آموزش مخراج کاری

در فرآیند ساخت زیورآلات چندین مرحله وجود دارد که هر کدام از آن ها اهمیت زیادی دارند. مخراج کاری از جمله آثاری است که جزئیات زیاد و البته دارای ریزکاری های بسیاری می باشد. همین امر باعث شد که مخراج کاری به یکی از جذاب ترین هنرها و البته یکی از مهم ترین بخش های طراحی جواهرات تبدیل شود. مخراج کاری یا مرصع کاری با هدف نصب انواع سنگ ها در فلزات گرانبها و همچنین روش های صحیح حذف سنگ ها از روی کار است. الماس، زمرد، یاقوت و نگین های مصنوعی و دیگر سنگ های قیمتی برای مخراج کاری یا مرصع کاری استفاده می شوند. علاوه بر این، این هنر علاوه بر کاربرد فراوان در صنعت جواهر سازی، در صنایع مختلف تزئینی نیز کاربرد دارد. در طی مراحل مخراج کاری، قطعات باید بسیار دقیق و هنرمندانه به هم متصل شوند تا شاهد خلق یک جواهر بسیار زیبا باشیم. در صورت گذراندن دوره آموزش مخراج کاری علاوه بر ساخت یک اثر هنری و لذت بردن از آن، می توانید بهترین انتخاب را در مورد ضخامت کار، اندازه سنگ نیز خواهید داشت.

مشاهده سرفصل ها
 آموزش مخراج کاری
چرا فنی برق

آموزش کاملا عملی تجدید دوره در صورت عدم یادگیری پشتیبانی نامحدود برگزاری کلاس های آخر هفته

سازمان فنی و حرفه ایمجوز از سازمان فنی و حرفه ای نماد اعتماد الکترونیکنماد اعتماد الکترونیک خوابگاه هنرجویانخوابگاه برای هنرجویان تضمین بازگشت وجهتضمین بازگشت وجه

پیش ثبت نام

هزینه دوره آموزش مخراج کاری

پشتیبانی ویژهپشتیبـانی ویـژه مشاوره شغلیمشاوره بازاریابی

7150000 تومان
5500000 تومان 30٪ تخفیف
مشاهده سرفصل ها
شهریه دوره: 7,150,00030 %
شهریه با تخفیف: 5,500,000
درخواست مشاوره

سرفصل های دوره آموزش مخراج کاری

 • آشنایی با انواع ابزار جواهرنگاری
 • آموزش نحوه تشخیص انواع سنگ های قیمتی
 • آشنایی با انواع کانی، سنگ، آشنایی با انواع مته ها
 • آموزش نحوه شناخت سنگ هاي اصل از بدل
 • آشنايي با انواع فرچه ها لاستيك ها، پوست ها
 • آموزش نحوه سوار كردن نگين ها به سبك قلم خور
 • آشنايي با موتور پرداخت و ابزار مرتبط به آن
 • آموزش نحوه سوار كردن نگين ها به سبك كاسه اي
 • آشنايي با فلزات قيمتي (طلا، نقره، پلاتين)
 • آموزش نحوه سوار كردن نگين ها به سبك چنگي - چنگي هاي تركيبي- چنگ چين- چنگي هاي چنگ از خود
 • آشنايي با مفهوم قال كاري (روش هاي بازيافت طلا)
 • آموزش نحوه سوار كردن نگين ها به سبك ريلي
 • آشنايي با عيار و بار طلا
 • آموزش نحوه تركيب سبك ها و شناخت سبك هاي تركيبي
 • آموزش نحوه چسباندن انواع مشته
 • آموزش نحوه سوار كردن نگين ها به سبك اموزيبل
 • آموزش سوكاري قلم ها و سوراخ كاري
 • آموزش نحوه سوار كردن نگين هاي تخمه و گرفتن ورقه الماس
 • آموزش نحوه جاسازي و جاگذاري نگين هاي قيمتي
 • آشنايي با ارتباط جنسي تخمه ها و نحوه سوار شدن آنها
 • آموزش پوست كاري و لاستيك كاري
 • آشنایی با اصول پياده كردن كار از مشته
 • آموزش اصول گوارسه كشي
 • آموزش خاك اره كاري
 • آموزش نحوه تشخیص انواع رنگ هاي الماس
 • آموزش نحوه سوار كردن نگين ها پس از آبكاری
 • آموزش اصول روكاري روي طلا
 • آموزش فابجوش
 • آموزش نحوه تشخيص انواع تراش سنگ هاي برليان آموزش پیش شکل دهی تراش

نمایش تمام سرفصل ها

نام دورهشهریهمدرس دورهتناوب دوره
آموزش مخراج کاری
5500000 تومان
مهندس اسدیهفته ای یک بار

همین حالا ثبت نام کنید!

  به خوابگاه نیاز دارم.

  دوره های مرتبط با این رشته:

  آموزش مخراج کاریآموزش طلا سازی و جواهر سازیآموزش گوهر شناسیآموزش میناکاری طلا و جواهرآموزش گوهر تراشیآموزش تعمیرات طلا و جواهرآموزش قلم زنی

  معرفی دوره آموزش مخراج کاری

  شما در دوره آموزش مخراج کاری مهارت های مختلفی کسب خواهید کرد که در این میان می توان به آشنایی با اصول پياده كردن كار از مشته، آموزش نحوه سوار كردن نگين ها پس از آبكاری، آشنايي با مفهوم قال كاري (روش هاي بازيافت طلا) و آموزش نحوه تركيب سبك ها و شناخت سبك هاي تركيبي اشاره کرد.

  دوره آموزش مخراج کاری

  بازار کار دوره مخراج کاری

  آموزشگاه فنی برق با توجه به نیاز روز افزون هنرجویان در راستای شروع به کار بعد از گذراندن دوره آموزش مخراج کاری، پیشنهادهای زیر را جهت ورود به بازار کار مخراج کاری به آنان ارائه می‌دهد.

  صنف طلا و جواهر یکی از قدیمی ترین و یکی از به روزترین مشاغل است که همواره روند صعودی خود را حفظ می کند. تاکنون هیچ وسیله ای که بتواند عملکرد یک مخراج کار را داشته باشد، ساخته نشده است. همچنین دقت و ظرافتی که مخراج کار برای این کار انجام می دهد، از ارزش بالایی برخوردار می باشد و باعث خواهد شد تا نتیجه نهایی بسیار جذاب باشد.

 • تعامل و همکاری با فروشندگان طلا و جواهر داشته باشید
 • تبلیغات در سایت‌های معتبر همچون دیوار و شیپور و شبکه‌های اجتماعی همچون تلگرام و اینستاگرام را فراموش نکنید
 • با مشاغل مرتبط با شغل گوهر تراشی تعامل برقرار کنید.
 • تبلیغ تراکتی و برچسبی را فراموش نکنید.
 • به مشتریان خود، مشاوره بدهید
 • در مورد گزینه‌های مشتری با آنها صحبت کنید و ایده‌های اصلی آنان تنظیم کنید
 • ساختن چارچوب برای جواهرات که این مرحله شامل بررسی، دریل کاری، فرم دادن و باز کردن سوراخ هایی است که در آنها باید سنگ‌ها را قرار دهید
 • علاوه بر موارد ذکر شده برای موفقیت در این شغل کیفیت ارائه خدمات، قیمت مناسب و رقابتی، خوش قول و سرعت عمل داشتن، بالا بردن دانش ومهارت را فراموش نکنید.
 • ۱- نحوه ثبت نام دوره مخراج کاری در آموزشگاه فنی برق به چه صورت می باشد؟

  پاسخ: ثبت نام دوره مخراج کاری به دو حالت تلفنی و حضوری انجام می شود که جهت هماهنگی با مشاوران ما تماس بگیرید.

  ۲-کلاس مخراج کاری چند نفره می باشد؟

  پاسخ: تمام دوره های آموزشگاه فنی برق بصورت خصوصی، نیمه خصوصی و یا گروهی برگزار می شود، که کلاس های گروهی بین 4 تا 6 نفر می باشد.

  ۳-نحوه پشتیبانی آموزشگاه فنی برق به چه صورت می باشد؟

  پاسخ: پشتیبانی از کارآموزان به صورت نامحدود می باشد و درصورتی که کارآموز نیاز به پشتیبانی داشته باشد می تواند با استاد دوره مخراج کاری در تماس باشد.

  ۴-نحوه پرداخت شهریه به چه صورت می باشد؟

  پاسخ: کارآموزان هم می توانند به صورت نقدی و هم به صورت اقساط شهریه دوره مخراج کاری را پرداخت کنند.

  ۵-چرا باید دوره مخراج کاری را در آموزشگاه فنی برق بگذرانیم؟

  پاسخ: دوره های عملی و کارگاه های مجهز و همچنین قیمت مناسب و مدرک معتبر برای تمام دوره ها دلیل خوبی است که به شما کارآموز محترم کمک می کند آموزشگاه فنی برق را انتخاب نمایید. دلایل انتخاب فنی : مشاوره با اساتید با تجربه جهت راه اندازی معرفی به سازمان فنی حرفه ای جهت اخذ مدرک بعد از اتمام دوره دسترسی مناسب جهت تردد به ترمینال، مترو، BRT تجدید دوره مخراج کاری در صورت عدم یادگیری پشتیبانی همیشگی آموزشگاه از کارآموزان در حین اجرا پروژه و کار اقامت در خوابگاه برای کارآموزان شهرستانی برگزاری کلاس مخراج کاری در روزهای تعطیل و آخر هفته برای کارآموزان شهرستانی و شاغل ارائه نرم افزارهای مربوطه و فایل های آموزشی تدریس شده در پایان دوره مخراج کاری

  پیشنهاد ما به شما جهت فراگیری مخراج کاری شرکت در دوره مخراج کاری می باشد که در مجتمع فنی برق به صورت کاملا عملی و تخصصی برگزار می شود. آموزش مخراج کاری در کارگاه های مجهز و تحت نظر اساتید با سابقه و مجرب تشکیل می شود. شرکت در کلاس مخراج کاری موجب می شود به راحتی وارد بازار کار شوید و از درآمد بالای آن بهره مند شوید.

  مخراج کاری چیست؟

  فرآیند تولید و ساخت زیورآلات دارای مراحل متعددی است که هر یک نیاز به تجربه و مهارت دارد. یکی از مهمترین مراحل ساخت هر زیورآلات تزئینی مخراج کاری می باشد. در فرآیند ساخت جواهرات، سنگ های قیمتی بر روی فلزات گرانبها قرار می گیرند که باید توسط فردی که دوره مخراج کاری را گذرانده باشد، انجام دهد. در واقع به اتصال دقیق سنگ به فلز مخراج کاری می گویند. مخراج کاری یکی از تخصصی ترین قسمت های طراحی و ساخت جواهرات است.

  دوره مخراج کاری در تهران

  قدمت هنر مخراج کاری به سال ها قبل برمی گردد. این هنر زمانی اختراع شد که اجداد ما می خواستند راهی برای تزئین اشیا و تزئینات پیدا کنند. امروزه با وجود پیشرفت تکنولوژی، تغییرات زیادی در نحوه انجام کار نسبت به گذشته ایجاد شده است. اما با همه اینها ماهیت کار مخراج کاری تغییر نکرده است و آنچه امروز از این هنر شگفت انگیز داریم حاصل انتقال تجربیات اساتید و هنرمندان گذشته به هنجرجویانی است که امروز سخت کار می کنند. علاقه مندان به هنر مخراج کاری می توانند با شرکت در دوره مخراج کاری مهارت و تجربه لازم را به دست آورند و با ذوق هنری و مهارت فراوان وارد عرصه هنر شوند. یکی از آموزشگاه های معتبر و توانمند برای شرکت در دوره مخراج کاری، آموزشگاه فنی برق می باشد. این آموزشگاه با هدف گسترش علم، هنر و مهارت اقدام به برگزاری دوره آموزش مخراج کاری در کارگاه های مجهز می کند اگر علاقه مند به آموزش مخراج کاری هستید فرصت را از دست ندهید و همین الان اقدام به ثبت نام در دوره مخراج کاری نمایید.

  آموزش مخراج کاری صفر تا صد

  مخراج کار تمام سنگ‌های قیمتی مثل الماس، یاقوت، زمرد و غیره را روی انواع پایه‌های طلا و نقره نصب می کند که این کار باید با ظرافت و دقت زیادی انجام شود، زیرا سنگ های قیمتی باید بدون هیچ گونه آسیبی بر سطح پایه نصب شوند. در ضمن سنگ باید طوری کار شود که جدایی سنگ از پایه ممکن نباشد. در حال حاضر به علت وجود افراد علاقه مند به هنر مخراج کاری، آموزش مخراج کاری افزایش یافته است و کارآموزان زیادی از طریق آموزشگاه مخراج کاری اقدام به ثبت نام دوره مخراج کاری می‌کنند. آموزشگاه مخراج کاری فنی برق با بهره گیری از اساتید متخصص، کلاس مخراج کاری را با کیفیت هر چه تمام‌تر برگزار می‌کند.

  پیش نیاز دوره مخراج کاری

  از آنجایی که تمامی تکنیک ها و آموزش مخراج کاری در مجتمع فنی کاربردی و پایه هستند، برای شرکت در دوره مخراج کاری احتیاجی به هیچ پیش نیازی نخواهید داشت، حتی اگر بخواهید به دانش قبلی خود بیفزایید، دوره مخراج کاری برایتان بسیار کاربردی خواهد بود. در دوره مخراج کاری، مهارت های لازم را از همان ابتدا یاد می گیرید و پس از پایان دوره مخراج کاری کاملا مسلط خواهید بود. بنابراین فرصت را از دست ندهید و در دوره مخراج کاری ثبت نام کنید.

  دوره مخراج کاری مناسب چه کسانی است؟

  افرادی که به کارهای هنری علاقه دارند، افرادی که می خواهند زمان خود را با یک حرفه جزاب و هنری پر کنند، افرادی که به دنبال کاری هستند که بتوانند آن را در خانه انجام دهند. همچنین کسانی که مغازه طلا و جواهر فروشی دارند و می خواهند کارگاه طلاسازی خود را راه اندازی کنند، می توانند در دوره های آموزش مخراج کاری شرکت کنند و حرفه خود را گسترش دهند.

  درآمد مخراج کاری

  درآمد مخراج کاری، به سبک کلی طلا و جواهرات طراح و سلیقه هنری طراح بستگی دارد. خلاقیت بیشتر در کار باعث افزایش تقاضا برای جواهرات شما در بازار می شود. اگر می خواهید از این طریق درآمد بالایی داشته باشید، طرح هایی را به بازار ارائه دهید که تعداد آن ها در بازار کم است. مجتمع فنی برق یاد می گیرید، چگونه مهارت و درآمد خود را در این شغل افزایش دهید. در این آموزشگاه هدف ما این است که کارآموزان خود را برای بازار کار آماده کنیم و آن ها را در رسیدن به موفقیت یاری نماییم. اساتید علاوه بر آموزش راه ها و تکنیک های افزایش درآمد، نحوه طراحی جواهرات منحصر به فرد را به شما آموزش می دهند.

  بازارکار دوره مخراج کاری

  حرفه طلا و جواهر از قدیمی ترین شغل ها و در امروزه از به روزترین حرفه ها می باشد که همیشه سیر صعودی داشته است. جالب است بدانید تا به حال هیچ ابزار یا دستگاهی وجود نداشته که بتواند کار تخصصی مخراج کار را انجام دهد. بنابراین بازار کار مخراج کاری همواره عالی خواهد بود و به راحتی می توان از درآمد پرسود آن بهره برد. در ضمن دقت و ظرافتی که یک مخراج کار دارد موجب رقابت در عرصه مخراج کاری می شود.

  هزینه آموزش مخراج کاری

  هزینه آموزش مخراج کاری در مجتمع فنی برق کاملا منصفانه است. این مجموعه با در نظر گرفتن اوضاع نا به سامان اقتصادی افراد جامعه؛ هزینه کلاس مخراج کاری را نسبت به دیگر مراکز آموزشی با قیمت مناسب تری برای علاقه مندان به دوره مخراج کاری در نظر گرفته است تا کارآموزان با پرداخت حداقل هزینه آموزش مخراج کاری، این حرفه را فرا بگیرند و از درآمد بالای آن بهره مند شوند.

  بهترین آموزشگاه مخراج کاری در تهران

  سوالی که ذهن افراد علاقه مند به این حرفه را مشغول می کند این است که برای گذراندن دوره آموزش مخراج کاری به کدام آموزشگاه مراجعه کنند تا این امکان را داشته باشند که پس از تمام شدن دوره مخراج کاری، کاملا به این حرفه تسلط داشته باشند و بتوانند به عنوان یک مخراج کار متخصص وارد این حرفه شوند.

  یکی از مهم ترین مسائلی که در یادگیری مخراج کاری باید در نظر گرفت، انتخاب آموزشگاه مخراج کاری است. با توجه به بازار کار خوب مخراج کاری در سال های اخیر و درآمد بالای این حرفه است امروزه متقاضیان بیشتری برای آموزش مخراج کاری وجود دارد و همین امر باعث شده تا بسیاری از آموزشگاه ها دوره های آموزش مخراج کاری را ارائه دهند. اما کیفیت دوره مخراج کاری در همه این مراکز یکسان نیست و برخی از این مراکز برای کسب سود بیشتر فقط به صورت تئوری مخراج کاری را آموزش می دهند و فرصت تمرین و کار عملی را برای کارآموزان فراهم نمی کنند. آموزشگاه مخراج کاری خوب دارای ویژگی هایی است که قبل از ثبت نام باید به آن ها توجه کنید. اگر بخواهیم مهمترین ویژگی یک آموزشگاه خوب را بیان کنیم آموزش مخراج کاری به صورت کاربردی است. در چنین آموزشگاهی به وسیله آموزش عملی مباحث را تمرین می کنید و این به شما کمک می کند اصول مخراج کاری را به خوبی درک کنید و با اطمینان بیشتری وارد بازار کار شوید. کامل بودن سرفصل های آموزش از دیگر مواردی است که در ثبت نام دوره مخراج کاری باید به آن توجه کنید.

  یکی دیگر از ویژگی هایی که برای ثبت نام در دوره آموزش مخراج کاری باید در نظر گرفت، تجربه و مهارت استاد کلاس مخراج کاری هزینه خود را در طول کلاس مخراج کاری هدر داده اید. پشتیبانی پس از دوره مخراج کاری نیز یکی از موارد مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد. متأسفانه برخی از مراکز پس از اتمام کلاس مخراج کاری هیچ گونه پشتیبانی ندارند و کارآموز را رها می کنند. توجه داشته باشید که هر چقدر هم که آموزش در دوره مخراج کاری کامل و جامع باشد، باز هم ممکن است هنگام ورود به بازار کار سوالاتی برای شما پیش بیاید. از این رو پشتیبانی مخراج کاری از دیگر موارد مهمی است که در ثبت نام دوره آموزش مخراج کاری باید به آن توجه کنید. همچنین ارائه گواهی معتبر از دیگر عواملی است که باید آن را در نظر بگیرید. توصیه ما به شما برای فراگیری این حرفه، پیوستن به دوره مخراج کاری است که در آموزشگاه مخراج کاری کاملا کاربردی است. کلاس مخراج کاری در کارگاه های مجهز و با استادان مجرب و متخصص برگزار می شود. با شرکت در مخراج کاری به راحتی می توانید وارد بازار کار شوید و از درآمد بالا بهره مند شوید.

  مجتمع فنی برق علاوه بر آموزش مخراج کاری، برگزارکننده دوره های فنی مختلف مانند دوره آموزش قلم زنی طلا و جواهر، آموزش مینا کاری طلا و جواهر، آموزش گوهر تراشی و غیره می باشد، تمامی دوره ها به صورت عملی، در کارگاه های مجهز و تحت نظر اساتید مجرب و متخصص برگزار می شود در صورت علاقه به فراگیری هر یک از شغل های فنی همین الان به مجتمع فنی برق مراجعه نمایید.

  آموزش مخراج کاری رایگان

  مخراج کاری یک کار هنری و تخصصی است و نیاز به آموزش حرفه ای دارد و باید با دقت و مهارت خاص انجام شود، بسیاری از مراکز، آموزش رایگان مخراج کاری ارائه می دهند اما اگر قصد دارید به صورت حرفه ای وارد بازار مخراج کاری شوید، باید توجه داشته باشید که آموزش رایگان مخراج کاری راه خوبی برای کسب مهارت در این زمینه نیست. ضمن اینکه این روش ها معمولاً فقط به صورت سطحی و گذرا آموزش داده می شود، از طرفی دیگر در این روش آموزشی نمی توانید تمرین و کار عملی انجام دهید. در نظر داشته باشید که مخراج کاری یکی از پردرآمدترین مشاغل موجود در بازار کار است و اگر بتوانید هزینه آموزش مخراج کاری را بپردازید، چندین برابر هزینه آموزش در مدت زمان کوتاهی به شما باز خواهد گشت. بنابراین بدون از دست دادن زمان به وسیله تماس با کارشناسان مجتمع فنی برق نسبت به ثبت نام دوره آموزش مخراج کاری اقدام نمایید.

  آموزش آنلاین مخراج کاری

  امروزه شاهد برگزاری دوره مخراج کاری به صورت آنلاین هستیم. اما آیا مخراج کاری موضوعی است که بتوان به صورت آنلاین آن را فرا گرفت؟ دقت داشته باشید یکی از مهم ترین موضوعات برای آموزش مخراج کاری تمرین و تکرار و کار عملی است، موضوعی که در آموزش آنلاین مخراج کاری به آن توجهی نشده است. بنابراین توصیه ما به شما علاقه مندان یادگیری مخراج کاری این است برای آموزش مخراج کاری شیوه ای را انتخاب کنید که امکان تمرین و تکرار طی آموزش وجود داشته باشد. بسیار دیده شده است که افراد هنگام مشاهده فیلم آموزشی تصور کرده اند که تمامی مباحث را یاد گرفته اند اما هنگام کار عملی مهارت لازم برای مخراج کاری را ندارند. با شرکت در دوره آموزش مخراج کاری پس از آموزش تئوری مفاهیم به صورت کاملا عملی تمرین و تکرار می کنید و با تمامی چالش ها آشنا می شوید.
  مدرک رسمی فنی و حرفه ای
  نماداعتمادالکترونیک

  آدرس خوابگاه ها

  اقامتگاه سرزمین خورشید :بلوار کشاورز نرسیده به جمالزاده سمت غرب نبش کوچه سهیل پلاک 1 طبقه اول تا پنجم

  اقامتگاه سالار : خیابان فرصت شیرازی بعد از تقاطع جمالزاده پلاک 26

  اقامتگاه حدیقمیدان انقلاب کارگرشمالی کوچه رستم

  اقامتگاه البرز:میدان انقلاب کارگرشمالی کوچه رستم اقامتگاه گل، میدان انقلاب کارگرشمالی کوچه رستم

  آموزش هدفمند فنی و حرفه ای

  آخرین مقالات آموزش طلا سازی

   دیدگاهتان را بنویسید

   نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.