آموزش هارد ریست و سافت ریست گوشی آیفون

5 دقیقه زمان مطالعه

هارد ریست و سافت ریست گوشی آیفون

هارد ریست و سافت ریست دو روش ریست کردن هستند که برای گوشی های آیفون وجود دارد و زمانی که گوشی آیفون شما به مشکل می خورد راهی به غیر از این دو روش پیشنهاد نمی شود که بسته به نیاز  گوشی در هر قسمت، از آنها استفاده می شود. گوشی های آیفون علی رغم تمامی خوبی هایی که دارند که گاهی اوقات کاربران خود را دچار مشکلات عدیده ای می کنند که برای تعمیر آن ها می بایست به دفاتر تعمیرات موبایل مراجعه نمود تا مشکل به وجود آمده را برطرف نمود.

در مقاله پیشین به آموزش بکاپ گرفتن از گوشی آیفون پرداختیم . در این مقاله آموزشی به معرفی هارد و سافت ریست گوشی آیفون خواهیم پرداخت که در دفتر تعمیرات موبایل بخش مهمی را به خود اختصاص داده است. بنابراین اگر می خواهید با این بخش مهم از تعمیرات گوشی های آیفون آشنا شوید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا به ارائه تعاریفی از این دو اصطلاح رایج در گوشی های آیفون روی آوریم.

آشنایی با هارد ریست و سافت ریست

این دو ریست دو اصطلاح رایج در گوشی های آیفون به شمار می روند که با یکدیگر ارتباط تنگاتنگی دارند. بنابراین در ادامه به تعریف هر یک از آن ها خواهیم پرداخت. برای پیش آشنایی شما با این اصطلاحات می توان به ذکر این نکته پرداخت که در پاره ای از اوقات برای کاربران گوشی های آیفون پیش می آید که به هنگام استفاده کردن از گوشی خود به یکباره گوشی آنان هنگ کرده و به اصطلاح تخصصی تر گوشی آنان فریز می گردد.

به این ترتیب که دکمه های گوشی و صفحه لمس نمایشگر گوشی آنان از خود هیچ عملکردی را ارائه نمی دهد و به طور کلی از کار می افتد. طبق چنین شرایطی تعمیرکاران موبایل، گوشی آیفون مشتریان خویش را هارد ریست می کنند. بنابراین بایستی با هارد ریست و در پی آن سافت ریست به طور کامل آشنا گردند تا بتوانند مشکل به عمل آمده در گوشی موبایل آیفون را به راحتی برطرف نمایند و آن را سالم تحویل مشتریان خویش دهند.

پیش از آن که نحوه این دو ریست را در گوشی های آیفون توضیح دهیم؛ لازم به ذکر است که گوشی های آیفون دارای ورژن های متفاوتی هستند که به صورت آیفون 5، 6، 7 و… در بازار عرضه شده اند. برای هارد ریست و سافت ریست می بایست به نوع ورژن آن ها دقت کرد. چرا که نحوه این دو ریست در هر یک از ورژن های آیفون با همدیگر متفاوت می باشند. بنابراین در دوره های آموزشی تعمیرات نرم افزار موبایل باید به این مسائل ریز توجه شایانی شود. به عنوان مثال در ادامه نحوه هارد ریست و سافت ریست را در دو ورژن متفاوت توضیح خواهیم داد تا با تفاوت میان آن ها آشنا گردید.

حتما بخوانید: آموزش جامع ریست فکتوری گوشی اندرویدی

چگونگی هارد ریست و سافت ریست در گوشی های آیفون ورژن پایین تر از 7

در نسخه های کمتر از آیفون 7 که از سری آیفون های قدیمی تر این مدل از گوشی ها محسوب می شدند، نحوه این دو ریست بدین گونه بود که از دکمه های هوم و پاور برای این منظور استفاده می شد. ولی این روش در آیفون 7 تغییر یافته است که در ادامه به ذکر نحوه این دو ریست آیفون های 7 خواهیم پرداخت تا تفاوت میان آن دو را به خوبی احساس کنید.

حتما بخوانید: معرفی رایج ترین ارور های آیفون و آموزش حل مشکل

هارد ریست آیفون 7

به منظور هارد ریست گوشی های آیفون 7 می بایست کلید مربوط به ولوم پایین صدا را به همراه کلید پاور به مدت 5 ثانیه همزمان نگه داشت تا پس از آن صفحه نمایش آیفون شما خاموش گردد و لوگوی اپل روی نمایشگر شما ظاهر گردد. پس از آنکه دستگاه خود را راه اندازی نمودید، باید رمز عبور یا پسورد آیفون خود را وارد کرده تا به این ترتیب بتوانید از گوشی آیفون خود مجددا استفاده کنید.

هارد ریست و سافت ریست آیفون 8
هارد ریست و سافت ریست آیفون 8

هارد ریست آیفون 8

اما هارد ریست آیفون 8 باز هم با آیفون 7 و ورژن های قدیمی تر آن نیز متفاوت می باشد و برای این منظور از روش های دیگری برای هارد ریست گوشی آیفون بهره برده اند که در ادامه به نحوه هارد ریست کردن آیفون 8 روی خواهیم آورد.

  1. در ابتدا بایستی کلید مربوط به افزایش صدا را فشرده و فورا آن را رها کرد.
  2. سپس دکمه کم کردن صدا را به همین منوال فشرده و فورا آن را نیز رها کرد.
  3. در آخرین حرکت می بایست دکمه پاور را فشرده و آن را به مدت زمان خیلی کمی نگه داشت تا لوگوی اپل ظاهر شود.

با انجام دادن این مراحل بالاخره گوشی آیفون 8 شما هم هارد ریست می گردد و پس از آن مشکل به وجود آمده در آن برطرف می گردد. بنابراین همان طور که مشاهده کردید در هر یک از ورژن های مختلف آیفون نوع این دو ریست با هم فرق می کند. بنابراین توجه به نوع ورژن از اهمیت بسزایی در هارد ریست و سافت ریست برخوردار است.

این مقاله از سری مقالات آموزش نرم افرار موبایل می باشد برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تعمیرات نرم افزاری انواع موبایل اندروید و آیفون توصیه می کنیم در دوره های آموزشی تعمیرات نرم افزاری موبایل ثبت نام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *