چگونه بفهمیم باتری گوشی خراب است؟

5 دقیقه زمان مطالعه

چگونه بفهمیم باتری گوشی خراب است؟تلفن های هوشمند چیزی هستند که بدون آن نمی توانیم زندگی کنیم. آنها بستری برای برقراری ارتباط برای ما فراهم کرده اند، در صورتیکه باتری گوشی زود تخلیه نشود میتوانیم بسیاری از کارهای روزانه را با آن انجام دهیم و این تا زمانی است که باتری تمام نشده است…

3 علامت وجود دارد که هنگام خرابی باتری باید به آن توجه کنید:

علائم خرابی باتری موبایل

شارژ باتری گوشی شما خیلی سریع تخلیه می شود.

عمر باتری شما بیش از 15 ماه است.

تورم و بادکردن گوشی.

باتری در شرایط عادی به طور ناگهانی از بین نمی رود. برخی علائم هشدار دهنده را نشان می دهد. گاهی اوقات باتری ها می توانند اشکال دیگری داشته باشند که آنها را از بین می برد ،اما این موارد چندان رایج نیستند.

علائم خرابی باتری گوشی

یکی از اولین علائم هشدار دهنده این است که تلفن شما فوراً شارژ می کند. اگر تلفن خود را از روی شارژر بردارید وقتی می گوید باتری 100 درصد است و بلافاصله به 90 یا 80 درصد کاهش می یابد ، باتری کمی قدیمی می شود.

طبیعی است که برخی از تلفن ها چند درصد از شارژ باتری را فوراً از دست بدهند (حداقل با توجه به اندازه گیری باتری) ، اما افت 10 یا بیشتر نشانه مشکل است.

چگونه بفهمیم باتری گوشی خراب است؟

ممکن است متوجه شوید که باتری شما در حال افت است چرا که در حین استفاده از آن به سرعت تخلیه می شود. اگر قبلاً نیمی از روز را می رفتید و باتری شما هنوز 60 درصد بود ، و اکنون در همان زمان به 30 درصد می رسد ، این نشان می دهد که باتری شروع به ترشح می کند.

سایر موارد مانند برنامه های بد یا به روزرسانی بد نیز می توانند این کار را انجام دهند ، بنابراین تشخیص آن دشوار است.

1. عمر باتری گوشی شما بسیار سریعتر  از حد معمول در حال تخلیه است ؟

یک علامت رایج برای باتری تلفن سالم زمانی است که با استفاده معمولی بیش از 12 ساعت دوام بیاورد. هنگامی که باتری گوشی شما به طور غیر طبیعی سریع تخلیه می شود ، به احتمال زیاد به دلیل خرابی سلامت باتری آن است.

می توانید با بررسی خود ، تعیین کنید که آیا نیاز به تعویض باتری گوشی دارید یا خیر. در فنی برق ، ما به راحتی می توانیم باتری شما را در 45 دقیقه تعویض کنیم.

بررسی سلامت باتری آیفون

بررسی سلامت باتری موبایل

اپل به شما می گوید که اگر باتری گوشی شما بالای 80 درصد است ، باتری آن خوب است. با این حال ، ما اکیداً توصیه می کنیم سلامت باتری خود را بالای 90 for برای عملکرد مطلوب باتری نگه دارید.

بررسی سلامت باتری موبایل

بررسی وضعیت سلامت باتری iPhone زیر 80 درصد نشان دهنده نیاز گوشی موبایل به تعویض سریع باتری است

برای کاربران دارای iOS زیر 11.3 ، می توانید برنامه Battery Life Doctor را بارگیری کنید.. توصیه می کنیم برای بررسی وضعیت باتری خود ، آخرین نسخه iOS را به روز کنید.

برنامه های بررسی سلامت باتری موبایل

چگونه بفهمیم باتری گوشی خراب است:برنامه های زیادی برای بارگیری در Google Play Store وجود دارد ، اما توصیه می کنیم برنامه AccuBattery را بارگیری کنید.

با این حال ، قبل از اینکه از برنامه استفاده کنیم ، یک چیز را روشن کنیم: شما باید بازی طولانی را با این برنامه انجام دهید.

از آنجا که اندروید بطور طبیعی راهی برای نظارت بر سلامت باتری ندارد ، هر برنامه ای که برای این منظور استفاده می شود باید روزها ، هفته ها و ماه ها قبل از اینکه بتواند سلامت آن را تعیین کند ، مراقب باتری شما باشد.

در حالی که AccuBattery شروع به درک وضعیت باتری دستگاه شما در چند چرخه شارژ می کند ، هرچه بیشتر از آن استفاده کنید ، دقت آن بیشتر می شود .

2. عمر باتری شما بیش از 15 ماه است.

یک باتری تلفن طوری طراحی شده است که 400 چرخه را دوام بیاورد تا اینکه شروع به خراب شدن کند. اگر تلفن خود را هر شب یکبار شارژ کنید ، تقریباً 13 ماه قبل از اینکه عملکرد بهینه خود را شروع کند ، ترجمه می شود.

با توجه به اینکه تمام باتری های تلفن همراه در حال حاضر از یون لیتیوم ساخته شده اند ، خرابی باتری ها اجتناب ناپذیر است.

3. باتری باد کرده که باعث ایجاد شکاف در تلفن همراه شما می شود.

باتری باد کرده

هنگامی که برآمدگی ظاهر می شود ، بلافاصله استفاده از تلفن را متوقف کنید زیرا این بدان معناست که سلول های داخلی باتری پاره شده و باعث واکنش های شیمیایی ناخواسته می شود. اگر بدون مراقبت رها شود ، حتی ممکن است به دیگر اجزای تلفن شما آسیب برساند.

در صورت خراب شدن باتری ، ممکن است LCD شما دچار شکستگی شود ، مادربرد اتصال کوتاه داشته باشد یا قطعاتی سوخته شود.  دستگاه را نزد متخصص ببرید تا باتری تلفن را تعویض کنید.

تورم باتری را نادیده نگیرید

اگر متوجه شدید که گوشی شما در وسط متورم شده یا با داغ شدن گوشی روبه رو شدید یا در حال شارژ شدن است یا خاموش می شود ، این نشانه ضعف باتری نیز هست ، اما همچنین باید فوراً استفاده از آن را متوقف کرده و آن را به جایی ببرید که متخصصان بتوانند به آن نگاه کنند.

همه ما داستان هایی از ترکیدن تلفن ها از باتری نامناسب را شنیده ایم و کل نکته Note 7 هنوز در ذهن ما تازه است.

باتری های تلفن در صورت استفاده به صورت دلخواه سالم هستند. به دلیل مواردی مانند واکنش عالی سامسونگ به آتش گرفتن و ترکیدن نوت 7 ، آنها اکنون ایمن تر از همیشه هستند.

اما تصادفات و نقص ها رخ می دهد. هیچ نشانه ای از گرمای بیش از حد یا تورم را نادیده نگیرید زیرا هیچ کس از آتش گرفتن شلوار خود (یا هر چیز دیگری) خوشش نمی آید.

میزان عمر طبیعی باتری موبایل

در صورت خرید گوشی جدید ، احتمالاً حداقل 18 ماه هیچ یک از این علائم را مشاهده نخواهید کرد. عمر باتری ممکن است در چرخه های شارژ ذکر شده باشد ، اما هدف این است که دو سال دوام بیاورد زیرا این مدت استاندارد قرارداد حامل است.

اما اگر واقعاً تلفن خود را دوست دارید یا واقعاً دوست ندارید برای خرید تلفن جدید پول خرج نکنید ، در نهایت خواهید دید که باتری شما در حال اتمام است و احتیاج به تعویض دارد.

آیا تعویض باتری گوشی مشکل را حل می کند؟

بله قطعا! ،در فنی برق ابتدا دستگاه شما را تشخیص داده و جایگزینی صحیح قطعه را توصیه می کنیم تا بدانید چه چیزی را تعمیر می کنید

مراقب باشید که در صورت انتخاب تعمیرکاران شخص ثالث مانند ما برای تعویض باتری تلفن ، هرگونه پوشش گارانتی موجود توسط شرکت مخابراتی شما لغو می شود.

با این حال ، در بیشتر مواقع ، شما فقط باید باتری خود را بعد از 15 ماه تعویض کنید ، که بسیار بیشتر از پوشش گارانتی سامسونگ و اپل (یک سال) است.

آیا تعویض باتری گوشی کار دشواریست ؟

چگونه بفهمیم باتری گوشی خراب است؟

تعویض باتری تلفن در اکثر مدلها کار سختی نیست ، اما نحوه بازکردن دو نیمه تلفن می تواند کمی مشکل باشد.ممکن است پیچ های پنهان ، گیره های پلاستیکی وجود داشته باشد که به گونه ای طراحی شده باشند که هرگز باز نشوند و در زیر آنها مقدار زیادی چسب وجود داشته باشد .

استفاده از گارانتی گوشی برای تعویض باتری گوشی

خوشبختانه یافتن شخصی که بتواند باتری تلفن را تعویض کند ، سخت نیست. اگر تلفن شما هنوز تحت گارانتی است ، ابتدا باید با فروشگاهی که از آن گوشی را خرید کرده اید صحبت کنید.

اگر گارانتی تلفن شما به اتمام رسیده است، از یکی از دوستان یا آشنایان خود بپرسید که آیا او تعمیرکار موبایل سراغ دارد که  مورد اعتماد باشد .

برای “متخصص حرفه ای” ،  کار ساده ای است و سخت ترین قسمت این است که مطمئن شوید صفحه نمایش را خراشیده نمی کنند و به خاطر داشته باشید که پس از اتمام اثر انگشت را از همه چیز پاک کنید.

مقاله ای که خواندید از دسته مقالات  موبایل از وبلاگ فنی برق بود. در صورتی که تمایل دارید تعمیر پکیج دیواری را به صورت کامل فرا گیرید می توانید در دوره آموزش تعمیرات موبایل آموزشگاه فنی برق شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *