چگونه پکیج دیواری را روشن کنیم؟ (نحوه راه اندازی پکیج)

5 دقیقه زمان مطالعه

روشن کردن پکیج موضوع مهمی است که پس از خرید آن باید انجام شود. روشن کردن این دستگاه نیاز به انجام مراحل گوناگونی است. اگر به تازگی پکیج دیواری خریداری کرده اید و با طریقه روشن کردن پکیج آشنایی ندارید با ما تا انتها مطلب همراه باشید. ما در این مقاله به روش های راه اندازی پکیج دیواری در یک چک لیست ساده می پردازیم. پکیج شما ممکن است متفاوت باشد ، اما این راهنما به طور کلی  راه حل های معمول و متدوال راه اندازی و روشن کردن پکیج را به شما آموزش می دهد. همچنین در صورتی که می خواهید به صورت حرفه ای نصب پکیج دیواری را یاد بگیرید توصیه می کنیم در دوره آموزش نصب پکیج دیواری مجتمع فنی برق ثبت نام کنید.

آموزش نصب پکیج دیواری

آموزش نحوه روشن کردن پکیج

1-همه شیرها را بررسی کرده و در حالت روشن خود قرار دهید.

اگر پکیج گاز شما مدتی خاموش بوده است، شیر گاز طبیعی ، دیواری و آب احتمالاً بسته شده است. اطمینان حاصل کنید که همه شیرها در وضعیت روشن خود هستند. برای مشاهده لیست کامل سوپاپ هایی که باید باز شوند ، به دفترچه راهنمای پکیج خود مراجعه کنید.

 2-دریچه های مسدود کننده و گیج آب را باز کنید.

راه اندازی پکیج

اطمینان حاصل کنید که کنترل کننده های ایمنی سطح آب خاموش شده اند: گیج و ستون آب به شما این امکان را می دهد تا سطح آب را بصورت بصری بررسی کنید و اغلب آن ها کنترل دیجیتالی سطح را نیز دارند. در صورت افت سطح آب هنگام کار ، خاموش شدن ایمنی اتوماتیک باعث می شود پکیج دیواری خاموش نشود. بازکردن این شیرهای خاموش باعث می شود که پکیج دیواری به درستی پر شود. اطمینان حاصل کنید که کنترل های ایمنی خاموش اند تا هرگونه گرفتگی از بین برود و پکیج دیواری را راه اندازی آماده کنید.

3- شیرهای تخلیه پایینی را ببندید، سپس دریچه های تهویه بالایی را باز کنید.

اگر شیرهای تخلیه باز باشند ، قبل از پر کردن پکیج دیواری باید آنها را ببندید. هنگام پر کردن پکیج دیواری، دریچه های تهویه بالا باید باز شوند. سایر شیرهای عملکردی نیز ممکن است نیاز به باز یا بسته شدن داشته باشند.

4-شروع به پرکردن پکیج با آب نرم کنید.

راه اندازی پکیج

حال پکیج دیواری باید آماده راه اندازی باشد. شروع به پر کردن پکیج با آب کنید. در پکیج های کم فشار از آب نرم استفاده کنید.

حنما بخوانید:اجزای اصلی پکیج دیواری چیست و عملکرد آن ها به چه صورت است؟

5-مواد شیمیایی تصفیه آب ، از جمله مواد شیمیایی جاذب اکسیژن را همراه آب به پکیج تزریق کنید.

هنگامی که پکیج دیواری با آب پر می شود، مواد شیمیایی نیز باید همزمان تزریق شود. افزودن  این مواد شیمیایی پس از ریختن آب بسیار دشوارتر است. مواد شیمیایی به کار رفته بسته به خلوص آب  و نوع پکیج دیواری شما متفاوت است.

6- سیستم سوخت رسان را باز کرده و پکیج دیواری را روشن کنید.

پس از پر شدن پکیج توسط آب، با دقت فشار را تا میزان 10 الی 15 PSIG افزایش داده، و سوپاپ هوا را باز کنید. نمودار روند گرم شدن پکیج دیواری باید کاملا مطابق دستورالعمل کارخانه باشد. منحنی گرم شدن استاندارد برای پکیج های دیواری معمولی افزایش دمای آب بیش از 100 درجه فارنهایت در ساعت را توصیه نمی کند. به دستورالعمل های راهنمای پکیج خود مراجعه کنید.

نکته کلیدی در اینجا این است که پکیج را بیش از حد پر نکنید. حرارت را به طور مداوم بالا ببرید تا از آسیب دیدن پکیج دیواری جلوگیری شود. فولاد نیز مانند سایر مواد ، با گرم شدن منبسط می شود. به دلیل ماهیت پیچیده نحوه مونتاژ پکیج های دیواری، گرم شدن سریع می تواند باعث انبساط شدید و آسیب به پکیج دیواری شود. دستورالعمل های کارخانه باید به دقت دنبال شود.

7-هنگامی که فشار به 10-15 PSIG می رسد، دریچه بالایی را ببندید و پکیج دیواری را به آرامی به فشار عملیاتی برسانید.

راه اندازی پکیج

هنگامی که حرارت معین به حد پایداری رسید، شروع به بالابردن فشار پکیج دیواری کنید. طبق دفترچه راهنمای کارخانه عمل کنید.

حتما بخوانید:عیب یابی و حل مشکل نشتی آب پکیج دیواری

8- نمونه ای از آب پکیج را جمع آوری کرده و غلظت های شیمیایی مواد را در آن بررسی کنید.

در صورت لزوم غلظت شیمیایی مواد را ارزیابی و تعدیل کنید و برنامه ای برای حفظ مداوم این شرایط تدارک ببینید.

توجه: روش راه اندازی پکیج دیواری بسته به پکیج شما متفاوت است. مثل همیشه طبق دستورالعمل های سازنده پکیج عمل کنید.

آموزش نحوه روشن کردن پکیج ایران رادیاتور 

روشن کردن پکیج ایران رادیاتور نیاز به انجام مراحل گوناگونی است. برای روشن کردن این برند از پکیج مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

1-  وصل دو شاخه شاخه

2-  روشن کردن پکیج

3- باز کردن آب سرد

4- باز کردن آب گرم

5- بررسی عملکرد پتانسیومتر و دما

6-  تنظیم درجه آب گرم 45 درجه

7-  3 بارخاموش و روشن کردن مشعل

8- چک کردن فشار آب

9- چک کردن جرقه زدن دستگاه ( فشار پکیج باید  1/5 باشد.)

10- علامت خورشید برای تابستان و برف برای زمستان

11-  تنظیم دمای اولیه بر روی عدد 50

 چگونه پکیج آریستون را روشن کنیم:

پکیج گرمایشی دارای قطعه ای به نام پرشر سوئیچ است که برای بررسی فشار آب است و باید فشار سنج در محدود 0.6 الی 1.5 بار قرار بگیرد.

بخشی به نام شیر پر کن وجود دارد که برای تنظیم فشار داخل مدار گرمایش است. دسته پلاستیکی آبی رنگ را  کمی بچرخانید. آب سرد وارد مدار گرمایش می شود و موجب افزایش عقربه فشارسنج می شود. زمانی که فشار به 1.5 بار رسید باید شیر پرکن را به سمت راست بچرخانید.

 چگونه پکیج بوتان را روشن کنیم:

1- تنظیم  فشار بر روی 5/1

2-  اگر افت فشار  وجود دارد باید شیر کوچک زیر پکیج روشن شود.

3-  وقتی فشار به 5/1 رسید شیر را ببنید.

4-  باز کردن فلکه های شیلنگ آب زیر پکیج

5-   اطمینان از باز بودن شیر رادیاتور

6-  قرار دادن پکیج در حالت زمستانه در فصل زمستان

مقاله ای که خواندید از دسته مقالات پکیج از وبلاگ فنی برق بود. در صورتی که تمایل دارید تعمیر پکیج دیواری را به صورت کامل فرا گیرید می توانید در دوره آموزش تعمیرات پکیج آموزشگاه فنی برق شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *