هر آنچه در مورد علت خاموش شدن پکیج باید بدانید

5 دقیقه زمان مطالعه

علت خاموش شدن پکیج می تواند به فاکتورهای مختلفی وابسته باشد به همین دلیل نمی توان یک راهکار ثابت برای حل مشکل معرفی کرد. در صورتی که پکیج منزل شما به طور ناگهانی خاموش می شود، حتما اقدامات تعمیر را به افراد کاربلد بسپارید تا بتوانید از عیب یابی دقیق مطمئن باشید. همچنین اگر می خواهید تعمیر پکیج را به صورت حرفه ای یاد بگیرید توصیه می کنیم در دوره آموزش تعمیرات پکیج فنی برق ثبت نام کنید.

آموزش تعمیرات پکیج

چرا پکیج خاموش می شود؟

علت خاموش شدن پکیج چیست؟ چه عواملی می تواند سبب خاموش شدن ناگهانی پکیج باشد؟ آیا دلایل خرابی و ایجاد مشکل خاموشی پکیج ها در برندهای مختلف یکسان است ؟ در صورت مواجه شدن با مشکل  خاموشی پکیج لازم است چه نکاتی را در اولویت قرار دهیم؟ در ادامه به بررسی اطلاعات مطلوب در مورد دلایل خاموش شدن پکیج  خواهیم پرداخت ، با ما همراه باشید.

علت خاموش شدن پکیج می تواند به فاکتورهای مختلفی وابسته باشد به همین دلیل نمی توان یک راهکار ثابت برای حل مشکل معرفی کرد.

در صورتی که پکیج منزل شما به طور ناگهانی خاموش می شود، حتما اقدامات تعمیر را به افراد کاربلد بسپارید تا بتوانید از عیب یابی دقیق مطمئن باشید. هرگونه سهل انگاری در فرایند تعمیر دردسرهای بسیاری به همراه خواهد داشت.  امروزه پکیج ها به یکی از مهمترین تجهیزات به کار رفته در ساختمان های مسکونی و اداری تبدیل شده اند. روز به روز نیز به کارایی آنها افزوده می شود. اگر اقدامات نگهداری و سرویس دوره ای آنها،  به خوبی در اولویت قرار نگیرد در این صورت گرفتار خرابی های زودهنگام خواهیم بود. پس در ابتدا سعی کنید دستورالعمل های لازم برای استفاده از آنها را جدی بگیرید.

 علت خاموش شدن پکیج

مهمترین دلایل خاموش شدن پکیج

علت خاموش شدن پکیج می تواند به پارامترهای مختلفی وابسته باشد. از اصلی ترین دلایل خاموش شدن ناگهانی پکیج ها می توان موارد زیر  را نام برد:

 1.نبودن آب کافی در بخش مدار گرمایش

اگر  علت خاموش شدن پکیج به خاطر کم بودن آب مدار گردش است،  در این صورت شیر مدار را باید باز کنید و از تمیز بودن صافی مدار به طور کامل مطمئن باشید. کم بودن تعداد رادیاتورها نیز می تواند مشکل روشن و خاموش شدن پکیج ها را به وجود آورد. در این صورت باید تعداد رادیاتورها به تعداد مناسب افزایش یابد.

2.هوا گرفتن مدار گرمایش

اگر علت خاموش شدن پکیج، مربوط به هوا گرفتن مدار گرمایش است در این صورت باید اقدامات هواگیری پکیج توسط تکنسین های کاربلد دنبال شود. در صورتی که دلیل ایجاد این مشکل به انسداد و گرفتگی مدار گرمایش مربوط باشد، باید وجود گرفتگی در لوله ها بررسی شود و فرایند سختی گیر پکیج در اولویت قرار گیرد.

مهمترین علت خاموش شدن پکیج

3.خراب ایجاد شده در پمپ پکیج

در برخی از مواقع نیز خرابی پمپ می تواند علت خاموش شدن پکیج باشد، در این صورت اگر پمپ بسوزد، پکیج به هیچ وجه روشن نمیشود ولی اگر عملکرد آن ضعیف شود شاهد روشن و خاموش شدن پکیج خواهیم بود که باید اقدامات تعویض یا تعمیر  انجام گردد.

4.جوش آوردن پکیج

لازم به ذکر است جوش آوردن پکیج به طور خود به خودی می تواند ریشه در خرابی عملکرد سنسورها داشته باشد. پایین بودن میزان آب ورودی نیز می تواند این مشکل را ایجاد کند. قابل مشاهده است که برای هر ایراد حاصل شده ، باید قسمت های مختلف مورد ارزیابی قرار گیرد تا عیب یابی دقیق صورت گیرد.

تنظیم نبودن شعله، خرابی کلید های مختلف، گرفتگی مسیر آب  و … از علل اصلی جوش آوردن این دستگاه در نظر گرفته می شود که  باید تعمیرات حرفه ای  انجام گردد.

این کار فقط از عهده ی یک تکنسین کاربلد و با تجربه ساخته است. در حال حاضر قیمت درخواستی برای خرید انواع مختلف از پکیج ها و همچنین قطعات آنها به مقدار قابل ملاحظه ای افزایش یافته است، به همین دلیل هرگونه سهل انگاری در فرایند تعمیر و تعویض قطعات می تواند خسارت زیادی به همراه داشته باشد.

بیشتر بدانید : 12 علت روشن نشدن پکیج بوتان و ایران رادیاتور + راهنمای رفع

5.کم شدن فشار گاز در پکیج

اگر فشار گاز یا شعله کم باشد می توان شاهد روشن و خاموش شدن پکیج بود در این صورت باید گاز ورودی به دستگاه بررسی شده و میزان آن افزایش یابد. تخلیه نشدن دود از دیگر مشکلات برای خاموشی پکیج ها معرفی می شود. این ایراد فنی از عدم نصب صحیح ناشی می شود به همین دلیل اقدامات نصب را حتما به افراد کاربلد بسپارید.

6.خرابی الکترود یون پکیج

در آخر لازم است بگوییم خرابی الکترود یون نیز می تواند زمینه ای برای خاموش شدن پکیج باشد در این حالت نیز باید وجود ایراد در شعله بررسی گردد. برای عیب یابی ما نیازمند افراد کاربلد و حرفه ای هستیم در غیر این صورت نمی توانیم مشکل ایجاد شده را به طور کامل برطرف کنیم و این ایراد فنی می تواند خسارت های مالی و حتی جانی  به همراه داشته باشد.

علت خاموش شدن پکیج های مختلف

7.خراب شدن برد پکیج دیواری

موارد یاد شده در بخش قبل از اصلی ترین علت خاموش شدن پکیج در نظر گرفته می شود. اگر هیچ یک از دلایل موجود سبب خاموشی پکیج شما نباشد در این صورت به احتمال زیاد مشکل ایجاد شده به خرابی برد پکیج مربوط می گردد.

اگر دقت برد کمتر باشد و توانایی لازم برای تشخیص میزان و کیفیت شعله را نداشته باشد در این صورت خاموش شدن پکیج از اصلی ترین اتفاقی است که رخ می دهد. این مشکل معمولا برای پکیج های برند بوتان  مشاهده می شود.  کمک گرفتن از یک تعمیرکار خبره برای تعمیر برد  می تواند به راحتی مشکل ایجاد شده را از بین ببرد.

انسداد و ایجاد گرفتگی مدار گرمایش، تخلیه نشدن دود موجود در پکیج و نصب اشتباه دودکش از دیگر دلایلی است که باعث خاموش شدن پکیج دیواری می شود.

در مقاله دیگری به آموزش نصب دودکش پکیج پرداخته ایم برای کسب اطلاعات بیشتر این مطلب را نیز بخوانید.

آیا علت خاموش شدن پکیج در برندهای مختلف، متفاوت است؟

در همه ی برند ها یکسان نیست. خرابی قطعات مختلف در  پکیج های گوناگون می تواند زمینه ی لازم برای خاموش شدن پکیج را تشدید دهد. رفع خطاهای ایجاد شده در برندهای مختلف، به طور کامل متفاوت است. در برخی از مواقع در دفترچه ی راهنمای پکیج ، اطلاعات مفیدی  در مورد خاموش شدن ناگهانی پکیج ارائه می شود.

علت خاموش شدن پکیج برند بوتان با برند گلدیران یا هر برند دیگر بسیار متفاوت است ولی موارد یاد شده در بخش قبلی می تواند در بسیاری از پکیج های مورد استفاده،  یکسان باشد. یک تکنسین با تجربه و حرفه ای به راحتی می تواند متناسب با نوع برند ، راهکارهای مطلوبی را برای تعمیر در اولویت قرار دهد.

مقاله ای که خواندید از دسته مقالات پکیج از وبلاگ فنی برق بود. در صورتی که تمایل دارید تعمیر پکیج دیواری را به صورت کامل فرا گیرید می توانید در دوره آموزش تعمیرات پکیج دیواری آموزشگاه فنی برق شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *