نحوه صحیح رفع ارور DRK گوشی های سامسونگ

5 دقیقه زمان مطالعه

ارور DRK ممکن است به هر دلیلی برای گوشی های اندروید پیش بیاید که با وجود این ارور نمی توان کاری انجام داد. این ارور بعد از ارتقاء اندروید 6 به وجود آمده است. کاربران گوشی های سامسونگ بیشترین جامعه آماری ما در این مطلب هستند. چرا که برآنیم تا با رفع ارور DRK گوشی های سامسونگ سخن به میان آوریم. بنابراین اگر از کاربران سامسونگ هستید و یا اینکه جزء کارآموزانی هستید که می خواهید به فراگیری دروس مربوط به آموزش تعمیرات نرم افزار موبایل روی آورید؛

ارور DRK چیست ؟

این ارور در گوشی های سامسونگ به منزله آن است که دیگر نمی توان با گوشی خود کاری را صورت دهید و می بایست رو به تعمیر آن آورد و یا اینکه گوشی خود را به یک متخصص سپرد تا مراتب را در راستای تعمیر آن به عمل آورد.

حتما بخوانید: نه مشکل رایج از مشکلات گلکسی s8 و راه حل های رفع آن

ارور drk که مخفف DEVICE ROOT KERNEL می باشد، هنگامی در گوشی های سامسونگ رخ می دهد که کاربر این دسته از موبایل ها بخواهد گوشی سامسونگ با ورژن پایین خود را به اندروید مارشمالو یا همان اندروید 6 ارتقاء دهد. طبیعتا از آنجایی که انجام این کار با گوشی های ورژن پایین سازگاری ندارد، به علت عدم سازگاری فایل کرنل گوشی با فایل بوت گوشی، ارور نامبرده در گوشی ظاهر می گردد.

ارور DRK در گوشی های سامسونگ
رفع ارور DRK در گوشی های سامسونگ

رفع ارور DRK در گوشی های سامسونگ

تا پیش از این با ارور drk آشنا گشتیم. اما برای برطرف نمودن مشکل به وجود آمده در این دسته از گوشی های موبایل حتما راه حل هایی وجود دارد تا این مشکل را برطرف نمود. بنابراین برای برطرف نمودن این ارور می بایست با بهره مندی از فایل های CF ROOT مراتب زیر را به ترتیب اعمال نمود تا مشکل برطرف گردد:

روش اول برطرف کردن ارور DRK در گوشی های سامسونگ

 1. اولین قدم در این راه ورود به سایت CF ROOT و دانلود فایل مربوط به گوشی خود می باشد.
 2. بعد از دانلود فایل مدنظر می بایست گوشی خود را با نگه داشتن همزمان دکمه های ولوم پایین و هوم و پاور به حالت دانلودینگ منتقل ساخت و آن را به وسیله کابل یو اس بی به کامپیوتر متصل کرد.
 3. پس از آن باید نرم افزاری به عنوان ODIN را باز کرد و فایل مربوط به CF ROOT را در قسمت AP و یا PDA برگزید و استارت را زد تا فایل مربوطه بر روی گوشی شما رایت گردد.
 4. بعد از اجرای عملیات مربوط به رایت فایل مربوطه، گوشی شما ریستارت می گردد و می بایست به انتظار نشست تا این فرآیند تا پایان طی گردد و مجددا گوشی شما راه اندازی  شود.

این نکته را می بایست در نظر داشت که ممکن است گوشی شما پس از فرآیند رایت کردن فایل مربوطه چندین بار ریستارت شود که این امری طبیعی است و دور از انتظار نمی باشد. این حالت به عنوان اولین راه حل برای زدودن ارور DRK در گوشی های سامسونگ به شمار می رود ولی مطمئنا آخرین راه نیست و راهکار دیگری نیز برای این امر وجود دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

حتما بخوانید: چگونه گوشی اندرویدی خود را فلش کنیم؟

روش دوم برطرف کردن ارور DRK در گوشی های سامسونگ

در این روش می بایست مراحل زیر را به ترتیب صورت بخشید:

 1. ابتدا گوشی خود را طبق فرمول مشخصه در بالا به حالت دانلودینگ ببرید.
 2. بعد از ظاهر شدن تصویر کلید ولوم بالای گوشی را باید زد تا به صفحه دانلودینگ منتقل شد.
 3. نرم افزار Odin.exe را باید اجراء نمود.
 4. کابل USB را باید به کامپیوتر متصل کرد و به انتظار نشست تا خانه اول آبی گردد.
 5. نباید در این مرحله چیزی را تغییر داد: گزینه های مربوط به  Auto Reboot و F. Reset Time تیک دار و و Re-Partion و بقیه گزینه ها طبق روال خود در بخش Option باید بدون تیک باقی بمانند.
 6. سپس می بایست روی AP کلیک کرد تا تک فایل رام خود را با پسوند tar .md5 انتخاب کنید و به انتظار نشست تا فایل مربوطه به طور کامل بارگذاری شود و پس از آن دکمه استارت را زد تا تصویری پیش رو ظاهر گردد.
 7. پس از آن بایستی صبر کرد تا پردازش 100 درصد شود و عبارت PASS رویت گردد.
 8. پس از آنکه Optimazing App در گوشی شما به اتمام رسید، دستگاه شما روشن خواهد شد و کابل را باید از آن جدا کرد.

با انجام این کارها تقریبا کار به پایان می رسد و گوشی شما پذیرای استفاده و بهره مندی از نسخه جدید می باشد و هیچ گونه اروری پیش روی آن نخواهد بود مگر آنکه گوشی شما بالا نیاید یا به اصطلاح Boot Loop شود که در این صورت باید آن را ریستارت نمود تا مشکل برطرف گردد.

مقاله فوق از دسته مقالات آموزش تعمیرات موبایل سامسونگ می باشد، در صورتی که علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر درباره تعمیرات موبایل هستید توصیه می کنیم در دوره های آموزش تعمیرات موبایل آموزشگاه فنی برق ثبت نام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *