طریقه اتصال دوربین مداربسته به آنتن مرکزی

5 دقیقه زمان مطالعه

اتصال دوربین مداربسته به آنتن مرکزی یکی از مهم ترین موضوعات در بخش آموزش برق ساختمان است و باعث می‌شود تا تمامی ساکنین ساختمان‌ها و آپارتمان‌ها بتوانند به راحتی مانند یک کانال تلویزیونی تصاویر ضبط شده توسط دوربین‌های مداربسته را به صورت 24 ساعته مشاهده کنند. بنابراین ترکیب سیستم دوربین مدار بسته با آنتن مرکزی می‌تواند مفید و سودمند باشد.

این کار شما را قادر می‌سازد، تا وقتی صدای زنگ درب خانه و واحد خود را شنیدید، به سرعت و به راحتی با عوض کردن کانال تلویزیون، چهره‌ی افراد غریبه را مشاهده کنید. این می‌تواند به شما در جلوگیری از ورود افراد غریبه به محیط ساختمان کمک کند و یا به شما امکان می‌دهد که بدون نیاز به بلند شدن از جای خود محیط بیرون ساختمان را بررسی کنید. برای افرادی که در اتاق خواب خود تلویزیون دارند، این فناوری می‌تواند بسیار مفید باشد. در این مقاله از سری مقالات آموزش نصب دوربین مدار بسته با ما همراه باشید تا به بررسی این مهم بپردازیم.

تجهیزات اتصال دوربین مداریسته به آنتن مرکزی
تجهیزات اتصال دوربین مداریسته به آنتن مرکزی

برای اتصال دوربین مداربسته به آنتن مرکزی به چه وسیله‌ای نیاز است؟

دوربین مداربسته را به صورت مستقیم نمی‌توان به آنتن مرکزی متصل کرد و برای این کار نیاز به وسایلی به نام مدولاتور دارید. انواع مختلف مدولاتور در بازار است که هر کدام خصوصیات و قیمت‌های متفاوتی دارند. دو نوع مهم مدولاتورها، مدولاتورهای آنالوگ و دیجیتال هستند.

مدولاتور برای اتصال دوربین مداربسته به آنتن مرکزی چگونه باید نصب شود؟

هنگام اتصال دوربین مدار بسته به آنتن مرکزی، ابتدا باید آنتن مرکزی را به مدولاتور وصل کنید. چرا که سیگنال‌های آنتن مرکزی با دوربین مداربسته متفاوت است و از مدولاتور برای همسان سازی سیگنال‌ها استفاده می‌شود.  این آسان است که  آمپلی فایر یا اسپلیتر آنتن مرکزی تلویزیون در کنار یکدیگر نصب شوند ، اما برای جایی که تجهیزات دوربین مداربسته در مکان‌های مختلفی قرار دارند، به یک کابل اضافی برای نصب و راه اندازی درست تجهیزات سیستم دوربین مداربسته نیاز است.

به عنوان مثال ، اگر DVR  یا NVR دوربین مداربسته در سالن برای مانیتور کردن و یک تقویت کننده توزیع در سقف نصب شده باشد. آنتن مرکزی ابتدا باید به سالن سیم کشی شود، از طریق مدولاتور به دوربین مدار بسته متصل شود تا سیگنال ایجاد شده توسط دوربین مداربسته با سیگنال آنتن مرکزی ترکیب شود و سپس مجدداً به آمپلی فایر توزیع بازگردد تا تصویر از طریق تلویزیون به نمایش درآید .

برای اتصال دوربین مداربسته به آنتن مرکزی به چه نوع مدولاتوری نیاز است؟

همانطور که اشاره شد دو نوع مدولاتور وجود دارد، یکی آنالوگ و دیگری HD که خرید نوع آنالوگ ارزان تر و مقرون به صرفه تر است. چرا که آنتن‌های مرکزی تصاویر دوربین مداربسته را با کیفیت پایین برای تلویزیون‌ها به نمایش در می‌آورند و نیازی به خرید دستگاه‌های مدولاتور HD نیست.

یک مدولاتور آنالوگ شما را قادر می‌سازد تا کانال تلویزیونی آنالوگ را از منبع AV ایجاد کنید که معمولا ورودی و خروجی‌های SCART یا phono / RCA که هر دو نیز در سیستم آنالوگ هستند، در پشت آن وجود دارد. انتخاب نوع مدولاتور بستگی به ورودی‌های پشت  DVR یا NVR  دوربین مداربسته دارد. بیشتر دستگاه‌های DVR یا NVR  دوربین مدار بسته جدید دارای اتصالات HDMI  و RCA  (قرمز ، سفید ، زرد) هستند. اما ممکن است انواع دیگری از ورودی‌ها را نیز داشته باشند.

حتما بخوانید: آموزش گام به گام ریختن فیلم دوربین مداربسته روی فلش

مدولاتور
مدولاتور

مراحل نصب مدولاتور:

برای اتصال مدولاتور باید ورودی آن را به خروجی تقویت کننده و ورودی تصویر DVR را به ورودی تصویر مدولاتور متصل شود. ورودی زرد مدولاتور برای نمایش فیلم و قرمز و سفید برای پخش صدا است، بنابراین به احتمال زیاد شما به آنها احتیاج نخواهید داشت اما اگر دوربین های مدار بسته شما میکروفون دارد، بنابراین می‌توانید برای شنیدن صدا ورودی سفید و قرمز مدولاتور را به خروجی صدا  DVR و خروجی صدای مدولاتور را به اسپلیتر نصب کنید. پس از اتصال ، باید دوربین مدار بسته را روی یک کانال UHF تنظیم کنید.

منبع: smartaerials

مقاله ای که خواندید از دسته مقالات نصب دوربین مدار بسته از وبلاگ فنی برق بود. در صورتی که تمایل دارید نصب دوربین مدار بسته را به صورت کامل فرا گیرید می توانید در دوره آموزش نصب دوربین مدار بسته آموزشگاه فنی برق شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *