آموزش گوهرشناسی

علم گوهرشناسی یکی از دستاوردهای علمی تقریباً جدید، بشر است که در اوایل قرن بیستم پایه گذاری شد. این علم در زمینه شناسایی و درجه بندی گوهر بحث های گسترده‌ای دارد، که البته برای همه افراد قابل اجرا نیست. گفتنی است، علم گوهرشناسی مانند سایر علوم مطلق نیست و در آن برای همگان امکان ضریب و خطا وجود دارد. امید است با برگزاری دوره آموزش گوهرشناسی بتوانیم علم گوهرشناسی را در کشورمان ارتقا دهیم. دوره آموزش گوهرشناسی یک کلاس کاربردی و تخصصی برای تراش صد سنگ قیمتی از ابتدای آن برای ورود به بازار کار و کسب درآمد می باشد. در آموزشگاه فنی برق، آموزش گوهرشناسی به صورت عملی و از مبتدی تا پیشرفته می‌باشد. با فراگیری اصول اولیه ساخت زیورآلات در آموزشگاه فنی برق می توانید درآمد بسیار بالایی در بازار کار ایران و سایر کشورها کسب کنید. این آموزشگاه در تهران کلاس های آموزش طلا و جواهر برگزار می کند و هر آنچه برای ورود به بازار کار طلا و جواهر نیاز دارید را به شما آموزش می دهد. با شرکت در دوره آموزش گوهرشناسی فنی حرفه ای نه تنها بر مهارت‌های این حرفه مسلط خواهید شد، بلکه مدرک معتبر فنی و حرفه ای بین المللی را نیز دریافت خواهید کرد و می توانید گام بلندی برای آینده شغلی خود بردارید و در ایران و سایر کشورها پیروز شوید.
از دیگر دوره‌هایی که در این آموزشگاه برگزار می‌شود می توان به آموزش گوهر تراشی، آموزش طلا سازی و جواهر سازی، مخراج کاری و قلم زنی و غیره اشاره کرد. با فراگیری این دوره‌ها دیگر نگران آینده شغلیتان نباشید.

مشاهده سرفصل ها
 آموزش گوهر شناسی
چرا فنی برق

آموزش کاملا عملی تجدید دوره در صورت عدم یادگیری پشتیبانی نامحدود برگزاری کلاس های آخر هفته

سازمان فنی و حرفه ایمجوز از سازمان فنی و حرفه ای نماد اعتماد الکترونیکنماد اعتماد الکترونیک خوابگاه هنرجویانخوابگاه برای هنرجویان تضمین بازگشت وجهتضمین بازگشت وجه

پیش ثبت نام

هزینه دوره آموزش گوهر شناسی

پشتیبانی ویژهپشتیبـانی ویـژه مشاوره شغلیمشاوره بازاریابی

13000000 تومان
10000000 تومان 30٪ تخفیف
مشاهده سرفصل ها
شهریه دوره: 13,000,00030 %
شهریه با تخفیف: 10,000,000
درخواست مشاوره

سرفصل های دوره آموزش گوهرشناسی

 • آشنایی با اصطلاحات و مبانی اولیه گوهر شناسی
 • معرفی تمامی ابزارهای اولیه گوهر شناسی
 • معرفی رده بندی سنگ های با ارزش و قیمتی
 • آشنایی با انواع سبک های تراش
 • آشنایی با نحوه ارزیابی کردن کیفیت تراش گوهر ها
 • آموزش بلور شناسی
 • آموزش بهسازي کردن گوهرها
 • شناسايي کردن گوهرهاي مصنوعي
 • آشنایی با نحوه تشخیص دادن مواد تک بلور از چند بلور و ریز بلور
 • آموزش نحوه ارزیابی کردن شفافیت گوهر ها
 • آموزش نحوه تشخیص دادن پدیده های نوری در گوهر ها
 • آموزش نحوه بررسی انکسار، انعکاس و قطبش نور در گوهر ها
 • آشنایی با انواع کوره‌های پخت سیلندر
 • آموزش نحوه تشخيص دادن چند رنگي در گوهرها
نام دورهشهریهتاریخ شروعتناوب دوره
آموزش گوهر شناسی
10000000 تومان
۱۵ هر ماههر یک ماه

همین حالا ثبت نام کنید!

  به خوابگاه نیاز دارم.

  دوره های مرتبط با این رشته:

  آموزش مخراج کاریآموزش طلا سازی و جواهر سازیآموزش گوهر شناسیآموزش میناکاری طلا و جواهرآموزش گوهر تراشیآموزش تعمیرات طلا و جواهرآموزش قلم زنی

  بازار کار گوهرشناسی

  امروزه هنر گوهرشناسی بسیار مورد توجه قرار گرفته است و به یک شغل پرسود و پر درآمد برای فارغ التحصیلان علم زمین شناسی و سایر افراد با هر سطح سواد تبدیل شده است. در این حرفه مهمترین اصل اشتیاق، انگیزه، علاقه و خلاقیت است. همچنین هر کس در هر سنی می‌تواند این هنر را بیاموزد و علاوه بر لذت بردن از رنگ‌های پر انرژی، درآمد مناسبی نیز کسب کند. با افزایش علاقه عمومی به استفاده از سنگ‌ها، چه تزئینی و چه درمانی، این بازار نیز بسیار رونق پیدا کرده است. بنابراین به وضوح می‌توان در نظر گرفت که، بازار گوهرشناسی بسیار غنی و سودآور است.

 • تعامل و همکاری با فروشندگان طلا و جواهر داشته باشید
 • تبلیغات در سایت‌های معتبر همچون دیوار و شیپور و شبکه‌های اجتماعی همچون تلگرام و اینستاگرام را فراموش نکنید.
 • با مشاغل مرتبط با شغل گوهرتراشی تعامل برقرار کنید.
 • تبلیغ تراکتی و برچسبی را فراموش نکنید.
 • به مشتریان خود، مشاوره بدهید
 • در مورد گزینه های مشتری با آنها صحبت کنید و ایده‌های اصلی آنان تنظیم کنید
 • ساختن چارچوب برای جواهرات که این مرحله شامل بررسی، دریل کاری، فرم دادن و باز کردن سوراخ هایی است که در آنها باید سنگ‌ها را قرار دهید
 • علاوه بر موارد ذکر شده برای موفقیت در این شغل کیفیت ارائه خدمات، قیمت مناسب و رقابتی، خوش قول و سرعت عمل داشتن، بالا بردن دانش و مهارت را فراموش نکنید.
 • ۲-آموزشگاه فنی برق چه امکانات برتری نسبت به سایر آموزشگاه ها دارد؟

  پاسخ: اعطای مدرک معتبر، کلاس های صد در صد عملی و ویژه بازار کار، پشتیبانی بعد از اتمام دوره گوهرشناسی .

  ۳-چه تایمی بعد از ثبت نام، دوره گوهرشناسی شروع می شود؟

  پاسخ: حداکثر بعد از دو هفته بعد از پیش ثبت نام، دوره گوهرشناسی شروع می شود.

  ۵-چگونه افراد شاغل می توانند در دوره گوهرشناسی شرکت کنند؟

  پاسخ: افراد شاغل می توانند دوره آموزش گوهرشناسی را در روزهای تعطیل و آخر هفته با هماهنگی و برنامه ریزی قبلی شرکت کنند.

  ۶-آیا آموزشگاه فنی برق شرایط پذیرش کارآموزان شهرستانی را دارد؟

  پاسخ: بله، کارآموزان شهرستانی می توانند دوره آموزش گوهرشناسی را به درخواست خود در پایان هفته و حتی در طول هفته به صورت فشرده بگذرانند و همچنین در صورت نیاز به خوابگاه های اطراف آموزشگاه معرفی می شوند.

  ۷-آیا در پایان دوره گوهرشناسی می توان وارد بازار کار شد؟

  پاسخ: بله با توجه به این که سرفصل های آموزشی دوره گوهرشناسی مطابق با نیاز بازار کار طراحی شده است و پس از اتمام کلاس گوهرشناسی کارآموزان می توانند با آمادگی کامل وارد بازار کار شوند.

  پیشنهاد ما به شما جهت فراگیری گوهرشناسی شرکت در دوره گوهرشناسی می باشد که در مجتمع فنی برق به صورت کاملا عملی و تخصصی برگزار می شود. آموزش گوهرشناسی در کارگاه های مجهز و تحت نظر اساتید با سابقه و مجرب تشکیل می شود. شرکت در دوره گوهرشناسی موجب می شود به راحتی وارد بازار کار شوید و از درآمد بالای آن بهره مند شوید.

  آموزش گوهرشناسی از صفر تا صد

  علم گوهرشناسی یکی از دستاوردهای علمی تقریباً جدید بشر است که در اوایل قرن بیستم پایه گذاری شد. این علم در زمینه شناسایی و طبقه بندی گوهرها بحث های گسترده ای دارد که البته برای همه افراد قابل اجرا نیست. در دوره گوهرشناسی سعی شده است با حذف موارد غیرکاربردی و استفاده از نکات ضروری و کاربردی، خلاصه ای از موارد مورد نیاز جواهرسازان و علاقمندان به سنگ ارائه شود. شایان ذکر است که علم گوهرشناسی مانند سایر علوم مطلق نیست و امکان ضرایب و خطا برای همگان در آن وجود دارد. مجتمع فنی برق با برگزاری دوره گوهرشناسی، هرچند اندک سعی در توسعه علم گوهرشناسی دارد.

  آموزش گوهرشناسی، علم شناسایی سنگ های قیمتی و بر اساس خواص فیزیکی، ترکیب شیمیایی و خواص نوری سنگ است. گفتنی است در دوره گوهرشناسی از آزمایش های مخرب بر روی سنگ های قیمتی استفاده نمی شود.

  خواص سنگ ها و گوهرها

  سنگ ها جدا از زیبایی و جنبه های چشم نواز، دارای خواص بی شماری نیز هستند که علاوه بر تزئینی می توانند نقش درمانی نیز داشته باشند. برای شناخت سنگ ها، آگاهی از علم گوهرشناسی ضروری است. زیرا این ترکیبات، ویژگی ها، طبقه بندی و نقش سنگ ها است که ارزش آنها را تعیین می کند. از آغاز خلقت، سنگ نیز در جهان وجود داشته است و انسان توانست در طول قرن ها آن ها را کشف کند. هریک از جواهرات در طول تاریخ مورد توجه و استفاده قرار گرفته است. سنگ ها در تمدن ها و فرهنگ های مختلف جایگاه خاصی دارند که از ارزش و اعتبار متفاوتی بر اساس بینش و باور افراد آن جامعه سرچشمه می گیرد. گفتنی است انرژی و اصالت سنگ ها پایدار است. به عنوان مثال سنگ های آذرین، رسوبی و دگرگونی هر یک بنابر اصالتی که دارند با ارزش هستند. اگر علاقه مند به مباحث سنگ شناسی و گوهرشناسی هستید همین الان در دوره گوهرشناسی آموزشگاه فنی برق ثبت نام کنید.

  انواع سنگ ها از نظر روش ساخت

 • سنگ های طبیعی
 • سنگ های مصنوعی
 • شبیه سازی سنگ
 • سنگ هایی که نمونه طبیعی ندارند.
 • انواع گوهر

 • کریستال
 • مواد نامرتب آمورف
 • الماس ها

  الماس یکی از سخت ترین مواد شناخته شده است، اما نکته بسیار جالب این است که اگر الماس را در مسیر نور خورشید قرار دهیم، شروع به از دست دادن اتم های خود می کند. سرعت کاهش اتم ها به اندازه ای نیست که جواهرسازان یا صاحبان حلقه های الماس را نگران کند، اما این کشف مطمئناً استفاده از خواص نوری و الکترونیکی فوق العاده الماس را برای محققان آسان تر می کند. بسیاری از کاربردهای جدید الماس، از کاربرد آن در تابش لیزر گرفته تا استفاده از آن در ارتباطات و محاسبات کوانتومی، به ساختارهای میکرو و نانومقیاس روی سطح الماس نیاز دارند.

  چگونگی ارزش گذاری گوهرها

  ارزش سنگ های قیمتی بر اساس ساختار بلوری، وزن مخصوص، ضریب شکست و سایر متغیرها اندازه گیری می شود. امروزه گواهی معتبر بین المللی نیز برای این علم صادر می شود. جهت کسب دانش گوهرشناسی و تسلط بر آن لازم است در دوره آموزش گوهر شناسی شرکت کنید و از مباحث کامل و جامع آن بهره مند شوید. با گذراندن دوره آموزش گوهرشناسی به راحتی می توانید در بازارکار گوهرشناسی کسب درآمد کنید.

  خواص درمانی گوهرها

  در مورد خواص درمانی گوهر ها و انرژی هایی که از خود ساطع می کنند، نظرات و نظریه های مختلفی وجود دارد. بنابراین برخی از محققان علم مواد در مورد اثرات مثبت انرژی در سنگ های قیمتی صحبت کرده اند و برخی آن را رد کرده اند. البته باید گفت که اعتقاد به تاثیر سنگ های قیمتی بر بدن که ریشه در باورهای شرق دور دارد، تا به امروز ادامه دارد و در سراسر جهان گسترش یافته است. با این حال؛ با اعتقاد به اینکه جهان و کیهان دارای انرژی هستند و ذاتاً هر مخلوقی دارای نوعی انرژی است. این می تواند ما را به وجود این انرژی و خواص درمانی آن بیشتر تمایل و خوشبین کند و این جمله برای ما باورپذیرتر است. همانطور که می بینید در سال های اخیر این باور در بسیاری از جوامع قوت گرفته و بازار تجارت این سنگ های قیمتی نیز داغ شده و امروزه به عنوان یکی از صنایع در بازارهای جهانی مورد استقبال قرار می گیرد.

  اهداف دوره گوهرشناسی

  آموزش و آشنایی کارآموزان با علم روز گوهرشناسی به صورت کاربردی و همچنین متدهای درجه بندی الماس و شناخت سنگ های رنگی بدون نیاز به ابزارهای گرانبهای گوهرشناسی و چگونگی خرید و فروش گوهرها در سطح جهانی از اهداف برگزاری دوره گوهرشناسی می باشد.

  دوره گوهرشناسی فنی حرفه ای

  اگر تمایل دارید با شرکت در دوره گوهرشناسی وارد بازار کار شوید و درآمد بالای آن را تجربه کنید، بهترین روش شرکت در دوره ای است که آموزش گوهرشناسی صفر تا صد را برای علاقه مندان این حرفه برگزار می کند. آموزشگاه گوهرشناسی فنی برق برگزار کننده دوره آموزش گوهرشناسی در تهران می باشد که دوره گوهرشناسی را از مبتدی تا پیشرفته و تحت نظر اساتید با تجربه و در کارگاه های کاملا مجهز برگزار می کند. گفتنی است که دوره آموزش گوهرشناسی در این مجموعه به صورت کاملا تخصصی می باشد و کارآموزان تمامی آموزش ها را به صورت حرفه ای فرا می گیرند و این موضوع باعث کسب مهارت و درک بهتر تمامی آموزه ها می شود. دوره گوهرشناسی یکی از دوره های پرطرفدار و جذاب است که علاقه مندان زیادی را به خود جذب کرده است. کارآموزان در دوره گوهرشناسی، ابتدا اصطلاحات و مبانی اولیه گوهر شناسی را یاد می گیرند و سپس تمامی موارد سرفصل های دوره گوهرشناسی به کارآموزان آموزش داده می شود که کاملا جامع هستند.

  بازار کار گوهرشناسی

  با توجه به بازار کار بسیار گسترده (بیش از 35000 اتحادیه) و کشورهای همسایه آسیای میانه، روسیه و افغانستان که دارای معادن غنی برای انواع سنگ های قیمتی هستند و همچنین کشورمان ایران که بهترین معادن فیروزه را در جهان دارد. بنابراین نیاز به برگزاری دوره آموزش گوهرشناسی احساس می شود، بر همین اساس مجتمع فنی برق تصمیم به برگزاری دوره آموزش گوهرشناسی گرفته است که علاقه مندان به دوره گوهرشناسی با گذراندن کلاس گوهرشناسی راه خود را جهت ورود به بازار کار این حرفه هموار می کنند. آموزش گوهرشناسی همچنین برای اعضای صنف طلا و جواهر مناسب خواهد بود زیرا باعث جلوگیری از عرضه جواهرات تقلبی به جای جواهرات طبیعی می شود.

  درآمد گوهرشناسی

  گوهرشناسی یکی از مشاغلی است که از درآمد خوبی برخوردار است. اگر در این رشته از مهارت و تخصص بالایی برخوردار باشید و آموزش گوهرشناسی را به طور کامل و تخصصی دیده باشید، با مشتریان ارتباط خوبی داشته باشید، در تشخیص و شناسایی گوهرها حرفه ای عمل کنید، قیمت گذاری منصفانه ای داشته باشید، بدون شک می توانید به درآمد بالایی در ماه دست یابید.

  آموزش آنلاین گوهرشناسی

  آموزش آنلاین گوهرشناسی روش مناسبی برای آموزش گوهرشناسی نمی باشد زیرا فراگیری گوهرشناسی نیازمند آموزش تخصصی، تمرین و تکرار است و فقط از طریق انجام عملی گوهرشناسی می توانید گوهرشناسی را به صورت تخصصی یاد بگیرید و به یک گوهرشناس حرفه ای بدل شوید. در نظر داشته باشید در کلاس گوهرشناسی آنلاین آموزش ها به صورت عملی برگزار نمی شود و کارآموزان امکان دریافت مطالب آموزشی را به درستی ندارند و بهره ای که باید از کلاس گوهرشناسی ببرند را نمی برند. بنابراین، اگر در ابتدای راه هستید و در مورد گوهرشناسی اطلاعاتی ندارید، توصیه می کنیم ابتدا یک دوره آموزشی حضوری و تخصصی گوهرشناسی را برای یادگیری سپری کنید و سپس جهت پیشرفت و بروزرسانی دانش خود کلاس گوهرشناسی را به صورت آنلاین و غیر حضوری بگذرانید.

  بهترین آموزشگاه گوهرشناسی

  یکی از مهم ترین مسائلی که در یادگیری گوهرشناسی باید در نظر گرفت، انتخاب آموزشگاه گوهرشناسی است. با توجه به بازار کار خوب گوهرشناسی در سال های اخیر و درآمد بالای این حرفه است امروزه متقاضیان بیشتری برای آموزش گوهرشناسی وجود دارد و همین امر باعث شده تا بسیاری از آموزشگاه ها دوره های آموزش گوهرشناسی را ارائه دهند. اما کیفیت دوره گوهرشناسی در همه این مراکز آموزشی یکسان نیست، در ضمن برخی از این مراکز برای کسب سود بیشتر فقط به صورت تئوری گوهرشناسی را آموزش می دهند و فرصت تمرین و کار عملی را برای کارآموزان فراهم نمی کنند. آموزشگاه گوهرشناسی خوب دارای ویژگی هایی است که قبل از ثبت نام باید به آن ها توجه کنید. اگر بخواهیم مهمترین ویژگی یک آموزشگاه خوب را بیان کنیم آموزش گوهرشناسی، به صورت کاربردی است. در چنین آموزشگاهی به وسیله آموزش عملی مباحث را تمرین می کنید و این به شما کمک می کند اصول گوهرشناسی را به خوبی درک کنید و با اطمینان بیشتری وارد بازار کار شوید. کامل بودن سرفصل های آموزش از دیگر مواردی است که در ثبت نام دوره گوهرشناسی باید به آن توجه کنید.

  یکی دیگر از ویژگی هایی که برای ثبت نام در دوره آموزش گوهرشناسی باید در نظر گرفت، تجربه و مهارت استاد کلاس گوهرشناسی است. اگر استاد صلاحیت کافی را نداشته باشد، نمی تواند مفاهیم را به خوبی آموزش دهد و شما فقط وقت و هزینه خود را در طول کلاس گوهرشناسی هدر داده اید. پشتیبانی پس از دوره گوهرشناسی نیز یکی از موارد مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد. متأسفانه برخی از مراکز پس از اتمام دوره گوهرشناسی هیچ گونه پشتیبانی ندارند و کارآموز را رها می کنند. توجه داشته باشید که هر چقدر هم که آموزش در دوره کامل و جامع باشد، باز هم ممکن است هنگام ورود به بازار کار سوالاتی برای شما پیش بیاید. از این رو پشتیبانی گوهرشناسی از دیگر موارد مهمی است که در ثبت نام دوره آموزش گوهرشناسی باید به آن توجه کنید. همچنین ارائه گواهی معتبر از دیگر عواملی است که باید آن را در نظر بگیرید. توصیه ما به شما برای فراگیری این حرفه، شرکت در دوره گوهرشناسی است که در آموزشگاه گوهرشناسی کاملا کاربردی است. کلاس گوهرشناسی در کارگاه های مجهز و با استادان مجرب و متخصص برگزار می شود. با شرکت در دوره آموزش گوهرشناسی به راحتی می توانید وارد بازار کار شوید و از درآمد بالا بهره مند شوید

  مجتمع فنی برق علاوه بر دوره آموزش گوهرشناسی، برگزارکننده دوره های مختلف مانند دوره آموزش طلاسازی و جواهرسازی، آموزش ریخته گری طلا و جواهر، آموزش قلم زنی طلا و جواهر و غیره می باشد، تمامی دوره ها به صورت عملی، در کارگاه های مجهز و تحت نظر اساتید مجرب و متخصص برگزار می شود در صورت علاقه به فراگیری هر یک از شغل های فنی همین الان به مجتمع فنی برق مراجعه نمایید.

  مدرک رسمی فنی و حرفه ای
  نماداعتمادالکترونیک

  آدرس خوابگاه ها

  اقامتگاه سرزمین خورشید :بلوار کشاورز نرسیده به جمالزاده سمت غرب نبش کوچه سهیل پلاک 1 طبقه اول تا پنجم

  اقامتگاه سالار : خیابان فرصت شیرازی بعد از تقاطع جمالزاده پلاک 26

  اقامتگاه حدیقمیدان انقلاب کارگرشمالی کوچه رستم

  اقامتگاه البرز:میدان انقلاب کارگرشمالی کوچه رستم اقامتگاه گل، میدان انقلاب کارگرشمالی کوچه رستم

  آموزش هدفمند فنی و حرفه ای

  آخرین مقالات آموزش طلا سازی

   5/5 - (1 امتیاز)

   16 Comments

   1. سیاوش گفت:

    سلام نحوه آموزش گوهرشناسی در این دوره به چه صورت می باشد؟

   2. اسدی گفت:

    سلام بلورشناسی در دوره گوهرشناسی آموزش داده می شود؟

   3. مهران گفت:

    سلام آموزشگاه شما چه امکانات برتری نسبت به سایر آموزشگاه ها در زمینه آموزش گوهرشناسی دارد؟

   4. کلامی گفت:

    سلام دوره آموزش گوهرشناسی پیش نیاز دارد؟

   5. بهمن گفت:

    سلام نحوه درجه بندی رنگ های گوهر در کلاس گوهرشناسی آموزش داده می شود؟

   6. سروش گفت:

    سلام در پایان دوره گوهرشناسی می توان وارد بازار کار شد؟

    • سلام وقت بخیر
     بله با توجه به این که سرفصل های آموزشی دوره گوهرشناسی مطابق با نیاز بازار کار طراحی شده است و پس از اتمام دوره آموزش گوهرشناسی کارآموزان می توانند با آمادگی کامل وارد بازار کار شوند.

   7. حامد گفت:

    سلام افراد شاغل چگونه می توانند در دوره آموزش گوهرشناسی شرکت کنند؟

   8. امیر محمد گفت:

    سلام چه تایمی بعد از ثبت نام، دوره آموزش گوهرشناسی شروع می شود؟

   دیدگاهتان را بنویسید

   نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.