7علت نشت آب از ماشین لباسشویی

5 دقیقه زمان مطالعه

علت نشت آب از ماشین لباسشویی چیست؟ نشت آب از زیر ماشین لباسشویی می تواند بسیار خطرناک باشد. علاوه بر آسیب دیدن محفظه ماشین لباسشویی، خطر برق گرفتگی نیز وجود دارد. دلیل نشت آب از ماشین لباسشویی می تواند شکستگی شیلنگ یا مشکل در پمپ ماشین لباسشویی باشد. اما بهتر است دلیل این امر را با دقت بیشتری بررسی کنید. با ما تا انتهای مطلب همراه باشید تا دلایل مختلف آن را بررسی کنیم.

نشت آب از ماشین لباسشویی

نشت آب از ماشین لباسشویی در مدت زمان طولانی تاثیر مستقیم بر روی قطعات ماشین لباسشویی و باعث آسیب به این قطعات می شود که در برخی از برندهای ماشین لباسشویی به یک مشکل پر تکرار بدل شده است. به صورتی که نشت آب از لباسشویی از معضلات آن می باشد و با توجه به قرار گرفتن این وسیله الکتریکی در کنار آب، می تواند بسیار خطرناک باشد. به همین علت لازم است هر چه سریع تر بدون توجه به میزان نشتی آب (کم یا زیاد بودن نشتی) اقدام به رفع این مشکل کرد.

۷علت نشت آب از ماشین لباسشویی

آموزشگاه فنی برق دوره آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی را به صورت تضمینی و با ارائه مدرک معتبر در کارگاه های مجهز برگزار می کند. در صورت تمایل به یادگیری تعمیرات لباسشویی در دوره آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی شرکت کنید.

علت نشت آب از ماشین لباسشویی و رفع آن

• نشتی، پارگی یا گرفتگی شیلنگ های ماشین لباسشویی می تواند باعث نشت آب از ماشین لباسشویی شود.

• بررسی پمپ تخلیه و نحوه نصب شیلنگ تخلیه ماشین لباسشویی برای علت نشت آب در ماشین لباسشویی ضروری است.

بررسی دریچه تامین آب سومین دلیل نشت آب از زیر ماشین لباسشویی است. بنابراین شیر را بررسی کنید.

• اگر مشکلی در واشر اطراف درب ماشین لباسشویی وجود دارد، می تواند دلیل نشت آب از زیر ماشین لباسشویی باشد. بنابراین باید واشر های ماشین لباسشویی را تعویض کنید.

• یافتن دلیل آبگیری مداوم ماشین لباسشویی و همچنین علت آبگیری نشدن ماشین لباسشویی به دلیل تجهیزات وابسته در آبگیری ماشین لباسشویی موثر است در رفع مشکل نشتی آب موثر است.

• بررسی دیگ، کاسه نمد و بلبرینگ (تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی) برای رفع مشکل نشتی آب در ماشین لباسشویی امکان پذیر است.

مشکلات جاپودری می تواند منجر به نشت آب به داخل ماشین لباسشویی شود که با رسوب زدایی ماشین لباسشویی و زدودن رسوبات آن برطرف می شود.

• خرابی کلید ماشین لباسشویی  نیز ممکن است باعث نشت آب از ماشین لباسشویی شود.

حتما مطالعه نمایید: شش اشتباه رایج در استفاده از ماشین لباسشویی

 نشت آب از ماشین لباسشویی

در ادامه به بررسی دقیق این 7 علت نشت آب از ماشین لباسشویی می پردازیم.

رفع مشکل نشت آب از ماشین لباسشویی

قبل از رفع مشکل نشتی آب از ماشین لباسشویی، تعمیر واشر ماشین لباسشویی و …. در نظر داشته باشید که اگر تجربه تعمیرات ندارید از تکنسین ماشین لباسشویی کمک بگیرید. اما اگر تا حدی در این کار تخصص دارید با هم ۷ علت نشت آب از ماشین لباسشویی را بررسی کنیم تا مشکل نشتی آب از ماشین لباسشویی را بدون پرداخت هزینه رفع و حل کنیم. و دلیل وارد نشدن آب به ماشین لباسشویی و… انجامش بدیم.

شیلنگ ها

اگر ماشین لباسشویی شما نشتی دارد، ابتدا باید شیلنگ ها را بررسی کنید. انواع مختلفی در داخل ماشین لباسشویی وجود دارد که از رایج ترین آنها می توان به شلنگ تخلیه و ورودی آب اشاره کرد. بررسی کنید که این شلنگ به درستی به ماشین لباسشویی وصل شده باشد و شلنگ علت نشت آب از ماشین لباسشویی نباشد. همچنین قسمت بالایی واشر را بلند کنید تا از ساییدگی و پارگی شیلنگ مطمئن شوید.

ماشین های لباسشویی دارای شیلنگ های داخلی هستند که شیر برقی را به مخزن مواد شوینده متصل می کند. اگر این شیلنگ معیوب باشد، هنگام آبگیری ماشین لباسشویی شاهد نشت آب خواهید بود.

خرابی پمپ لباسشویی

خرابی پمپ تخلیه یکی از شایع ترین دلایل نشت آب از ماشین لباسشویی است. این پمپ می تواند تسمه ای، درایو مستقیم یا برقی باشد. در صورت مشاهده نشتی آب در چرخه شستشو، می توانید متوجه شوید که خرابی پمپ تخلیه، علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی و عدم ورود آب به ماشین لباسشویی است. بنابراین باید پمپ تخلیه و شیلنگ های متصل به آن و در صورت لزوم تسمه ماشین لباسشویی در ناحیه پمپ را بررسی کنید. با بازکردن قسمت جلو به راحتی می توانید پمپ را چک کرده و در صورت خرابی آن را تعویض کنید.

نکته: قبل از بررسی علت نشت آب از ماشین لباسشویی و بررسی پمپ، برق دستگاه را قطع کنید.

حتما مطالعه نمایید: آموزش برطرف کردن هفت مشکل متداول در لباسشویی ها

شیر ورودی آب

سومین دلیل نشت آب از زیر ماشین لباسشویی، شیر تامین آب است. این شیر جریان آب سرد و گرم را به داخل ماشین لباسشویی کنترل می کند. این دریچه در پشت ماشین لباسشویی قرار دارد که یک شلنگ به آن متصل است که از قسمت پشت  ماشین لباسشویی وارد آن می شود. اطمینان حاصل کنید که شیر و شیلنگ متصل به آن بدون ترک و آسیب باشد تا باعث نشت آب از ماشین لباسشویی نشود.

دلیل اینکه آب وارد ماشین لباسشویی نمی شود یا اینکه ماشین لباسشویی نشتی آب دارد می تواند این مورد باشد. توجه داشته باشید که قبل از بررسی این قسمت، حتما اتصال دستگاه به برق را قطع کنید.

بررسی لاستیک اطراف درب ماشین لباسشویی

به دلیل استفاده مکرر و روزانه از ماشین لباسشویی، ممکن است واشر اطراف درب آسیب ببیند. این مشکل می تواند باعث نشت آب از ماشین لباسشویی شود. برای این کار باید سریعا به تعمیر یا تعویض واشر ماشین لباسشویی اقدام و به قرار دادن فنر دور واشر  درب ماشین لباسشویی بپردازید. یکی از دلایل دیگر که مربوط به درب ماشین لباسشویی است و باعث نشت آب از ماشین لباسشویی می شود. معیوب شدن قفل درب ماشین لباسشویی می باشد که باید نسبت به تعویض قفل اقدام کنید.

چک کردن دیگ ماشین لباسشویی

یکی دیگر از دلایل نشت آب از ماشین لباسشویی تراز نبودن دیگ است. زیرا عدم تراز دستگاه در حین کار باعث تکان خوردن و در نهایت ضربه به دستگاه می شود که باعث ایجاد ترک و سوراخ می شود. همچنین اگر هنگام پر کردن آب و چرخاندن مخزن، ماشین لباسشویی نشتی داشت، ممکن است علت آن مربوط به کاسه نمد باشد. بنابراین برای بررسی تخلیه آب از حوضچه، قاب پشتی ماشین لباسشویی را بردارید و اجازه دهید ماشین لباسشویی کاملا تخلیه شود. به قسمتی که بلبرینگ در آن قرار دارد نگاه کنید و ببینید آیا آب در حال خارج شدن است یا خیر. در صورت نیاز به تعویض کاسه نمد، کل ماشین لباسشویی باید از هم جدا شود.

توجه: ریختن مقدار زیادی لباس در ماشین لباسشویی به مرور زمان باعث از کار افتادن کاسه نمد و بلبرینگ می شود که در نهایت ممکن است منجر به نشت آب شود.

 نشت آب از ماشین لباسشویی

حتما مطالعه نمایید: راهکارهای طلایی برای تمیز کردن ماشین لباسشویی

نقد و بررسی لباسشویی جاپودری

رسوب ماشین لباسشویی یکی دیگر از دلایل نشت آب از ماشین لباسشویی است. در واقع در برخی موارد فشار آب ورودی به جاپودری ماشین لباسشویی از شیر برقی باعث پاشش آب به بیرون از ماشین لباسشویی به دلیل مسدود شدن منافذ تعبیه شده در جاپودری ماشین لباسشویی می شود. همچنین اگر جاپودری ماشین لباسشویی ترک بخورد باعث نشت آب از ماشین لباسشویی نیز می شود. نشت آب از ماشین لباسشویی بیشتر به دلیل ترک خوردن جاپودری آن است.

خرابی سوئیچ فشار و هیدرواستات

آخرین دلیل نشت آب از ماشین لباسشویی خرابی سوئیچ فشار است. سوئیچ فشار برای کنترل میزان آب در ماشین لباسشویی استفاده می شود. هنگامی که دیگ از آب پر می شود و فشار هوا به نقطه تنظیم می رسد، سوئیچ باز شده و شیر برقی را خاموش می کند تا از ورود آب بیشتر به دیگ جلوگیری شود. در صورت وجود ایراد در هر یک از این قطعات باید اقدامات لازم برای تعمیر شیر برقی و تجهیزات مربوطه انجام شود.

مجتمع فنی برق برگزارکننده دوره های فنی مختلف مانند آموزش نصب پکیج دیواری، آموزش برق ساختمان، آموزش تعمیرات کولر گازی و غیره می باشد، تمامی دوره ها به صورت عملی، در کارگاه های مجهز و تحت نظر اساتید مجرب و متخصص برگزار می شود در صورت علاقه به فراگیری هر یک از شغل های فنی همین الان به مجتمع فنی برق مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *