نکات کلیدی در راستای ترمیم بوت و مشکلات نرم افزاری

5 دقیقه زمان مطالعه

ترمیم بوت چه زمانی انجام می شود؟

ترمیم بوت هنگامی انجام می پذیرد که هنگام خاموش کردن گوشی، دیگر روشن نشود و در این مواقع بوت گوشی دچار مشکل شده و نیاز به ترمیم آن می باشد. در این بخش از آموزش پروگرام هارد موبایل به یکی دیگر از بخش های تخصصی در زمینه پروگرام هارد می پردازیم و با واکاوی و بررسی این قسمت در صدد ترمیم بوت یا دایرکت هارد خواهیم بود.

با توجه به تخصصی بودن مطالب ارائه چند تعریف، ما را در ادامه مطلب بیشتر یاری می کند. لذا برای آن دسته از افرادی که تاکنون در دوره های آموزش پروگرام هارد موبایل شرکت نکرده و یا اینکه اطلاعاتی در این خصوص ندارند، لازم به ذکر است که ابتدای امر به ذکر چندین اصطلاح در این خصوص پرداخته تا با دیدی باز و با جامعه اطلاعات بالاتری ادامه مطلب را با دقت نظر بیشتری ادامه داده تا به یک نتیجه کلی در این زمینه دست یافته و خود را از اطلاعات مفید و کارآمد در این حوزه کاری سیراب نموده باشد. پس حتما ادامه مطلب را از دست نداده و تا آخر با ما همراه باشید.

1- پروگرام هارد

طبیعتا ابتدایی ترین اصطلاح پروگرام هارد می باشد که شاید هنوز هم تعریف آن برای خیلی ها پوشیده باشد. لذا ابتدا پروگرام هارد را به صورت واضح و شفاف توضیح می دهیم تا پس از ارائه تعریفی از آن راحت تر بتوان مشکلات مربوط به آن را رفع نمود. پیش از هر امری می بایست به این نکته اشاره کرد که مشکل هارد گوشی از جمله مشکلات شایع گوشی های هوشمند امروزی است و گوشی های زیادی را درگیر خود کرده است. در یک تعریف کلی می توان هارد موبایل یا eMMC را یک کارت حافظه استانداردی معرفی نمود که برای ذخیره سازی در گوشی مورد کاربست واقع می گردد. eMMC به معنای کارت حافظه مالتی مدیای داخلی است. بنا بر این تعریف می بایست این نوع هارد را از حافظه خارجی جدا ساخت. چرا که این نوع حافظه مربوط به حافظه داخلی گوشی است که قابل جدا شدن می باشد و با حافظه خارجی آن متفاوت می باشد. بنابراین این نوع حافظه دربردارنده ی ویژگی های خاصی وابسته به کنترلر آن می باشد که اجازه بوت کردن سیستم عامل را می دهد. در ادامه به بخش اصلی این مطلب یعنی بوت کردن و تعمیر آن خواهیم پرداخت.

حتما بخوانید: آشنایی با فایل دامپ Dump و کاربرد آن در ترمیم بوت

2- دایرکت هارد

دایرکت هارد نیز به طور کلی این معنا را در ذهن تداعی می سازد که شما بدون هیچ گونه نیازی به جدا کردن هارد از مادربرد و حتی بدون واسطه cpu می توانید اقدام به پروگرام هارد نمایید. این پروسه جدای از نوع برند -cpu –  مدل گوشی و… هیچ گونه محدودیتی ندارد. دایرکت هارد نکات فوق تخصصی دارد که در این مختصر از ارائه آن ها سرباز می زنیم.

3- بوت کردن

تعمیرکاران گوشی می بایست اصطلاح بوت شدن و مشکلات پیش روی آن را به طور کلی و جزئی فراگیرند. به واقع تعویض و یا تعمیر هارد گوشی به دو حالت سخت افزاری و نرم افزاری صورت می گیرد که در این بین ترمیم سریال و شبکه گوشی، تعویض هارد از جمله بخش های مربوط به نرم افزاری آن می باشد. ترمیم بوت بدون باز کردن گوشی، پروگرام کردن آیسی، بهترین روش ترمیم بوت و… تماما در بخش نرم افزاری گوشی قابل تعمیر می باشد که جدای از بخش سخت افزاری آن می باشد. بنابراین بوت یک مشکل جدی در پروگرام هارد موبایل می باشد که نیاز به ورود به دوره های آموزش تعمیرات پروگرام هارد موبایل می باشد که تمامی این مشکلات نرم افزاری را به راحتی بیاموزند و در دفاتر تعمیراتی موبایل آن ها را مورد کاربست و کارایی قرار دهند.

تعمیر پروگرام هارد موبایل
تعمیر پروگرام هارد موبایل

مشکل شایع بوت کردن هنگام ترمیم بوت

یکی از عمده مشکلاتی که در خصوص هارد گوشی می تواند رخ دهد، بوت نشدن هارد می باشد که به نوبه خود دردسرهای زیادی را برای کاربران گوشی به وجود آورده است. به واقع می توان گفت مشکل نرم افزاری بوت نشدن هارد به عدم شناسایی ویندوز در کامپیوتر و لپ تاپ اشاره دارد. بسیار رخ داده است که به هنگام روشن کردن سیستم، ویندوزی در پس پرده آن نمایش داده نمی شود و یا بالا نمی آید. دلیل این مسئله را نمی شود در یک یا دو حالت خلاصه کرد و دلائل زیادی ممکن است سبب بروز چنین مسئله ای گردد که باید تمامی آن ها را در راستای ترمیم بوت مورد جستجو و کنکاو قرار داد تا مشکل هارد را برطرف ساخت.

مقاله ای که خواندید از دسته مقالات تعمیرات موبایل از وبلاگ فنی برق بود. در صورتی که تمایل دارید تعمیرات موبایل را به صورت کامل فرا گیرید می توانید در دوره آموزش تعمیرات موبایل آموزشگاه فنی برق شرکت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *