روش های رجیستری گوشی

5 دقیقه زمان مطالعه

اگر گوشی آکبند یا دسته دوم خریداری کرده اید، باید در اسرع وقت گوشی خود را رجیستر کنید. با این کار تمام مسئولیت گوشی خود را به سیم کارت خود منتقل می کنید و مالکیت گوشی به نام شماست. اگر رجیستری گوشی خود را فعال نکنید، آنها می توانند از دستگاه شما سوء استفاده کنند. اگر گوشی دست دومی خریده اید و آن را رجیستر نکرده اید، ممکن است گوشی شما دزدیده شده باشد. پس باید در اسرع وقت کد ثبت نام را روی گوشی خود فعال کنید تا مالکیت گوشی به شما منتقل شود.

نحوه دریافت کد فعال سازی رجیستری گوشی

بسته به نحوه دریافت گوشی، باید کد ثبت نام را به روش های مختلفی دریافت کنید:

اگر گوشی خود را از فروشگاه خریداری کرده اید و گوشی آکبند است، می توانید کد فعال سازی رجیستری را در جعبه گوشی یا کارت گارانتی آن بیابید.

اگر این کد در جعبه یا کارت گارانتی موجود نیست، باید با شرکت وارد کننده گوشی تماس بگیرید و کد فعال سازی گوشی خود را از آنها دریافت کنید.

ممکن است گوشی خود را از فروشگاه خریداری نکرده باشید. در صورت خرید گوشی دست دوم، پس از درج سیم کارت در تلفن همراه، کدی از شماره HAMTA برای شما ارسال می شود.

یکی دیگر از راه های خرید گوشی، ثبت نام دستگاه به عنوان مسافر است. در این صورت کد فعال سازی از طریق پیامک در چمدان مسافر ارسال می شود. شما فقط می توانید از دستگاه برای استفاده شخصی استفاده کنید، اما نمی توانید آن را بفروشید و درآمد کسب کنید.

حتما مطالعه نمایید: 9 عامل موثر در افزایش درآمد تعمیرات موبایل

آموزشگاه فنی برق دوره آموزش تعمیرات موبایل را به صورت تضمینی و با ارائه مدرک معتبر در کارگاه های مجهز برگزار می کند. در صورت تمایل به یادگیری تعمیرات موبایل در دوره آموزش تعمیرات موبایل شرکت کنید.

3 روش رجیستری موبایل

شما باید شماره سیم کارت، شناسه IMEI و کد فعال سازی رجیستری موبایل را در سیستم همتا وارد کنید. برای این منظور می توانید رجیستری گوشی را به سه روش فعال کنید:

  1. شماره گیری کد *7777#
  2. نصب و ورود به اپلیکیشن همتا
  3. ورود به سایتhttps://hamta.ntsw.ir/Account/Login?ReturnUrl=%2F

 

روش های ریجستری موبایل

 

فعال سازی رجیستری گوشی با کد USSD

برای فعال سازی رجیستری گوشی با استفاده از کد #7777*، باید پس از قرار دادن سیم کارت در دستگاه و روشن کردن آن، این کد را شماره گیری کنید. سپس یک لیست خواهید دید. شما باید گزینه 2 فعال سازی را انتخاب کنید.

پس از آن، باید IMEI را در کادر مربوطه وارد کنید. شناسه IMEI را با استفاده از فاصله، خط تیره و غیره ننویسید. کافی است اعداد را به ترتیب بنویسید.
سپس شماره سیم کارتی را که می خواهید با گوشی خود استفاده کنید وارد کنید.

در این مرحله باید کد فعال سازی را به طور کامل وارد کنید کد فعال سازی یک کد 6 رقمی است و نمی تواند با صفر شروع شود در غیر این صورت رجیستری گوشی به درستی انجام نمی شود
پس از انجام مراحل فوق، یک پنجره پاپ آپ نمایش داده می شود که شامل ID IMEI و همچنین شماره موبایل شما می باشد. در صورت تایید اطلاعات باید عدد 1 را وارد و ارسال کنید.
در نهایت متن فعال سازی موفقیت آمیز شامل شناسه دستگاه IMEI و شماره سیم کارت به شما نمایش داده می شود. بعد از انتخاب گزینه تایید به این معنی است که تمامی مشخصات شما ثبت و صحیح است.

کد فعال سازی رجیستری گوشی با اپلیکیشن همتا

اگر قصد دارید از اپلیکیشن Hamta برای فعال کردن شماره ثبت گوشی خود استفاده کنید، ابتدا آن را از یک وب سایت معتبر، مانند گوگل پلی دانلود کنید. سپس آن را نصب کنید.
پس از نصب برنامه، باید در آن ثبت نام کنید. برای ثبت نام در این نرم افزار می توانید از دو راه استفاده از کد ملی و شماره همراه استفاده کنید.

پس از ورود و ثبت نام در این نرم افزار، وارد پنل کاربری خود در اپلیکیشن peer می شوید.
سپس با انتخاب گزینه فعال سازی موبایل به مرحله بعدی هدایت خواهید شد.
شماره تلفنی را که می خواهید در تلفن جدید استفاده کنید وارد کنید.
در این مرحله باید IMEI گوشی را یادداشت کنید یا با اسکن بارکد روی جعبه گوشی به صورت خودکار وارد برنامه شوید.

سپس روی ” ID دستگاه من ” ضربه بزنید تا IMEI شما نشان داده شود،IMEI  را انتخاب کنید.
در مرحله آخر باید کد فعال سازی را بنویسید تا ثبت نام کامل شود تا پیام جدیدی حاوی شماره سیم کارت و IMEI مشاهده کنید.
در صورت صحیح بودن اطلاعات آن را تایید کنید تا گوشی برای سیم کارت شما فعال شود.

رجیستری گوشی با سامانه همتا

حتما مطالعه نمایید: تخلیه سریع شارژ موبایل و دیر شارژی

فعال کردن رجیستری گوشی با ثبت نام درسامانه همتا

برای ثبت نام گوشی خود در سامانه همتا از طریق وب سایت، باید با کد ملی در این سامانه ثبت نام کرده و از شماره تلفن همراه خود برای دسترسی به سایت استفاده کنید.
پس از ورود به سایت، روی فعال سازی موبایل کلیک کنید تا کادرهای مربوط به اطلاعات شما نمایش داده شود. با وارد کردن شماره تلفن همراه خود، شماره IMEI و کد فعال سازی یکبار مصرف ارسال شده به شماره خود را وارد کنید. در نهایت کد امنیتی را وارد کرده و روی گزینه فعال سازی کلیک کنید.

سپس داده های وارد شده به شما نمایش داده می شود که پس از تایید، ثبت می شود. در این مرحله ثبت نام گوشی شما تکمیل می شود.

نکات مهمی که باید در مورد ریجستری بدانید:

مهم ترین نکته ای که باید بدانید این است که اگر فروشنده یا شرکت واردکننده کد ثبتی را در اختیار شما قرار نداد و یا برای ارائه کد هزینه ای از شما دریافت شد، باید بلافاصله به سازمان تعزیرات حکومتی و سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده اطلاع دهید و شکایت خود را ثبت کنید.
می توانید IMEI را روی جعبه گوشی ببینید یا کد #06#* را وارد کنید تا کد IMEI برای شما نمایش داده شود.

برای استفاده از تلفن دو سیم کارته، یکی از دو اسلات سیم کارت را فعال کرده و گوشی را ثبت کنید. در این صورت مکان سیم کارت دوم به صورت خودکار ثبت می شود.
اگر از تلفن همراهی استفاده می کنید که قبل از اجرای طرح ثبت نام فعال بوده است، نیازی به فعال سازی ثبت گوشی ندارید.

گوشی های از کار افتاده قابل ثبت نیستند و سرویس دهی به این گوشی ها از شبکه موبایل برای همیشه قطع می شوند.
امکان ثبت گوشی هایی که غیرقانونی وارد ایران شده اند وجود ندارد. بر این اساس پس از 30 روز از فعال سازی گوشی، گوشی به صورت خودکار غیر فعال می شود و حتی با گذاشتن سیم کارت در گوشی نیز مشکلی حل نمی شود.

رجیستری گوشی

استفاده از عملکرد احراز هویت سیستم همتا بهترین راه برای جلوگیری از خرید گوشی های غیرقانونی است.
کسانی که به دنبال رجیستری تلفن همراه هستند باید شناسه IMEI گوشی خود را وارد کنند. در غیر این صورت گوشی آنها پس از روشن شدن دستگاه تا 30 روز نامعتبر و غیر قابل استفاده می شود. بنابراین هنگام ورود به ایران و ثبت نام گوشی خریداری شده باید گوشی را در سامانه گمرک ثبت کنید.
اگر به هر دلیلی شناسه IMEI گوشی در حین تعمیر گوشی تغییر کرده است، می توانید شناسه IMEI قبلی را از تعمیرکار گوشی خود درخواست کنید. اگر به تعمیرکار دسترسی ندارید می توانید به سامانه همتا مراجعه کرده و تعمیر را ثبت کنید و IMEI قدیمی را با IMEI جدید جایگزین کنید.

حتما مطالعه نمایید: چگونه مشکل “کند شارژ شدن” گوشی را حل کنیم؟

اتباع خارجی چگونه گوشی را ثبت کنند؟

اتباع خارجی به دلیل نداشتن کد ملی در ایران نمی توانند گوشی خود را به نام خود ثبت کنند. در این صورت می توانید از کد ملی شخص مورد اعتماد و شماره همراه آنها برای ثبت گوشی خود استفاده کنید. پس از تکمیل کد ثبت و رجیستری گوشی، می توانید مالکیت تلفن را با استفاده از شماره تماس اصلی خود تغییر دهید.

کلام آخر

در این مقاله روش هایی را بیان کرده ایم که می توانید برای فعال سازی و رجیستری گوشی انجام دهید. اگر گوشی خریداری کرده اید فارغ از برند گوشی و می خواهید آن را ریجستری کنید حتما یکی از روش های ذکر را را امتحان کنید.

مجتمع فنی برق برگزارکننده دوره های فنی مختلف مانند آموزش تعمیرات لپ تاپ، آموزش تعمیرات لوازم خانگی، آموزش تعمیرات پکیج دیواری و غیره می باشد، تمامی دوره ها به صورت عملی، در کارگاه های مجهز و تحت نظر اساتید مجرب و متخصص برگزار می شود در صورت علاقه به فراگیری هر یک از شغل های فنی همین الان به مجتمع فنی برق مراجعه نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *