بهترین و ساده ترین روش گرفتن تیک آبی اینستاگرام

5 دقیقه زمان مطالعه

گرفتن تیک آبی اینستاگرام برای صاحبان برندها و افراد، بهترین روش برای اثبات اعتبار است. گرفتن این تیک برای همه امکانپذیر نیست، اما ما سعی کرده ایم تا روش گرفتن تیک آبی را به راحت ترین شکل ممکن برای شما بازگو کنیم. اگر قصد دارید آن را از اینستاگرام دریافت کنید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید و آن را مطالعه فرمایید. از علاقمندان به یادگیری تعمیر موبایل دعوت می کنیم تا در دوره آموزش تعمیرات موبایل آموزشگاه فنی برق ثبت نام نمایید. شرکت کنندگان پس از اتمام دوره های تئوری و عملی این آموزشگاه می توانند به صورت حرفه ای وارد بازار کار شوند و درآمد خوبی کسب کنند.

تیک آبی اینستاگرام چه معنایی دارد؟

با توجه به گفته های اینستاگرام، تیک آبی به معنی تأیید حضور شخص، برند یا افراد شناخته شده در سطح جهان است. در واقع اینستاگرام صحت پروفایل مربوطه را تضمین می کند و به مخاطبان این اطمینان را می دهد که کدام صفحه در اینستاگرام حساب رسمی فرد یا برند خاصی است و کدام صفحات مشابه، اعتبار ندارند و یا غیر رسمی هستند. همین امر سبب می شود تا در زمان سرچ در اینستاگرام، پروفایل رسمی و دارای اعتبار برای افراد دیگر قابل تشخیص باشد و به راحتی وارد اکانت معتبر آن ها شوند.

همچنین تیک آبی اینستاگرام برای برندها و اشخاص به دلیل اعتباربخشی آن، به سازندگان، برندها و افراد سرشناس کمک می کند تا برجسته تر شوند.

گرفتن تیک آبی اینستاگرام چه معیارهایی دارد؟

برای گرفتن تیک آبی اینستاگرام باید شرایط خاصی داشته باشید تا بتوانید آن را از این شبکه اجتماعی دریافت نمایید. اینکه اینستاگرام به چه افرادی تیک آبی بدهد و یا درخواست چه افرادی را تأیید نکند، می تواند شرایط مختلفی داشته باشد.

داشتن اعتبار

صفحه ای که برای گرفتن تیک آبی اینستاگرام آن می خواهید درخواست دهید، باید به یک برند، فرد یا یک سازمان خاص و حقیقی تعلق داشته باشد.

باز بودن صفحه مورد نظر

صفحاتی که در اینستاگرام خصوصی Private باشند، نمی توانند تیک آبی دریافت نمایند. امکان دریافت تیک آبی از اینستاگرام فقط برای اکانت های باز یا عمومی Public امکانپذیر است.

کامل بودن اطلاعات مربوط به اکانت

در صورتی که پروفایل دارای عکس و بیو نباشد، اینستاگرام به او مجوز دریافت تیک آبی را نخواهد داد. بنابراین، اگر تصمیم دارید برای اکانت اینستاگرام خود تیک آبی بگیرید باید یک عکس پروفایل مناسب و واضح از خود و یا برندتان بگذارید و متن بیوگرافی مرتبط نیز بنویسید.

تیک آبی اینستاگرام چیست

معتبر بودن برند یا کسب و کار شما

اگر اکانت شما مربوط به یک کسب و کار، برند و یا شخص سرشناس نباشد، جزء موارد جستجوی زیاد نباشد، چند منبع خبری در مورد آن صحبت نکرده باشند، اینستاگرام آن را معتبر نمی شناسد. بنابراین برای کسب اعتبار باید به رعایت این نکات دقت کنید.

به یاد داشته باشید که اگر منابع خبری به ازای دریافت پول و یا دریافت حمایت، در مورد اکانت مورد نظر خبرسازی کرده باشند، برای اینستاگرام معتبر نخواهد بود.

منحصر به فرد بودن اکانت

برای اعتبارسنجی بیشتر اینستاگرام باید اکانت شما تنها حسابی باشد که معرفی کننده برند و یا خود شما می باشد. اگر قصد داشته باشید چند اکانت مختلف را برای یک شخص و یا یک برند داشته باشید، اینستاگرام به هیچ یک از صفحات شما تیک آبی نخواهد داد.

فعال بودن در پیج مورد نظر

فعال بودن اکانت اینستاگرام یکی از مهم ترین شرایط لازم برای دریافت تیک آبی می باشد. در صورتی که مدتی در پیج فعال و یک زمان دیگر فعالیت نداشته باشید، دریافت تیک آبی برای شما امکانپذیر نخواهد بود.

– یک نکته بسیار مهم برای گرفتن تیک آبی اینستاگرام بی اهمیت بودن تعداد فالوورهاست. در صورتی که دنبال کنندگان شما کمتر یا بیشتر از 10 هزار نفر باشند، هیچ اهمیتی برای اینستاگرام نخواهد داشت. مواردی که ذکر شد، مهم ترین عوامل اعتبار یک اکانت برای اینستاگرام محسوب می شوند.

حتماً بخوانید: معرفی دستگاه ایزی جیتگ و کاربرد آن در پروگرام هارد موبایل

روش ارسال درخواست گرفتن تیک آبی اینستاگرام

1- وارد اکانت اینستاگرام خود شوید. روی منوی بالا سمت راست که سه خط می باشد، بزنید تا منوی اینستاگرام برای شما باز شود.

2- وارد Settings شوید.

3- در این مرحله باید روی Account بزنید.

4- Request Verification را انتخاب نمایید.

5- فیلدهایی را که نیاز به تکمیل شدن هستند، تکمیل نمایید و در انتها Send را بزنید. پس از این مرحله منتظر بمانید تا بررسی ها انجام شوند. هیچ مدت زمان خاصی برای انجام این بررسی ها وجود ندارد. در صورتی که درخواست شما رد شود، می توان گفت که 30 روز باید منتظر بمانید تا بتوانید دوباره درخواست تیک آبی را ارسال نمایید.

مراحل گرفتن تیک آبی اینستاگرام

در ادامه 11 گام مهم برای دریافت تیک آبی را بیان کردیم:

1) پروفایل اینستاگرامتان را تکمیل نمایید

عکس پروفایل باید بیانگر دقیق برند، کسب و کار و یا نام تجاری شما باشد. استفاده از لوگوی شرکت در این موارد می تواند برای شما بسیار اعتبار ایجاد کند.

استفاده از یک بیوگرافی معتبر مانند وب سایت مربوط به برند خودتان می تواند برای گرفتن تیک آبی به شما کمک کند. بر این اساس، یک بیوگرافی مناسب برای اکانت خود بنویسید.

حتماً بخوانید: راهنمای ورود به اینستاگرام با برنامه، فیسبوک و ایمیل

2) ساخت اکانت در شبکه های اجتماعی دیگر

در صورتی که تعداد زیادی فالوور در پلتفرم های دیگر داشته باشید، اکانت اینستاگرام شما معتبرتر خواهد شد. استفاده از اکانت توییتر و اطلاعیه ها می توانند به حساب کاربری اینستاگرام شما اعتبار ببخشند. اگر در منابع خبری و رسانه ها از برند و یا شخص شما صحبتی شود، آن را در معرض دید فالوورهای خود قرار دهید. در نتیجه حساب کاربری شما نیز با این روش معتبرتر خواهد شد.

استفاده از صدا و حتی تصویر شما می تواند در برندسازی بهتر و سریع تر شما کمک کننده باشد.  با استفاده از صدای خود با مخاطب ها ارتباط برقرار کنید تا علاوه بر ایجاد ارتباط عمیق تر با فالوورها، اعتبارتان نیز روز به روز بیشتر شود.

3) آپلود کردن پست ها و استوری های مداوم

در شبکه های اجتماعی، فعال بودن به صورت مداوم می تواند در اعتبارسنجی به شما و کسب و کارتان بسیار تأثیرگذار باشد. فعالیت بیشتر در شبکه های اجتماعی از جمله اینستاگرام، می تواند به میزان بیشتری مردم و مخاطب ها را برای ارتباط گیری و تعامل با شما مجاب نماید. تعامل بیشتر مردم با حساب کاربری شما، اعتبار شما را بالاتر خواهد برد.

چگونه تیک آبی اینستاگرام را بگیریم

4) تولید محتوای مناسب و حرفه ای

با توجه به اینکه مخاطبین در حساب کاربری شما به دنبال چه محتواهایی هستند، محتوای مناسب و مرتبط تولید نمایید. استفاده از تصاویر حرفه ای و مطالب مناسب با سلیقه فالوورهای شما می تواند پایبندی شما را برای آن ها اثبات کند. همین موضوع باعث افزایش اعتبار شما می شود.

بر این اساس، عکس های عالی و زیبا برای مخاطبین به اشتراک بگذارید. عکس هایی که مخاطبین شما به دنبال آن ها و محتواهای مرتبط با آن هستند، می توانند برای فاللورهای شما جذابیت پیج تان را بالاتر ببرد.

از Insights کمک بگیرید. با استفاده از Insights می توانید برنامه ریزی محتوایی درستی برای اکانت خودتان داشته باشید. همچنین در ساعت هایی که بیشترین مخاطبین شما آنلاین هستند، پست را آپلود نمایید.

از ابزارهای مختلف برای جمع آوری اطلاعات در مورد فالوورهای خود و تنظیم کمپین های مرتبط با خودتان بهره مند شوید.

ارتباط متقابل با مخاطب های شما می تواند در پروسه اعتبارسنجی پیج شما و گرفتن تیک آبی اینستاگرام بسیار تأثیرگذار باشد. از استوری ها و پست هایی استفاده کنید که فالوورهای شما به لایک کردن، کامنت گذاشتن، دایرکت دادن و پاسخ دهی دعوت شوند. استفاده از پلتفرم ها و شبکه های اجتماعی مختلف می تواند با هر کلیک بر روی لینک مربوطه در تعامل گیری با مخاطب ها مفید باشد.

از هشتگ ها و مطالب مناسب و مرتبط با موضوع استفاده نمایید. هشتگ ها به خوبی می توانند شما را در معرض دید مخاطبین قرار دهند و حتی شما را به افراد دیگر معرفی کنند.

حتماً بخوانید: چگونه گوشی موبایل را به تلویزیون وصل کنیم؟ نحوه اتصال گوشی اندروید و آیفون به تلویزیون

5) مراقب اکانت هایی که به دنبال جعل هویت شما هستند، باشید

در صورتی که در معرض جعل هویت هستید، می توانید این موضوع را با اینستاگرام در میان بگذارید. در جریان بودن اینستاگرام احتمالاً به آن ها در تشخیص حساب کاربری معتبر و واقعی شما کمک خواهد کرد.

6) برند خود را در گوگل و سایر رسانه ها تقویت نمایید

با تقویت و معرفی برند خود ابزارهای مختلف مانند گوگل و سایر شبکه های اجتماعی، برای خودتان اعتبار ایجاد کنید. در صورتی که در گوگل اثری از شما نباشد، اینستاگرام به راحتی نمی تواند اعتبار شما را تأیید نماید. به دنبال ساخت اعتبار برای خود و برندتان در سایر پلتفرم های قدرتمند باشید.

تیک آبی اینستاگرام برای چیست

7) حذف پیوندها و لینک های پلتفرم های دیگر

حساب هایی که در اینستاگرام تأیید شده باشند، نباید کاربران را به استفاده از اکانت های اپلیکیشن های دیگر مانند یوتیوب و فیسبوک تشویق نمایند. با این حال امکان قرار دادن صفحات وب سایت مربوط به خود در بیو اینستاگرام وجود دارد. این کار به هدایت افراد به سمت کمپین ها و پروفایل ها کمک خواهد کرد.

در صورت داشتن وب سایت و یا ایمیل های بازاریابی حتماً آدرس اکانت اینستاگرام خود را در آن ها قرار دهید.

8) جستجوی اکانت خود را بهبود دهید

اگر بتوانید با ارتباطات مفید و فعالیت های درست، نام برند خود را بیشتر در معرض دید عموم قرار دهید، می تواند در جستجوهای گوگل و اینستاگرام تأثیرگذار باشد. در نتیجه هر چه شناخته شده تر باشید، بیشتر مورد توجه افراد قرار خواهید گرفت و با افزایش میزان اخبار درباره شما یا برندتان، به اثبات اعتبار شما برای اینستاگرام کمک کنند.

همچنین همانطور که در همین مقاله ذکر شد، با استفاده از هشتگ های معتبر، صفحه و پست شما می تواند در نتایج جستجوهای اینستاگرام بیشتر به نمایش در آید. هر چقدر بیشتر در نتایج جستجوها باشید، راحت تر مورد تأیید اینستاگرام قرار خواهید گرفت.

حتماً بخوانید: تخلیه سریع شارژ موبایل و دیر شارژی

9) پست هایتان را منحصر به فرد کنید

پست هایتان را به روشی خاص مانند صدا، سبک منحصر به فرد بصری، انتخاب موضوعات، هشتگ گذاری ها و … کاملاً شخصی سازی نمایید تا از جعل هویت شما جلوگیری شود. همچنین استفاده از پشت صحنه های پست های خود می توانید خاص بودن و واقعی بودن خودتان را به مخاطب ثابت کنید.

با تشویق فالوورها برای تگ کردن شما در پست ها و استوری های خودشان، به اعتباربخشی شما کمک کنند.
هد

10) از یک مشاور تبلیغاتی برای خود و برندتان استفاده نمایید

استفاده از کارشناسان و مشاوران تبلیغاتی می تواند در تأیید شما با استفاده از ابزارها و روش های مختلف نقش مفیدی ایفا کند. به یاد داشته باشید که مشاوران تبلیغاتی هرگز نمی توانند گرفتن تیک آبی شما را تضمین کنند اما می توانند در ایجاد تغییرات مفید در پیج شما تأثیر بگذارند.

روش دریافت تیک آبی اینستاگرام را بگیریم

11) هرگز برای خرید اعتبار و تیک آبی اینستاگرام هزینه نکنید

گرفتن تیک آبی اینستاگرام فقط از طریق اپلیکیشن و رسانه های مشترکی مانند فیسبوک میسر است. بنابراین، برای دریافت تیک آبی نباید هزینه ای برای خرید آن پرداخت کنید. در صورتی که بخواهید بدون اعتبار و روش صحیح آن، برای گرفتن تأیید از اینستاگرام اقدام نمایید، علاوه بر اینکه از لحاظ مالی به ضرر شماست، بلکه دستورات و قوانین اینستاگرام را نیز نقض کرده اید. همین امر سبب خواهد شد تا پیج شما برای اینستاگرام بی اعتبار شود و ممکن است اکانت شما به راحتی از اینستاگرام حذف شود.

چرا تیک آبی اینستاگرام، حذف می شود؟

حتی در صورتی که تیک آبی اینستاگرام را بگیرید، ممکن است به دلایلی آن را از دست بدهید. اگر در پروسه تأیید گرفتن از این اپلیکیشن، اطلاعات نادرست و یا نامشخصی ارائه داده باشید، ممکن است تیک شما از بین برود. همچنین با نقض قوانین اینستاگرام و یا پیروی نکردن از آن ها، حتماً تیک تأیید شما حذف خواهد شد.

اگر موفق شدید تیک آبی اینستاگرام را دریافت کنید، حتماً به نکات ذکر شده دقت فرمایید. به صورت مداوم مواردی را که در تأیید شدن شما نقش داشتند، رعایت کنید.

جمع بندی

در این مقاله روش هایی را که می توانند در گرفتن تیک آبی شما تأثیر مفیدی داشته باشد، عنوان کردیم تا هر چه راحت تر و اصولی تر بتوانید در تأیید شدن خود و یا برندتان گام بردارید. گرفتن تیک آبی برای معرفی شدن شما به مخاطب و دسترسی داشتن سریع تر افراد به شما، کمک خواهد کرد. در نتیجه می تواند به رشد و پیشرفت و موفقیت شما منجر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *