چگونه برقکار حرفه ای ساختمان شویم؟

5 دقیقه زمان مطالعه

معرفی شغل برقکار ساختمان

کسانی که شغل برقکار ساختمان را انتخاب می کنند، مسئولیت نصب و طراحی سیستم های برق و روشنایی ساختمان را بر عهده دارند. آنها باید نصب آیفون تصویری، نصب دوربین های مداربسته، نصب دزدگیر و درهای برقی، نصب سیستم های اعلام حریق، برق ساختمان و غیره را به درستی انجام دهند. ضمناً برقکار حرفه ای ساختمان باید بتواند ایرادات سیستم برق رسانی ساختمان را اصلاح کند و همچنین با مشکلات اتصالات برق ساختمان آشنا باشد. ضمناً فردی که این شغل را انتخاب می کند باید دقیق و با نکات ایمنی در محیط کار آشنا باشد. این کار یک کار حساس است و هرگز نباید اشتباه کنید و دستورالعمل ها را نادیده بگیرید.

همچنین با رشد صنعت ساختمان سازی، بازار کار برق و الکترونیک بسیار غنی شده و به شغلی پردرآمد تبدیل شده است. اگر به دلایلی در سیستم برق خانه، کارخانه، اداره مشکلی پیش آمد، باید از یک برقکار خبره کمک گرفت، زیرا این کار بسیار ظریف و خاص است و اگر فردی کم تجربه باشد، ممکن است خسارت هایی به بار بیاید. در این مقاله به بررسی بازار کار برق ساختمان و چالش های پیش روی آن می پردازیم.

آموزشگاه فنی برق دوره آموزش برق ساختمان را به صورت تضمینی و با ارائه مدرک معتبر در کارگاه های مجهز برگزار می کند. در صورت تمایل به یادگیری برق ساختمان در دوره برق ساختمان ثبت نام کنید.

درآمد برقکار ساختمان چقدر است؟

درآمد برقکار ساختمان چقدر است؟

میزان حقوق یک برقکار ساختمانی متفاوت است و به مهارت و توانایی شما بستگی دارد. زیرا اگر مهارت شما در این کار افزایش یابد، بدون شک به پروژه های بزرگتری دست خواهید یافت و در نتیجه حقوق و درآمد شما نیز افزایش می یابد.
علاوه بر سطح صلاحیت، عوامل زیر بر درآمد یک برقکار ساختمانی تأثیر می گذارد: سرعت و چشم انداز، توجه به مشتریان، تبلیغات، ارتباطات و غیره. به طور متوسط ​​می توان گفت میزان درآمد برق در ماه از کار ساختمانی می تواند از 7 تا 10 میلیون باشد که با مهارت آموزی این میزان افزایش خواهد یافت. به طور کلی، این یکی از پردرآمدترین مشاغل فناوری است. اگر می خواهید در مورد سایر مشاغل با فناوری پردرآمد بیشتر بدانید، توصیه می کنیم مقالات ما را در مورد مشاغل فنی پردرآمد بخوانید.

حتما مطالعه کنید: انواع سیم کشی برق ساختمان

وظایف برقکار ساختمان

برای انتخاب شغل برقکار ساختمانی باید به خوبی از وظایف آن شغل آگاه باشید زیرا در این صورت می توانید کار خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهید. برخی از وظایفی که در این نقش خواهید داشت عبارتند از:
1. باید تمام نکات ایمنی و حفاظت الکتریکی را به خاطر بسپارید و با استانداردهای سیم کشی برق آشنا شوید.
2. باید تمام ابزار مورد نیاز برای ساخت برق، قطعات مورد نیاز برای ساخت برق و لوله کشی را بشناسید.
3. باید مدارهای سطحی و تعبیه شده ساختمان را به هم وصل کنید.
5. نصب و مونتاژ علائم و سیستم های روشنایی یکی دیگر از کارهایی است که یک برقکار ساختمانی باید به خوبی از عهده آن برآید.
6. برخی از ساختمان ها دارای مدیریت هوشمند هستند و فردی که در این شغل کار می کند باید بتواند این سیستم را در داخل ساختمان مدیریت کند.

یک برقکار برای نصب سیستم هوشمند نیاز به تجربه و دانش در زمینه ایجاد هوشمندی دارد که با گذراندن آموزش هوشمندسازی می توان به آن دست یافت.

درآمد برقکار ساختمان چقدر است؟

درآمد برقکار ساختمان چقدر است؟

بدون شک همه می دانند که برق یکی از مهم ترین سیستم های ساختمان است و برای نصب آن باید آموزش و تخصص زیادی به عنوان برقکار داشته باشید. در واقع زندگی بدون برق غیرممکن است و نمی توان یک ساعت بدون این سیستم مهم زندگی کرد.
بر این اساس می توان گفت که کار ساختمانی یکی از مشاغل با درآمد خوب و بازار کار پررونق است. در این سال ها رشد ساخت و ساز به طور چشمگیری افزایش یافت، بنابراین تجارت برق سازی نیز رونق گرفت و سود خوبی به دست آورد.
به طور کلی برقکار ساختمان باید توانایی نصب و راه اندازی انواع سیستم های برقی صنعتی، اداری، مسکونی، تجاری و… را داشته باشد.

حتما مطالعه کنید: آشنایی با محافظ جان و نحوه نصب آن

چگونه یک برقکار ساختمان حرفه ای شویم؟

برای ورود به بازار کار برق ساختمانی و تبدیل شدن به یک برقکار حرفه ای مانند سایر مشاغل فنی مانند کار نصب و تعمیر کولر گازی یا پک دیواری باید تمامی مهارت های لازم را در این شغل کسب کنید. هرچه دانش و تخصص بیشتری داشته باشید، پیشنهادهای شغلی بهتری دریافت خواهید کرد و بدون شک درآمد بیشتری کسب خواهید کرد.
برای کسب این دانش می توانید یکی از سه روش زیر را انتخاب کنید. این روش ها عبارتند از:
1. آموزش برق ساختمان از طریق آموزش در کارگاه برق:
یکی از راه های یادگیری برق ساختمان، شاگردی در فروشگاه های برق است، باید بدانید که این یادگیری بسیار طولانی مدت است و اگر می خواهید هر چه زودتر شروع کنید، این روش برای شما مناسب نیست.
ورود به حرفه برق ساختمان با استفاده از این روش در سال های گذشته بسیار رایج بوده و افراد زیادی با استفاده از این روش وارد بازار شده اند.
2. آموزش برق ساختمان از طریق ورود دانشگاه:
راه دیگر برای یادگیری مهارت های برق، انتخاب رشته مهندسی برق در دانشکده است. این روش نیز زمان زیادی، در مقایسه با روش اول می برد، مزیت این روش مدرک تحصیلی این روش است. اگر می خواهید با استفاده از این روش وارد بازار کار برق ساختمانی شوید، باید بدانید که حداقل ۴ سال طول می کشد تا مدرک بگیرید و شغلی پیدا کنید.
3. یادگیری برق ساختمان از طریق شرکت در دوره های آموزشی:
یکی از راه‌هایی که افراد برای ورود به کارهای برقی انتخاب می‌کنند، شرکت در دوره آموزش برق ساختمان است. امروزه اکثر افرادی که قصد ورود سریع به بازار کار برق را دارند این روش را انتخاب می کنند
به این ترتیب از طریق دوره های مختلف به شما آموزش های تخصصی علمی و عملی کامل داده می شود و بدین ترتیب می توانید در مدت زمان کوتاهی وارد بازار کار شوید و تمامی مهارت های لازم را بیاموزید. علاوه بر این، از مدرک فنی معتبر نیز بهره مند خواهید شد.

پیشنهاد ما به شما جهت فراگیری برق ساختمان شرکت در دوره برق ساختمان می باشد که در آموزشگاه برق ساختمان فنی برق به صورت کاملا عملی برگزار می شود. این دوره در کارگاه های مجهز و تحت نظر اساتید با سابقه و مجرب تشکیل می شود. شرکت در کلاس برق ساختمان موجب می شود به راحتی وارد بازار کار شوید و از درآمد بالای آن بهره مند شوید.

راهکارهای افزایش درآمد برقکاری ساختمان

بهترین آموزشگاه برق ساختمان

آموزش برق ساختمان از سرفصل های مختلفی تشکیل شده است که اگر قصد یادگیری برق ساختمان را دارید باید این حرفه را به صورت عملی یاد بگیرید. بنابراین آموزش برق ساختمان به صورت عملی اولین و مهمترین نکته ای است که یک آموزشگاه فنی معتبر باید داشته باشد. تجهیزات آموزشگاه برق ساختمان موضوع مهم دیگری است که باید به آن توجه شود. در صورت عدم وجود تجهیزات لازم برای فراگیری و آموزش برق ساختمان، یادگیری به درستی انجام نخواهد شد. جدا از این دو مورد باید به مهارت و سبک تدریس مدرس دوره برق ساختمان نیز توجه کرد. برخی از استادان با وجود تجربه بالا، مهارت های ارتباطی و فن بیان خوبی ندارند. توجه داشته باشید که اگر استاد کلاس برق از مهارت بالایی در این زمینه برخوردار نباشد، آموزش به خوبی انجام نخواهد شد. اعتبار آموزشگاه و داشتن جواز فنی حرفه ای، پشتیبانی دوره برق ساختمان، تضمین دوره از موارد مهمی است که علاوه بر موارد ذکر شده در ثبت نام دوره برق ساختمان می باشد.

راهکارهای افزایش درآمد برقکاری ساختمان

ترفندهای زیادی برای موفقیت و درآمدزایی در بازار کار برق ساختمانی وجود دارد. در ادامه این مقاله به معرفی چند ترفند مهم می پردازیم که درآمد شما را افزایش می دهد.

دانش و مهارت های خود را ارتقا دهید

همانطور که گفته شد یکی از مسائل مهم برای موفقیت در این حرفه دانش و مهارت است. سطح دانش و مهارت در این شغل با میزان حقوق شما ارتباط مستقیم دارد. پس همیشه سعی کنید دانش و مهارت خود را به روز کنید.
به عنوان مثال، علاوه بر سیم کشی فتوسل، باید تمام دانش لازم برای نصب دوربین های مدار بسته، نصب دزدگیر، نصب سیستم های اعلام حریق، نصب انواع آیفون، هوشمندسازی ساختمان و غیره را کسب کرد.
یکی از بهترین راه ها برای کسب مهارت های فوق، گذراندن دوره برق ساختمان در یک آموزشگاه معتبر است که آموزش هوشمند سازی ساختمان، آموزش نصب دوربین های مدار بسته، آموزش سیستم های اعلام حریق و تمامی مهارت های مورد نیاز برای انجام موفقیت آمیز کار برق در ساختمان را به شیوه ای منحصر به فرد و در کارگاه های مجهز به شما آموزش می دهد.

کیفیت کار را فراموش نکنید

متأسفانه بسیاری از افرادی که برقکار هستند، صرف نظر از کیفیت کار، صرفاً به برق کشی ساختمان می پردازند که این کار خسارات مالی و جانی زیادی را به همراه دارد و در دراز مدت منجر به از دست دادن مشتری و اعتبار می شود. بنابراین با توجه به حساسیت کار برق کشی، کیفیت کار را فراموش نکنید و تمامی اصول سیم کشی برق و استفاده از قطعات با کیفیت را برای کار رعایت کنید.

مشتری مدار باشید

مشتری مداری یکی دیگر از عوامل کلیدی موفقیت در این شغل است. به شما توصیه می کنیم کارهای برقی ساختمان را به موقع انجام دهید و مسئولیت پذیر باشید و با توجه به کیفیت، کار را در اسرع وقت انجام دهید.

ارائه قیمت مناسب و رقابتی

در بازار امروز، قیمت یکی از مهم ترین مسائل برای مصرف کنندگان است. بنابراین، اگر قیمت پیشنهادی شما رقابتی تر از رقبای شما باشد، قطعا مشتریان بیشتری خواهید داشت. توصیه ما به شما این است که به خصوص در ماه های ابتدایی، ضمن حفظ کیفیت کار، بررسی قیمت رقبا، بتوانید قیمت های مطلوب و رقابتی تری را به مشتریان ارائه دهید و در نتیجه مشتریان بیشتری را به دست آورید.

تبلیغات را فراموش نکنید

تبلیغات یکی از مهمترین عوامل موفقیت در هر شغلی است و شغل برقکار ساختمانی نیز از این قاعده مستثنی نیست. برای معرفی و تبلیغ کسب و کار خود می توانید در کانال های تلگرامی و یا صفحات اینستاگرام تبلیغ کنید. یا در سایت هایی مانند دیوار به صورت رایگان تبلیغات کنید.
خوشبختانه امروزه اپلیکیشن های زیادی در این زمینه وجود دارد که به شما امکان ثبت نام و جذب مشتری را می دهد. آچاره، استادکار از جمله اپلیکیشن هایی هستند که به شما امکان ثبت شغل و ارائه کسب و کار خود را می دهند. همچنین می توانید از بنرها، آگهی ها و برچسب ها برای تبلیغ کسب و کار خود استفاده کنید.

مشکلات شغل برق ساختمان

حتما مطالعه کنید: راهنمای برق کشی ساختمان به زبان ساده

مشکلات شغل برق ساختمان

برقکار ساختمانی، مانند هر کسب و کاری، روی کره زمین که فعالیت می کند و به مشتریان خدمات ارائه می دهد و با چالش ها و مشکلاتی همراه است. برخی از مشکلات مهم برق عبارتند از:
محل کار و شرایط آن چالش هایی را در این کار ایجاد می کند. برای مثال گاهی اوقات یک برقکار ساختمان مجبور است در عمق یا ارتفاع چند متری زمین کار کند.
موضوع دیگری که باعث نگرانی می شود کار با برق است. در صورت عدم رعایت نکات ایمنی در محیط کار و رعایت نکردن قوانین ایمنی، جان و سلامتی خود را در معرض خطر جدی و غیرقابل جبران قرار می دهد.
یکی دیگر از مشکلات این کار سختی و مشقت هایی است که یک برقکار باید در طول روز با آن کار کند. گاهی اوقات برقکار ممکن است چندین بار در روز از پله ها بالا و پایین برود.

آموزشگاه فنی برق دوره آموزش برق ساختمان را به صورت تضمینی و با ارائه مدرک معتبر در کارگاه های مجهز برگزار می کند. در صورت تمایل به یادگیری برق ساختمان در دوره آموزش برق ساختمان ثبت نام کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *