترل هستند.

خطای عملکرد درون این پکیج ها به صورت کد مشخص نمایش داده می شود. کاربر و سرویس کار با مراجعه کردن به دفترچه راهنمایی پکیج می توانند متوجه عیب درون پکیج شوند.

حتما بخوانید: راهنمای جامع کد خطا پکیج بوتان

نکات خرید پکیج

8.توجه کردن به هد پمپ سیرکولاسیون

زمان خرید پکیج دیواری باید به مسیر لوله کشی و همچنین افت فشار لوله کشی توجه شود. هد پمپ سیرکولاسیون به طور معمول برای ۳۵ الی ۵۰ متر مسیر لوله کشی طراحی گشته است. با توجه به نوع لوله ‌ای که در مدار لوله کشی به کار گرفته شده است، سیستم آن متفاوت می ‌باشد. کمترین افت درون سیستم لوله‌ کشی از لوله هایی که انعطاف‌پذیری چند لایه دارند رخ می ‌دهد. زبری بسیار کم لوله های انعطاف پذیر و همچنین بی نیازی آن‌ها از اتصالات متفاوت موجب کاهش افت فشار درون این سیستم‌ ها خواهد شد.

9.توجه به برند تولیدی پکیج

توجه کردن به برند تولیدی پکیج یکی دیگر از نکاتی به شمار می ‌رود که شما زمان خرید پکیج باید به آن دقت نمایید. هر یک از پکیج های دیواری دارای برند مشخص شده هستند که شما باید به خوبی در مورد ویژگی‌ ها و مشخصات انواع برندها اطلاعات کافی کسب کنید.

نتیجه گیری

در این مطلب به بررسی مهم ترین نکات خرید پکیج دیواری پرداختیم. نکاتی که در این راهنمای خرید پکیج به آن اشاره شد از مهم ترین موضوعاتی است که برای خرید بهترین پکیج دیواری باید به آن توجه داشته باشید. اگر از علاقه مندان به نصب و تعمیرات پکیج دیواری هستید توصیه می کنیم در دوره آموزش پکیج دیواری آموزشگاه فنی برق ثبت نام کرده و نحوه نصب و راه اندازی پکیج دیواری همچنین عیب یابی آن را یاد بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *